Matkatarbed Hiinast (Aliexpress)

On vaja, aga mis on hea ja kust?
rika
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matkatarbed Hiinast (Aliexpress)

Postitus Postitas rika » 25 Mai 2017, 21:37

margusl kirjutas:
25 Mai 2017, 10:41
See link on tellimusele, avamiseks on ka Sinu ali kasutajat ja prooli vaja.
loodan, et see link töötab :) :
https://www.aliexpress.com/item/Portabl ... 0.0.vwIsDV

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 25 Mai 2017, 22:18

Töötab. Kui tahad näha, kas ja kuidas kontode, ostukorvide ja muud sorti "mäluga" lehtedele viitavad lingid teistel toimivad, siis lingil parem klikk ja "Ava link inkognito aknas" (Crohme) , "Ava link uues privaatses aknas" (Friefox) või muu säärase kõlaga valik.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 04 Aug 2017, 12:19

Ma olen ka igast nodi tellinud, kõige rohkem olen rahul:
1. ketttõmbesaega, küllaltki kerge ja 100 kg mehe säärejämedused kuivanud puud on sekundite küsimus
https://www.aliexpress.com/item/Black-C ... 0.0.yc3T43
2. gaasipõleti - ei jää kuidagi alla lääne kallimatele analoogidele.
https://www.aliexpress.com/item/Hight-Q ... 0.0.yc3T43

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 07 Aug 2017, 04:10

Tnnn kirjutas:
04 Aug 2017, 12:19
Ma olen ka igast nodi tellinud, kõige rohkem olen rahul:
1. ketttõmbesaega, küllaltki kerge ja 100 kg mehe säärejämedused kuivanud puud on sekundite küsimus
https://www.aliexpress.com/item/Black-C ... 0.0.yc3T43
2. gaasipõleti - ei jää kuidagi alla lääne kallimatele analoogidele.
https://www.aliexpress.com/item/Hight-Q ... 0.0.yc3T43
Tõenäoliselt üks selle teema kõige kasulikumaid postitusi :D
St reaalne kogemus ja rahulolu, mitte ninnunännu ilus ja huvitav, kunagi tellin.
Ei tea kas peaks eraldi teema tegema: Asi, millega olen ilgelt rahul ja soovitan kõigile.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 02 Nov 2018, 01:41

Mõtlesin just teha sama laadi teema, aga otsustasin enne foorumist otsida ja täitsa olemas. Upitaksin natukene ja jagaks mõnda oma tellitud matkatarvet ka teiega:
NB! Vajutage toodetele :)
vihmakeep hinnaga 13.50€ omal ajal. Väga korralik, veidi küll haises alguses, aga pole hullu. Kasutan isetäituva all kaitseks või siis vihma eest.
Pealamp mis kohale jõudues osutus liiga massiivseks, aga sellegi poolest hea. Hind oli 15.40€.
Veekindel telefonikott hinnaga 0.90€, õhuke veidi, aga hinnale vastav.
Padi, kõige parem ost alist mis matkaga seotud ma usun. Hind oli 7.80€
Veepump süstale. Kes ei tea siis olen ka aastake juba süsta omanik ja sai sellele väikeseid vidinaid tellitud. Pump on korralik, ulbib omal jõul ja tundub olevat vastupidav. Hind 12.30€
Aeruköis, väga vajalik asi igale meresõitjale. Tundub ka korralik olevat, esimese 100km pole rooste veel läinud. Hind 2€.
Mini põleti, kuna vana oli jube kohmakas sai selline soetatud. Esmamulje hea, metsa pole veel saanud. Hind 4.40€.
Veekindlad kotid mis said tellitud süstamatkade jaoks. Esmamulje hea, võibolla veidi õhukesed, aga jällegi hind vastab kvaliteedile. Hind 2-4€.
Matkatarvete kohapealt on see kõik. Hetkel ootan suurt tellimust väärtusega pea 120€(LED lightbar'id autole). Vaatan mis nende kohta toll ütleb, sest tulevad DPD, aga lasin märkida pakendile as gift*.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 02 Nov 2018, 10:55

Veepump süstale
Käisin mina Ameerikas süstaga sõitmas, kommertsgrupiga.
Neil oli igas süstas laste veeprits.
Töötas põhja tühjendamiseks imehästi.
Pritsi lame "ots" imes süsta täiesti tühjaks, hästi odav, jne jne.

https://www.kaubamaja.ee/tammer-veepuss ... n-h0312131

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Nov 2018, 11:54

Arvatavasti on suure jõudlusega pumpa siis vaja, kui vee peal peale ümberkäimist on ruttu tühjaks vaja saada. Mul küll sot kerega kayakid ja autopesu käsn on kayakis puhtuse hoidmiseks, kuna ma kalu kallistan aga 100x200x60mm kurviline poroloonist autopesukäsn võtab enda sisse min 500ml vett ja on oma toimivuse poolest pommikindel. Vahest võtan kere seest ka sellega kuivaks ja naine sõidab mittesotiga ja samamoodi svammitab. Svammiga muidugi selline asi, et ta peab kuhugi vahele või alla pressitud olema või nöör küljes, niisama ripakile jätta, siis tuul puhub vette.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 02 Nov 2018, 13:38

Suur svamm süsta/kayaki on küll hea idee. Seni mingi nartsu ja plastmassist pilsipumbaga askeldanud.
http://www.hansashop.eu/et/pilsipump-mehaaniline.html

Ega see laste veeprits ka nüüd väga palju vett sisse ei võta, et teeb võibolla sama välja (suur svamm vs prits). Ainuke asi, et svammiga hakkavad külmas vees käed külmetama.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 02 Nov 2018, 14:59

See ongi pigem kui teed märgväljumise ja cockpit läheb triiki täis. Sai proovitud ja ütleks, et kui paadis 10-15cm vett siis läheb kuskil 5min, et see tühjaks saada. Tõsi, täiesti kuivaks saab ainult svammiga.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Nov 2018, 17:20

Minu viimati tellitud asjad Aliexpressist:

Pealamp - Olemas ka punane valgus. Ööd päevaks ei muuda aga pimedas kusel käia ja muidu toimetada näeb küll. Hinda arvestades igati hea diil.

Kokkupandav risupõleti (Lixada) - Hea mugav risukas. Käib lapikuks kokku. Tellisin lisaks juba olemasolevale, et saaks kahte põletit omavahel kombineerida. Vastavalt vajadusele kas eestlaetav või pealtlaetav. On tihti kasutuses. Esimese risuka tuunisin kasutamiseks ka piirituse põletiga.

Telgivaiad 10tk (23cm) - Alumiiniumist. Suht pehmed, lähevad hõlbsasti kõveraks. Kui hellalt ümber käia siis saab hakkama.

Kott telgivaiadele (23cm) - Kui kõik narmendavad kanga ääred tulemasinaga üle käia siis näib toimivat. Hea kui saaks õmblused samuti üle õmmelda.

Kompressioonikott - Hoian selles DD 4x4 tarppi. Siiani pole probleeme esinenud.

Hügieenitarvikute kott - Olen rahul. Pole ühtegi pretensiooni.

Hambaharja kaitseümbrised - Teevad oma tööd hästi.

Nöör (2mm) - Kirgas värv ja pimedas valgust peegeldav mis teeb nööri hästi märgatavaks. Peamiselt soetasin selle tarbi pingutusnöörideks.

Nöör (4mm) - Erinevateks otstarveteks. Lõikasin 10m juppideks. Siiani on ennast õigustanud.

Võtmete kinnitus - Võtmete kadumise ennetamiseks. Peamiselt kannan pükste küljes tasku kohal oleva rihma aasa küljes. Paar lisarõngast lubavad niiviisi võtmeid mugavalt taskus kanda. Tundub vastupidav.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 03 Nov 2018, 21:57

Minu kogemused hiinakatega:

Lenksukott Esimesel kasutuspäeval tuli serv keevitusest vms lahti. On plaanis kõik servad üle õmmelda ja veekindlaks teha.

Õhkmadrats Väga mugav magada tänu oma mustrile, võid puhuda nii täis kui suudad ja ikka mugav. Ei ole sellist maha veeremise tunnet nagu NeoAir XLighti puhul. Parajalt pikk, lai ja kerge. Jahedamate ilmadega pole veel jõudnud proovida, et kas jahe ei hakka.

Õhkpadi Kolmest tellitud padjast hakkas üks peale ca viite ööd õhku läbi andma. Vaatasin veevannis järele, et kust läbi laseb, keegi oleks nagu siiliga patja alt poolt silitanud. Muidu olen mugavuse ja kergusega rahul.

Suur kuivakott Eesmärk oli seda kasutada seljakoti sees kuivakotina, esimesel käimisel andis põhjaõmbluse veekindel teip otsad.

Abinöör 2,5mm läbimõõt, helgib pimedas on tugev. Kasutan tarbi, telgi nöörina ja pesunöörina. Korralik kraam.

Kellarihm On pidanud ca aasta vastu, paistab, et peab veelgi.

Võrkkotid Luku ripatsid tulid suht kiiresti ära, asendatud kirjaklambriga. Paar kolma reisi/matka vastu pidanud.

Rattapedaalid Suured ja hea haakuvusega. Vast 500km jagu tallatud, laagrid veel korralikud.

Pedaalivõti Esimesel jõu rakendamisel kõverdus nagu katuseplekk - vanaraud.

Rattaketi puhastaja Teeb oma tööd korralikult ja kiirelt.

Vahetatavate sisudega piduriklotsid Pidurdavad korralikult ja vaikselt, ca 500km vastu pidanud hetkel.

Bypass akulaadija Tuntud firma oma tõestatud headuses.

Veekindlad karbid 18650 akudele mõeldud veekindlad karbid. Vette pole visanud kuid niiskuse on akudest eemale hoidnud.

Kogemusi on seinast seina kuid kuna tellitud kaup pole pangaarvele auku sisse löönud ei nuta ka. Prügi tootmine on teine teema.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 04 Nov 2018, 02:07

Tanel kirjutas:
03 Nov 2018, 21:57
Minu kogemused hiinakatega:...

Õhkmadrats Väga mugav magada tänu oma mustrile, võid puhuda nii täis kui suudad ja ikka mugav. Ei ole sellist maha veeremise tunnet nagu NeoAir XLighti puhul. Parajalt pikk, lai ja kerge. Jahedamate ilmadega pole veel jõudnud proovida, et kas jahe ei hakka.
Kuidas rahul oled sellega(kaua omanud)? Endal käsil uue valimime. Praegu valikus UK-st üks 39£ 8cm paksune torudisainiga, ääre balloonid jämedamad, et vältida maha veeremist, kaal 350g. Kuidas materjali tugevust hindad? Nende kergetega ühegagi vast palja maa peal magada ei tasu✌

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 04 Nov 2018, 09:41

Tellisin täpselt sama madratsi tütrele, kuna taheti kokku panduna väga kompaktset. Krõbiseb kui külge keerata. Peale paari kasutamist läks katki, tavapärane telgi põrandal olev pisisodi oli piisav et ära lõhkuda.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 04 Nov 2018, 10:21

Minul selline Hiinast tellitud, magamiskoti sisse käiv, ülikerge õhkmadrats:
https://www.banggood.com/Naturehike-Cam ... 21764.html
Eriti hea rippvoodiga kasutada, muidu puhub ka suvel tagumiku külmaks.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Nov 2018, 12:04

Taigar kirjutas:
04 Nov 2018, 02:07
Tanel kirjutas:
Minu kogemused hiinakatega:...

Kuidas rahul oled sellega(kaua omanud)? Endal käsil uue valimime. Praegu valikus UK-st üks 39£ 8cm paksune torudisainiga, ääre balloonid jämedamad, et vältida maha veeremist, kaal 350g. Kuidas materjali tugevust hindad? Nende kergetega ühegagi vast palja maa peal magada ei tasu✌
Selle raha eest on madratsit küll ja veel. Suvel ostsin. Sellega on käidud ühel nädalasel matkal ja lapsed mitmeid kordi laagrites käinud. Materjal tundub oluliselt paksem ja tugevam kui Neoair madratsil. Ehitusest tulenevalt on ilmselt R väärtus kesine, nii et pigem sooja aja madrats. Samas sõber käis sellega just UK, kus öösel langes temp alla nulli, madratsi alla pani kosmoseteki ja ei kurtnud et alpoolt oleks külma tulnud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Nov 2018, 12:21

Tanel kirjutas:
helgib pimedas on tugev.
ja midagi muud ju telgi juures vaja pole. Põhimõtteliselt on siiski tegemist odava saapapaelanööriga, mis koosneb nailonist ja polyestrist, sukk ja sisu aga kirjelduses on paracord, mis nagu viitaks dyneema kiule. Loomulikult on tobe rääkida telginööri läbikulumisest aga saapapaelasi on vist enamus läbi kulutanud ja kedagi ei huvita, mis seal suka sees on, kas dyneema kiud või poly, sukk puruks, nägemist. Mul kõik muud nöörid, mis pole saapapaelad on punutud dyneema, see on siis see, mida kutsutakse amsteel blue, zing it lash it jms, reeglina ka pleisitav.
Tanel kirjutas:
Ei ole sellist maha veeremise tunnet nagu NeoAir XLighti puhul.
Peale sele kambrite ehituse on light ka ebanormaalselt libe, mul naisel selline ja kurdab kogu aeg, mul xthermiga pole mingit probleemi ja kate ka teine ja sel hiinlasel ka võibolla mitte nii libe pind.
Tanel kirjutas:
Eesmärk oli seda kasutada seljakoti sees kuivakotina, esimesel käimisel andis põhjaõmbluse veekindel teip otsad.
Minus äratas see kilekotijutt huvi ja võibolla ka ostan väiksemaid kümnese paki. Mul omal seda pole, et kõik asjad lähevad ühte kotti aga see kilekoti nimi jäi silma ühe UL matkaja blogist, äkki kasu nimest või lingist.
https://www.ebay.co.uk/itm/10-x-Tread-L ... rk:27:pf:0
sellel müüjal muud kergmudru ka üsna palju.
Mul mõte ka proovida sellest kilekotist kuivakott teha riba ja plastpannalde lisamisega aga võib takerduda selle taha, et kile külge raske midagi liita.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Nov 2018, 14:15

sepaonu kirjutas:
04 Nov 2018, 12:21
Tanel kirjutas:
helgib pimedas on tugev.
ja midagi muud ju telgi juures vaja pole. Põhimõtteliselt on siiski tegemist odava saapapaelanööriga, mis koosneb nailonist ja polyestrist, sukk ja sisu aga kirjelduses on paracord, mis nagu viitaks dyneema kiule. Loomulikult on tobe rääkida telginööri läbikulumisest aga saapapaelasi on vist enamus läbi kulutanud ja kedagi ei huvita, mis seal suka sees on, kas dyneema kiud või poly, sukk puruks, nägemist. Mul kõik muud nöörid, mis pole saapapaelad on punutud dyneema, see on siis see, mida kutsutakse amsteel blue, zing it lash it jms, reeglina ka pleisitav.
Sama siin aga minu tingimus on veel ka see, et peale sõlmimist ja sõlmede lahti võtmist ei tohi nöörile juute sisse jääda, kuna mul pole tarbil ja osadel telginööridel kindlaid lõppaasasid vaid kasutan sama tehnikat mida Skurka siis pidev sõlmimine ja lahtisõlmimine peab nööri sirgeks jätma.
sepaonu kirjutas:
Peale sele kambrite ehituse on light ka ebanormaalselt libe, mul naisel selline ja kurdab kogu aeg, mul xthermiga pole mingit probleemi ja kate ka teine ja sel hiinlasel ka võibolla mitte nii libe pind.
Mina pole mahalibisemise tunnet tajunud. Küll aga on kahekesi käies minu ja kaasa õhkud paaritatud omavahel nööridega, et madratsite vahele vahet sisse ei tuleks.
sepaonu kirjutas:
Minus äratas see kilekotijutt huvi ja võibolla ka ostan väiksemaid kümnese paki. Mul omal seda pole, et kõik asjad lähevad ühte kotti aga see kilekoti nimi jäi silma ühe UL matkaja blogist, äkki kasu nimest või lingist.
https://www.ebay.co.uk/itm/10-x-Tread-L ... rk:27:pf:0
sellel müüjal muud kergmudru ka üsna palju.
Mul mõte ka proovida sellest kilekotist kuivakott teha riba ja plastpannalde lisamisega aga võib takerduda selle taha, et kile külge raske midagi liita.
Mul oli plaan panna see suur kuivakott seljakoti sisse "lyneriks" ja siis muud asjad mitteveekindlate kottidega selle sisse. Tehnika jällegi
Skurka käest õpitud. Kasutaksin ühte suurt kotti "lynerina". Neid polycro kilekotte liigub ka teiste tootjate käest nagu näiteks Gossamer Gear. Skurka ja Gossameri kotid paistavad olevat erinevad. Skurkal selline läbipaistmatum ja krabisev, Gossameril läbipaistev ja rohkem tavalise kilekoti moodi.
Arvan, et pole mõtet hakata klambrite ja liimimisega jamama vaid rullida lihtsalt kotisuu mitmekordselt kokku nagu Skurka seda teeb, või patsikummiga/sõlmega kotisuu kokku. Seljakoti oma kotisuu hoiab seesmise kotisuu kinni.
Olen püüdnud ka kodumaisest kaubandusest polüetüleenist suuri, tugevaid kotte leida kuid senini pole õigele asjale trehvanud. Kui keegi näeb kuskil müügil oleksin info eest tänulik.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Nov 2018, 18:23

Kui ehitusprügikotid pole piisavalt tugevad, siis suurt alternatiivi vist pole. Pakendikeskuses on PE-voodriga nn kartulikott, aga see pole jälle suur.
Iseenesest mulda ja turvast on aianduspoodides tugevamates suurtes kottises. Seega ilmselt on kaubandusartiklina olemas. Meil mõned turbatootjad vist ka pakivad, aga ma ei tea, kui suurde kotti. Mingit artiklit mäletan, et keegi alustas aiandusturba pakkimist Eestis.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Nov 2018, 18:26

60l prügikotid pole eriti tugevad. Tugevad on näiteks 200 ja 300 liitrised kui nii suurtega pole midagi teha.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Nov 2018, 18:35

Aga mine ja näpi erinevaid turbakotte poodides. Kui tundub sobivat, siis saab jälgi ajama hatata.
Pilt
https://www.kekkila.ee/tooted/looduslikturvas/
All engineers are cyborgs

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 05 Nov 2018, 11:28

Tanel kirjutas:
04 Nov 2018, 14:15
sepaonu kirjutas:
Tanel kirjutas:
helgib pimedas on tugev.
Sama siin aga minu tingimus on veel ka see, et peale sõlmimist ja sõlmede lahti võtmist ei tohi nöörile juute sisse jääda, kuna mul pole tarbil ja osadel telginööridel kindlaid lõppaasasid vaid kasutan sama tehnikat mida Skurka siis pidev sõlmimine ja lahtisõlmimine peab nööri sirgeks jätma.
Skurka plastikjublakate ärahammustamine kaalukokkuhoiu eesmärgil tundub pisut kaheldava väärtusega tegevus - sõlme peale kuluv nöör kaalub ka mõned grammid.

Kaal kaaluks aga suure pinnaga tarbi/telgi puhul võivad plastikvidinad tuulisema ilmaga nõrgaks jääda. Kogetud.

Niisiis üks lahendus (nagu Skurka seal juutuubis) on igal ülessepanekul igat nööri sõlmida olgu valikuks mõni versioon nendest
truckers hitch https://www.animatedknots.com/truckers/index.php,
rolling hitch https://www.animatedknots.com/rollinghitch/index.php
farrimond friction hitch https://www.animatedknots.com/farrimond/index.php
...

Näiteks hämaras ja külmast kohmetute sõrmedega sõlmimine võib segavalt tüütuks muutuda.

Minu hetkelahendus on sedasi, et iga nööri külge sõlmisin 30cm jupist nöörist libiseva/haakuva prusik silmuse.
https://youtu.be/0L_Hsgzk3rA?t=216
https://www.animatedknots.com/prusik/index.php
(Väga libeda, ehk näiteks mõne sordi dyneema nööri puhul, see ilmselt hakkaks libisema,)
Lahendus on kordades tugevam ja kasutusmugavuselt enamvähem samaväärne, kui näiteks LineLoc3 tüüpi plastvidin https://youtu.be/wBTyYb_ziws
Skurka meetodist igal juhul parem.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 05 Nov 2018, 13:43

seeneline kirjutas:
05 Nov 2018, 11:28
Tanel kirjutas:
04 Nov 2018, 14:15
sepaonu kirjutas:

Skurka plastikjublakate ärahammustamine kaalukokkuhoiu eesmärgil tundub pisut kaheldava väärtusega tegevus - sõlme peale kuluv nöör kaalub ka mõned grammid.

Kaal kaaluks aga suure pinnaga tarbi/telgi puhul võivad plastikvidinad tuulisema ilmaga nõrgaks jääda. Kogetud.

Niisiis üks lahendus (nagu Skurka seal juutuubis) on igal ülessepanekul igat nööri sõlmida olgu valikuks mõni versioon nendest
...

Näiteks hämaras ja külmast kohmetute sõrmedega sõlmimine võib segavalt tüütuks muutuda.

Minu hetkelahendus on sedasi, et iga nööri külge sõlmisin 30cm jupist nöörist libiseva/haakuva prusik silmuse.
(Väga libeda, ehk näiteks mõne sordi dyneema nööri puhul, see ilmselt hakkaks libisema,)
Lahendus on kordades tugevam ja kasutusmugavuselt enamvähem samaväärne, kui näiteks LineLoc3 tüüpi plastvidin https://youtu.be/wBTyYb_ziws
Ma alustuseks ütlen et ma pole UL mõtteviisiga, kasutasin Skurka süsteemiga väga sarnast süsteemi, minu probleem tekkis niiskete semijahedate ilmadega, kui sajab nööri märjaks ja hommikuks on kompott jäätunud, seetõttu liikusin tagasi sõjeväest tuntud punktnöörile.
Olen näinud et kasutatakse ka pisikesi metalljublakaid mis toimivad ühtepidi tõmmates pingutina, nendega endal kogemust pole, kui kellelgi on võiks jagada.

A la sellised:
https://www.aliexpress.com/item/10pcs-l ... qvIGymPZTg

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 05 Nov 2018, 14:49

seeneline kirjutas:
05 Nov 2018, 11:28

...

Skurka sõlmede eesmärk pole niivõrd kaalus kokku hoida kui elimineerida veaaltid vidinad. Külmade sõrmede kohmetusega pole senini probleeme olnud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Nov 2018, 23:20

Tnnn kirjutas:
05 Nov 2018, 13:43
Olen näinud et kasutatakse ka pisikesi metalljublakaid mis toimivad ühtepidi tõmmates pingutina, nendega endal kogemust pole, kui kellelgi on võiks jagada
https://www.youtube.com/watch?v=8k77xq1 ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=VWR4NWPD7AI
Mul tarp põhimõtteliselt sama, mis viimasel lingil, kummipael, auguga konks/hookworm, peenike kevlar ja telgivai. Üle laagriplatsi pikk tarpinöör ühes otsas dutch-i wasp, teise otsa teen tavaliselt libiseva sõlme, oleneb, et kas on üks puu või peotäis põõsaid. Telgi maavaiade pingutid linelock3. Mul pole mingit probleemi kogu see mudru sõlmedega asendada. Mu meelest võiks igaüks osata. Matkamisel polegi vast mingit eriliselt tihedat purunemist aga kaks puksiirköit õigesti jätkata või kayaki koormarihm nööriga asendada, nipukate puudumisel nöörimähis teha vms on palju elulisem.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Nov 2018, 10:19

sepaonu kirjutas:
05 Nov 2018, 23:20
Mul tarp põhimõtteliselt sama, mis viimasel lingil, kummipael, auguga konks/hookworm, peenike kevlar ja telgivai. Üle laagriplatsi pikk tarpinöör ühes otsas dutch-i wasp, teise otsa teen tavaliselt libiseva sõlme, oleneb, et kas on üks puu või peotäis põõsaid. Telgi maavaiade pingutid linelock3. Mul pole mingit probleemi kogu see mudru sõlmedega asendada. Mu meelest võiks igaüks osata. Matkamisel polegi vast mingit eriliselt tihedat purunemist aga kaks puksiirköit õigesti jätkata või kayaki koormarihm nööriga asendada, nipukate puudumisel nöörimähis teha vms on palju elulisem.
Põnev isepingutuv lahendus iseenesest. Muidugi saab selle metallist jubina lihtsalt sõlmega asendada.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline