Cumulus Lite Line 300

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Cumulus Lite Line 300

Postitus Postitas sergo » 10 Mai 2013, 23:49

Tänu foorumi kasutajatele Jaan ja Jyri sai ka endale nimetatud magamiskott soetatud. Minu esimene suleline!

Tellisin otse http://www.cumulus.pl" onclick="window.open(this.href);return false; -st ja mullegi jõudis magamistkott järgmine peäv kohale (DHL!). Kaasas oli ka hoiustamiskott (ca 20L).

Köögikaal andis magamiskoti raskuseks 659g + kott 17g. (EDIT: mõõtsin esialgu valesti siiski, nüüd parandatud)

Kood: Vali kõik

trapezoid baffle construction
pack weight: 630 g
down weight: 300 g
down quality: 96/4, min 850 cuin (930 cuin*) goose down
* in US System
user height: up to 185 cm
width: shoulders/feet: 77/51cm
'comfort’ temperature' rating: - 2°C
stuffsack volume: 4,4 l
Pertex Quantum outer and inner shell
Lähen teen esimese prooviööbimise täna ära. Hommikul annan tulemustest teada. Riideid selga jätta ei plaani. Alla võttan ühe vanema Mammut mati ja sätin ennast terrassile varikatuse varju.

Ilmateade tänaseks ööks:

Kood: Vali kõik

Tonight and tomorrow, 11 May 2013
Time	Forecast	Temp.	Precip.	Wind
Saturday 00:00		7°	0.2 – 0.4 mm	Light air, 2 m/s from west
Saturday 01:00		6°	0.7 – 1.0 mm	Light air, 1 m/s from west-southwest
Saturday 02:00		6°	0.9 – 1.6 mm	Calm, 0 m/s
Saturday 03:00		6°	0.6 – 2.6 mm	Light air, 1 m/s from south
Saturday 04:00		5°	0.1 – 2.0 mm	Light air, 2 m/s from south
Saturday 05:00		5°	0 – 0.7 mm	Light air, 2 m/s from southwest
Saturday 06:00		6°	0 mm	Light breeze, 2 m/s from west
Saturday 07:00		6°	0 mm	Light breeze, 2 m/s from west
Saturday 08:00		7°	0 mm	Light breeze, 2 m/s from west
Viimati muutis sergo, 11 Mai 2013, 10:54, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Cumulus Lite Line 300

Postitus Postitas Jaan » 11 Mai 2013, 09:14

Kuna mul töö ja niisama ajanappuse kiuste tuleb täna esimene selle hooaja matk, siis kommenteerin ka oma LiteLine 300 kotti siin homme. :)

Muuseas lisakommentaariks - kaasa tulnud pakkekott oli minu hinnangul liiga väike, ei taha päris nii pisikeseks kokku panna. Ostsin Ferrino 20-liitrise veekindla koti, kus magamiskott saab natuke rohkem õhuliselt sees olla ning mis mahub täpselt lapikuti minu seljakoti põhja.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 11 Mai 2013, 10:50

Nagu lubatud, annan tulemustest teada. Temperatuur langes minimaalselt 7C-ni. Oli veidi palav, magasin magmistkoti lukk osaliselt lahti. Midagi eriti rohkem lisada pole. Läksin ~00:30 magama ja ärkasin alles 7:30 laululindude röökimise peale.

Magamiskott oli ööga 12g juurde võtnud :)

Kas sulekoti hooldusel/hoidmisel on mingeid lisanippe? Kas peab paika väide, et kotti tasub toppida see suvaliselt (mitte rullides vms pakkides)? Arusaadavalt tasub nii palju tuulutada kui võimalik ja hoida mittepakitud asendis? Aga veel?

Millist siselina tasuks kasutada? Või on see pigem mõtetu?

Järgmine katse tuleb juba võrkkiiges.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 11 Mai 2013, 12:12

Ise olen seni suvistesse sulekatesse skeptiliselt suhtunud.
Kui niiske ja jahedama ilmaga (ütleme 3-5 kraadi väljas) katsetad kunagi ja ütled et on OK, siis võib ise ka mõelda.

Kuna ma juba skeptiline olen siis ütlen ka ära et sulg on kergelt kompresseeritav ja ma pole kindel, kas see võrkkiiges on parim mõte. Kindlasti peab sel juhul alt isolatsioonile rohkem rõhku panema ja kui miskit spetsiaalset pole siis võib asi ebamugavaks muutuda.

Aga proovi, keegi peab seda tegema :D

Ütlen ausalt et mul endal oli vahepeal plaan hankida Climashield XP isolatsiooni et oma enda suvine kilt teha. Minu arvutuste järgi oleks minu lahendus kaalunud ca. 600 grammi ja pidanud vastu -4 kraadile... kas ka mugavalt, selles ma kahtlen. Kahjuks aga tellimise hetkel tuli välja et seda isolatsiooni polnud laos niiet projekt seisab.
Kuni on puid, pole probleemi

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 11 Mai 2013, 16:35

Hoiukoti arvaks tunduvalt suurema olevat. Enda suvise oma pakuks kusagile 60-70l kanti ja talvisel kusagil 90l kandis.

Ma ei ütleks, et kompressioonikotti toppimine, siselina ja lahtiselt hoidmine ainult sulgkotiga teema on, otsast toppimine lihtsalt rullimisest kiirem-mugavam, ja siselina.. no voodipesu vahetad ju ka? Lisaks annab õhuke sünt.- või siidkott parema olemise nii palavas kui jahedas. Koti enda pesu aitab ka muidugi edasi lükata. Lahtiselt hoidmine äratab sule peale valla päästmist kiiremini elule, kui matkal olles kotis ruumiga just kitsas pole, ei ole vaja ka sule kompressiooniga üle pingutada.
Sule väidetavalt kauem eluiga ja krõbedam hind lihtsalt paneb vähe hoolsamalt tegutsema.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 12 Mai 2013, 00:33

margusl kirjutas:Hoiukoti arvaks tunduvalt suurema olevat. Enda suvise oma pakuks kusagile 60-70l kanti ja talvisel kusagil 90l kandis.
Mõõtsin nüüd ka hoiukoti üle. Sain 25L, ei tea, kas peaks siis mingis suurema hoikoti muretsema? Magamiskotil kitsas küll ei tundunud :)
Metavo kirjutas:Kuna ma juba skeptiline olen siis ütlen ka ära et sulg on kergelt kompresseeritav ja ma pole kindel, kas see võrkkiiges on parim mõte. Kindlasti peab sel juhul alt isolatsioonile rohkem rõhku panema ja kui miskit spetsiaalset pole siis võib asi ebamugavaks muutuda.

Aga proovi, keegi peab seda tegema :D

Ütlen ausalt et mul endal oli vahepeal plaan hankida Climashield XP isolatsiooni et oma enda suvine kilt teha. Minu arvutuste järgi oleks minu lahendus kaalunud ca. 600 grammi ja pidanud vastu -4 kraadile... kas ka mugavalt, selles ma kahtlen. Kahjuks aga tellimise hetkel tuli välja et seda isolatsiooni polnud laos niiet projekt seisab.
Meie kliimas võiks igal võrkkiigel juba tootja poolt mingi normaalne alusisolatsiooni lahendus välja mõeldud olla. Olen samuti täitsa veendunud, et võrkkiiges magades (eriti sulekotis) peab kindlasti olema ka mingi alusiusolatsioon - underquilt (alus-matkatekk?) vms. Kui keegi oskasks soovitada inimest või firmat, kes tellimustööna oleks nõus midagi sellist ette võtma, oleksin väga tänulik. Aga see jutt peaks juba teise alateemasse minema...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 12 Mai 2013, 10:19

sergo kirjutas:Mõõtsin nüüd ka hoiukoti üle. Sain 25L, ei tea, kas peaks siis mingis suurema hoikoti muretsema? Magamiskotil kitsas küll ei tundunud :)
Mul on käeulatuses praegu ainult talvise koti oma, see on mitte-päris-kirvega mõõtes 40x30x80cm e ~96l, kui suu kinni tõmmata, ~80l, kotis on kirjade järgi FP650+/900g sulge ja ümbris ka just selliine, et kotil seal sees kitsas ei ole.
Kui tootja arvab 25l piisavat, ju siis piisab. Ma pigem oletasin, et silma järgi hindasid lihtsalt väiksemaks, aga selliseid 25l nutsakuid mahub riidekappi ju lausa hulgim. Kui prioriteedid paigas :)

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 12 Mai 2013, 14:45

Minul öö läbitud, ca 10 kraadi oli.

Kotti ronides oli esialgu normaalne, aga kui magama jäin siis avastasin ennast 45 minuti pärast ärgates higiloigust. Tõmbasin jalutsist ca 30cm luku lahti, panin puuvillase t-särgi selga, et see higi kinni võtaks.

Hommikul hakkas pisut jahe, siis tõmbasin näo ümber nöörid kokku, muidu need olid terve öö suht lahti.

Magasin kahekihilises telgis, kus kõikvõimalikud ventilatsiooniavad lahti, ca 5m jõest. Kuiv õhtu oli. Kondensi tilkus natuke jalutsisse, niiskematel öödel pean jalgade osa peale jope viskama. Põlvest ülespoole telgis polnd mitte ühtegi kondensi märki ning ei põe selle pärast ka.

Matt oli all Exped SynMat ja õigustas ennast väga, sest magamiskotil on alumine pool ikka märksa õhem, kui pealmine. Kuna olen külili magaja, siis nats rahmimist on, et koti sees ennast külili keerata, muidu koos kotiga keerates jääb tagument ikka külmaks.

Väga hea magamiskott. Tunnetuslikult ütlen, et mul läheks minimaalse aluspesuga ca 3-5 plusskraadi juures juba päris jahedaks seal. Tootja lubab -2 mugavust.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 12 Mai 2013, 15:24

Jaan kirjutas:Kotti ronides oli esialgu normaalne, aga kui magama jäin siis avastasin ennast 45 minuti pärast ärgates higiloigust. Tõmbasin jalutsist ca 30cm luku lahti, panin puuvillase t-särgi selga, et see higi kinni võtaks.
Selle kleepeka vastu aitab eduliselt võrkpesu, vähemalt minul. Kastepunkt sõltub temperatuurist ja õhuniiskusest, kohta valides on pisuke kontroll mõlema üle - veest kaugemale-kõrgmale.
On neil Cumulstel tegelikult ka seljaalune õhem või oli see lihtsalt ära magatud? Ennast olen harjutanud kotiga keerama, muidu oleks hommikul olemine üsna sõlmes. Erandiks soojemad ilmad, mil koti kapuutsi tagurpidi ja üle mati otsa keeran.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 12 Mai 2013, 18:54

margusl kirjutas:
Jaan kirjutas:Kotti ronides oli esialgu normaalne, aga kui magama jäin siis avastasin ennast 45 minuti pärast ärgates higiloigust. Tõmbasin jalutsist ca 30cm luku lahti, panin puuvillase t-särgi selga, et see higi kinni võtaks.
Selle kleepeka vastu aitab eduliselt võrkpesu, vähemalt minul. Kastepunkt sõltub temperatuurist ja õhuniiskusest, kohta valides on pisuke kontroll mõlema üle - veest kaugemale-kõrgmale.
On neil Cumulstel tegelikult ka seljaalune õhem või oli see lihtsalt ära magatud? Ennast olen harjutanud kotiga keerama, muidu oleks hommikul olemine üsna sõlmes. Erandiks soojemad ilmad, mil koti kapuutsi tagurpidi ja üle mati otsa keeran.
Võrkpesu eraldi ostma ei hakka selle jaoks, peab olemasolevate riietega hakkama saama.
Veest olime ca 2,5m kõrgemal, kaugemale minnes läks juba väga võsaks, seega see polnud variant.

Cumulusel peaks 60/40 sule jaotus olema esiosa ja tagumise poole vahel. Olen seda mitmest kohast lugenud (küll mitte ametlikust allikast) ning tunde järgi ikka väga märgatav vahe.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 01 Juun 2013, 12:49

Metavo kirjutas:Kui niiske ja jahedama ilmaga (ütleme 3-5 kraadi väljas) katsetad kunagi ja ütled et on OK, siis võib ise ka mõelda.

Kuna ma juba skeptiline olen siis ütlen ka ära et sulg on kergelt kompresseeritav ja ma pole kindel, kas see võrkkiiges on parim mõte. Kindlasti peab sel juhul alt isolatsioonile rohkem rõhku panema ja kui miskit spetsiaalset pole siis võib asi ebamugavaks muutuda.
Tegin mõned päevad tagasi veel ühe ööbimise katsetamise huvides. Magasin rippvoodis (HH Hyperlite + Undercover). Vihma kallas kogu öö, madalaim temperatuur oli 13C. Kuna seekord oli alt soojustus olemas, kasutasin magamiskotti tekina. Ööga võttis magamiskott veidi rohkem juurde kui kuiva ilmaga (12g vs 17g). Kuna aga oli soojem ilm, siis võiks arvata, et kõik magamiskotti imendunud niiskuse tekitasin ma ise.

Aga jutt õige, kui rippvoodil korralik alusisolatsioon olemas, siis pole magamiskotil tõesti rippvoodis mõtet. Piisaks poole kergemat matkatekist.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 02 Juun 2013, 02:12

Kuidas selle Cumuluse materjalid on?
Ise kaalun ka ostmist ja pelgan kõige rohkem seda, kuidas kott naha vastas tundub.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 02 Juun 2013, 09:27

tripp kirjutas:Kuidas selle Cumuluse materjalid on?
Ise kaalun ka ostmist ja pelgan kõige rohkem seda, kuidas kott naha vastas tundub.
Nii sise- kui välismaterjal on kuulus Pertex Quantum. Väga pehme ja mugav minu meelest. Mul on soojustav jope samast kangast.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 02 Juun 2013, 15:16

Jaan kirjutas:
Nii sise- kui välismaterjal on kuulus Pertex Quantum. Väga pehme ja mugav minu meelest. Mul on soojustav jope samast kangast.
Kiidan samuti kangast jope kasutamise kogemuse põhjal.
Oman Rab Photon Jacket nimelist jopet.
http://rab.uk.com/products/mens-clothin ... acket.html
http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... acket.html
Seespool on Pertex Quantum ja väljas Pertex Microlight.

Peale esimese jope saamist loobusin kõiksugu fliisidest ja softshellidest.
Kasutan jopet jahedal ajal igapäevaselt ja soojal ajal seljakotis alati kaasas.

Pertex Quantum on minu meelest väga nahasõbralik, takistab tuult aga laseb kehal ilma takistuseta hingata, imab niiskuse ära, lihtsalt masinpestav 30-40*C tavapulbriga, kuivab ülikiiresti, üliõhuke kuid vägagi tugev ja kulumiskindel. Viis aastat tagasi hangitud jopel pole voodris märgatavaid kulumisauke ei õmbluseservades, kummi pingutuskohtades ega käisotstes. Küll tekkisd jope pealmisse kihti augud kadakast tehtud lõkke sädemetest. Linna peal on narr auklikuna käia ja kuna jope oli nõnda hea, siis hankisin uue täpselt sama mudeli. Vahepeal oli disaini pistut lihvitud ja jope oli veelgi parem.

OT.
Ja lõkke juures panen kõige peale Tyvek kobinesoonist lõigatud tondirüü
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=30&p=4646#p4646
, mis on seni ka kõik ohtlikud sädemed kinni püüdnud.
Viimati muutis peetrionu, 03 Juun 2013, 08:28, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 03 Juun 2013, 00:56

Kust on sääraseid kõigs soodsam hankida?
peetrionu kirjutas:
Jaan kirjutas:
Kiidan samuti kangast jope kasutamise kogemuse põhjal.
Oman Rab Photon Jacket nimelist jopet.
http://rab.uk.com/products/mens-clothin ... acket.html
Seespool on Pertex Quantum ja väljas Pertex Microlight.

Peale esimese jope saamist loobusin kõiksugu fliisidest ja softshellidest.
Kasutan jopet jahedal ajal igapäevaselt ja soojal ajal seljakotis alati kaasas.

Pertex Quantum on minu meelest väga nahasõbralik, takistab tuult aga laseb kehal ilma takistuseta hingata, imab niiskuse ära, lihtsalt masinpestav 30-40*C tavapulbriga, kuivab ülikiiresti, üliõhuke kuid vägagi tugev ja kulumiskindel. Viis aastat tagasi hangitud jopel pole voodris märgatavaid kulumisauke ei õmbluseservades, kummi pingutuskohtades ega käisotstes. Küll tekkisd jope pealmisse kihti augud kadakast tehtud lõkke sädemetest. Linna peal on narr auklikuna käia ja kuna jope oli nõnda hea, siis hankisin uue täpselt sama mudeli. Vahepeal oli disaini pistut lihvitud ja jope oli veelgi parem.

OT.
Ja lõkke juures panen kõige peale Tyvek kobinesoonist lõigatud tondirüü
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=30&p=4646#p4646
, mis on seni ka kõik ohtlikud sädemed kinni püüdnud.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 03 Juun 2013, 08:37

laiendame siis offtopikut magamiskoti teemas
ullivilli kirjutas:Kust on sääraseid kõigse soodsam hankida?
Mille kohta küsid ja mis on soodne?

Mina hankisin viimase jope Rab Photon Jacket http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... acket.html

ja Tyvek kombinesooni
http://www.becky.ee/et/toeoeroivad/uhek ... ssic-xpert

Cumuluse magamiskotti mul (veel) pole.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Juun 2013, 09:50

Cumulused:
http://www.sleepingbags-cumulus.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Firma ise on Poola oma.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 04 Juun 2013, 08:42

Olen ka nõus, et Pertex Quantum on naha vastu väga meeldiv. Algul plaanisin soetada ka siselina, kuid praeguseks olen selle plaani lükanud edasi määramata tulevikku.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Aug 2013, 01:04

Magamiskott käes ja proovitud.
Cumulus Panyam 600.
http://www.sleepingbags-cumulus.eu/Pany ... ags,3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Reaalne kaal on 1030g.
Materjalid on naha vastas väga mõnusad.
Pakkub vajadusel imeväikeseks kokku.
Soe, väga soe. Magasin -10C käes tormis, kus tuul puhus sisuliselt läbi telgi - no ei olnud külm! Tõsi, olin riides, aga mitte paksult.

Miinused -
Kookoniks väga kokku ei käi. See ei olnud üllatus, sest on ka pildilt paista.
Lukuga tuleb ettevaatlikult ringi käia, muidu võtab vahele.

Kokkuvõttes kiidan väga.
Väga kerge ja väga soe kott, ja saad tõesti täpselt seda, mida tellid.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 17 Dets 2013, 23:25

Kuidas need kotid elavad ka?
Kas see voodrimaterjal liiga õrn ei tundu?
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 19 Dets 2013, 22:07

Hetkeks see kott veel liiga vähe kasutust leidnud, et vastupidavusest rääkida. See ~10 ööd, mis ta loodust näinud, pole veel midagi märgata.

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 16 Veebr 2014, 11:46

Tegin tellimuse, aga Seb pank vastab, et konto nr on vigane. Ometigi tegin ju copy-paste.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 16 Veebr 2014, 13:12

Arvel ikka "PL"-iga algav IBAN? Kui see samal kujul, kui neil kontaktinfo all näidat' (PL 14 2490 ...), siis korja tühikud vahelt.
Säherduste teemadega saab üsna kiirelt asjakohaste ettevõtete abiliinilt vastuse, Cumuluse poolset tuleb seda küll ilmselt homseni(esmaspäevani) oodata, teisalt ei hakkaks ka maksed enne töönädala algust liikuma.

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 16 Veebr 2014, 15:44

PL on olemas, tühikud võtsin ka ära. Ilmselt ikka viga SEB panga IT-süsteemis. Eks homme uurin. Nüüd, kui tekkis tõrge, on soov see magamiskott kätte saada kohe eriti suur:).

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 16 Veebr 2014, 16:01

Nii mõnedki siinsed foorumlased on öelnud, et ei ostaks sulekotti, kuna niisketes oludes võib tekkida probleeme. Kas oleks mõtet sel juhul koos kotiga ka Bivi osta? Või on see mõttetu priiskamine?
http://sleepingbags-cumulus.eu/index.ph ... d=1&gid=69" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist