Suusasidemed

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Suusasidemed

Postitus Postitas Martin » 17 Mär 2013, 13:55

Tere!
Küsimus järgmine: kas Eestist on leida ka varuosi Kaby suusasidemetele (need trossiga viimase moeröögatuse omad). Vaatasin mõtliku pilguga trossi poolt praktiliselt läbikulutatud alumiiniumist osa, mille sisse-peale saapanina läheb ja.. kas ainuke variant alumiiniumikeevitusega rünnata või vajadusel on ka eraldi osi nendele sidemetele saada? :roll:
lisaks sellele huvitab, milline on praegu parim saadaolev suusakinnitus, mis sobituks enamus saabaste/kummikutega?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas ullivilli » 18 Mär 2013, 08:31

Dünamo poes oli valmis komplekte 25 ja 30€ eest.
Eraldi trosse ja varuosi ei taibanud küsida.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 02 Jaan 2016, 15:37

Avan vana teema.
Otsin mingeid normaalseid matkasuusasidemeid ja saapaid.

Saan aru, et erinevaid variante matkasuuskadele on enamvähem kolm:
*Tross-sidemed ja selle sarnased
*NNN Back-Country sidemed (mida müüb nt matkasport)
*75mm vanad head klassikalised sidemed

Kas keegi oskab seletada mis vahe neil kõigil on ning mis oleks parim. Mõistan et tross-sidemed oleks klassikalisele matkajale eelistatud, kuid tross-sidemed kuluvad ja vajavad teatud detailide vahetamist iga natukese aja tagant. Lisaks, selle ära timmine nõnda, et jala küljest lahti ei pudeneks, peaks olema samuti kerge peavalu. Ma paraku olen VÄGA mugav inimene ja ei viitsiks sellise asjaga hakata tegelema iga natukese aja tagant.
NNN-BC mudel, neid müüb vaid matkasport ja uuriks, kas kellelgi on nendega kogemusi ja kas oskab neid ka võrrelda mõne suvaka suusasideme-saapaga.
75mm, vast üks odavaim kinniti, ning kui leiab kuskilt ka mõne hea vanaisa suusasaapa, võiks ka sellest asja saada. Või müüakse ka kuskil tänapäevaseid suusasaapaid sellele? Kas see on ikka hea matkasuusa puhul?
Suvakad NIS, NNN, SNS sidemed. Äkki polegi mõtet jamada ja tasub võtta esimesed ettejuhtuvad sidemed, millele on mugav saabas juba olemas?

Paluks soovitusi, sest mina olen nõutu.
Kuni on puid, pole probleemi

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 02 Jaan 2016, 18:07

Kasutan Kaby tross-sidemeid. Ei nad pudene saapa küljest kusagile, kui korralikult pinges.
Kulumaterjal kipuvad olema jah rihmad. Vajadusel lõikan uue jupi ja seon lihtsalt klambrile peale, ei viitsi pandla paigaldamisega vaeva näha.
Siin ka üks vanem teema neist klambritest:
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 724#p12715" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 02 Jaan 2016, 20:57

See teema kõnetab peamiselt trosssidemeid paraku.
Ilmselt poleks mul muidu muret, kuid paraku mul puuduvad korralikud tahked talvejalatsid. Käin metsas võrdlemisi pehmete saabastega, mis ei sobi suusasideme peale. Ehk, peaksin niikuinii saapa eest mingi raha välja käima isegi juhul kui tahan tross-sidemeid.
Paraku olen üpriski rahul oma saapavalikuga ning korralikud suusasaapad maksavad sama palju.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Jaan 2016, 17:05

75mm on täies elujõus, aga sellisel lihtsama tuuritamise asemel on tegu pigem telemark varustusega ja ka nimega lihtsamad sidemed (Rottefella, Voile) jäävad samasse või lausa kõrgemasse hinnaklassi, kui kõik muud back country sidemed, ehk siis kusagile 60+ €. Mis muidugi ei tähenda, et vanadelt suuskadelt maha keeratud või Dünamost 6€ eest ostetud toimima ei peaks, liiati kui suuremat väänamist plaanis ei ole. Suureks plussiks lihtsusest tulnud töö- ja lollikindlus. Lihtsama 75mm saapana tuleb esmalt meelde Fischeri bcx675(vist..), käes ja toas jalga proovides jättis väga hea mulje. Aga üldiselt kipuvad need tänapäevased 75mm saapad erinevatel tootjatel olema kraad kangemad, kui NNN-BC variandid, ehk kui viimased on sellised rahulikmad touring saapad, siis 75mm on loodud ka tele-pööreteks. Klassikalist 75mm nahksaabast tehakse samuti. Eestist mõnelt letilt nende leidmine on muidugi paras küsimärk.

NNN-BC on ilmselt saapa poolest suurima valikuga, aga kui neid Eestist ja kindlasti proovimisega ostma peab, on sellest teadmisest suht vähe tolku. Ja letist saada oleva lihtsama Aplina saapaga on kogemused sellised vastakad, kui nädalasel olemisel jala jaoks valest kohast murduma hakkavad, kisub suht nutuseks, poolepäevases teemas vast ei ole muret. Üldiselt on need NNN-BC tallaga saapad pikalt jalas hoidmiseks ja ka kõndimiseks NIS, NNN, SNS võrreldes mugavamad ja lumes on nendega ka vähem muret. NNN-BC sidemeid on muidu erinevaid, kangiga variantidel (magnum, manual) on võimalikku jama automaadiga võrreldes vähem.

Lisaks on veel BC variant ka SNS'ist: SNS-XA. Süsteem ise on natuke surnud ning saapaid teeb(tegi?) põhiliselt Salomon ise. Saabastel saadavust Eestis minu teada ei ole, üheks mööndustega erandiks on küll Hawaii, kel mingil müstilisel põhjusel on vanemaid retromaiguga kuid SNS-XA sidemega ühilduvaid saapaid ühes numbrivalikus müügis - http://hawaii.ee/tooted/talv/murdmaa/mu ... atkasaapad" onclick="window.open(this.href);return false; . Sidemeid peaks veel AT Spordist saama, vähemalt paar-kolm nädalat tagasi olevat olemas olnud.

Ise alustasin SNS-XA manual sideme ja X-Adv 8 saapaga just 4. hooaega ja olen üldiselt rahul olnud - jalas mugav, soe, kohati liialt, kõrge säär ja lumelukuga pükste puhul ei ole sääriseid juurde vaja, paks korraliku mustriga kummitald, ei ole väga hull ka kilomeetreid astuda (viimasel nädalasel käigul ainukesed väljas kasutatavad jalavarjud, käisid nii metsas kui linnas). Miinuseks üsna umbsed ja praeguseks tahavad pealsed ka siit-sealt natuke liimimist, seest on laminaat paiguti õhu vahele saanud.

Muudest variantidest on veel X-Trace (neil samuti erinevaid mudeleid), väidetavalt töötab paremini just pehme tallaga ja on kasutatav ka jooksutossuga. Ning soomlaste seas on endiselt suht popp vastava ninaga ning kannarandiga matkakummik koos Finnmarki trosssidemega (neil ei ole varba tarvis kopsikut ega üle varba käivat rihma ).

Lihtsalt hindade-valikute nägemiseks -
http://www.telemark-pyrenees.com/en/all ... ngboots/f/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.aventurenordique.com/backcoun ... untry.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://varuste.net/en/Ski+Boots?_tr=6125" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.scandinavianoutdoorstore.com ... llusmonot/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas tavalisem murdmaasaabas või BC variant? Kui midagi juba olemas ja otse plaanide ellu viimist ei sega, siis ju ongi elu juba lill. Kui teema lihtsalt külmas, siis annab neile katted peale osta või teha, olen saapa ümber eduliselt kasutanud ka lahti lõigatud tallaga VägaSuuri villaseid sokke. Pealegi on ka murdmaasaapaid erineva talla ja liistuga, enda kitsamates plastsaabastes väga pikalt lihtsalt oleskleda ei tahaks ja lumes sumbates korjavad need liialt hästi lund kanna alla. Muidu ka rajalt eemal on olusid, kus ma ise eelistan just kitsast rajasuuska kordi raskemale matkasuusale-saapale, näiteks kõva koorik või kinnine lumi jääl ja väljadel on uisutatava suusaga ütlemata lõbus.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 03 Jaan 2016, 21:36

Mina otsisin kah mõned aastat tagasi "Matkahundi" matkasuuskadele sidemeid, aga ei leidnud midagi - matkasaapad lihtsalt ei mahtunud sidememete vahele ära. Columbia nr 43 saabaste nina laius oli 135 mm , ja ei leidnud selliseid matkasidemeid, kuhu oleks saabas vahele mahtunud. Ostsin hoopis soodsalt nr 49 NNN suusasaapad ja sidemed. Sinna mahub mitu villast sokki sisse :)
Praegu kannan põhiliselt Sammelini matkasaapaid, need on veidi kitsama ninaga (106 mm) äkki on neile kuskil sidemeid?
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 06 Jaan 2016, 16:43

Inimesed laiade jalgadega! Palun nüüd soovitusi jalatsite osas, mida tasuks ja mida ei tasuks vaadata.
Tegin rumala ostu ja sain proovida 15 minutit agooniat.
Hetkel
Praegu on endiselt kõik võimalused avatud. Kas minnagi NNN-BC peale üle, sobib ehk ka tavaline NNN või jääda tross-sidemele, kuid jah, saabas on oluline. Väga oluline.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 05 Aug 2018, 23:08

Käisin täna Lõunakeskuse Jahipaunas, seal üksjagu huvitavat talvematkamise varustust, sellist mida mujal pole.
Sain sealt laia liistuga matkasaapale sobivad trosssidemed:
https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... rest-5083/
Kaugel see lumi enam on. ;)
...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Aug 2018, 01:07

Ostsin Skinbased'i plastik-rihmadega klambrid.
https://www.skinbased.com/product-page/oac-ea-binding

Pärast seda ei vaata enam trossi poole ka mitte.
Mugavuse ja töökindluse vahe on mäekõrgune.

Sel talvel käisime matkal nii, et kõigil olid needsamad viidatud klambrid - kellel omad, kellel Kulgejate Klubi käest laenatud.
Kõik kiitsid, ei ühtegi probleemi.
(Matk - kuus inimest, kaheksa päeva, Katterjokk - Unna Allakas- Vistas - Nallo - Sälka - Nikkaluokta, mägine, kogu aeg tegime ise rada.)
Lisaks tegin Eestis pisemaid sutsakaid.

Mul on nii Kaby trosse kui klambreid kõvasti üle, eks ole nendega ka aastaid käidud.
Kes tahab, saab väikse raha või õlle eest endale.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline