Magamiskott külamavaresele Eestis, vol nnnnn

Vanad teemad.
Suletud
Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Magamiskott külamavaresele Eestis, vol nnnnn

Postitus Postitas Kivisisalik » 22 Mär 2018, 07:07

MA olen tegelikult ka vaadanud läbi kõik siinsed magamiskottide teemad. Näiteks saan aru, et üks hea variant on Trimm Balance.
Kasutaks magamiskotti pigem kevad-suvi-sügis, praegu on kevadsügisesed välja ööbimised lausa mõnikord jäänud selle taha, et puudub korralik magamiskott.

Sisuline lisaküsimus juba varem aset leidnud aruteludele on see, et kui üks huvi on ka vett mööda matkamine, siis kas mõte sulemagamiskotist on väga napakas või mõõdukalt napakas? Olen küll kajaki panipaigast õngitsenud veeloigus ujuvaid asju, mis küll õnneks olid veekindlalt pakitud. Aga, juhtub. Võibolla olen veekindla pakkimise suhtes ülemäära optimistlik?

Jäi silma selline magamiskott (ja tuttav oleks lahkelt nõus Eestisse toimetama, seega kättesaadavus ei ole takistuseks). Äkki keegi viitsib kommenteerida konkreetset kotti + sulgede ja vee sobivust (peaks ju sobima nagu hani ja meri :twisted: :twisted: )

quest1.JPG
Quest magamiskott
quest2.JPG
Quest specs

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Magamiskott külamavaresele Eestis, vol nnnnn

Postitus Postitas Nohik » 22 Mär 2018, 07:33

Külmavaresel on sulekott ka suvel ok.
Mis veekindlat pakkimist puudutab, siis veekindel kott võib ikka viga saada. Eriti kui matkal on lapsi või vähese koemusega matkajaid. Seejuures pole oluline, kui kogenud ise oled.
Ise kasutasin Eestisisestel süsta ja kanuumatkadel topelt kotte, välimised olid lihtsalt kartulikotid.
Mis puudutab sulekoti kuivatamist matkal, pole kellelgi lähikonnast sellist õnnetust juhtunud. Kui sünteetika kuivatamine on oluliselt lihtsam, võib kaaluda pigem kahe sünteetilise magamiskoti kasutamist üksteise sees.
Pilt
https://www.k-rauta.ee/p/kartulikott-55-x-105-cm/2lz5
All engineers are cyborgs

oky
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas oky » 22 Mär 2018, 08:22

Soovitan kindlasti Trimm balance kotti. Pean ennast külmavareseks, aga suutsin ööbida kotiga Soomes - 22 kraadi juures, seljas oli soe pesu ja jope.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Mär 2018, 12:52

Mina ise olen oma arengus jõudnud sinnamaale, et sulge ei karda. Minu suvine +13 kraadise kangusega kott on just suletäidisega, olen temaga ka +6 kraadise temp juures maganud. Sai sulg valitud just kergust ja kompaktsust silmas pidades. Kui kardad sule märgumist siis http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... eping-bags näiteks on vetthülgava töötlusega sulekotid olemas. Mõnel foorumi kasutajal on kindlasti ka kogemusi nendega.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Suletud

Mine “Arhiiv”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline