Mida leiab teie esmaabipakikesest?

Mis peaks matkal kaasas olema? Mida teha, kui on tekkinud vigastus või kahju tervisele?
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Mida leiab teie esmaabipakikesest?

Postitus Postitas sepaonu » 13 Mai 2014, 08:47

Minu esmaabipakis on 1 pikk näpuplaaster ja 2 samarini.

Küsiks magneesiumi kohta, ma siiani lihtsalt ära vaevlenud, olenematta sellest, et alati rahulikult alustan, esimesed paar päeva kergemad, poolikud, raskel maastikul liiga palju käin, siis jalakrambid ka tulevad. Talvel närisin ühe kuuri tablette. Naine tegi miski jalavannikuuri, mis olenematta jutust, et imendub paremini jms tundus liiga keeruline olema. Kuskilt on kõrva jäänud, et mingid vingemad magneesiumipastad sportlastele, et kas keegi oskab nende toimest omast kogemusest miskit kosta? Tahaks ju peale seda krambihoogu kuidagi magama ka jääda.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 13 Mai 2014, 09:21

Mind aitavad tabletid ka. Kui tean, et mingi raskem asi ees (nt pikem jalgrattamatk - muidu ma nii pikalt rattaga ei sõida), siis võtan päeva jooksul mitme portsu kaupa kuni 6 tk. A pastasid ei ole proovinud.
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Mai 2014, 10:02

Magneesium kipub kõhu lahti võtma, kui teda liiga palju kasutada.
Ise olen Isostar'i joogipulbrit kaasa võtnud ja seda siis joogivee sisse seganud.
Kõvasti lahjemana, kui purgil soovitatud : 1 kopsik 0,7 liitri kohta.
See võtab ka keedetud vee või kloori maitse ära - joogivett hangin Eesti loodusest.
...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Mai 2014, 11:24

sepaonu kirjutas:Kuskilt on kõrva jäänud, et mingid vingemad magneesiumipastad sportlastele, et kas keegi oskab nende toimest omast kogemusest miskit kosta? Tahaks ju peale seda krambihoogu kuidagi magama ka jääda.
Vedelal kujul magneesiumi-kaaliumi kokteilid on tavaliselt 25ml ampullides, kaasas olen neid rohkem kandnud, kui ise tarbinud või laiali jaganud. Midagi vist ikka aitavad - kui enda puhul olen esimese kahtluse korral sisse tõmmanud, ei ole hiljem probleeme olnud, aga sama hästi võivad need mõjuda ka väikese placebo ja meeldetuletusena joogi-söögiteemasse tõsisemalt suhtuda.
Mõeldud on need nii ennetavateks kuurideks kui esimeste krambipoegade tulekul, hästi ei usu, et peale arvestatavat krambihoogu oluliselt parema une annavad. Välja näeb pulk selline, paljud spordikeemikud pakuvad samas taaras oma varianti, spordipoes hind a' 1.30€ Saltstick'i või muu mineraalikapsliga, olgu apteegist või spordipoest, ei ole olnud juhust võrrelda.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Mai 2014, 21:23

Tänud. Ma arvan, et ostan neid ampulle ja söön, äkki aitavad ja kui ei, siis läheb nagu tavaliselt :lol:
Eespool lugesin söe kohta, et seda ämbriga vaja, siis mõtlesin, et saatsin naise apteeki, et too magneesiumi, teen miski ennetava kuuri kevadtalvel, siis mu meelest ma närisin kolm nädalat umbes tableti õhtul, mis nägi mälu järgi välja nagu 400mg burana, kas see magneesium õige või vale oli ja kas kogus enamvähem, seda ei tea. Mul tavaliselt lausmaal miskit krambijura pole, a mägedes iga kord 4-5dal päeval käivad 1-2 õhtut ja siis jälle elu lill.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 18 Mai 2014, 12:45

Pakist väljavõtmise/näppu sattumise järjekorras:

Viiliennetuspulk
Tulepulk
Bepanthen ehk tupsu-tadaa
Rull sporditeipi (ilmselt kaua enam ei ole. nn. lehmateip on oluliselt parem).
Huulepalsam
Villiplaastrid - ühes karbis nii väiksed kui suured koos
Burnshield hydrogel väike pakend (5mg vist, kirjad kulunud) kätele ja kaelale, et õhtul oleks võimalik ennast maha jahutada
Loratin või Loratadine Express - pool lehte või terve
Paar dropsi glükoosi c-vitamiiniga
Purk Panangin'i
Kaks kotikest kummeliteed
Fikseeriv elastikside, väike
Kaks süstalt nõeltega
Ibumetin 400 mg tavaliselt kaks lehte kaasas. Vajadusel neli lehte.
Pamol 500 mg 5 tabletti
Magnex +B6 üks leht minimaalselt
Erinevad plaastrid väiksematele haavadele ca 10 tk
Suured haavaplaastrid 3-4 tk
Haavapadjad 5x5 cm kaks pakki ehk 10 tk. Steriilsed
Kõrvatropid min. üks komplekt
Haavapuhastuslapp, üks pakend, s.t. üks tükk.
Kummikindad
Haavapadjad 7,5x7,5 cm 5 tk.
Haavapadi 10x10 cm 1 tk. Mittekleepuv, lõikamiseks.
Mykaltin, 6 tabletti
Söetabletid, üks leht
Kolmnurkside
Marliside 10 cmx 5m. Steriilne
Väiksed käärid
Neli kuni kuus doosi Rehydroni (sõltuvalt vajadusest on pakis. Tavaliselt juulis...)
Nohurohi ja silmatilgad on kaasas samamoodi vastavalt vajadusele, s.t. tavaliselt juulis.

Lisaks on kaasas asept, jalgadele sama asi (teeb õhtul jala värskeks). Termotekk. Rull elastiksidet põlve jaoks.

Magneesiumiampullidest pole kasutegurit silma jäänud. Tabletikuur on andnud paremaid tulemusi. Samas on vajalikul hetkel see ampullisisu motiveeriva maitsega lihtsalt..

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 19 Mai 2014, 10:45

Martin kirjutas:Pakist väljavõtmise/näppu sattumise järjekorras:
Kõrvatropid min. üks komplekt
Ma ei hakanud enne neid välja tooma, aga nüüd pean tunnistama, et mul on ka kõrvatropid kotis 8-)
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 19 Mai 2014, 15:09

Mis on troppide eesmärk esmaabis?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 19 Mai 2014, 15:23

Kaks troppi enne magamaminekut tagab une norskava inimese kõrval. Soovitatav manustada rohke veega.
Kuni on puid, pole probleemi

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 19 Mai 2014, 15:32

Minul on kõrvatropid magamiskoti sisetaskus. Nii ei pea neid vajadusel kaugelt otsima hakkama.

Omaette elamuse sain roheliste rattaretkelt. Kui öösel millegipärast tropid kõrvast võtsin, kostis ennekuulmata norskajate koor, mis kõlas nagu kevadine konnakontsert, Ainult 'krooksud' veidi teistsugused.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Mai 2014, 19:48

Norskamine on saatanast... :) Endalgi kõrvatropid igal pool kaasas.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Mai 2014, 21:04

Kuna ka mina norskan, (oli küll operatsioon, aga see eriti ei aidanud)
siis kannan kaasas tavaliselt rohkem kõrvatroppe ja tihti pakun neid õhtul ka reisikaaslastele ning kõrvaltelkide rahvale :)
...

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 19 Mai 2014, 21:25

Kõrvatropid on ka mul alati kaasas, samad põhjused nagu siin välja toodud, lisaks on need kasulikud lennukis...saab mootorimürina vaiksemaks ja rahulikult silma looja lasta.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 20 Mai 2014, 10:24

Tihti on kaasas ka 200 ml plastikpudel 80 kraadist joogipiiritust - saab kriimustusi puhastada, piirituse pôletis pôletada ja veega pooleks valades külmarohuna kasutada.
...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 20 Mai 2014, 10:56

Kõrvatroppe on igas kotis, taskus jne...
Nagu sarisittuja rünnaku järgselt on kõik kohad täis paberi tupse.
Kuna tegelen motomatkamisega, siis neid troppe lihtsalt ununeb igale poole.
Norskamine üldiselt väga ei sega, kuna elan raudtee ja suure ristmiku nurgal ning motomatkamisel müraga harjunud :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 20 Mai 2014, 11:05

Ise paigutan oma pesa harilikult suurematest norskajatest eemale ning minu varustuse hulgas pole ühtki kõrvatroppi.

Tropid on ja jäävad troppideks.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 20 Mai 2014, 11:26

Vabandan ette teemast kõrvalekaldumise eest!
Troppidest rääkides... Metavo, sinu kiigenöörid on kohati vast nii tugevad, et saad neid isegi troppidena kasutada. Sh ka haavatute tõstmiseks, seega natukene läheb ju teemasse ka, onju :)

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 20 Mai 2014, 12:40

Metavo kirjutas:Ise paigutan oma pesa harilikult suurematest norskajatest eemale ning minu varustuse hulgas pole ühtki kõrvatroppi.

Tropid on ja jäävad troppideks.
Siis sul on seni vedanud, kui tead ette, kes kus norskama plaanib hakata.
Kõrvatropid on olnud esmane kaitsevahend segavate müratekitajate vastu, kui pole tahtmist või võimalust oma pesa keset ööd mujale paigutama hakata.
Olgu see siis telgi kohal puu otsas pidevalt kraaksuv vares või kukkuv kägu, lähikonda hilisel õhtutunnil kohale ajanud rullnokkade tümpsuv seltskond, kilomeetri kaugusel olev tümpsuv (turismi)talu või pea 10 km kaugusel toimuv 'Rabarokk'.

Aga minnes algse teema juurde tagasi...

Seni pole mainitud puugieemaldajat.
Kasutan sellist, mis kujult meenutab sõrgkangi. Pakkis on neid 2 erinevat suurust.
Kui varem kasutasin selleks enda küüsi või Victorinox-i küljes olevaid pintsette, siis kippus ikka mõnikord pea sisse jääma. Nüüd aga seda probleemi pole esinenud.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 03 Juun 2014, 16:35

seiklus kirjutas:Tegelikult on 1 tablett (250 mg) 1 kehakilogrammi kohta miinimum kogus. Soovitused on 1 gr 1kg kohta.
Tahaks kohe näha seda keskmist eesti meest, kes on võimaline endale sisse ajama 320 söetabletti. Võibolla peaks siis juba otse grillsöe kotist endale sellise rusikasuuruse tüki (80gr) matkaapteeki kaasa pakkima ;)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 03 Juun 2014, 17:41

heiki kirjutas:Vabandan ette teemast kõrvalekaldumise eest!
Troppidest rääkides... Metavo, sinu kiigenöörid on kohati vast nii tugevad, et saad neid isegi troppidena kasutada. Sh ka haavatute tõstmiseks, seega natukene läheb ju teemasse ka, onju :)
Mina Metavo nööride osas eriti sõna ei võtaks... aga vbolla olen ma ka liiga paks :D
Eks Metavo teab ise, millistest kordadest ma räägin.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 03 Juun 2014, 18:55

Kõrvatroppidest veel niipalju, et hiljuti Alumati järve ääres oleks ilma nendeta ööbimine üsna piinarikkaks osutunud kuna üks (siinkohal nimesid nimetamata) matkasell lärmas terve öö nii valjusti, et jaapani seismograafid selle kindlasti registreerisid. :D
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
meelvi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas meelvi » 18 Aug 2014, 17:18

Erineva suurusega plaastrid, looduslikum sääsetõrje, tähesalv sääsehammustuse leevendamiseks või peale külmemat päeva ööseks talla alla määrimiseks ja puugipintsetid. Edaspidi peab lisama villiplaastri ja ehk ka natuke midagi kriimustuse desintfintseerimiseks. Kaasmatkajal on olnud ka kõrvatropid emotsionaalsete mürakahjustuste vältimiseks, sest paraku leidub meil ametlikes telkimiskohtades piisavalt öiseid maurajaid ja jõekarusid (üks kohalik joodik kord tänitas isekeskis, et tema see pole, sellest siis hüüdnimi:)), kes autoga järve äärde treppi sõidavad ja uksed lahti öö otsa kõva muusikat kuulavad.

Vasta

Mine “Esmaabi, meditsiin ja hügieen”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist