Telk või koormakate?

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
paadikapten
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Telk või koormakate?

Postitus Postitas paadikapten » 20 Dets 2018, 22:40

Tõstatan huvi pärast küsimuse: kas suvisel ajal ringi matkates on parem mingi telk või kilest koormakate?

Olen ise mõlemat kasutanud. Koormakate on odav, veekindel, teibiga lihtsalt parandatav. Ta on kerge, ruumisäästlik. Ta laseb end üles seada igal pool ja nii, nagu kasutajal fantaasiat jagub.
Telk on pisemate eluvormide sissetungi osas veidi turvalisem.

Koormakile all ööbides olen pannud tähele huvitavat nähtust. Inimesed peavad kile all või päris ilma "katuseta" magajat kodutuks :) Ilmselt paratamatus, millega tuleb leppida. Näiteks ühel rattamatkal sattus Viljandi järve ääres olema kuiv öö, ma võtsin kasutusse vaid mati ja magamiskoti. Autoga perekond sattus mu lähedale ööbima, naine nentis kohe: "hm, mingi kodutu magab siin."

Missugused on teie kogemused?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Telk või koormakate?

Postitus Postitas sepaonu » 20 Dets 2018, 23:16

Peale pealkirjas oleva võib ka telk ja koormakate/telk ja tarp varianti kasutada.
Koormakattest on siin teemas räägitud
https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=10&t=2753&
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Dets 2018, 08:22

Kuni ei pea kütma, pean lahtist ulualust + sääsevõrku (või sääsetelki) paremaks. Sääsetelk on ilmselt vajalik sipelgarohkes alas. Mul pole sääsetelki, olen lihtsalt eemale kolinud, kui sipelgaid palju on.
Kodutuse teema on keeruline, pigem on veidi ebamugav, kui sind kardetakse, kuna ei näe matkaja moodi välja.
Lisa koormakattele stiili, osta lapiline, vist maksab küll tüki maad rohkem. Ja lõika ka servad nõgusaks, nagu tagumisel. Siis ei peeta kodutuks.
Pilt
Pilt
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 21 Dets 2018, 11:50

paadikapten kirjutas:
20 Dets 2018, 22:40
Tõstatan huvi pärast küsimuse: kas suvisel ajal ringi matkates on parem mingi telk või kilest koormakate?
See on selline küsimus, millele ei ole olemas absoluutselt tõest vastust. Vastavalt kasutajale, kasutuskoha tingimustele jm teguritele võib olla parem nii üks kui ka teine. Spetsiaalne tarp on ka väga hea asi.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline