Magamiskoti ost

On vaja, aga mis on hea ja kust?
raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Magamiskoti ost

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 15:01

tripp kirjutas:
18 Dets 2018, 14:51
Väga kalliks läheb see üritus sul.
Ma võtaks ühekordse ürri jaoks kas
- sõbralt laenuks
- õhema koti ja mingi teki peale

Selle hinnaga sulgkotti vaataks siis, kui vaja seda omal jõul pikalt tassida.
Pole mul ühtegi matkasõpra. Kas keegi tahab laenata ? :roll:

sassolasso
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sassolasso » 04 Jaan 2019, 15:01

Kui kellelegi pakub huvi, siis suht viisakas sulekoti pakkumine jäi netis silma:
https://www.sportpursuit.com/catalog/pr ... id/1320933

comfort: -9C

Koos Eestisse saatmisega 164 euri midagi.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 08 Jaan 2019, 14:59

Jõudis see kott eile kohale - pea kolm nädalat varem kui olin oodanud :)

On piisavalt suur küll. Tegelikult arvan, et võib-olla oleks käranud isegi see standard +22 cm ümbermõõdule lisamine, mul lisati siis päris eritellimusena +30 cm. Aga noh, igal juhul parem veidi liiga suur kui et liiga kitsas. Õues proovinud ei ole ning ilmselt enne veebruari algust ei proovi ka, aga toas sisse ronides hakkas küll hetkega väga palav.

Paar küsimust ka teadjamatele:
1. Kunagi kuskilt on meelde jäänud, et magamiskotte ei tohiks pakkides rulli keerata, vaid lihtsalt otsast toppima hakata ja siis järjest kogu kott transpordikotti suruda. Kas see käis nüüd ainult sünteetiliste või ainult sulgkottide kohta või mõlemate, ei mäleta. Kuidas teie oma magamiskotte pakite?
2. Selle Cumuluse magamiskotiga oli kaasas kaks kotti pakkimiseks. Üks on selline hästi suur ja osaliselt võrgust ning mõeldud kodus hoiustamiseks. Teine siis ilmselt kaasas tassimiseks. Aga see kaasas tassimiseks mõeldud kott ei ole kompressioonkott (nagu ma millegipärast eeldasin), vaid lihtsalt kott, mille saab otsast nööriga veidi koomale tõmmata. Siit siis küsimus, et kas sulekotte matkale kaasa võttes kompressioonkotti ei surutagi (lõhub ära?) või lihtsalt Cumuluse puhul kompressioonkott ei kuulunud komplekti? Samuti ei saa Cumuluse pakkekoti puhul kindlasti mingist veepidavusest rääkida, sest üks ots jääb pooleldi lahti. Kas kellelgi on soovitusi, et kas mul oleks mõistlik mingi parem/veekindlam (kompressioon?) pakkekott kuskilt hankida? Kuhu poole vaadata võiksin?

Tänud ette,

Jaanus
jaanussepp kirjutas:
13 Dets 2018, 17:28
Tänud kõigile mõtete ja soovituste eest!

Annan ka teada, mis lahendusele jõudsin. Tellisin ära Cumuluselt Mysterious Traveller 700 koti koos erisooviga, et oleks piisavalt suur. On natuke raskem kui Panyam 600, aga ka mõnevõrra soodsam. Mul see grammiviilimine oluline polnudki. Mugavustemperatuurid sarnased -5 (Mystrerious Traveller) ja -6 (Panyam).

Kuna ma polnud kindel, mis mõõtu ma laiuse osas täpselt vajan, siis suhtlesin meili teel. Mõõtsin ennast igat pidi üle ja kirjutasin neile, samuti avaldasin soovi, et kott oleks pigem natuke liiga lai kui et natuke liiga kitsas. Tavaliselt enne magamajäämist vähkren veidi ja kui liigutama ei mahu, ei ole hea. Kodulehel pakuvad standardina, et saad koti ümbermõõdule lisada +10 cm või siis +22 cm. Minu suhtes arvasid nad, et vaja oleks +30 cm ja et see on "very special custom order", kuna nad peavad uued kanga lõikemustrid koostama.

Mysterious Traveller 700 kott maksab vaikimisi 259 eurot. Kodulehelt valitav +22 cm ümbermõõtu oleks 319€. Ja minul läks siis selle erisoovi eest veel 35€ otsa - 20€ uue lõike koostamise ja 15€ täiendavate sulgede eest. Kokku 354€ + 7€ postikulu = 361€. Midagi viriseda selle hinna osas küll ei ole ning tore on, et oldi valmis täiesti eriline toode valmistama. Nüüd siis jääb oodata. Ütlesin, et oleks enne jaanuari lõppu vaja ja lubasid, et 25. jaanuariks on mul kohal.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Jaan 2019, 15:19

jaanussepp kirjutas:
08 Jaan 2019, 14:59
Kas kellelgi on soovitusi, et kas mul oleks mõistlik mingi parem/veekindlam (kompressioon?)
Mina hoian oma sulge veekindlas kotis, saab ka õhu välja pressida ja väikseks meisterdada, kui selleks on vajadus. Arvan, et mul karrimor vms, ühesõnaga odav, naisel miski osprey, vist, kallim, õhem, kokkuvõttes ma mingit vahet ei näe. Kui on harjumus veekindlas kotis hoida, siis puudub see võimalus, et vada juhtus siuke asi ja nüüd on kott märg jamisnüüdsaab jms Suurus peaks selline olema, et mugav toimetada ja mida seal kotis plaanis hoida, näiteks + padi võimisiganes. Selle veekindlalt hoidmise soovituse sain siit foorumist kunagi ja olen rahul. Poes mingeid veekatseid teha ei saa aga esimene test on see, et proovid läbi puhuda, kui ei õnnestu, siis üsna tõenäoliselt peab ka vett hästi, keegi kotti vees ei hoia aga ta võiks kuivaks jääda peale seljakotiga vette kukkumist näiteks. Ilmselt need kergmatkajad, kes kilekotti kasutavad seljakoti sees ja pakivad omi kotte teistmoodi räägivad ka muud juttu.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 08 Jaan 2019, 16:53

Mul vist ei olegi ühetegi veekindlat kompressioonkotti kätte sattunud, kõik, on olnud lihtsast nailonist, teipimata õmblustega.
Rullimise ja voltimise eest hirmutatakse, aga prakitkas on see võrreldes lihtsalt toppimisega tüütu ja aeglane. Proovi paar korda [:
Mul käib suvine sulg ja veel paar hilpu tavaliselt 13l kuivakasse, vähe tummisem ja lisa-aasadega. Bikebackingu teemat evides käib sama nuts ka lenksu külge - https://www.matkafoorum.net/viewtopic.p ... 711#p17711
Selline, ei julge sõna anda, et sama nimega asi 2011. aastast tänaseni ka sisult täpselt sama on. Süstas see tummisem kott samuti abiks.

Suurem talvine läheb enamalt jaolt õhema Ospery kuivkoti sisse, vast sepaonu mainituga sama. Kui praegu teadlikuma valiku peaks tegema, siis arvestakski, kas mul on seda pampu vaja ainult mingi muu koti sees või ka kusagile jõuga suruda ja/või rihmadega seljakoti alla, rattale vm tõmmata. Ja liiga väike ei tohiks olla, muidu saabki vaid lollaka kujuga silindriks pakkida. Suuremast kotist pressid üleliigse õhtu välja ja istud lapikuks.

Seljakoti sees suures kilekotis või laineris hoitakse magamiskotti paiguti ka päris lahtiselt, põhiline idee on suurem kott kenasti ühtlaselt ära täita. Vähemalt ühel nädalasel tripil proovitud. Töötab, kui kergmatka teema ei ole mitte niivõrd grammide viilimises võistelda, vaid lihtsusele suruda. No et kaalusääst tuleb maha jäetud kraami arvelt ja kotis ehk magamiskoti vahel ei ole laiali mustmiljon vidinat ega pampu. Vähema kompressiooni puhul ei pea ka õhtu otsa ootama, kuni kuni pakuks pressitud sulg jälle kohevaks suvatseb hakata.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 08 Jaan 2019, 19:37

Cumuluse kompressioonkotid ongi sellised nagu kaasas on. Magamiskott mahub sinna päris täpselt sisse ja enam kokkupoole pressida ei anna ka. Veekindel ta pole. Seljakotti pakin ta originaal kotis siis kui kasutan seesmist veekindlat kotti, veekindlasse rattakotti läheb orig. kotis.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 08 Jaan 2019, 22:26

jaanussepp kirjutas:
1. Kunagi kuskilt on meelde jäänud, et magamiskotte ei tohiks pakkides rulli keerata, vaid lihtsalt otsast toppima hakata ja siis järjest kogu kott transpordikotti suruda. Kas see käis nüüd ainult sünteetiliste või ainult sulgkottide kohta või mõlemate, ei mäleta. Kuidas teie oma magamiskotte pakite?
Mina olin ühes laagris ja rullisin parasjagu hoolega oma magamiskotti kokku. Teisel-pool käiguteed vaatas Jaan Künnap isiklikult seda ja tuli soovitas edaspidi magamiskott kotti toppida, muidu lähevad kiud kokku ja kott ei pea enam sooja. Mina topin nüüd alati oma magamiskoti matkal kokku. Kodus hoian magamiskotti riidepuu peal.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Jaan 2019, 10:10

Tarmo kirjutas:
08 Jaan 2019, 22:26
jaanussepp kirjutas:
Mina olin ühes laagris ja rullisin parasjagu hoolega oma magamiskotti kokku. Teisel-pool käiguteed vaatas Jaan Künnap isiklikult seda ja tuli soovitas edaspidi magamiskott kotti toppida, muidu lähevad kiud kokku ja kott ei pea enam sooja. Mina topin nüüd alati oma magamiskoti matkal kokku. Kodus hoian magamiskotti riidepuu peal.
Kiud lähevad kokku igasugusel mehhaanilisel pressimisel, vahet pole kas rullid, voldid või topid niisama, toppides lihtsalt kiirem ja närvikulu väiksem. Võtmesõna on siin "pikaajaline hoiustamine lahtiselt". Mida rohkem saab kott kohevil olekus olla seda kauem ta oma kohevust säilitab.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Jaan 2019, 10:32

Üks kott läks pekki, kui oli päev otsa süstas istumise all. Seda ei päästnud enam miski. Täitis pool kompressioonikotti.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 09 Jaan 2019, 10:46

Toppimise-rullimise peamine vahe on ehk see, et rullides väntsutad kiude alati samalaadselt, mis tõhustab nende punti kogunemist jne. Toppimine on iga kord isemoodi.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Jaan 2019, 22:15

Hendrik kirjutas:
09 Jaan 2019, 10:46
Toppimise-rullimise peamine vahe on ehk see, et rullides väntsutad kiude alati samalaadselt, mis tõhustab nende punti kogunemist jne. Toppimine on iga kord isemoodi.
Sünt. koti puhul vast küll juhul kui täidis on monoliitne a`la vatiin. Sulel ja lahtise sünt täidise puhul pole vahet, sest soojustus liigub kambrites ringi kui magamiskotti väntsutad.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist