Rattamatka menüü

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Rattamatka menüü

Postitus Postitas tripp » 12 Juun 2019, 15:23

Puutumatu varu mida igaksjuhuks kaasa vedada, võib ka erinevate " kuum vesi peale" matkatoitude peale üles ehitada. Adventuurefood, Tacktical food ..
"Puutumatu varu" on metsa- või mägimatkade jaoks, kus sa võid purgaa või laviini või vigastuse tõttu lõksu jääda. Seal on valmis toidud aga liiga rasked.

Rattamatkal saad üldiselt suva külapoodi minna ja sealt kraami juurde osta.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Juun 2019, 15:34

hädaga saab mõne euri eest ajutise kaardi lunastada
wagner kirjutas:
12 Juun 2019, 14:49
Sama siin, olen kasutanud suvalisi kohvivalgendajaid, mis on poest vabalt saada. Kõik pudrud on seni ära söödud. Tean, et mõned käivad Kaupmehest päris piimapulbrit ostmas - see on hulgiladu ja osta saavad vaid juriidilised isikud, selletõttu matkajale tänavalt vilets variant.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 12 Juun 2019, 21:33

Piimapulbri asemel võib edukalt kasutada kondentspiima, kui just suhkrut kui suurt surma ära ei põlga.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Juun 2019, 14:18

Ma arvan, et viiendal matkapäeval hakkab juba snickersi igatsus ka kiusama ja paljud on võimelised supilusikaga seda kondenspiima sööma ja väga väsinud võivad selili puhata ja lasta sellel kondenspiimal suhu voolata. Kohvi sisse panemiseks kõlbab jah vast nendele, kes on nõus väga magusat kohvi jooma, ise panen korraliku lörtsu kolmekomakaheksast piima ja viiendiku teelusikast mett, arvan, et kui ma samavalgeks tahaks kohvi saada, siis maitseks nagu 2,5-3 tl valget suhkrut oleks sisse pandud.
Ostsin prooviks piimapulbrit netist, Trekn Eat 250gr pulbrit/2ltr piima aga kahtlen, et leian midagi sellist sellest, et loobuksin igas marketis olevatest kohvivalgenduspurudest.
Munapulbrit ostsin ka, 135g/10muna/4.70 EUR. Muna kümmepakk poes alates eur+pudinad, mul oli vaja 60muna kuivatada, ma vist umbes 40+ olen kuivatanud, paras jant, konti ei murra, muude tegevuste kõrvalt aga aega läheb omajagu.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Juun 2019, 14:33

Ma pean ennast ka kõigesööjaks, aga (suhkru)magus puder tahab alla ajamiseks ikka törts eneseületust saada, tunduvalt suuremat, kui puhtalt veega tehtud helbepuder rosinate jm lisadega. Samas neid keeratava korgiga kondentspiimapakke niisama tühjaks imeda ei ole probleem.

Karel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Karel » 13 Juun 2019, 16:15

tripp kirjutas:
12 Juun 2019, 15:23
Puutumatu varu mida igaksjuhuks kaasa vedada, võib ka erinevate " kuum vesi peale" matkatoitude peale üles ehitada. Adventuurefood, Tacktical food ..
"Puutumatu varu" on metsa- või mägimatkade jaoks, kus sa võid purgaa või laviini või vigastuse tõttu lõksu jääda. Seal on valmis toidud aga liiga rasked.

Rattamatkal saad üldiselt suva külapoodi minna ja sealt kraami juurde osta.
Mul on olnud juhus, et plaanisin ka enne õhtul laagrisse jäämist "suva külapoodi" minna ja õhtusöögi varu ära osta, kuid pood oli selleks ajaks juba kinni pandud. Tuli välja, et see külapood suleti kell 17:00. Õnneks oli puutumatu toiduvaru olemas. Ühekorra toiduvaru peab alati olemas olema.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 13 Juun 2019, 16:33

sepaonu kirjutas:
13 Juun 2019, 14:18
Ma arvan, et viiendal matkapäeval hakkab juba snickersi igatsus ka kiusama ja paljud on võimelised supilusikaga seda kondenspiima sööma ja väga väsinud võivad selili puhata ja lasta sellel kondenspiimal suhu voolata. Kohvi sisse panemiseks kõlbab jah vast nendele, kes on nõus väga magusat kohvi jooma.
Snickers võetakse ju nagunii matkale kaasa.
Ostsin kunagi kilose paki piimapulbrit ca 6 raha eest kohalikust poest. Tegin kodus ära ühe pudru proovimise mõttes, peale seda pole seda pulbrit puutunud kuna tulemus oli niivõrd õudne. Kindlasti proovin ära kohvi sisse mõeldava valgendaja, sest puder tehakse ikka mingi piimalaadse asjaga. Konsentspiima olen kasutanud putrudele väikese lisandina, et maitset väheke anda mitte valgendada, aga peale seda kui töötasin oma pudruretsepti ümber pole vajadust magustamiseks olnud.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Juun 2019, 17:27

Ma jätsin ühe munapuru ostmata netipoest, ostsin mujalt, kus matkarahvas kiitis, põhjuseks kahtlus, et äkki kõik maailma purud ikka ühest tünnist ei tule, täpselt sama piimapuruga aga ma teen ikka oma katsed läbi.
Snikersi pärast on mul üheksandal päeval peaaegu kõri läbi näritud
80.JPG
kuna ma oma naiivsuses julgesin arvata, et kui direktriss aasta läbi ütleb, et kuda sa sellist stta sööd, siis söön matkal selle üksi ära.
Pilt küll matka esimesel päeval tehtud aga ma söön kodus ainult marjadega niimoodi
2.JPG
ja matkal enamasti nii, kui mingeid marju loodusest ei saa
pu.jpg
kuna kodus suhkur kuskil kapi tagumistes katakombides külaliste jaoks ainult, siis kuskile seda meelevaldselt ei raputa, üllatavalt magus ülepannikook on naise viimane leid ja seda on suvel korra nädalas ka tehtud, kogu magusus tuleb mingist tootest, mille nimi on leib pressitud viigimarjadest, ma täpselt ei tea mis see on aga direktriss arvas purustatud ja pressitud viigimarjad. Ma olen vahest sealt briketi küljest napsanud ampsu ja täitsa magus asi on.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 13 Juun 2019, 22:30

Kui loen siinseid jutte, siis tundub, et ma olen endale oma matkadel asja kuidagi liiga lihtsaks teinud...
Hommikuti teen veski-mati kiirputru, kõrvale võiku koos suitsuvorstiga ja tee. Lõunal võib mõnikord ette juhtuda söögikoht, siis söön seal. Muidu teen lõunaks mingit pakisuppi ja võikut jm kõrvale. Õhtul Prismast ostetud pajaroad (Bla Band asjad mulle maitsevad), sisse lõigun jälle suitsuvorsti või siis teen felixi perunamuusi (ikka suitsuvorsti lisandiga). juurde värsket, kui tee peale on ette juhtunud mõni pood. No ja pähkleid jm krõbistamist on kaasas ikka, magus jätab mind külmaks, seda ei võta kaasa. Ja mind see rahuldab vägagi sest matkates on mu põhiemotsioon see, mida näen ja mida teen, söömine on sekundaarne:)

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 14 Juun 2019, 00:49

Kui iga päev või ülepäeva poodi saab siis võibki matkata piltlikult öeldes käed taskus ja vorstirõngas kaelas, mingit vahet ei ole. Ei maksa üle mõelda. Asi läheb keerulisemaks ikka alles siis kui see mis kaasas ongi ainus söök lähema nädala raadiuses näiteks ja iga päev vaja kümme tundi füüsilist "tööd" teha + kindla peale välja kah vedada.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Juun 2019, 08:41

Ratas veab hästi, pigem nädala piires väldiks poes käimist, kui just päris poe otsa ei komista.
Ja selle arvamusega nõus, et matakal on olulisem pigem nähtu ja ja muul moel kogetu. Ilmselt on mulle matkamine ka suhteliselt suur pingutus ja gurmeetamiseks pole enam jõudu. Noores eas sai ikka tort üle Muraka veetud ja see oli auasi, et tort terveks pidi jääma. Kellele matkamine on samaaegselt ka seltskonnaüritus, sinna juurde käib ka kõik muu sotsiaalne sebimine.

Kasutaja avatar
Myrgel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel » 17 Juun 2019, 01:01

Heameel on teatada, et peale kahenädalast otsimist õnnestus lõpuks pott leida!

Pilt

Ma tõesti oma naiivsuses arvasin, et pole lihtsamat asja kui lähed poodi, võtad riiulist poti ja kukud lõkkel kokkama. Ei ei. Universumil olid muud plaanid. Kõik olekski ehk tore kui üks õel inimene poleks iduktsioonpliiti välja mõelnud. Tänu sellele leiutisele on KÕIK potid meie kaubanduses paksu põhjaga. St nad on rasked ja nende ülessoojendamine võtab rohkem gaasi. Kõvasti rohkem ma pakun välja. Käisin läbi kõik koduekstrad, magazinid, prismad, maximad, realiseerimiskeskused (kust leidsin hoopis pojale väga asjaliku pakiraamikoti 14 euriga :O), käisin isegi restoranitarvete poes. Midagi. Siis sukeldusin kasutatud asjade maailma ja tuulasin kõik realiseerimiskeskused läbi. Midagi. Lõpuks leidsin Facebookis sellise grupi nagu ENSV turg. Sealse kuulutuse peale leidsin lõpuks paar nõukaaegset alumiiniumpotti, millest ühe ära ostsin. Kuid nagu rahvatarkus ütleb, siis seal kus on, sinna tuleb juurde. Kui alu pott olemas, sai üks matkaline laenuks 10L roostevabast terasest lõkkepoti. Alu läks reservi. Siit moraal, kui teil on vanu alupotte, siis hoidke neid nagu kullatera. Tegemist on defitsiidiga.

Piimapulbri sain ikkagi sealt kus kõik selle saavad, ehk Kaupmehest. Õnneks oli kaart vanast ajast alles. Boonuseks oli seal erinevalt Prismast ka väga hea valik kissellipulbreid, mida kohe hea mitu pakki võtsin.

Pilt
upload

Proovin see matk arvestust pidada mida kui palju kulus, kas jäi puudu või üle ning kuidas maitses. Kui matk läbi, siis riputan retseptid blogipostitusena siia üles, ehk on järgmisel minusugusel üht-teist kõrva taha panna.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 17 Juun 2019, 08:48

Poti otsimine on igavene nuhtlus siinmail küll, just suuremate pottide. Meil oli oma talviseks matkaks vaja kahte suuremat mis mahuks kenasti üksteise sisse, lõpuks sai internetiavarustest tellitud teised. Alumiiniumpott muidu hea aga hapud asjad hakkavad trikke tegema. Hapu tee näiteks. Roostevaba on väga viis.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2019, 10:09

Odavama otsa üksteise sisse käivad potid suurele kambale on roostevabad ämbrid. Ostes ei tohi segi ajada tsinkplekkämbritega, mis e-poodides samuti roostevaba pähe müüakse. Muuhulgas lisan, et Soome marketites müüdavad on kordades kvaliteetsemad. Meil on enamasti Hiina kaup.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Juun 2019, 11:19

Jajah, soomes pole ühtegi hiina ämbrit, naised saunas rääkisid, et isegi sellised rahvusvahelised, nagu k-rauta, bauhaus, motonet toovad extra eestisse iinakaid, eesti marketid on muidugi eesti omad, onju. Isegi nädalalõpud on meil iinas tehtud, sittagi ei kesta.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2019, 12:41

Need kohalikud marketid pole seal rahvusvahelised.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Juun 2019, 12:49

No täpsusta siis, millistest kohalikest marketitest ma nüüd oma ämbri ostma pean, kõige etem oleks muidugi nimekiri. Mis mittehiinamaadel need ämbrid ka tehtud on? Ja mitmel sealt ostetud ämbril ja siit ostetud iina pasal kogu see väide põhineb ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2019, 12:58

Mul on loll komme külastada väikelinnade marketeid, ma tõesti ei mäleta, millises parasjagu on või oli.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Juun 2019, 13:08

said juba vist ise ka aru, et
Nohik kirjutas:
17 Juun 2019, 10:09
Muuhulgas lisan, et Soome marketites müüdavad on kordades kvaliteetsemad. Meil on enamasti Hiina kaup.
on loll üldistus. Soome marketites on parem nöör, Läti supermarketites on paremad õngekonksud jms
Ikka konkreetsest tootest oleneb. Mul coopist ostetud roostevaba ämber on jäänud ellu kolm aastat sepikojas, on näinud igasugu elu, tuld ja keemiat, koledaks küll läinud aga ilmselt pole tule puhul kasu ka happekindlast roostevabast.
Möla vahele ka üks täiesti kena komposteerimiskopsik
https://www.bauhaus.fi/keruuastia-biopr ... teras.html
ja kui ta paberõhuke poleks, siis võiks lõkke peal tahmata küll.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Juun 2019, 20:16

Matka kontekstis on sang ja selle kinnitus olulised, et poleks kergelt ära väntsutatavad. Ma enda hiinakatel olen kõrvad kõik uuesti neetinud. Kuna erilinemeisterdaja pole, ei ole paremaid kinnitusi ka teinud. Roostetamine on teisejärguline matka kontekstis. Ja viimane matk jätsin sõbrale, ma ei korralda enam rahvakogunemisi.

Kasutaja avatar
Myrgel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel » 30 Juun 2019, 20:06

Ja nagu sipsti ta käidud ongi. Panin retseptid ja kogused meie blogisse kirja. Ehk on kellelgi tulevikus kasu.

https://rattaseiklus.blogspot.com/2019/ ... menuu.html

Kes niisama meie seiklustest lugeda tahab, siis https://rattaseiklus.blogspot.com/

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Juun 2019, 22:13

Tösised gurmaanid...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 01 Juul 2019, 08:24

Suhtuks kriitiliselt sellese soojal ajal toidu ümberpakendamisse.
Peale vaakumpakendisse panemist oleks vajalik ka pastöriseerida või kuumalt pakendada.
Sama teema vorsti kodus valmis viilutamisega.
...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 01 Juul 2019, 11:43

Myrgel kirjutas:
30 Juun 2019, 20:06
Ja nagu sipsti ta käidud ongi. Panin retseptid ja kogused meie blogisse kirja. Ehk on kellelgi tulevikus kasu.
Jaa. Aitäh!
Sööte väga hästi ja väga palju :)

Sirvisin teie blogi mujalt ka, teete ägedaid asju ja need varustuse sissekanded on väga abiks.

Kasutaja avatar
Myrgel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel » 01 Juul 2019, 12:20

tripp kirjutas:
01 Juul 2019, 11:43
Jaa. Aitäh!
Sööte väga hästi ja väga palju :)

Sirvisin teie blogi mujalt ka, teete ägedaid asju ja need varustuse sissekanded on väga abiks.
Need nimekirjad on aastatega välja kujunenud ja tundub, et on üsna adekvaadsed. Enamik asju nii tavavarustuses kui matkajuhi omas läksid seekord käiku. Keepidest ja vetsupaberitest pole mõtet rääkidagi. Pikantsema näitena tooks esmaabi nimekirjas olevad haavasulgurteibid. Üks meist käis kirvega veidi loominguliselt ümber ja ilma nende tublide viguriteta oleks pidanud õmblema minema. Eelmisest korrast õppinuna sai seekord korralik poldi-/mutrivaru kaasa võetud, mida seekord ka mitu korda vaja läks. Kruusa ja metsateed kamba peale mõne poldikese ikka lahti suudavad keerata. Pikalt oleme diskuteerinud, kas 4L vett näkku on palju. Seekordsete palavate ilmadega ja kohati pikkade pausidega veetankimiste vahel suudsime mõned korrad varud suht ammendada, seega ei.
Tarmo kirjutas:
01 Juul 2019, 08:24
Suhtuks kriitiliselt sellese soojal ajal toidu ümberpakendamisse.
Peale vaakumpakendisse panemist oleks vajalik ka pastöriseerida või kuumalt pakendada.
Sama teema vorsti kodus valmis viilutamisega.
100% nõus. Antud juhul vaakumpakendasime puhtalt ruumi ja kaalu kokkuhoiu jaoks. Enamik supippõhjasid on kas klaastaaras või suht suure õhuvaruga plastikpakendis. Ööseks jätsime koju külma ja tegime seljanka kohe esimesel lõunasöögil ära.

P.S. Kui tihti räägitakse, et suitsuvorst on matkamehe sõber, siis ma lisaks sinna nimekirja ka merevaigu. Kui parasjagu toitu pole mida ta suudaks heaks teha, siis passib väga hästi leiva/sepiku peale määrida. Pakk 1.3€ sulajuustu tegi kartulihelvestest pudruga imetegusid, carbonarast ma ei hakka rääkimagi. Juustulised tundub, et seisavad kauem kui nii mõnedki muud toiduained. Meil pidas 30 kraadises leidsakus 24 tundi vabalt vastu, ilmselt oleks rohkemgi, kui poleks ära söödud.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline