Magamiskoti ost

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Magamiskoti ost

Postitus Postitas jaanussepp » 03 Dets 2018, 17:47

Tere!

Paluksin abi magamiskoti ostmisel/tellimisel. Peamine probleem sobiva koti leidmisel on see, et kuna olen 180 cm ja 130 kg, siis tavalised kotid on mulle liiga kitsad. Koti mugavustemperatuur võiks jääda kuskile -5 kraadi kanti ning pigem kujutan ette, et kott võiks olla sünteetiline, mitte sulg. Mul sulekotti pole varem olnud ka, aga jutud sellest, kuidas ta niiskusega kogu oma soojapidavuse kaotab, tunduvad hirmutavad. Koti kaalu ja kokku pakitud suuruse üle väga ei põe. Väga tihti kotti ei kasuta, aga (mõistlikkuse piires) hinna üle ka väga ei põe. Selja taga on (liiga kitsa koti tõttu) piisavalt ebamugavate magamistingimustega matkasid, et kui leian usutava lahenduse probleemile, olen valmis selleks raha kulutama.

Koti kuskilt Euroopast tellimine sobib igati - väga kiiret ei ole, aga jaanuari lõpuks tahaks kindlasti kätte saada.

Siin ühes teises teemas soovitati sulgkottide osas poolakaid: http://sleepingbags-cumulus.eu
Et pidavat saama öelda sobivad mõõdud ja muud parameetrid ning teevad 3-4 nädalaga valmis. Kui ma sealt aga õigesti aru saan, siis sünteetilist kotti on neil vist valikus ainult 4 mudelit, neist kõige soojema mugavustemperatuur on +1 ning midagi seadistada nad seal ka vist ei luba.

Kas kellelgi oleks soovitusi, kuhupoole võiksin oma otsinguga vaadata?

Tänud ette,

Jaanus

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Magamiskoti ost

Postitus Postitas tripp » 03 Dets 2018, 18:08

Sul raha on?
Kui on, siis Cumuluselt Panyam 600, lisad laiust ja pikkust, olemas.
400 eurot.

Variant kaks - kirjutad neile, et tahad sooja suur sünteetilist kotti, tehku pakkumine.
Ilmselt tuleb odavam. Natuke raskem ka, aga sul vist pole tähtsust.
Kui nad jutule võtavad, aga ehk võtavad.

Letist ei leia sulle kotti vist ükski pood.

Mul ei ole õnnestunud seda sulekoti "soojapidavuse kaotust" ei näha, ei sõpradelt kuulda.

Ma olen selle Panyam 600-ga ööbinud 6000 peal niisama (mitu ööd) ja 5000 peal lumetormis.
Ma ei kujuta ette, et sa läheks kohta, kus sellest ei piisaks.
No kui lihtsalt lumehanges tahad magada, siis ehk.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Dets 2018, 18:24

Ma ei ole tundnud seda, et sulega oleks peale kahte kõvavihmapäeva midagi juhtunud. Hoian kuivakotis, igal võimalusel tuulutan. Cumulusel ostes selline clikivalik puudub aga kuulnud olen, et paljud tellinnud selle hydrophobic down variandi.
http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/menu- ... hobic-down
Pole aimugi, mis see extra maksab aga ju küsides selgub.
Ma plaanin ühte tekki nende käest osta aga pole kah mingit näidet või kogemust kelleltki, keda ma usuks, et see töötlus oleks jube hea mingil puhul. No ma ei tea, ma ei jäta sulekotti vihma kätte vms.
joon jõest, söön jõest

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 04 Dets 2018, 12:08

Tänud info eest! Kaalun ilmselt siis ikkagi ka sulekoti ostmist. Päris talvel tegelikult ei ole mul ette tulnud matkasid, kus üle ühe öö järjest metsas oleks. Või siis kui jah, on tegemist pigem mingi ahjuga telgiga vms. Ja hetkel ei näe ka, et selles osas lähemal ajal midagi muutuks. Mingites ekstreemoludes käinud ei ole ning pole ka plaanis.

Küll jah, see märjaks saamine võib rohkem teemaks olla just sellisel varakevadisel või hilissügisesel ajal. Isegi a'la Roheliste Rattaretk või muu taoline rahvamatk. Kui ikka pikemalt järjest sajab ja ümberringi on kogu aeg niiske, siis pakid peale esimest ööd niiske koti kokku ja mingit aega ega võimalust tuulutamiseks päeva jooksul ei jää.

400 eurot korraliku koti eest maksmiseks kindlasti leian. Hetkel plaan selline, et mõtlen-seedin veel mõned päevad ja siis järgmisel nädalal telliks midagi ära. Kui kellelgi on seni veel midagi soovitada või kommenteerida, siis loen huviga ja tänud ette :)

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 04 Dets 2018, 13:05

Roheliste rattaretkede jaoks 400 eurot kott on kindlasti liiast.

Sulekoti korral maksad kaalu, õigemini kerguse eest. Ja mahu eest. Lühikesel rattamatkal pole kumbki probleem. Elab läbi ka 2x odavama ja 2x raskema kotiga.

Aga märjaks see kott sul küll ei saa. Seljakotti (või rattakotti) paned sa magamiskoti veekindlas pakkekotis, eks?

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 04 Dets 2018, 14:09

Jah, magamiskotti olen ka seni transportinud veekindlas pakendis, sellega pole probleemi. Võib-olla on probleemi olemus hoopis selles, et mu telk on vanaks ja kehvaks jäänud, aga vihma korral on seal olemine ikka päris niiske. Mitte nüüd küll nii, et vee sees magaks, aga servades võib ikka ka veidi vett olla, magamiskoti mõni osa kogemata sinna ligunema jääda + üldine kõrge niiskustase, mis midagi kuivemaks ei muuda. Samas võib-olla tekitan ka asjatut paanikat ja see niiskus/vesi, millest mina räägin, ei teeks ka sulekotile veel midagi. Nagu ülalpool juba välja tõin, siis senist kogemust sulekotiga ei ole, minu info pärineb kuulujuttudest. Ja siis näiteks sellest, et Zombietripperite blogist leidsin sellise jutu: AGA – sulgtäidisel on üks väga suur puudus, mis minu meelest kaalub üles kõik selle boonused. Nimelt kaotab sulg märjaks saades KÕIK oma soojahoidvad omadused. Märg sulekott on sama hea kui voodilinast õmmeldud kott ning sellega jahedas magada üritamine sama virgutav kui tärpentiniga klistiiri tegemine.

Pöördudes nüüd tagasi teema juurde, et kas mul on vaja üldse sulekotti või mitte, siis jah, võib-olla ikka ei ole. Minu ainsad jalgsimatkad on pigem sellised ühe ööbimisega ettevõtmised, kus niikuinii võetakse metsa kaasa pooled asjad lihtsalt seeõttu, et "oleks tore ja pulli peab ka tegema", mitte et ilma nendeta seal hakkama ei saaks. Seega magamiskoti arvelt grammi viilida ka erilist pointi ei ole. Rattamatkal see kilo siia-sinna ei mängi üldse mingit rolli.

Minu eeldus oleks lihtsalt leida magamiskott, mille mugavustemperatuur oleks -5 kraadi kandis ning mis kõige olulisem - et oleks minu jaoks piisavalt suur. Eks kirjutan poolakatele ja uurin, kas ja mis hinnaga nad mulle midagi sünteetilist pakuks.

Taustainfona veel niipalju, et "Roheliste rattaretked" ei ole kindlasti peamine eesmärk uue magamiskoti ostuks - kõige rohkem "pigistavad" minu vanemad magamiskotid ikkagi just mingitel talvistel ööbimistel. Samas päris mingi -25 kraadi juures külmööbimist ma ilmselt tegema ei hakka. Küll aga on tulnud mõned korrad ette olukordi, kus ööbitakse küll ahjuga telgis, aga "ainult paari miinuskraadi tõttu" enamik seltskonnast kogu öö ahjuvalvet korraldada ei soovi ja "kütab kellel külm on".

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 04 Dets 2018, 14:30

Kui soovid erimõõdus kotti, siis kõige mõistlikum on sul ikkagi otse Cumuluse poole pöörduda. Igal juhul kui raha oled nõus kulutama, siis osta sulg kott. Kui sa nii ekstreemsetes märgades tingimustes plaanid magada, et sulg läbi vettib, siis ei ole sul ka sünteetilise kotiga midagi rõõmustavat oodata. Siis on rohkem ellujäämise küsimus.

Ühte erimõõdus kotti ei saa sul aidata tellida, aga veidi mõtteid millega arvestada võiksid.
Panyam 600 suurusjärk koti puhul läheb Hüdrosulg ca 50-70 eur lisaks. Muuseas tavalist sulgkotti saab ka vastava Nickwax tootega töödelda, et saada hüdrosule efekt.
Erimõõdus koti hinnalisa tuleb sul ilmselt kuni 100 eur lisaks. Pikkust pole vaja juurde keevitada, kui sa 180cm oled, küll aga siis laiust. Mul hetkel hunnikuga kotte kohapeal olemas Pärnumaal. Kui Vändra kanti peaksid sattuma siis võid erinevatesse sisse pugeda, et näha pikkust-laiust ja muid parameetreid oma silmaga. Laoseis kajastub www.tagalatoetus.ee/pood

Kui sa tellid Cumulusest otse, siis hetkel oli juba tavaliste kottide ootega 3-4 nädalat, kui arvestad eritellimuse ning jõuluaja juurde, siis usun, et 6 nädalat on realistlik. See ainult ennustus, võib mõlemas suunas märkimisväärselt muutuda. Nad lubasid, et uuel aastal ooteajad lühenevad. Ilmselt kolimine vms ümber struktureerimine käimas.

Mis puudutab hüdro või mitte hüdrosulge, siis olen mõlemat versiooni proovinud ja katsetanud. Igapäevases tingimustes pole vahet. Kergelt niiske kott (õhuniiske, mitte lombis maganud) käitub minu arust väga sarnaselt hoolimata hüdrotöötlusest. St. erinevus tulebki siis kui otseselt vihma käes või lausmärjas magad. Sellistes tingimustes peaks sul lisaks kotile ka samaväärne investeering olema tehtud telki ja alusmadratsisse millega see mure kaob.

ranel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ranel » 10 Dets 2018, 10:50

jaanussepp kirjutas:
04 Dets 2018, 14:09
Jah, magamiskotti olen ka seni transportinud veekindlas pakendis, sellega pole probleemi. Võib-olla on probleemi olemus hoopis selles, et mu telk on vanaks ja kehvaks jäänud, aga vihma korral on seal olemine ikka päris niiske. Mitte nüüd küll nii, et vee sees magaks, aga servades võib ikka ka veidi vett olla, magamiskoti mõni osa kogemata sinna ligunema jääda + üldine kõrge niiskustase, mis midagi kuivemaks ei muuda. Samas võib-olla tekitan ka asjatut paanikat ja see niiskus/vesi, millest mina räägin, ei teeks ka sulekotile veel midagi. Nagu ülalpool juba välja tõin, siis senist kogemust sulekotiga ei ole, minu info pärineb kuulujuttudest.
Kõrge õhuniiskus paratamatult teeb kõik asjad niiskeks. Ega selle vastu muud varianti polegi, kui vahepeal lõket teha ja lihtsalt asju kuivatada. 15min lõkke ääres kuivatamist teeb juba piisavalt kuivaks, kui õhuniiskus on rõskeks koti muutnud. Esimene öö on suva, aga sealt edasi läheb järjest nukramaks. Kehaga ei kuivata ka magamiskotti ära. Pole vahet, kas sulg või mõni muu materjal.

Just sel põhjusel ma loobusin ka tikkude kasutamisest ja olen üle läinud tulepulga peale, kui üks öö unustasin tikud kilekotti panna ja hommikuks oli karistus käes. Õhuniiskus muutis väävliosa pastaks.

Ise ostsin sama, mis kaitseväes kasutusel on/oli carinthia defence 4. Suht suur kolakas on, aga soe ja hind ka sulest oluliselt soodsam. Õnneks kompressioonikott teeb ta oluliselt pisemaks, kui vaja ära pakkida.

Kuigi noh tagantjärele natuke kahetsen, et oleks võinud ju 200 eur juurde panna ja saanud poole pisema koti ilmselt samade omadustega.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Dets 2018, 11:19

Julged poisid...
Ma küll ei sönda magamiskotiga lõkkel nii lähedal olla.

Üldse, lõke...?
Ma olen lõket teinud ehk igal kümnendal matkal.
Mõnikord ei tohi (kogu Eesti sellel suvel; enamik välisriike).
Mõnikord pole, millest teha (mäed).
Mõnikord on üks lõke ja sada inimest...

Ehk, lõkkel kuivatamine ei ole töötav strateegia, kui just ei tee matku väga väikese seltskonnaga ja väga piiratud tingimustes.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Dets 2018, 11:30

Proovige magamiskotti kuivatada kuuma vee pudelitega. Sama toime peaks olema ka piisavalt soojaks aetud kividega.
Ah, minge metsa...

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 10 Dets 2018, 11:32

tripp kirjutas:
10 Dets 2018, 11:19
Ehk, lõkkel kuivatamine ei ole töötav strateegia, kui just ei tee matku väga väikese seltskonnaga ja väga piiratud tingimustes.
Lõkkel kuivatamine polegi strateegia, vaid hoopis taktika ;) Strateegia on see, misukse koti sa endale mis eelduste alusel ostad. Taktika on see, mida sa oma ostetud nuustikuga matkal tegelikult peale hakkad.

Kui lõkkel kuivatada ei saa või ei julge, siis saab kuivatada päeval päikese käes, tuule käes või üldse mitte kuivatada ja ajada ihu piisavalt palavaks et see kott vähemalt seest öösel kuiv oleks. Kui pealiskiht on märg, kurat temaga.

ranel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ranel » 10 Dets 2018, 12:23

tripp kirjutas:
10 Dets 2018, 11:19
Julged poisid...
Ma küll ei sönda magamiskotiga lõkkel nii lähedal olla.

Üldse, lõke...?
Ma olen lõket teinud ehk igal kümnendal matkal.
Mõnikord ei tohi (kogu Eesti sellel suvel; enamik välisriike).
Mõnikord pole, millest teha (mäed).
Mõnikord on üks lõke ja sada inimest...

Minule see sobib. Paremat ja kiiremat lahendust pole veel avastanud. Kaasa arvatud veepudelid pole nii efektiivsed.
Kui lõket teha ei tohi, siis ilmselt pole päikese käes magamiskoti kuivatamisega probleemi või mis?

Kui huvi, siis täpsemalt saab siit lugeda. Olen pikematest sõitudest blogi pidanud. Siiamani kõik sõidud on suht vihmased olnud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 10 Dets 2018, 12:44

ranel kirjutas:
10 Dets 2018, 10:50

Just sel põhjusel ma loobusin ka tikkude kasutamisest ja olen üle läinud tulepulga peale, kui üks öö unustasin tikud kilekotti panna ja hommikuks oli karistus käes. Õhuniiskus muutis väävliosa pastaks.
Teemaväliseks märkuseks lisan, et märgu tikke saab edukalt juustes kuivatada.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Dets 2018, 12:47

Bjorn kirjutas:
04 Dets 2018, 14:30
Panyam 600 suurusjärk koti puhul läheb Hüdrosulg ca 50-70 eur lisaks. Muuseas tavalist sulgkotti saab ka vastava Nickwax tootega töödelda, et saada hüdrosule efekt.
Seda toodet mõtled
https://www.nikwax.com/en-gb/products/p ... abricid=-1
ma triljoni nickwaxi toote hulgast mõnda kasutanud, mida ma niimetaks lahjendatud vahadeks, lühikeseajalised abimehed need. Ei tea kas keegi nii tark on kah olemas, kes seda tehase hydrotöötlust ja nickwaxi võrrelda oskaks. Tegelt oleks kõigeparem variant siuke tark, kes paar sulekotti ribadeks maganud ja nüüd vähemalt aastapäevad selle hydroga sehkendanud ja möödaminnes poleks lihtsalt jutumees.
joon jõest, söön jõest

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 13 Dets 2018, 17:28

Tänud kõigile mõtete ja soovituste eest!

Annan ka teada, mis lahendusele jõudsin. Tellisin ära Cumuluselt Mysterious Traveller 700 koti koos erisooviga, et oleks piisavalt suur. On natuke raskem kui Panyam 600, aga ka mõnevõrra soodsam. Mul see grammiviilimine oluline polnudki. Mugavustemperatuurid sarnased -5 (Mystrerious Traveller) ja -6 (Panyam).

Kuna ma polnud kindel, mis mõõtu ma laiuse osas täpselt vajan, siis suhtlesin meili teel. Mõõtsin ennast igat pidi üle ja kirjutasin neile, samuti avaldasin soovi, et kott oleks pigem natuke liiga lai kui et natuke liiga kitsas. Tavaliselt enne magamajäämist vähkren veidi ja kui liigutama ei mahu, ei ole hea. Kodulehel pakuvad standardina, et saad koti ümbermõõdule lisada +10 cm või siis +22 cm. Minu suhtes arvasid nad, et vaja oleks +30 cm ja et see on "very special custom order", kuna nad peavad uued kanga lõikemustrid koostama.

Mysterious Traveller 700 kott maksab vaikimisi 259 eurot. Kodulehelt valitav +22 cm ümbermõõtu oleks 319€. Ja minul läks siis selle erisoovi eest veel 35€ otsa - 20€ uue lõike koostamise ja 15€ täiendavate sulgede eest. Kokku 354€ + 7€ postikulu = 361€. Midagi viriseda selle hinna osas küll ei ole ning tore on, et oldi valmis täiesti eriline toode valmistama. Nüüd siis jääb oodata. Ütlesin, et oleks enne jaanuari lõppu vaja ja lubasid, et 25. jaanuariks on mul kohal.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Dets 2018, 19:20

Mis sul jämedamast kohast ümbermõõt on?
All engineers are cyborgs

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 13 Dets 2018, 23:14

Kõige suurema numbri sain, kui käed olid kõrval ja mõõtsin ümber küünarnukkide - see oli 160 cm. Muidu ümber õlgade oli umbes 145 cm, aga see sõltub sellest, kui kõrgelt mõõta.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Dets 2018, 08:04

Siis tegin õieti, et seda +20 cm kotti tuimalt ära ei ostnud, mul on 165-167 cm praegu.
All engineers are cyborgs

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist