Video: Oandu-Aegviidu

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Video: Oandu-Aegviidu

Postitus Postitas tripp » 11 Mai 2018, 14:24

Mõtlesin, et hoian oma lõuad koomal, aga....:

Ma väga ei usu, et keegi PÄRISELT viitsib selliseid "mees metsas jalutab" videoid vaadata.
Tehakse lahti, klikitakse läbi, võsa-võsa-võsa-võsa, kinni.

Et video oleks hea, peab ta olema kas hariv, lõbustav või siis rabavalt ilus.
"Mees kõnnib männimetsas muusika taustal" ei ole ühtegi neist.

Konkreetsemalt.
Kui oma videot teed, siis mõtle, mis paneks inimes seda vaatama-kuulama?
Kas sa räägid piirkonna või raja kohta midagi huvitavat?
("ma keeran siit nüüd vasakule" või "hommikul ähvardas sadada, aga õnneks pidas kuiva" pole seda mitte.)
Kas sa näitad midagi, mis on üllatav, mida ise metsas uitaja ei näe?
Kas sa alustad videot kohe mingi lubadusega, et vaatajat köita?

Kohapealsele mõminale eelista alati pärast peale loetud teksti.
Selle saad läbi mõelda, selgelt artikuleerida, kaadriga sobitada.
Jooksev tekst on okei ainult siis, kui ta edastab mingit päris ehedat emotsiooni, näiteks astusid karu sita sisse või tegid hunti nähes ise püksi.

Kui vaja, testi oma sõbra ema peal.
(Iseenda ema või tüdruk ei sobi, pole neutraalne.)
Kas ta vaatab? Mis ta kommenteerib? Kus ta tahaks edasi kerida? Kus ta kikitab kõrvu "tahaks teksti üle kuulata, osa läks kaduma"?

Kaur (elu jooksul näinud miljonit väga halba reisivideot ja umbes paari head)

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 11 Mai 2018, 14:37

Hea reisifilmide näiteks võiks olla Rees Juurmaa "Tujuk-Su", http://firn.ee/show.php?id=596

Sai 2016. aasta Eesti parima amatöör-doki preemia.

See on muidugi rohkem kui matkavideo, aga põhimõtteliselt on teema sama: autor käis kusagil looduses kolamas, üht-teist tehti ja juhtus, oli ilus, lõppu veel moraal. Vahelduvad rakursid, mõnus tempokas montaaž (aga mitte päris MTV stiil), mitmekülgne. Vaadake ja nautige!

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 16 Mai 2018, 16:26

tripp kirjutas:
11 Mai 2018, 14:24
Mõtlesin, et hoian oma lõuad koomal, aga....:

Ma väga ei usu, et keegi PÄRISELT viitsib selliseid "mees metsas jalutab" videoid vaadata.
Tehakse lahti, klikitakse läbi, võsa-võsa-võsa-võsa, kinni.

Et video oleks hea, peab ta olema kas hariv, lõbustav või siis rabavalt ilus.
"Mees kõnnib männimetsas muusika taustal" ei ole ühtegi neist.
+1. Keegi peab ju sellised asjad välja ütlema :) tegelikult saab pärast kõigil parem.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 17 Mai 2018, 20:35

No oleme ausad, et ega ma seda alpinismi videot ei viitsinud ka vaadata, klikkisin läbi. Sest alpinism ei huvita mind, sama võib öelda kassi videote kohta mis netis on. On inimesi kes võiksid neid terve päeva vaadata, kuigi paljud ei mõista nähtavasti miks. Kui sind huvitab mingi konkreetne tegevus, siis sa nähtavasti naudid sellest tegevusest tehtud videote vaatamist samuti. Ja ei ma pole ''butthurt'', sest kõigile ei meeldi, sest kõigile ei saagi meeldida :D . Pigem on endale 5 aasta pärast hea vaadata mis tehtud sai. Muidugi sama hästi võiks siis need videod netti laadimata jätta, aga no eks leidub mõni inimene kellele ka meeldivad sellised videod, mis ei hari ja pole kokku pandud Steven Spielberg või James Cameron'i poolt vaid ongi mehest kes üksi kõnnib metsas :lol: Fun fact, mu video keskmine vaadatuvuse pikkus oli 3:48, niiet tõsi ta on, paljud lihtsalt klõpsivad läbi.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 18 Mai 2018, 09:53

Eks ta on.
Ma ise kirjutan päevikuid ja küsimused on samad:
kellele ma kirjutan?
kui pikalt?
kas jätta sisse detailid, mis pakuvad huvi vaid neile, kel samasse kohta minek?

https://sites.google.com/site/kurinurm/

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 18 Mai 2018, 11:43

Kõik ei saagi kõigile meeldida, aga pikas perspektiivis on mulle endale kõige sümpaatsemad need kirjeldused/videod kus on sees piisavalt infot, et sama asja plaanides kirjelduse lugemisest või video vaatamisest ka mingit kasu oleks. Metsas jalutamisel seda infot on muidugi vähem, tehnilistel marsruutidel rohkem.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Mai 2018, 15:15

Suvas-tondi 2 senti, ei muud, aga --
kui videode - albumite vaadatavus ja tagaiside rolli mängib, aga side ülesvõetuga tugev, siis kardetavasti tulebki käärid 2 või 3 korda kätte võtta.

Esimese lõikad enda ja lähikondsete tarvis nii pikaks ja lohisevaks kui iganes soovi on, kutsud rahva veel teleka ette vaatama ja räägid ise jutu juurde. Tuubis võtad kuvamise maha ja jagad otselingiga.

Enne järgmist lõikumist lased mõne päeva/nädala mööda ja lükkad hoogu juurde, keskmine võtte pikkus a' 2-3 seki peale ja enne igat klippi astud enda senisest rollist välja ja unustad hetkeks kogu töö ja jandi, mis mingi kaadri saamiseks läks või mis emotsiooni ajel see võetud sai, ja vaatad seda mingi täiesti suvalise tondi pilguga, kes seda täiesti suvalises suuruses ekraani vaatama juhtub ning lisaks taustal valatud verest ja higist ööd ega mütsi ei adu. Julge võtteid välja jätta ja pikki kaheks-kolmeks lühikeseks lõigata. Kui soov juttu täies mahus sisse jätta, saab heliraja (osaliselt) muude kaadrite taustaks sättida. Kuigi seda sõnalist poolt oli hulka raskem lihtsalt edasi kerida, kui 12+ seki suht staatilist kaadrit - kui ikka näed esimese ühe-kahe sekundi jooksul ära, mis pilt +10s peal ees on, siis see vahepealne ka vahele jääma kipub. Ja lühikese lõike kirjelduses võid vabalt pikale viidata.

Eks video ole mõneti sarnane heale foto-kompale - ideaal on see, milles enam midagi üleliigset pole :)

( kinofilmide keskmine võttepikkus on tänaseks jõudnud ~2.5 s peale ja see on olnud värvifilmi ajal suht stabiilselt kahanev number - ehk tegu ei ole niivõrd meedia kiirtarbimisega, vaid filmi - see rullis kraam - kasutus on muutunud; varemalt oli kombeks kaadrisse rohkem rahvast ja paralleelset tegevust mahutada, mis omakorda nõudis vaatajalt rohkem aega nähtule pihta saamiseks; pikkadel võtetel on ka oma koht, aga need võiks end kuidagi kavalalt *vaatajale* välja kanda )

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Mai 2018, 22:39

Kus seda pikkust näed, tekkis endal ka juba sportlik huvi, kui pikalt mu tütre meisterdatud kolme järve matka filmi vaadatud on?
Taigar kirjutas:
17 Mai 2018, 20:35
...mu video keskmine vaadatuvuse pikkus oli 3:48...
All engineers are cyborgs

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline