Sügismatk Emajõe-Suursoos 24-26 oktoober 2014

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Sügismatk Emajõe-Suursoos 24-26 oktoober 2014

Postitus Postitas Metsamyhin » 21 Aug 2014, 18:04

Kevadine Morheatuse algatatud ja lõpuks Jyrgensoni eestvedamisel toimunud Kevadmatk kujunes toredaks ettevõtmiseks.
Mida arvatakse sügisesest analoogsest matkast?

Lähtetingimused võiksid olla samad:
Morheatus kirjutas: ...
Ülesehituselt võiks kõik E-R tööinimesed jõuda matkale, ja rada võiks olla kõigile (Lapsed, koerad, muidu rohelised) mõnusalt läbitav!

Ülesehitus:
Reede õhtul, kes jõuab ja soovib, liigub eellaagrisse stardipunkti lähedale (Rada paika saab, saab ka mõnus laagripaik valitud).
Laupäeval ja pühapäeval matkame, esimene päev liigume sihtpunkti, ööbime, pühapäeval jõuame sealt tagasi.

...

Ütlen kohe ära, külmarohi ja napsuvõtmine on iga mehe oma asi, aga seltskonnas tehkem seda kultuurselt (Taara ja muu kaasnev ei segaks teisi), samuti alaealiste kohalolekul arvestada sõna- ja tegevusvalikuga. Tänan tähelepanu eest.
Aeg ehk septembri keskpaiga ja oktoobri lõpu vahel, enne kui sügis väga halliks ja vesiseks (poriseks) läheb.
Eks arvestama peab ka samal ajavahemikul toimuvate Foorumi sügispäevadega ja Ettevõtluslaagriga.

Koha üle võib veel arutada.
Algatuseks pakuks välja Agusalu või Puhatu soostiku.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Sügismatk 2014

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Aug 2014, 09:22

Minule mõte meeldib, isegi rohkem kui lihtsalt foorumlaste kokkutulek, kuigi lihtsalt metsamaja nautida koos saunaga on ka vahva. Boruni ürgmets oleks hea koht küll, tavaliselt püüan sinna sügiseti sattuda.
Alternatiivina pakuksin välja ka Emajõe-Suursood. Seal eelistaksin pigem sellises stiilis matka kus esimene õhtu jääks laagrisse ja järgmisel päeval/päevadel kolaks ilma suure seljakotita ja naaseks vanasse kohta.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 25 Aug 2014, 10:54

Suursoo vastu poleks mul endalgi midagi, eriti kuna sinna kanti pole olnud juhust sattuda.
Ajaliselt sobiks sept lõpp.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Aug 2014, 11:05

Mul nüüd selline mõte, et äkki kaaluks foorumlaste kokkutuleku ja matka ühendamist üheks projektiks? Vällamäel on hea saun ja mõnus tiksuda, aga olla kusagil rabasaarel paar päeva laagris ja saada võimalus oma orienteerumisvõimekust testida meelitaks võibolla kokku natuke enam inimesi ja teistsuguste huvidega.
Seega siit üks suur ??? :D
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 25 Aug 2014, 11:35

Seega (telk)saunaga rabasaarele, kus ümbruskonnas piisavalt matkatavat piirkonda.
Miks ka mitte.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 25 Aug 2014, 11:39

Pooldan ka võimalusel ühendamist.
Ega keegi ei takista autot kaugemale parkida ja läbi metsa teha matka laagrini ja tagasi või siis tõesti ümbruskonnast päevakese kolada.

Lihtsalt isiklikust laiskusest tuleb nii palju üle saada. :)
Miks isegii mitte viibida Laupäeva öö metsas ja pühapäeva öösel klubilistega saunas.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Aug 2014, 11:44

Kui minna Emajõe-Suursoosse siis minu poolt mõeldud laagripaik on rabasaarel ja autost on sinna jalutada nii tunnikese ringis. Veidikenegi metsikum kohake.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 25 Aug 2014, 11:48

Emajõe-Suursoo sobiks mullegi. Seal ainult korra käinud.
Agusalus ja Puhatus kordi rohkem.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 25 Aug 2014, 12:09

Jyrgenson kirjutas:Mul nüüd selline mõte, et äkki kaaluks foorumlaste kokkutuleku ja matka ühendamist üheks projektiks? Vällamäel on hea saun ja mõnus tiksuda, aga olla kusagil rabasaarel paar päeva laagris ja saada võimalus oma orienteerumisvõimekust testida meelitaks võibolla kokku natuke enam inimesi ja teistsuguste huvidega.
Seega siit üks suur ??? :D
Arvestage sellega, et Vällamäe ürituse eest kasseerin osalustasu kogu broneeringu piires. Ei taha näha solvunud nägusid kes hiljem räägivad kuidas nemad ainult pool päeva olid vms. Kui siiski leidub piisavalt huvilisi vällamäe ürituse jaoks siis kokkulepitud kuupäevadel läheme kohale ja kes siis tahab kuskil ära käia see võib käia kus ta ise tahab.

Teine võimalus, et lüüa üritused lahku ja tagada see, et hundid söönud, lambad terved.

8-)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Aug 2014, 12:19

Minule sobib, kui on kaks üritust, sest kui olen vaba, siis tulen Vällamäele hea meelega. Hetkel, aga ei ole ennast sinna veel registreerinud, sest pean paljusid asjaolusid täpsustama. :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 25 Aug 2014, 12:36

Ma tahan lihtsalt kahe ürituse ühendamisel vältida olukorda kui valdav enamus seltskonnast kaob kuhugi ära. Teate küll seda olukorda kui planeeritakse üritus ja kohaletulijaid tegelikult ei olegi kohal. Ei tahaks päris üksi leili visata. :)

Selgituseks siis nii palju, et mulle meeldib sügismatka idee väga ning tahaksin ise ka sellest osa võtta kuid minu jaoks on siin üks AGA. Sinule, Tõnu ma olen rääkinud oma selja ja sellega seonduvatest jalgade probleemidest. Lühidalt ma ei saa väga tõsta ega tassida midagi rasket. Kuna mul ei ole olemas spetsiaalset kergmatka varustust mis ehk lubaks mul jalgsirännakuid teha siis pean okkaga hinges sellistest üritustest praegu loobuma. Siiski, ma siin vaikselt uurin seda kergmatkamise asja ning on ülimalt tõenäolone, et ühel ilusal päeval ma võin ka seljakoti selga võtta ning mõned lühemad või pikemad jalgsimatkad teha.
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 25 Aug 2014, 12:46

Jääme siis kahe erineva ürituse juurde, mis toimuvad ikka erinevatel aegadel.
See ei takista aga saunalistel jalutamas käia ja rappa läinutel rabasaarel sauna teha.

Septembri viimane nädalavahetus või oktoobris see, mis sügispäevaliste poolt kasutamata jääb (kui nad otsustamist väga kaua just ei venita)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 25 Aug 2014, 12:55

Metsamyhin kirjutas:Septembri viimane nädalavahetus või oktoobris see, mis sügispäevaliste poolt kasutamata jääb (kui nad otsustamist väga kaua just ei venita)
Kui sügispäevade küsitlust vaadata siis hetkel tundub, et enamusele sobib 3-5 oktoober. Septembri alguses panen kuupäevad lukku, seniks on veidi aega, ehk muutub veel midagi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Sept 2014, 16:59

Kas sügismatka mõtted on maha maetud?
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 05 Sept 2014, 18:02

Ei ole, ootas sügispäevade kindlale kuupäevale panekut.
Pakuks ise kuupäevi :
26-28.09
17-19.10
24-26.10

Emajõe suursoos lääne pool pole varem käinud. Kaardilt/aerofotolt vaadates tundub ka huvitav.

Millist rabasaart Tõnu mõtles?

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 16 Sept 2014, 14:49

Sai korilaste kokkutulekul seda teemat Tõnuga arutatud.

Piirkonda sisenemine Meerapalu poolt ja laagerdamine ühel soosaarel.

Sõelale jäänud kuupäevad:
17-19.10 või
24-26.10

Regina
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Regina » 17 Sept 2014, 13:32

Emajõe-Suursoosse läheme siis 24-26.10 Meerapalu poolt ja kõigepealt Säässaarele.Kuupäev on lõplik ja vaidlemisele ei kuulu ning Tõnu Jürgensoniga kooskõlastatud.
Naiselikku ilu on ka metsa vaja...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 17 Sept 2014, 14:09

Nõus. Hea, et lõpuks aeg fikseeritud sai.

Säässaare - see vist kohalik nimetus.
Erinevatelt kaardikihtidelt seda ei leidnud ja goooogle ka midagi ei teadnud.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Sügismatk Emajõe-Suursoos 24-26 oktoober 2014

Postitus Postitas mrWilson » 17 Sept 2014, 14:10

Muutsin pealkirja ka vastavaks. Ilmselt võib selle ürituse maha hõigata ka MF'i facebook'i lehel.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 17 Sept 2014, 17:10

Mina nimetaksin selle koha Kääbassaareks, vähemalt selle kus laagrisse jääme.

Regina
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Regina » 19 Sept 2014, 14:45

Jah ma eksisin nimega.
Naiselikku ilu on ka metsa vaja...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 13 Okt 2014, 08:18

Nüüd võiks siis hakata asjast kongreetselt rääkima. Mina saaksin kohale minna juba reedel või isegi neljapäeval. Kuna keegi veel saaks?
Ilmselt enamus täpselt ei tea kuhu ja kuidas kohale tulla, sest ei ole mingeid parklaid, matkaradasid ja märgistust puudel. Lahendus oleks selline, et kes saaks terve reede juba üritusele pühendada võiks minuga ühendust võtta, et kokku leppida kohale liikumine.
Teine võimalus on selline, et Regina on reedel 24.10.14 Tartu kesklinnas kell 19:00 valmis kellegi auto peale istuma ja kohale juhatama. Nii jõuab küll kohale pimedas, aga ilma eksimatta. :D

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 13 Okt 2014, 09:49

Olen tulemas reedel. Alustan liikumist Tallinnast/Harjumaalt. Suudaksin laagrikoha ka ise üles leida.
Millal täpsemalt ja missuguse liiklusvahendiga (oma auto, kaassõitjana või rongi/bussiga Tartusse), selgub vist täpsemalt matkale eelneva nädala jooksul. Sõltuvalt ehk sellest, kuidas ka teised sinna suunas liiguvad.
Nimelt olen tahtnud juba ammu Matrixist uue seljakoti tellimise asjus läbi astuda, aga kunagi pole Tartusse sattunud mõistlikkul tööajal. Seega tahaks nüüd Tartus olla kas reedel (hilisel) pealelõunal või esmaspäeva hommikul. Viimasel juhul jääksin ka pühapäeva õhtu metsa ööbima.

MorroW
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MorroW » 13 Okt 2014, 11:07

Pakub huvi.
Kas sellisel matkal on vaja räätsasid vms pehmele pinnasele mõeldud erivarustust?
Siiani ainult mõned korrad kõval pinnasel paaripäevaseid matkasid teinud.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 13 Okt 2014, 11:32

Räätsade omamine pole osavõtuks vajalik.
Samas kui nad sul olemas on, võid kaasa võtta. Saad omasugustega veidi ekstreemsemaid ringe teha.

Tõnu oskab ehk kommenteerida, kas üldse on mõtet neid kaasa võtta.

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist