Kokkupandav veevaat matkale

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Kokkupandav veevaat matkale

Postitus Postitas Kirves » 17 Jaan 2020, 19:19

Uurin siit kas keegi omab kogemust nn. kokkupandavate veevaatidega ?
Tahaks endale soetada paar korralikku. Ca 20 - 30 L
Mul endal oli mingi Poola turult ostetud Hiina ime , aga see lagunes suht kohe ära ja hakkas lekkima.
On olnud ka neid odavaid veekotte kuid nende eluiga on pool matka ja osad jätavad sellise "mõnusa" plasti maitse :P
http://www.kirves.eu" onclick="window.open(this.href);return false; Noad , kirved , taskulambid ja palju muud vajalikku

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Kokkupandav veevaat matkale

Postitus Postitas scabere » 17 Jaan 2020, 22:12

Kas need odavad veekotid on need?
http://militaarpood.ee/index.php?route= ... ct_id=1290

Midagi analoogset kasutasime kaitseväes.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Jaan 2020, 22:21

Pommikindlamat asja, kui ühekordne plastpudel pole olemas. Aamen. Need saku läte vms kah silma järgi 20ltr kanti, mul pole aimugi, et mis nad kaaluvad või maksavad aga ma eeldan, et kuna veeäri on tõsine äri, siis keegi seal vast mingite lekkivate või purunevate pudelitega tegeleda ei taha.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 18 Jaan 2020, 13:20

scabere kirjutas:
17 Jaan 2020, 22:12
Kas need odavad veekotid on need?
http://militaarpood.ee/index.php?route= ... ct_id=1290

Midagi analoogset kasutasime kaitseväes.
See tundub olevat nn. vaadisisu konkreetselt seljakotti panekuks.
Need on taolised jah , osadel sõjaväe omadel on ümber rihmade komplekt korralik. Kasutatud sõjaväe omadel on see häda,et on repetanud ja annavad mingit imelikku maitset. Osad sõjaväe omad on kaalult päris rasked, et neid tühjana kaasa vedada.
http://www.kirves.eu" onclick="window.open(this.href);return false; Noad , kirved , taskulambid ja palju muud vajalikku

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 18 Jaan 2020, 13:27

sepaonu kirjutas:
17 Jaan 2020, 22:21
Pommikindlamat asja, kui ühekordne plastpudel pole olemas. Aamen. Need saku läte vms kah silma järgi 20ltr kanti, mul pole aimugi, et mis nad kaaluvad või maksavad aga ma eeldan, et kuna veeäri on tõsine äri, siis keegi seal vast mingite lekkivate või purunevate pudelitega tegeleda ei taha.
Seda pudelit on muidugi väga mugav matkal tassida :D ja siis peaks veel veeaparaadi ka matkale kaasa tassima :D
Ja kui parasjagu pole vaja vett kaasa vedada, siis on see kokkupandav vaat mul seljakotis.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Jaan 2020, 14:43

Kirves kirjutas:
18 Jaan 2020, 13:27
kokkupandav vaat mul seljakotis
Sa oleks võinud ka mainida, et sa kavatsed seljakotiga seda vett tassida. Minu silmad lugesid, et sa tahad paar 20-30 liitrist omale soetada, mis minul seostub auto või merega, ma kayakiga merele lähen kaheks päevaks ühe ööbimisega, siis 7ltr mul kaasas. Mööda maad 30kg kott pole võõras aga sellele 30 liitri vee lisamine tundub mulle utoopiline. Ilmselt on sul mingi loogiline vastus minu imestamisele.
Väiksemate kaasavedamiste koha pealt olen ise õnnelikuks saanud platypuse kahe ja ühelidrastega, neil vist mingi kuuelidrane konteiner ka olemas aga arvatavasti kui ma oleks sunnitud 6te liitrit kaasa võtma, siis valiks 3x2, mitte 1x6
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 18 Jaan 2020, 17:09

Ma ei saa aru, et miks see anum nii suur peab olema. Ise valiks sellises suuruses ikka selle kummikotti. Lihtne ja lollikindel, mitte nagu mõni volditav plastik, mille puhul juba puht materjali põhjal eeldada võib, et mingil hetkel mõni serv ära väsib ja katki rebeneb. Elastset asja on mugavam ka kuskile sisse pakkida. Kui maitsed häirivad, siis siin foorumis on kuskil veefiltrite teema, kust leiab abi ka maitsete kõrvaldamisel, kui ma õigesti mäletan.

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 19 Jaan 2020, 10:04

Mina olen rattamatkal 2L plastpudeli küll saanud kokku rullida, et vähem ruumi võtaks. Muidugi pärast jääb kole ja kortsus, aga kasutatav.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Jaan 2020, 11:00

1 koht on, kus ma olen arutanud, et võiks olla kokkurullitav suurem veenõu. Et kui oled pikemat aega kuskil laagris, kus veekogu pole enam mugavas käimisulatuses. Siis oleks justkui vaja veenõud, mis on aktiivne ainult laagris.
Rabamatkadel oleme kasutanud suurt kilekotti seljakotis, millega kuni 40l vett saab rabast valges ära toodud ööbimiskohta. Seal on see värk, et muidu peaks kummikud panema ja koguaeg vee järgi käima. Oleme koti kahjulikusele läbi sõrmede vaadanud. Isegi prügikotti on kasutatud. Ilmselt ei kärva, kui korra aastas juhtub.
scabere kirjutas:
18 Jaan 2020, 17:09
Ma ei saa aru, et miks see anum nii suur peab olema.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Jaan 2020, 12:53

scabere kirjutas:
18 Jaan 2020, 17:09
Ma ei saa aru, et miks see anum nii suur peab olema. Ise valiks sellises suuruses ikka selle kummikotti. Lihtne ja lollikindel, mitte nagu mõni volditav plastik, mille puhul juba puht materjali põhjal eeldada võib, et mingil hetkel mõni serv ära väsib ja katki rebeneb. Elastset asja on mugavam ka kuskile sisse pakkida. Kui maitsed häirivad, siis siin foorumis on kuskil veefiltrite teema, kust leiab abi ka maitsete kõrvaldamisel, kui ma õigesti mäletan.
Eks need kummid ja plastid on ka erinevad, erinevad wärkstoad neid ka teevad, igal alal ja iga materjaliga leiab mõtetuid tooteid. Kumm raskem, painduvam, päiksega sõber pole, praguneb ja mureneb. Plaste nagu kirjuid koeri, kindlasti ka viletsamaid. Platypus on näide sellest, et hea. Mulle meeldib ta selle pärast, et ainult vajadusel võtan kahelidrase kasutusele, muul ajal meeldivalt väike. Selle pärast meeldib ka, et ma kannan kuumal ajal selja peal vesti taskus, oluliselt meeldivam, kui jäik pudel. Täita ei saa seda pehmet nii, nagu jäiks, pistad ülekere vette ja litsub ise ennast veesurvel liistakaks, kõige lihtsam kruusiga täita aga skeemitades saab ka kruusitult täidetud. Vastupidamises ei kahtle. Kui pehmet värki vaja pole, siis tavaline ühekordne plastpudel on absoluutne tipp arvestades hinda, saadavust ja vastupidavust.
Maidor kirjutas:
19 Jaan 2020, 10:04
Mina olen rattamatkal 2L plastpudeli küll saanud kokku rullida, et vähem ruumi võtaks. Muidugi pärast jääb kole ja kortsus, aga kasutatav.
Kui rullida pole vaja, siis piisab ka lapikuks vajutamisest ja selles asendis keerad korgi peale ja jääbki liistakaks.

Suurema koguse vett saab laagrisse tuua ka drybagiga, kas siis keerates ümber või mitte.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Jaan 2020, 13:22

Valmis asjadest on näiteks Sea To Summit 5 /10 /20l volditavad kausid ja ämbrid (kitchen sink, folding bucket) ja 2-10l riputatavad kraaniga veekotid (pack tap). Tavalisest 2l veepudelist ja joogisüsteemi Palaytst suurema anuma isiklik kogemus piirdub Tatonka 5l volditava plastkankuga, kork kraaniga. Võsas väiksema seltskonna tarvis vee otsimiseks-vedamiseks on piisanud, muul ajal on veekottidest veits praktilisem, on kestnud päris mitu (5+) aastat mõõdukat kasutamist. https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/697/258 . Sellest on ka 10l variant.

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 19 Jaan 2020, 16:40

Möödunud sügise Soome karhunkierrose matka viimases laagris nägin ühes seltskonnas sellist volditavat anumat nagu Matkamaailmas müügis, ma ei tea küll firmat ja vanust, aga jäi silma, et 2 peenikest veesorinat viskas külgedelt välja kui vett toodi. Ehk oli tõesti juba mitu aastat kasutuses ja nüüd siis väsisid voldikohad ära, ei tea. Seal otseselt vee puudust polnud, aga igaksjuhuks oli kõndimise ajal ühel 1,5l jõevett pudeliga kotis ja teisel lapikuks vajutatud 1,5l tühi taara kaasas. Varasematel matkadel ka kasutanud lapikuks vajutatud pudeleid. Laagrites olen mugavusest kasutanud nüüdseks 5a Savotta veekandekotti, vist 10l on see.

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 19 Jaan 2020, 19:00

Need plastikust asjad on olenemata kaubamärgist kõik samasugused. Plastik ikka voltimiseks ei sobi :P.
Suurt nõud on vaja sellepärast,et mõnes kohas asub vesi 5-10 km kaugusel laagrist ja mõnes riigis on üldse kasulik vesi kuskilt tanklast kaasa võtta.
Parem tassida kui s*ttuda :D .
Mõnikord läheb see veekott atv või mõne looma selga ka .Teatud kohtade läbimiseks tuleb seljas ka tassida.
Mõnes kohas pole matkal seda vaati vaja, siis on hea kui kerge on.
Peaks uurima, mida kõrbevõitlejad rännakutel kasutavad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Jaan 2020, 09:08

Nõuka ajal kasutati 5-10l plastkanistreid. Iseenesest logistiliselt, kui vahepeal vaja vett tassida, see ruum on ju siis kotis olemas. Ei pea volditav olema.
Kui peaks olema vaja vett tassida, ma ise otsiks pigem kotiga harmoniseeruva kanistri(d) või pudelid.
Aga ma pole kunagi matkanud veevaeses alas või ajas. Üle 2l pole ise kunagi vedanud.
Kirves kirjutas:
19 Jaan 2020, 19:00
Peaks uurima, mida kõrbevõitlejad rännakutel kasutavad.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 20 Jaan 2020, 10:07

Kas veekindlad varustusekotid ja/või pakendikeskuse mahlakotid ei kvalifitseeru?
https://www.pakendikeskus.ee/catalogsea ... lt/?q=mahl
...

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 20 Jaan 2020, 10:18

Mina olen veevaestes alades küllalt matkanud.
Madalate mägede harjamarsruudid on tihti veevaesed - allikad on allpool, nõlvadel, ja neid on raske leida.

Ööbimiste / laagrivee jaoks on kõige lihtsam lahendus tavalised plastpudelid. Need ei kaalu tühjalt midagi, need saab matkajate vahel kenasti ära jagada ja koormust on lihtne grupi vahel tasakaalustada. "Igaüks võtab kaks suurt pudelit. Kui kellelgi on liiga raske, siis annab oma pudeli(d) mõne hetkel tugevama grupiliikme kätte ära."

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 20 Jaan 2020, 12:40

Tarmo kirjutas:
20 Jaan 2020, 10:07
Kas veekindlad varustusekotid ja/või pakendikeskuse mahlakotid ei kvalifitseeru?
https://www.pakendikeskus.ee/catalogsea ... lt/?q=mahl
Neid kotte on mul mahlategemise hoojaajal endal ka laos. Neid tuleb ladustada papist karpides.
Liigutamist eriti ei kannata . Kraanid on n.ö. ühekordseks kasutamiseks.
Mul on ühte ja ainukest korralikku asja vaja. Asi peab mugav olema ja ei tohi lambist ära laguneda.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 21 Jaan 2020, 00:43

Mis sa tühja vett tassid.
Va juhul kui ikka ühtegi veekogu läheduses ei ole.

Võta parem veefilter kaasa :D

Aga üle 4-5L ei ole ühtegi normaalset kokkupakitavat anumat näinud.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 21 Jaan 2020, 14:19

Minu hääl läheb ka plastpudelitele, neid saab igalt poolt, ei maksa midagi, väga vastupidavad ja hea pakkida kui vaja seljakotti toppida.

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 27 Jaan 2020, 19:56

Igalt poolt kahjuks puhtaid plastpudeleid ei saa. Kohale lendamisel hõivab tühi taara kõvasti mahukaalu :P
Flitriga on see häda, et siis peab selle vee kuumaks ajama kuna filter ei tapa kõiki baktereid ära ja vee kuumutamiseks peab vastavaid vahendeid kaasa vedama ja pakkima. Ühes kohas võttis sõber veeproovid ja siis tuli sealt selliseid asju välja ,et hirm hakkas.
Oma ette teema on veel beduiinide nahast lähkrid :P Seal on veel ikka ilgelt rõve maitse ja eurooplasel hakkab kohe stt lippama :P
Naersime, et kui sellest veest proov võtta ......tuleb vaadata kaardilt lähim surnuaed ( kui on ) ja hakata vaikselt selle poole roomama.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 27 Jaan 2020, 20:25

Kirves kirjutas:
27 Jaan 2020, 19:56
Igalt poolt kahjuks puhtaid plastpudeleid ei saa. Kohale lendamisel hõivab tühi taara kõvasti mahukaalu :P
Flitriga on see häda, et siis peab selle vee kuumaks ajama kuna filter ei tapa kõiki baktereid ära ja vee kuumutamiseks peab vastavaid vahendeid kaasa vedama ja pakkima. Ühes kohas võttis sõber veeproovid ja siis tuli sealt selliseid asju välja ,et hirm hakkas.
Oma ette teema on veel beduiinide nahast lähkrid :P Seal on veel ikka ilgelt rõve maitse ja eurooplasel hakkab kohe stt lippama :P
Naersime, et kui sellest veest proov võtta ......tuleb vaadata kaardilt lähim surnuaed ( kui on ) ja hakata vaikselt selle poole roomama.

Soovitan see teema läbi vaadata: https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=10&t=1554

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 31 Jaan 2020, 18:52

See filter puhastab vett. Aga kui ikka vett läheduses ei ole või on see vesi soolane, pole sellega midagi teha.
Igast solgist filter joodavat vett ei tee. Odavama otsa hiinakas läks ise garaažis seistes ise seest hallitama :P Sai proovitud ja eemaldas suurema sodi enne keetmist . Bakterite puhul erilist tolku ei olnud.
Polegi neid kallima otsa filtreid ise kasutanud . Kunagi keegi rääkis ,et USA s olla müüdud Iisraeli päritolu veefiltrit , mis pidi merevee joodavaks tegema. Hind olevat 550 usdi olnud :P Ma nendesse tv shopi laadse kampaaniaga müüdavatesse toodetesse ei usu.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 01 Veebr 2020, 12:33

FB s reklaam, et Magistraali kaubaka kirbukas müüakse kokkuvolditavaid veepudeleid.
https://www.facebook.com/groups/5591150 ... 6927251560
...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 02 Veebr 2020, 13:54

Odavamad?
Kui kooner saab olla, kui 40€ veefilter, mis kestab eluaja, kallina tundub?
Sh Sawyeriga sai võetud proov Tammsaare ja sõpruse risti parditiigist ja test tehtud keskkonnauuringute keskuses.
Enam pädevamaks on keeruline minna.

Bakterite numbrid olid paremad, kui Õismäe kraanivees, seega vastas igati joogivee normidele.
Ainus, millega filter hakkama ei saanud, on maitse ja selle vastu aitab söefilter.
Kui kardad viirust, siis kaasa UV pulk, mis oma töö kiiresti ära teeb.

Kõige suurem häda ei ole bakterites vaid algloomades.
Vett keetes hävinevad bakterid sisuliselt vee keema minemise hetkeks, kuid algloomad vajavad kohati 15 min vee keetmist.
Kui paljud meist keedavad järest 15min? - vähesed.

Kui vett ei ole tee ääres, siis olen nõus, vaja kaasa võtta.
Samas on riike, kus isegi pudelivee joomisesse tasuks teatava skepsisega suhtuda ning sellisel juhul on veefilter abiks.
Kuid eeldades, et tahad kaasa võtta mingi 10+L vett, siis vaevalt et seegi mujalt kui kraanist tuleb.
Ehk üks ei välista teist.

Kui see saladus ei ole, kuhu krdi kohta sa minna plaanid, kus vee ligipääs sedavõrd halb?
Ning 20-30L Seljas seda nagunii ei tassi. Miks sellisel juhul üldse kokku volditav peab olema?
Et ei loksuks?
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 03 Veebr 2020, 00:47

Nende veefiltrite toime on erinev ja sõltub põhjavees sisalduvatest ainetest.
Veefiltrite hulgihinnad hakkavad 5 eurost ja lõppevad kuskil kosmoses.
Universaalselt veefiltrit kogu maailma jaoks ei ole olemas. Isegi tavaliste joogiveekannude filtrid on spetsiaalselt riikide jaoks toodetud lähtudes üldistest normidest ja Tallinnas/Eestis müüdavad näiteks Tallinna veest saadud andmete alusel.
Kas see Sawyer müüb eri regioonide jaoks toodetud filtreid ? Kas see filter vastab EU normidele ja märgistusele ?
Eluaegse garantiiga toodet ei tohi EU s reklaamida :D . TTJA on mulle kunagi selle eest kurja kirja saatnud :P
On plaan teha üks kõrbe ja poolkiltmaa matk, selline 3 nädalane. Kogu varustus tuleb aga matkaalgpunkti lennutada :P. Koha pealt kogutud eelinfo kohaselt aga midagi osta pole .

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist