Millised matkapüksid valida?

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Karel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Millised matkapüksid valida?

Postitus Postitas Karel » 28 Apr 2017, 17:55

sepaonu kirjutas:
28 Apr 2017, 12:37
milleks on vaja kindlalt põlvekaitsmed juurde osta ?
Ma põlvitan ka suht palju, kuna mulle mugavam asend, kui kükitamine, ometi ei tee ma seda kivide peal, põhiline, mis sellega kaasneb mul tavaliselt on märgumine, mille vastu kavatsen jupi silikoniseeritud nailonit sinna põlvetaskusse stoperdada, siis väga märjas kohas ei tule kolinal läbi kõigi kihtide aluspesuni.
Väljendasin ennast valesti. Minu lause mõte oli see, et soovitan ära kasutada seda võimalust, et nende pükste põlvedel on taskud ja sinna saab midagi pehmet sisse panna.
Minu jaoks tundus kõige lihtsam osta tootja firma poolt põlvekaitsmed. Loomulikult võib ise ka midagi meisterdada.

elmopuus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas elmopuus » 29 Apr 2017, 17:34

Olen suht algaja. Mööda Eestit käinud seljakotiga. Tean, et kui on soov puhata, siis ei ole õiges kohas parajat kändu puhkamiseks. Aga ma ei saa aru, mida te metsas põlvitate. Minu poolt ei ole tegemist irooniaga. Võib-olla keegi laiendaks minu silmaringi.

Karel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Karel » 29 Apr 2017, 18:33

elmopuus kirjutas:
29 Apr 2017, 17:34
Olen suht algaja. Mööda Eestit käinud seljakotiga. Tean, et kui on soov puhata, siis ei ole õiges kohas parajat kändu puhkamiseks. Aga ma ei saa aru, mida te metsas põlvitate. Minu poolt ei ole tegemist irooniaga. Võib-olla keegi laiendaks minu silmaringi.
Peamine põhjus miks mina metsas põlve paha panen on seotud tulega või söögitegemisega. Süütan lõket, puhun lõkkesse, asetan midagi lõkkesse või võtan midagi lõkkest.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 30 Apr 2017, 09:11

Mul on samuti lõkke tegemine, väikeste puupilbaste tegemine, vahel on vaja midagi langetada ning siis käib põlv maha (seljakotiga saagi ei kanna kaasas, kuid püksid tihti on samad, kui väike lõige)
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Apr 2017, 10:38

Arvatavasti oleks mõistlik alustada teemaga mida sina põlvili matkal teed 8-)
Ma jätsin praegu oma põlvelapid stoperdamatta, kuna jäin mõttesse, et vahatamine kuumaõhupuhuriga võib selle silnyloni krimpsu tõmmata, vaatan kuidas käitub seal põlvetaskus.
m5.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 30 Apr 2017, 11:20

Tükk kilet oleks ehk lihtsam?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Apr 2017, 18:30

Ega mingi eriliste erivägede eripükstega ei saa mingit labast kilet kasutada, kõik peab nano olema :D
Kuna mul oma käsi sinna põlvetaskumulku sisse ei mahtunud, siis palusin sõbrannat, kes suhtus sellesse, et siuke õhuke paber võiks seal sirgelt olla väga skeptiliselt. Võibolla 2mm favolon oleks kõige targem. Võibolla veel targem oleks selle jamaga mitte tegeleda.
joon jõest, söön jõest

Karel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Karel » 30 Apr 2017, 20:08

Travermotoxis maksavad Helikoni neopreenist põlvekaitsmed 10 eurot. Pakendi peal on erinevad žabloonid mille järgi vajadusel parajaks lõigata.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 07 Mai 2017, 08:49

Naisena soojal ajal eelistan liibuvaid ehk retuuse aktiivseks riietuseks, kergeid ja lihtsalt kuivavaid (ei jää kuskile kinni looduses ja samuti märja ilma korral ei hakka kuskilt otsast venima, ega jää kinni või siis ei hakka tolgendama). Vaid sooja hoidmisel pigem harva dresse ja muud säärast kasutan, sest pole eriline dressi ja tossu inimene :roll: . Talvel on nii kui nii metsas võimalusel suusapüksid, korra olen teksades metsas käinud 24h ja ei olnud mitte meeldiv kogemus...
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Typhos
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Typhos » 14 Mai 2018, 16:17

Helikon UTP. Hea lõikega, ripstop kangas, palju taskuid. Jälestan Fjällräveni inetuid riideid, kõigil pükstel on taskud ebasümmeetrilised, imeliku koha peal või sootuks puudu. Ei ole vist ühtegi selle brändi kena asja leidnud - isegi seljakotid (lollide nimedega a'la KAJKA jne) on inetud. Siiani kõik funktsionaalne on mulle matkamiseks tulnud siiski kuskilt militaari liinist ja püksid kui väga oluline element samuti. Ah jaa, peale selle võiksid püksid olla loodusega ühtesulavat värvi, mitte lollakalt värvilised.

dud66
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas dud66 » 14 Mai 2018, 23:37

Endal ka kasutusel Helikon UTP - julgen soovitada

On igasugusele väärkohtlemisele vastu pidanud ja mudavad on ka

Don Romeo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Don Romeo » 04 Juun 2018, 13:42

Typhos kirjutas:
14 Mai 2018, 16:17
Helikon UTP. Hea lõikega, ripstop kangas, palju taskuid. Jälestan Fjällräveni inetuid riideid, kõigil pükstel on taskud ebasümmeetrilised, imeliku koha peal või sootuks puudu. Ei ole vist ühtegi selle brändi kena asja leidnud - isegi seljakotid (lollide nimedega a'la KAJKA jne) on inetud. Siiani kõik funktsionaalne on mulle matkamiseks tulnud siiski kuskilt militaari liinist ja püksid kui väga oluline element samuti. Ah jaa, peale selle võiksid püksid olla loodusega ühtesulavat värvi, mitte lollakalt värvilised.
Siin 2 viimast postitust on Helikoni kiidetud. Mul uue paari ostmine tulekul. Nüüd on neist õhemat ja paksemat versiooni. Mul on paksem olnud. Kas õhkukest ka keegi kannab, kui jah, siis kuidas võrdluses paksemaga on?

Ahjaa, ma musta värvi pükse kannan. Ei meeldi mulle ka väga silma paista, aga päris rohelist ka ei taha.

Typhos
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Typhos » 26 Juul 2018, 16:44

Don Romeo kirjutas:
04 Juun 2018, 13:42

Siin 2 viimast postitust on Helikoni kiidetud. Mul uue paari ostmine tulekul. Nüüd on neist õhemat ja paksemat versiooni. Mul on paksem olnud. Kas õhkukest ka keegi kannab, kui jah, siis kuidas võrdluses paksemaga on?

Ahjaa, ma musta värvi pükse kannan. Ei meeldi mulle ka väga silma paista, aga päris rohelist ka ei taha.

Neid peaks kokku olema 4 versiooni.

Õhema all mõtled vast ripstop-kangast? Mul on. Venib hästi, mis on vast selliste pükste üks olulisemaid omadusi. Kuivab ka kiiresti. Paksemaid ei ole proovinud ja seetõttu võrrelda ei oska.

Don Romeo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Don Romeo » 26 Juul 2018, 18:22

Mul "polycotton canvas" ja need venivad ka täitsa mõistlikult. Olemas veel helikoni lehel polycotton ripstop, nyco ripstop ja denim. Nyco ripstop siis kõige õhem? Kui viimati ostsin siis öeldi et on 2 versiooni vaid :D kumb ripstop sul ?

Typhos
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Typhos » 27 Juul 2018, 10:52

Mul on polycotton ripstop. See nyco on koduka järgi saadaval ainult pencott-mustriga ja kaalu tal 5 grammi m2 kohta rohkem, ehk siis on terake paksem vist. Aga see on hoomamatu ja mõlemate pükste kaal on täpselt sama. Ja nyco-variandil pole elastaani, küllap siis ei veni ka eriti.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Juul 2018, 12:32

Te natuke üle ei mõtle või mis?
Astud poodi, proovid jalga ja ostad ära...

Mul on jahedama ilma jaoks Wolfskini püksid ja soojema ilma jaoks Montane, mõlemad on üsna head, mugavad, venivad, kuivavad kiiresti. Uue aja matkariided on tehniliselt vist kõik ok, vahe on lõikes ja väljanägemises - kes tahab märkamatu olla, kes tahab metsas neoonjalt sirada...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Juul 2018, 12:40

Pükse on vähemalt 5 sorti:
1. ei lähe jalga
2. tagumik ei mahu sisse
3. nööp ei lähe kinni
4. kükitades lähevad katki
5. on parajad
All engineers are cyborgs

rundll
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rundll » 27 Juul 2018, 15:33

Kasutan swedmount svalbard pükse, igalpool. Niidan muru, trimmerdan, käin metsas, käin siin ja seal veel. Pm väga palju jalas. Pigem sooja ilma püksid, õhukesed, hargi vahelt venivad veidi (kükitamine) kuivavad ülikiirelt, kanna juurest veidi katki, tagatasku katki veidike. 5 aastat kandnud ja mõni aasta tuleb kindlasti veel. 100€ pükste kohta ikka väga supper.

Karel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Karel » 27 Juul 2018, 18:31

Typhos kirjutas:
26 Juul 2018, 16:44
Don Romeo kirjutas:

Õhema all mõtled vast ripstop-kangast? Mul on. Venib hästi, mis on vast selliste pükste üks olulisemaid omadusi. Kuivab ka kiiresti. Paksemaid ei ole proovinud ja seetõttu võrrelda ei oska.
Mul on kolme eri materjali UTP pükse

1)97% Cotton, 3% Spandex - Need ei veni üldse, samas on head ja pehmed, väga mugavad.
2) 60% Cotton, 37% Polyester, 3% Spandex. Need on kõige õhemad, sobivad hästi suveks.
3) 58% Cotton, 40% Polyester, 2% Spandex. Need venivad kõige rohkem, aga on sama paksud kui püsksid nr 1.

Don Romeo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Don Romeo » 27 Juul 2018, 20:51

Karel kirjutas:
27 Juul 2018, 18:31
Typhos kirjutas:
26 Juul 2018, 16:44
Don Romeo kirjutas:

Siin 2 viimast postitust on Helikoni kiidetud. Mul uue paari ostmine tulekul. Nüüd on neist õhemat ja paksemat versiooni. Mul on paksem olnud. Kas õhkukest ka keegi kannab, kui jah, siis kuidas võrdluses paksemaga on? Opp

Mul on kolme eri materjali UTP pükse

1)97% Cotton, 3% Spandex - Need ei veni üldse, samas on head ja pehmed, väga mugavad.
2) 60% Cotton, 37% Polyester, 3% Spandex. Need on kõige õhemad, sobivad hästi suveks.
3) 58% Cotton, 40% Polyester, 2% Spandex. Need venivad kõige rohkem, aga on sama paksud kui püsksid nr 1.
Mul ongi see kolmas variant. Mugavad ja venivad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Juul 2018, 22:18

Kas keegi neid UTP pükse Tallinnas, va Paldiski maantee militaarpood, ka müüb?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Juul 2018, 09:55

Kas see nr 2 venib peaaegu sama palju kui nr 3?
Iseenesest neid on praegu 4xl regular müügil https://www.ebay.com/itm/Helicon-Tex-UT ... m570.l1313
Karel, kuidas sa hindad lõike reieosa laiust, kas inimese kints, kellel on nii lihast kui pekki, võiks mahtuda sisse?
Karel kirjutas:
27 Juul 2018, 18:31

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Sept 2018, 20:32

Sain 4xl UTP püskid kätte, pean 10-15 kg veel maha võtma, kintsud ei mahu hästi sisse, kuigi tinglikult jalga lähevad.
Ehk, kui keegi tahab enne ostu proovida, kuidas 4xl jalas on, siis mul seisavad ilmselt veel aasta aega kapis, nr 2 ja 3.
<<2) 60% Cotton, 37% Polyester, 3% Spandex. Need on kõige õhemad, sobivad hästi suveks.
3) 58% Cotton, 40% Polyester, 2% Spandex. Need venivad kõige rohkem, aga on sama paksud kui püsksid nr 1.>>

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 04 Sept 2018, 09:17

Kas keegi oskab kommenteerida Handymannis müüdavaid, hetkel 14.99 eurise soodushinnaga tööpükse "Engel"?
Pilt

http://pood.handymann.ee/toode/toopuksid-engel/
Esikaanel soodustus kirjas (kehtib kuni tänaseni): https://handymann.ee/kliendileht/

Rohelised tunduvad pildi järgi päris jalgapandavad..

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 04 Sept 2018, 10:01

fred7 kirjutas:
04 Sept 2018, 09:17
Kas keegi oskab kommenteerida Handymannis müüdavaid, hetkel 14.99 eurise soodushinnaga tööpükse "Engel"?
Nii odavaid pükse polegi suurt kommenteerida, proovi jalga ja kui matkal nõmedad, viska lõkkesse või kingi ära.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline