Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Et metsas ära ei eksiks.
Vasta
jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Postitus Postitas jaanussepp » 18 Mai 2018, 10:45

Sinu antud Maa-ameti geoportaali kaardilingil olid vasakus servas tehtud sellised seadistused, nagu juuresoleval pildil. Ehk valitud oli "mullastiku teemakaart" koos kahe alamvalikuga. Sellist asja tundub aga, et WMS kaudu näha ei saa. Küll aga saab WMS kaudu näha sellist tulemust, kui sa võtaksid maha linnukese "Mullastiku teemakaardi" eest ja paneksid linnukese peale "mullastiku rasterkaardi" ette.

Ilmselt oled WMS kaardi konfimise teemaga OruxMapsis tuttav, aga igaks juhuks siia ka link õpetusele, kuidas Maa-ameti 1:10 000 põhikaarti WMSina tööle konfida: https://rattamatkaklubi.ee/wiki/OruxMap ... t_1:10_000

Sealt siis kihtide valikust tuleks lisaks "Reljeefvarjutusega põhikaardile" (nagu õpetuses joonisel 6 näidatud) teha linnuke ka "rasteriseeritud mullakaardi" ette.

Aga kunagisest foorumipostitusest on meeles, et sul vist oli miski päris vana Android versioon ja OruxMaps kasutamine tõi kaasa muidki probleeme? Nii et võib-olla on probleem ka seal.
Manused
mullakaart.jpg
mullakaart.jpg (13.53 KiB) Vaadatud 300 korda

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Mai 2018, 14:02

Okey, ei pannud tähele, ma pole mullakaardiga vahepeal tegelenud, vähemalt peale seda mitte, kui too uude rakendusse ümber kolis.
Tegelikult oleks oluline nii nimetus(siffer) kui lõimis ja temaatiline mullakaart (toonitud).

Aga ma ei tea, kui laialt seda kaarti matkajad kasutataks. Aga minu jaoks räägib see kaart looduse kohta palju, sest muld on seotud veerežiimiga nn kasvukohatüübiga. Põhimõtteliselt on selge, kus on maa peal ööbitav ja kus on see kergem või raskem. Põhikaardi jaotised põld, metsa ja soo on liiga vähese informatsiooniga.
Raba ja veematkadele olen tavaliselt ka mingi mullakaardi versiooni teinud.

Telefon on praeguseks Android on 6.0, Sony Xperia Z3, mälukaart 128GB.
Põhimõtteliselt tegin seal valikud, nagu maa-ameti kodulehel Oruxi kohta soovitas, aga kuvas ainuti taustal maa-ameti kirjeid kaardi asemel.
Eks nädalavahetusel proovin edasi.
All engineers are cyborgs

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 18 Mai 2018, 14:41

Nohik kirjutas:
18 Mai 2018, 14:02
Põhimõtteliselt tegin seal valikud, nagu maa-ameti kodulehel Oruxi kohta soovitas, aga kuvas ainuti taustal maa-ameti kirjeid kaardi asemel.
Eks nädalavahetusel proovin edasi.
Maa-ameti soovitused ei ole seal päris mitmes osas eriti optimaalsed, osaliselt võib sealt suisa valeinfot leida (nt oli kuskil kirjas, et OruxMaps Desktop võimaldab kaarte alla laadida, mis ei ole üldse tõsi) ja ekraanipildid on mingist väga vanast OruxMaps versioonist (mida mina isegi kunagi näinud ei ole).

Nii et soovitaksin lugeda minu lingitud juhendit. Konkreetselt see kirjete probleem on tingitud ilmselt sellest, et Maa-amet ei anna põhikaarti välja suurenduse tasemetel alla 15, vaid annabki ainult valged kaardiruudud, millel nurgas kiri "Maa-amet". Konkreetselt põhikaardi puhul tuleks valida OruxMaps'is miinimum suurenduse tasemeks 15 ja maksimumiks 17.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 22 Juun 2018, 19:37

Mis on kõige mugavam viis maa-ameti kaartide printimiseks? Vaja Hiiumaa kogu rannikuäärne osa kogu ulatuses välja printida A4 paberile.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 22 Juun 2018, 21:56

sipelgas kirjutas:
22 Juun 2018, 19:37
Mis on kõige mugavam viis maa-ameti kaartide printimiseks? Vaja Hiiumaa kogu rannikuäärne osa kogu ulatuses välja printida A4 paberile.
Kas just kõige mugavam, aga mina olen maaameti kaardid väikse ülekattega eraldi failidesse salvestanud, kasutades flashi versioonis nuppu "Salvesta kaardipilt" . Seda siis baaskaardiga mõõtkavas 1:10 000 . Kui rannikut kokku lappida oleks hea ka kõrgusandmed sisse lülitada, siis tuleb kaardile ka vee sügavus.
Ja pärast tükkid pusledena eraldi layeritena photoshopis kokku lappinud, ning flatiks teinud.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Juun 2018, 20:46

1:20K mõõtkavas on see vist mingi 15m jooksvat lehte, väikste ülekatetaga 20m, see vist teeb ca 100 lehte A4.
Mõislik vist mingit kaarditarkvara kasutada, kus saab parajat raami kopeerida ja nihutada. Lõpuks on vist mõistlik ka pdf-d teha, mitte otse trükkida.
Elu näitab, et WMS-st trükkimisel esineb vigu, peab kordama mõnda lehte.
Ma ise teeks Microstationis, joonistaks lehed ära, siis kirjutaks mingi macrojubina, mis need lehed pdf-i trükiks. Aga see viimane on ka käsitsi tehtav.
sipelgas kirjutas:
22 Juun 2018, 19:37
All engineers are cyborgs

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline