puugitõrje

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Re: puugitõrje

Postitus Postitas sepaonu » 16 Juun 2017, 10:26

Peretuttav, kes sai iidus ühe võilillekorjamisega 7 puuki teatas rõõmsalt, et testid olid negatiivsed ja püherdab uuesti jaanipäeval muru peal 8-) Mul täielik usaldus tekkinud selle permethrinispray koha pealt, nüüd iga õhtu ca 18-22 võsas olnud ja mitte üks sääsk pole spordipesust oma nokka läbi ajanud, loodan, et kui sääselubadus toimib, siis toimib puugilubadus ka.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Juun 2017, 13:36

Ärge siis oma lemmikloomi permethrin'iga pihustage.
Ah, minge metsa...

romulus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas romulus » 20 Juun 2017, 09:58

Permethrini baasil leidsin veel sellise toote nagu Autan Bio Kill:

https://scandinavianoutdoor.com/autan/g ... rmetriini/

Paistab, et Soomes on Prismades ja Stockmannis jne saadaval, Eestis googeldades ei leia miskipärast.

On keegi seda Eestis müügil näinud? Või muud sarnast toodet? Ei ole aega enam, et jebaist või amasonist tellida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Juun 2017, 10:36

Ma arvan, et kui google eestist ei leia, siis pole. Kõige kiirema ja kindlapeale saatmise saaks siit tellides
https://varuste.net/Bio+Kill+-permetrii ... ?_tu=16850
ja saatmisviisiks itella smartpost, tuleb 3-4 päeva keskmiselt . Selle kiirust ja kindlust ületab ainult oma tuttav kalevipoeg, kes on täna sealtpoolt just tulemas. Inglismaalt royal mailiga tulevad asjad võtavad praegu kõigil juuksed püsti, kolm nädalat ja kauem, täitsa haige teema, ma täitsa häires, kuna palju harjunud sealt ostma, viimase planeeritud juuli lõpuks vaja olevad akud tellisin iinast, kuna sealt tuleb kindlamalt kolme nädalaga. ebay.co.uk-s üks müüb permethrini ja 10 maksab dhl ja viie tööpäevaga on kaks korda tulnud.
Jaanipev on muidugi paras loodusõnnetus, halvab kõik ära.
joon jõest, söön jõest

romulus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas romulus » 21 Juun 2017, 14:23

Varuste.net seda kahjuks meile ei saada: "Do to its nature we can't deliver Bio Kill abroad at the moment".

Ehh, eks siis otsime omale isikliku kalevipoja.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Mai 2018, 13:50

Permethrin'i mõju puugile:
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 16 Mai 2018, 14:23

Kogun tellimust. Permethrini saab spreina.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Mai 2018, 14:37

Mis pumbaga juhtus?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Mai 2018, 07:32

Mul riided eesti suveks töödeldud ja rahulolevana kõnnin sääseparves ja puukide vastu kah kaitstud. Nädalapäevad umbes sääseaeg juba peal olnud. Sügiseseks tundraks lahtuvad vast ära ja polnud kindel, et kas jätkub teiseks töötluseks permethrini. Õnneks viskas korraks jälle müüki
https://www.ebay.co.uk/itm/252046790839
ja sain oma ostu tehtud ja süda rahul.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 24 Mai 2018, 17:16

Sawyeri poolest on seda täitsa edukalt saada.
Sai mingi partii tellitud. Eks need kes tellisid, saavad pärast kommenteerida, kuis toimetab.

@sepaonu kuidas pesemist jne kannatab?
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Apr 2019, 09:48

Kuigi mul vähemalt 10+ aastat pole ühtegi puuki olnud käisin mõned päevad tagasi vaktsineerimas ja kuu pärast saan teise ja peaks selle kahega ka enamvähem kaitstud olema. Permethriin ja Picaridini juurde ostetud, et ei peaks tõmblema hakkama, kui sääsed_puugid väljas ja kõik ärkavad ja ostlevad ja tekitavad kaose.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 14 Apr 2019, 10:46

Möödunud sügis algas mul jälle teemakohaseid tablette neelates (2. korda kolme aasta jooksul) ja selle peale andsin endale lubaduse enne lume minekut miskit ka ette võtta. Hetkel paistab, et otse sõnu sööma ei pea - mõni lapp lund on veel alles ja pakk Sawyeri Permethriniga on nüüdseks siinsete kullerite ukse taha jõudnud.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 14 Apr 2019, 13:26

Minu kogemus Sawyer Permethriniga on selline, et kui ma selle 2018 jaanipäeva ajal pükstele kandsin ning sügisel avastasin ühe puugi pükstel kõndimas siis jälgisin huviga mis juhtuma hakkab. Juhtus see, et puuk veidi kõndis ning kukkus maha ja oligi küpse. Järelikult Permethrin toimib. Kuidas see aga tegelikult pikas perspektiivis inimesele mõjub on ebaselge.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Apr 2019, 17:23

Paar aastat tagasi pakkusin sõbrannale, et kle tahad ka, et töötlen sul mingid õhukesed hilbud põrgukuumuse ilma jaoks ära sääsetõrjega, mhm, töötlesin, läksime tundrasse, vereimejaid nagu päiksevarjutus, kle mingi jama, võtavad mul pükstest naks ja naks läbi, assa, mul ju kahed täpsed ühesugused püksid olemas, vist said need töötlemata kaasa, no elas üle selle reisi teiste riietega. Peale seda tegi nendele riietele, ka mulle, nõeludes niidiga risti sisse. Mu meelest täiesti praktiline asi eriti sokkide puhul, riided vast jäävad niisama meelde, et mis töödeldud said. Ma üldiselt suures osas kaitstud, kuna kahlamispüksid jalas kalal aga üsna palju saab ka sõbra juures hiiumaal niisama muruplatsil tatsutud ja seal on täiega oht olemas, puuke palju ja meelestatud oled ju ka nii, et ega ma metsas pole, näe istun siin murul ja joon õlut. Igaks juhuks mainiks ka seda, et sellel permethriniplägal on kogus ära märgitud kuskil jutu sees riideeseme kohta olenemata riideeseme suurusest. Ma olen selle jutu teadmiseks võtnud, et väga vähe panna ei tohiks aga kokkuvõttes talitanud talupojatarkusest lähtuvalt, silmajärgi vist paras.
joon jõest, söön jõest

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 16 Apr 2019, 15:39

Minul oli selle puugi asjaga selline seis et töö juures anname me iga aasta 2x verd ja kui ma siis tööle asusin andsin ma samuti.Mingi 3-4 päeva peale vere andmise helistatakse vere keskusest ja kutsuti mind sinna.Tel teel polnud nad nõus rääkima.Läksin siis peale vahetuse lõppu ma sinna.Koputasin ja sisenesin kabinetti.Tohter siis hakkas rääkima ja teatas mulle et minu veri näitab süfilist.Ma siis ütlesin et no jah,hakkame siis ravima.Aga ta ütles et ei ole vaja kiirustada järelduste tegemisega,sest see oli mingi pealiskaudne proov.Aga tuleb veel võtta verd ja teha põhjalik analüüs.Selleks läksin ma Tartu ja seal siis võeti seitse sellist pisikest silindri täit verd.Kutsuti siis mind 4 päeva pärast tagasi.Tohter siis rääkis et puukborrelioosil ja süfilisel on mingi ühte moodi H tüvi,mingid tähed olid veel.Küsis et kas ma olen mitu kord borrelioosi põdenud,ja kui raskelt olen põdenud.Mu veri pidi olema paksult mingeid antikehasi täis.Ma pole omast arust kunagi seda borelioosi põdenud ja mitte vähimatki tunnust et oleksin haige olnud.Aga veri näitab ja teistele ei saa anda on kohe borelioosi küüsis.
On olnud juhuseid kui olen tööle tulnud ja seda pea-aegu otse metsas ja kaenla alt 2 puuki saanud,see oli viimast korda eelmine aasta.
Vot sellised lood olid minuga borelioosi suhtes.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Apr 2019, 16:45

Borrelioosil on gripiga sarnanevad tunnused. Köha, nohu ja palaviku käes vaeveldes mõeldakse sageli, et ollakse haigestunud grippi teadmata, et tegelikult võib olla hoopis borrelioos.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Apr 2019, 20:48

Ilmselt nagu grippigi võib seda borrelioosi erinevalt läbi põdeda. Mul üks tuttav, kes sama jõge püüab, mis minagi rääkis, et kuidas tal väljendus see ja see oli päris kole lugu, paar nädalat täiesti töövõimetu jne, ju keegi tugevam võib põdeda läbi nagu kerge nohu ja käib tööl edasi. Huvitav kas seda saab kuidagi teada, et kas inimene on kunagi ammu borrelioosi läbi põdenud. Nagu selles Avo loos, siis ilmselt seal määratakse kõik võimalikud ja võimatud asjad. Mul siin selline juhus alles hiljuti oli, et mingi häda, alustad perearstist, see ikka umbestäpselt, et nojah, number spetsialisti juurde aga mine tee veri ära. Jõuad spetsialisti juurde, ahah, veri tee kõigepealt, fkkk, ma ju tegin just, eieiei, valed asjad määratud seal.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Apr 2019, 21:40

No veri näitab kas oled põdenud või mitte. Võib-olla tasuks teada, et kui te kuskil mis iganes põhjusel verd annate siis ei uurita (kui pole konkreetset vajadust) kõike seda mis teil viga võib olla vaid tavaliselt ainult seda mille üle te kaebate. Nii öeldi mulle perearsti juures kui sinna viimati sattusin. Umbes nii, et kõiki võimalikke uuringuid ei jõua keegi kinni maksta.

Nii, et kui lähete borrelioosi kahtlusega verd andma siis ei ütle keegi, et teil lisaks sellele ka HIV võib olla.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 25 Apr 2019, 20:26

Veri tuleb sääskedele anda, mitte arstidele.
See permethriniga iseseisvalt oma riiete töötlemine annab võimaluse valida, et mida oma riietest töötled. Kes sellega ise jamada ei viitsi võib osta töödeldud riided.
https://www.insectshield.com/What-Is-Insect-Shield.aspx
ja suvaliselt valitud ostukoht
https://www.adh-fishing.com/search?sSearch=Bugstopper
Mul pole omal olnud neid eeltöödeldud osturiideid aga sõpradel küll ja kommentaarid on paarkolmaastat suurusjärgus. Hangeldajad ja töötlejad räägivad 50-75 pesukorrast ja kui arvestada, et ega see permethrin nüüd liiga odav asi ka pole ja isetöötlemisel on reklaam, et vähemalt 6 nädalat või 6 pesukorda, siis neid eeltöödelduid osturiideid ei saa mu meelest liiga kalliks pidada, simms ise pole ka ilma eeltöötluseta odav bränd ja suhteliselt staar kalastusmaailmas, ma alternatiive pole googeldand.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Juun 2019, 16:21

Ma kunagi uurisin teemat aga ei viinud asju lõpuni sääsemasina osas. Thermacelli balloonid tegin ümber täidetavateks, ostsin odavamaid padjakesi aga asi jäi ikka laiskuse taha toppama. Viimane tegemata asi oli permethrini ost ja ise lahjendamine. Paar päeva tagasi kalameeste poole pealt leidsin mehe, kes nii laisk polnud ja paar aastat on ise thermacelli padjakestele möginat pannud ja valas mulle kah sortsu konsentraati. Oli ennem igasse võimalikku instantsi helistanud, ravimiamet, toll jms ja põhimõtteliselt igalt poolt kuulis, et ah ära sega meil tugitoolis tukkumist. Segasin nüüd omale ja ühele sõbrale kah ja ega ei huvita küll, et kas on heaa või väga hea sääseaasta tulemas 8-)
j23.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Juun 2019, 23:00

siukese lõikelaua peal kena ju omikul pudru peale maasikaid hakkida
j24.jpg
joon jõest, söön jõest