Arvutimaailma youtube kanal - video ülevaated.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Arvutimaailma youtube kanal - video ülevaated.

Postitus Postitas Nohik » 06 Mai 2018, 13:44

Põhimõtteliselt sul on õigus ja mina olen saurus. Enamus autoomanike elab linnas ning linnade vahel kimamine on ilmselgelt ajuvaba.
Iseenesest ma läheks ka Vätsärisse ühistranspordiga, ja lõpu taksoga, aga see maksab korraliku hunniku raha. Et kui selline (auto)matkamise perverssus juurde liita, tuleb esialgu tulusam bensukaga sõita. Aga tuleviku osas pole ma kindel.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 06 Mai 2018, 14:04

Nu kui elektriauto maksab sama palju, kui bensu auto või on odavam.
Aku kestab näiteks 600km, mis saab 30 minutiga täis.
100km on Vätsärist laadija ning teepeal iga 200km tagant.
Samas 400km maksaks näiteks 10€.

Mina sõidaks küll elektriga :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Mai 2018, 14:25

Aga laadija juures ööbimne on hele laks tavaliselt.
Ja jama on selles, et kui riik enam aktsiisi ei saa,enamus elektri peale kolinud, väänatakse ka autoelektrile aktsiis otsa.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Mai 2018, 14:41

ullivilli kirjutas:
06 Mai 2018, 13:34
Nu päris nii mustvalge ei ole.
a. üleöö vaevalt et meil tuhandeid autosid tekib. Kuigi jah, vaadates üldiseid autode müüginumbreid ja infra arendust, siis vaevalt et meil võrgustik aasta paariga paraneb. St Elmo võrk on 7a vana.
b. Võrgu koormus. Öösel on koormus madalam ning piisava akumahtude juures tegelikult piisaks öisest laadimisest.
Seda enam, et 24A laeb umbes 100km/h, mis ei tohiks olla probleem öösel laadimises, kui auto seisab.
c. Tsiviliseeritud maailmas ei reisita autoga vaid lennukiga sihtkohta ja sealt vaatad auto. Aga eeldame, et sa oled massohist.
Teslaga (normaalse aku mahuga) saad sõita ütleme sita ilmaga 300km korraga ca 4h.
Kui väidad et sõidad 1000km korraga ilma vahepeal pausi tegemata, ei tohiks sa üldse sõita, sest oled liiklusele ohtlik.
Kuid eeldame et sa siiski eelistad mitte teisi ohustada ja teed näitaks vähemalt 4h tagant pausi - Kui meil on Tesla kiirlaadijad, siis 40 minutit pausi viskab akusse umbes 350-400km.
Osad lubavad veel kiiremini laadida.

Jätame pildist hetkel välja hoolduskulud, akude eluea jne - tehnoloogia ei ole 100% valmis.
Kuid kiire laadimise juures ei näe ma probleemi ega vajadust akude vahetuse jaoks.
https://techxplore.com/news/2018-05-abb ... er-km.html (200km 8 minutiga - iseasi kas mõni auto suudab vastu võtta)

Sõites linnas, elades eramus, boxis. Maja ees 16-32A kolm faasi, mis ööga aku täis laeb. - miks mitte.
Ning arvestades keskmise autojuhi aastast kilometraazi - ma ei usu et väga palju üle 10k km, siis arvan et neil pole sisepõlemist selle läbisõidu jaoks kaugeltki tarvis.

Tesla takso sõidab 15tuh iga kuu. Mais sai Model S p85D täis 300tuh km :D
Nõustun.
a. Kuid vaadates tendentsi, et Eesti Energia pole suutnud kahekümne aasta vältel elektrivõrku tänapäevaseks arendada siis tekib küll kahtlus, kas võrk suudab kaasas käija tehnoloogia arengu ning tarbijate nõudmistega. Ilmselt jääb võrk arengule sabassörkijaks, mis pole üldsegi üllatav kuna üleöö nii suurt taristut korda ei tee. Samas on see nagu kinnine ring, kui võrk ei arene ning tarbijatele ei looda mugavaid võimalusi uusi tehnoloogiaid kasutusele võtta ei osteta ka elektriautosid ja peale seda kui riik lõpetas ära elektiautode soetamise doteerimise on numbrid jätkuvalt järsus languses. Ehk siis nokk kinni, saba lahti situatsioon.

b. Võrgu koormusega on jälle nii ja naa. Kujutame ette, et Lasna- või Mustamäel lasevad inimesed oma korteri akendest pikendusjuhtmed alla ja hakkavad kõik laadima?! Huvitav situatsioon mille üle fantaseerida ja kirgi kütta. Nupukamad inimesed laevad oma autosid töö juures :P

c. Ei taha väita, et suudaksin sõitta 1000km päevas, isegi 800 on pingutamine, meeledi teeks 500-600. Selliseid situatsioone tuleb ette paar korda aastas kui Skandinaavia käin. Kui tahan sõita kohale kahe päevaga tehes 600 päevas siis on ikkagi probleemiks sobiva tankimiskoha leidmine. Puhata saaksin teel olles rohkem kuid päevad venivad pikemaks. Ütleme, et tahan teha iga kahe tunni tagant 20min pausi ning infra pole probleem tähendaks see iga peatuse ajal laadimist ca 20min. Iga laadimiskord sõltumata selleks, kas see kestab 1min või 40 min on laadimiskord ning kui akude eluiga on ca 500korda?! See tähendaks omakorda suurt hulka kasutatuid akusid mida peaks käitlema, saati veel seda, et tervel meie planeedil pole nii palju Liitiumi, et kõik elektiautodega sõitma panna. Vahest tuleb mõni uuem tehnoloogia aga eks näis.

Võimalusel sõidaks ise ka elektri pealt vastavalt oma kergelt rohelisele peakujule, kuna ma sõidan aastas kesmiselt 20-25 tuhat siis ootan ära elektriautod mis saavad laadimisega sõita sama palju kui mina hetk gaasi+bensiiniga ja niikaua kui pole korralikult töötavat süsteemi kust lastehaigused on kõrvaldatud sõidan oma CNG autoga rõõmsalt edasi.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 06 Mai 2018, 14:56

Eks see asi areneb samuti tasapisi nagu muud, kunagi uudsed, lahendused.
Ega raudtee, maanteede võrk või bensiinijaamad samuti lühikese ajaga ei tekkinud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Mai 2018, 15:04

Jeh, paljud mäletavad, et isegi mobiiliga pidi vanasti levialasse sõitma.

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline