2 kohaline telgi valik

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

2 kohaline telgi valik

Postitus Postitas Maidor » 25 Okt 2019, 12:57

Soovin rattamatkale mööda kodumaad nimetatud telki. Olen päris hinnatundlik ja vähe nõudlik. Vaatasin,et 30eur telki vettpidavat ei saa. Panin hinnalae 50 euri. On juba 2000mm, mis peaks vihma pidama, aga kas need numbrid tegelikusele vastavad? Praegu hakkas väga meeldima see telk- https://matkasport.ee/2-kohalised-telgi ... igQAvD_BwE
Elukaaslasele meeldib eriti pimendav funktsioon päevasel ajal. On keegi selle telgiga kokku puutunud?

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: 2 kohaline telgi valik

Postitus Postitas Ogalik » 25 Okt 2019, 13:31

Tundub täitsa kasutatav. Sisetelk tundub võrgust olevat, seega ventilatsoon võiks toimida. Ülespanemine on ka üsna lihtne. Veepidavusest ei oska midagi arvata :)
Miinuseks on telgi kaal - 3.2kg. Isegi ratta peal hakkad varsti vaatama, kas mingit kergemat alternatiivi ei saaks.
Peale eelpool viidatud poe pakuvad sama telki veel mõned Eesti müüjad. Kui hind on oluline, siis võiks need üle vaadata. Google abil sain kohe 10€ soodsama müügikoha (ma ei taha viiteid panna, äkki on mingid reeglid..).

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 25 Okt 2019, 14:04

Kaal on tõesti miinuseks, aga mu iseavanev telk kaalub täpselt sama ja vett ning tuult ei pea. Samas võttis poole rohkem ruumi. Kaalu saaks alla kaarte ja vaiade vahetusega alumiinium vastu.

Ariella
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ariella » 25 Okt 2019, 20:57

Praegu on sul 3+ kg iseavanev telk, mis ei pea vett ega tuult.
100 euro eest selle ostes saaksid lisaks 3+ kg festivalitelgi, mis eeldatavasti natuke vett ja tuult peab, aga päris kindel selles olla ei saa ja mis kohe, kui ilma rattata liikuda tahad, osutub erakordselt mõttetuks tassimiskaaluks.

Kui küsimus on ühes peagi toimuvas matkas, laena (kahe peale mõne sellise sõbra ikka leiate, kellel on) või rendi telk, mis tõesti vihma peab, ja pane pane edaspidi kasvõi 10 euro kaupa kuus kõrvale, järgmise suve alguseks on märksa asjalikuma telgi raha koos. Kui eriti hästi näkkab, maandud vahepeal mõne asjaliku käest kätte müüdava telgi otsa.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 25 Okt 2019, 23:34

Ma selle Colemani kohta nii halvasti ei ütleks.

Mul on alla-saja-eurone Coleman Darwin 3.
On saanud korralikku tuult ja vihma - no ei kurda.
Seisab hästi (sest lihtne lollikindel kuppel) ja peab mistahes padukat.

Sajaeurone telk pole iial ideaalne, aga Colemanilt saab saja raha eest täiesti töötava asja.

Ariella
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ariella » 25 Okt 2019, 23:57

Aga sul ei ole neljakilone Coleman kaugeltki ainus ega peamine telk.
Kui on vähegi jalgsi liikumist, tekib nii raske puhul päris kähku mõte, et peaks kergema vastu vahetama. Või vähemalt neil, kellel härja moodi jõudu pole, tekib :D

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 26 Okt 2019, 10:58

Ogalik kirjutas:
25 Okt 2019, 13:31
... (ma ei taha viiteid panna, äkki on mingid reeglid..).
Selliseid reegleid pole. Võib julgelt viidata.
Ah, minge metsa...

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Okt 2019, 16:44

Käisin Matkaspordis ja vaatasin nende telkide postereid.
Seal on mingid allahindlused ja värk.
Tont teab, mis neil päriselt laos / olemas on, aga kui minna ja öelda "2 inimese telk, alla 3 kg, alla 100 euro", siis küllap nad midagi leiavad.

Matkamaailm - sama.
Müüjad on asjalikud ja kui neile sellise sooviga läheneda, siis küllap saab ikka.
Veebis on neil miljon telki ja tootjat, aga mis päriselt olemas on, saab vaid kohapeal teada.

Colemani telgid on minu kaalumise järgi veidi kergemad kui spetsifikatsioonis kirjas.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 28 Okt 2019, 13:13

Poes ongi see probleem, et müüja kindlasti leiab või soovitab sulle midagi. Iseasi kas see sulle hiljem ikkagi päris meeltmööda asi on. Vähemalt ma ise astun koguaeg samasse ämbrisse - jätan kodutöö tegemata ja võtan esimesest poest enam-vähem asja ära. Mõne aja pärast hakkan jälle paremat asja uurima/otsima.

Kevadel võtsin Hiinast mõned telgid. Kõik on materjali poolest suht sarnased - silikoonitud nailon. Ühe- ja kahekohalised, üks on alt ka lumepõllega. Kui päris aus olla, siis ma ei ole nendega tuules ja tormis maganud. Aga Eesti tingimuste jaoks ma hetkel paremat ei vaata. Kahekohalised kaalusid ~1.5kg, ühekohaline oli kilo ringis. Päikest nad kindlasti ei varja ja kahekohalistel on ka eeskoda vaid saabaste hoidmiseks sobilik. Träni sinna laiali küll ei mahu laotama. Aga suurus ja kaal on head. Viskad seljakoti nurka ja ei pea väga pabistama et muu värk ära ei mahu.
See on niisama jutt lihtsalt kogemuse jagamise mõttes. Hiina "Ultralight'id" on reeglina ikkagi üle 100€ ja kui halvasti läheb tuleb käibekas kah veel juurde.

Teemaalgataja asemel läheks vist vaataks ise selle algselt väljavalitud telgi ikkagi üle. Muidu pärast jääb kripeldama, et oleks ikkagi hea asja saanud. Poes ollakse ehk nõus korra asi pakist väja võtma ja saab aru mis materjali ja kvaliteediga tegu on.

Maidor, anna siis teada mida välja valisid ja hankisid. Muidu jääb see jutt siin kuidagi poolikuks.

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 28 Okt 2019, 19:00

Ma praegu üritagi kodutööd teha. Rakveres ilmselt erilist valikut pole, aga vaatamas pole ka veel käinud. Üritan meelepärase mudeli välja valida. Kindel on see, et seljakotiga ma kuhugi ei lähe või on mul selleks maketi 1,6kg telk, kus veedab öö ära. Hiinast üle 50eur telki tellida ei julge. Kui kellegi on joppanud, võib viiteid siia lisada ning selgitada, mis meeldis.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 29 Okt 2019, 11:03

Viskan kaks linki - odavama otsa kraami võrdlemiseks (sealt ma ise võtsin):
https://www.aliexpress.com/item/32871374470.html (Naturehike Cloud Up Series 1 2 3 Person Ultralight Tent Outdoor Camp Equipment 2 Man Travel Winter Camping Tent with Mat)
https://www.aliexpress.com/item/32836065027.html (3F UL GEAR 740g Oudoor Ultralight Camping Tent 3 Season 1 Single Person Professional 15D Nylon Silicon Coating Rodless Tent)

Naturehike müügiputkas olev praegune hind ei ole mõistlik - kahekohaline telk 160$ ??. Neil on vist enne novembrikuist soodusmüüki hinnad üles kruvitud. Reklaamibanner näitab et 11.11 pakutakse sama asja 95$ eest.

Nende konkreetsete Hiina telkide puhul meeldis:
- kerge ja pisikeseks kokku pakitav;
- lihtne konstruktsioon;
- normaalne hind;
Nõrgad küljed:
- materjali vastupidavus on kahtlane (väga õhuke silikoonitud nailon. seni küll kõik ok);
- võrgust tulevad kihulased sipsti läbi (mitte sääsed);
- kahekohalistel on eeskoda napp (väga kerge telgi puhul vastuvõetav);

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 29 Okt 2019, 12:54

Ogalik kirjutas:
29 Okt 2019, 11:03
Viskan kaks linki - odavama otsa kraami võrdlemiseks (sealt ma ise võtsin):
https://www.aliexpress.com/item/32871374470.html (Naturehike Cloud Up Series 1 2 3 Person Ultralight Tent Outdoor Camp Equipment 2 Man Travel Winter Camping Tent with Mat)
Mul endal 2-kohaline Naturehike, aga mitte too silikoonist kattega. 2-kohaline on ta hiinlastele, sest kui oled üle 180cm, siis on tegu pigem 1-kohalisega, kuna pead magama keskel. Samas on sel juhul piisavalt ruumi asjade paigutamiseks.
Plussid on suhteline kergus ja väiksus.
Lisaksin veel mõned miinused:
- eesruumi uks avaneb nii kõrgelt, et kui see on lahti, siis tilgub vesi otse telki
- kolme kaare ühenduspunkt on suht kesine vidin - vilets materjal, mille augud peale paarikümmend kasutuskorda oli nii suureks kulunud, et ei hoidnud enam kaari kinni (tuli veidi ise kombineerida, et jälle toimiks). Kaarte pinge tollele vidinale on liiga suur tänu veidi viletsalt läbimõeldud konstruile.
- puudub õhutusava üleval (kondents)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Okt 2019, 12:58

Huvitav lahendus koos mingi eraldi müüdava sisetelgiga, aga samuti võimalik ainult hiinlastele. Midagi analoogset kaalusin kunagi ise osta, aga lõpuks sain aru, et siiski liiga madal.

Pilt
https://www.aliexpress.com/item/3291184 ... 79e7NklWcd
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Okt 2019, 17:33

Ogalik kirjutas:
29 Okt 2019, 11:03
- materjali vastupidavus on kahtlane (väga õhuke silikoonitud nailon. seni küll kõik ok);
Kui on hirm õhukeste ja kergete materjalide vastu, siis tuleks paksemaid ja raskemaid äkki osta 8-)

Mul kaks täishooaega olnud LanShan 2 3F UL GEAR, pealmine pool 15D ja põhi 20D ja mul pole sellele telgile mitte ühtegi etteheidet. See suvi olime avatundras , ühel ööbimisel oli stabiilselt 10-15m/s vahele ja puhanguti võis ka 20+kanti olla, iga telginööri peal oli min 15-20kg kivi.
Olenemata sellest, et hilleberg on usaldusväärsuse sümbol telginduses, kõvasti testivad ja kontrollivad aga saadakse ka need tuule käes ribadeks. Ma saan oma õhtusel tokikõnnirajal ühe hille õmblejaga kokku ja vahest lätutame. Enamus inimesi ei taha hillebergi hinda maksta või tahaks aga seda raha pole lihtsalt 8-)
Ma küll kordan vist ennast aga kalleid ja sobimatuid telke omale ostetakse samamoodi nagu odavaid ja sobimatuid.
joon jõest, söön jõest

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 30 Okt 2019, 10:07

Hillebergi tuntus skandinaaviast kaugemale vist oluliselt ei ulatu. Näiteks alpinismis kus olulised on nii kaal kui vastupidavus eriti halvale ilmale pole Hilleberg suures plaanis just teab mis tegija.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 30 Okt 2019, 10:36

Eriti väikse eelarve korral kasuta koormakatet või mõnda muud kerget ja veekindlat materjali välistelgina, ning odavat ning kerget toidupoe telki sisetelgina.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Okt 2019, 10:54

Hilleberg, hilleberg, hilleberg jutu peale küsisin ükskord, et kui suur see firma on, 30 õmblejat ja mõned teised ametid ja ametnikud, kolmeks aastaks ette ära müüdud. Peale alpinistide pole ta ka ilmselt eelistatud ei festivali, kalapüügi, ultrakergmatkajate, rmk platside matkajate ja paljude teiste hulgas, ju kellelegi on ta parim.
Kerge kaal on ju igal ajal pluss, aga vastupidavusest ekstreemoludele võib ju rääkida ainult siis, kui ongi eesmärk minna ekstreemoludesse või kui reis on nii pikk, et ekstreemolud võivad ootamatult tulla, ka tavalistel tundras kolajatel, vaatasime ilmateadet, näitas, et kõik kena, kõndisime kuus päeva, siis rsk hakkas peale, läks kahe päeva jooksul 15 kraadi külmemaks, padu, torm, väga reaalne võimalus. Kusjuures minu meelest ilma koha pealt pole ka alpimismis vahet, minema ei hakata ju, kui teada, et homme-ülehomme on tõsine jama, see jama lihtsalt saabub mingite päevade pärast. Ma alpinismist midagi ei tea, ma eeldan ja oletan.
Minul on toreolla piir aktiivse tegevuse ajal mõõdukad sademed ja kuni 7m/s, oleneb loomulikult ka tegevusest ja aastaajast aga kui tundub, et ju pole tore olla, ma lihtsalt ei lähe oma 1-3 päevasele nädalavahetusereisile ja järelikult pole mul vaja ka sellist telki, mis oleks ette nähtud jumalteabmilleks.
Lihtsalt uudishimust küsiks selle
Hendrik kirjutas:
30 Okt 2019, 10:07
Näiteks alpinismis kus olulised on nii kaal kui vastupidavus eriti halvale ilmale pole Hilleberg suures plaanis just teab mis tegija.
peale, et mis need maailmakuulsad kerged ja pommikindlad alpinismis kasutatavad telgid või telgifirmad siis ka on.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 30 Okt 2019, 12:03

sepaonu kirjutas:
30 Okt 2019, 10:54
peale, et mis need maailmakuulsad kerged ja pommikindlad alpinismis kasutatavad telgid või telgifirmad siis ka on.
Ilmselt seinast seina - kes parema pakkumise teeb või siis ürituse sponsoriks tahab saada
https://www.google.com/search?sxsrf=ACY ... 96&bih=691
Basecampi puhul pole suurel osal tiimidel (rahakamatel) loomulikult tegu nende telkidega, kus nad kõrgemad laagrid üle elavad.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Okt 2019, 12:35

Me vist oleme kaldumas väga kaugele 2kohalise telgi valiku teemast, kui tuua näiteks alpinismi baaslaagreid, kus ilmselt võib leida 8kohalisi ekspeditsioonitelke, kaalugu midaiganes ja maksku midagi kilo ja viie vahel 8-) aga need telgid, mida autonoomselt ronides kasutatakse ei ole minu meelest ulme ja neid võib ka siinsamas põhjamaades kõrgematel küngastel turnides kasutada, kui seal puhub nii, et telk ribadeks ega nalja pole
https://lh4.googleusercontent.com/-Tiau ... /leiri.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 30 Okt 2019, 18:04

Võib vaadata ka Tšehhi jm sealkandi tootjaid, nt Trimm või Husky, nendest peaks 100 euro kanti juba päris hea telgi saama.
https://www.1a.ee/p/trimm-bivak-beige/6 ... 2x&index=2 - 124 eurot
Kaal 2.5 kg
Telgi kõrgus 100 cm
Telgi vastupidavus sademete kogusele 4000 m

Husky: http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=85&it=4894

Samal saidil samas hinnaklassis Trimme teisigi.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 30 Okt 2019, 18:18

Minu lihtsakoelise kommentaari mõte oli see, et siinmail kiputakse igale seenelisele Hillebergi pähe määrima kuigi praktikas on tema kasutusbaas suht väike isegi spetsiifilisi vajadusi nõudvates valdkondades, igasugu puhkepäevamatkajatest rääkimata. Suvalisepoolseks telkimiseks võib kasutada igat suvalist telki mida oskad kokku panna ja mis kaaluga päris ära ei tapa. Telgi üle võib lõpmatult marineerida aga tegelt enamasti väga vahet pole mis ta on, sama ka ülejäänud varustusega.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Okt 2019, 22:51

Hendrik kirjutas:
30 Okt 2019, 18:18
siinmail kiputakse igale seenelisele Hillebergi pähe määrima kuigi praktikas on tema kasutusbaas suht väike isegi spetsiifilisi vajadusi nõudvates valdkondades, igasugu puhkepäevamatkajatest rääkimata.
Ma jätan selle kasutusbaasiküsimuse küsimata ja tõlgendan/teisendan ise selle maakeelde nii, et asja ajab ära oluliselt odavam telk? 8-)
Mul pole midagi selle vastu, kui inimesed ostavad Hillesid, raha jaguneb inimeste vahel erinevalt ja kilo väljakäies on täpselt sama tunne, nagu teisel sadat välja andes, siis ma mingit probleemi ei näe. Suuremate rahaliste võimalustega on ostlemine üsna kindla peale minek, kuna reeglina kallid asjad ongi enamasti hästi tehtud, omale sobivust lihtsalt raha eest ei saa, seda saab ikka õige valikuga. Rahaga inimesed võivad äparduste asemele uued osta ja rahatud peavad vahepeal nutma ja siis uue ostma.
Inimeste vajadused ja eelistused on erinevad, mul tuleb meelde, et ma üritasin oma ühele telgile õhku juurde saada ja lõikasin väliskatet lühemaks, et suurem vahe maapinnani oleks, samal ajal sisuliselt nägin sama olemusega telgi teist hädalist, kes õmbles jupi juurde, kuna polnud rahul.
Minu tähelepanuapsakad ja tähelepanekud, mida võiks vaadata ostes.
*telgi väliskatet pildil või reklaamklipis muruplatsi peal vaadates mõtle ka selle peale, et kui sambla või sarnase looduse peale telgi paned, siis see vahe väliskatte ja maa vahel võib lihtsalt kaduda.
*kaks ust pole ainult mugavus kaheinimese telgi puhul sisseväljakäimiseks vaid ka väga tõhus ventilatsioonivõimalus põrgukuumuses. Igasugu tootekirjeldusepiltide peal punaste joontega õhuliikumisskeemidesse suhtu eelarvamusega.
*telki ostes mõtle selliste olukordade peale.1.Tõused hommikul üles, ilm sihke, et ei saa edasi minna, pead seal telgis veetma 30h, sooja sööki tahaks ka, kuidas tundub. 2.Kõndides algab siuke padu, et kõige mõistlikum lahendus on selles padus telk üles panna ja sisse pugeda, õnnestub veatult ?
*Lähed ilma gepsuta telgi lähedusse kolama ja tulevad uued mõtted ja lähed veel natuke ja tagasi tulles jääd mõttesse, et kus see telk oligi nüüd.
*Telgi kuivatamine on aeg, mida tuleb sebida, et sise ja väliskiht siva kuivatada.
* Kas sise ja väliskihti saab eraldi üles panna, ainult sise ja ainult väliskiht? See võimalus on vahest praktiline.
*Kelle telk iseseisvalt püsti ei seisa, see tassib kivisi nööride peale seal, kus vaiaga maha kinnitada ei saa ja taimestik kinnitamiseks puudub.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 31 Okt 2019, 10:00

Minul on ferrino lightent 2 - kirjade järgi kahekohaline, aga mugav on seal üksi olla. Eeskoda küll puudub, aga selle saab nipuka ja matkakepiga tekkitada. Siis hea vihmaga süüa teha.

Tarbi ja telgi koos kasutamise korral saab hinna odavaks, eeskoja suureks ning veekindluse heaks.
https://www.rei.com/blog/camp/tarp-tips ... ing-weight
Mina ostsin tarbi tegemiseks Abakhanist vähekrõbisevat, kerget, veekindlat kangast ning õmblesin ise tarbi kokku.

Ülikerge toidupoe odavtelgi veekindlust saab ka nii tõsta : http://lennuki.planet.ee/Muraka/WP_000115.jpg
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 31 Okt 2019, 12:06

Minu meelest ongi see ferrino lightent 2 väga ok telk. Mul sõbral vast neli aastat olnud, me koos mõned korrad tundras käinud, seal uurinud, pildil on ka näha väliskatte kõrguse erinevused. Mulle tuli üllatusena, kui mul sõber see kevad kuskil laagerdades uuris põhjalikult mu praegust ja sellesuvisel tundrareisil nägin teda juba LanShan 2-ga. Võibolla nägi paremaid võimalusi, võibolla mõjutas see, et oli vahepeal tokimeheks hakanud. Esiplaanil minu robens buzzard 2, mis oli minul ventilatsiooni ämber, õmblesin mingil tarpimaaniaaastal ka väliskatte lühemaks ja lisaventilatsiooni ülespoole ja mina seda õhku liikuma ei saanud ja ma polnud rahul ka sellega, et sisetelk hakkas peale paari reisi ikka rohkem lontis vormi võtma ja ei aidanud ka sise ja välistelgi vaheliste ühenduslülide lühemaks tegemine, riie oli lihtsalt välja veninud.
telgid.jpg
joon jõest, söön jõest

ranel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ranel » 31 Okt 2019, 12:54

Maidor kirjutas:
25 Okt 2019, 12:57
Soovin rattamatkale mööda kodumaad nimetatud telki. Olen päris hinnatundlik ja vähe nõudlik. Vaatasin,et 30eur telki vettpidavat ei saa. Panin hinnalae 50 euri. On juba 2000mm, mis peaks vihma pidama, aga kas need numbrid tegelikusele vastavad? Praegu hakkas väga meeldima see telk- https://matkasport.ee/2-kohalised-telgi ... igQAvD_BwE
Elukaaslasele meeldib eriti pimendav funktsioon päevasel ajal. On keegi selle telgiga kokku puutunud?
Mul oli 10a selline. Lõpus sai veel sellega Valge mere ääres ära käidud, mitmed korrad Venemaal ja lugematu arv kordi Eestis kasutanud igasugu ilmaga. Vihma läbi ei lasknud ja ruumi oli palju. Boonuseks lisaks, et seisab püsti ilma vaiadeta. Praegune Coleman Tatra 3 maksab küll kordades rohkem, aga sellegipoolest kordades rohkem telki sama raha eest ei saa.
Loobusin sellest vaid seetõttu, kuna tegi kadedaks, et sõber sai oma telgi kordades kiiremini üles ning üksi suure tuulega kehva üles panna.

Kui aga raha rohkem, siis soovitaks võtta eeskojaga telgi. Hea asjad sinna alla ära tuua, mitte välja kõigile vaatamiseks jätta.

See parempoolne, mille hind on 2014.a 40 EUR.
Pilt

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist