Ideaalne nutitelefon matkale kaasa

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
KertuL
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Ideaalne nutitelefon matkale kaasa

Postitus Postitas KertuL » 18 Veebr 2019, 21:21

Hei! Kuna mu vana telefon uppus siis otsin uut nutikat, mis peaks vastu ilmastikule, veele, oleks hea akuga ja hea GPS
iPhone ei taha!
Keegi soovitas seda https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-fo ... id=1356416 - et pidi hea akuga olema aga minujaoks täiesti tundmatu tootja . Ei oska midagi arvata...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Ideaalne nutitelefon matkale kaasa

Postitus Postitas Tarmo » 18 Veebr 2019, 21:44

Matkale sobib ikka nuputelefon - aku kestab neil ootereziimil pea kuu aega.
https://www.klick.ee/mobiiltelefonid/nuputelefonid
Kaardiks paberkaart ja magnetkompass.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Veebr 2019, 21:58

Võib-olla siin on midagi, mis ei meeldi. Mind ennast häirivad kõige rohkem nutikate juures pealetükkivad äpid.
https://www.getdroidtips.com/problems-u ... _solutions
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 19 Veebr 2019, 11:16

pommikindla telefoni sünonüümiks on juba üle 10 aasta olnud Sonim
https://sonimtech.com/index.php/products/device
https://www.youtube.com/watch?v=EAtHbxQPoT4

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Veebr 2019, 11:49

Paaril tuttaval on olnud vee ja põrutuskindel CAT telefon, aga kogu aeg on mingid probleemid olnud ja telefonid pidevalt garantiiremondis.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Veebr 2019, 13:00

Mul tuttav oli cat-ga väga hädas, lõpuks vahetati mingid jupid ära, nüüd ei hädalda juba üle aasta.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 19 Veebr 2019, 14:13

Olen ka päris palju negatiivset kuulnud CAT telefonide kohta. Küll on maha kukkudes purunenud või on mingi klapp vett sisse lasknud..

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Veebr 2019, 16:24

Mul on nuppudega CAT, paar aastat vast on elanud nii sepikojas kui ka kalal ja midagi häda pole, 1000si akusi kaks, suht muretu elu, kui ainult helistamiseks kasutada, oskab kukkuda ja ujuda. Mina igapäevaselt mingit nutiplutit kaasas ei vea, netitan ainult kodus kindlatel aegadel aga ma ei ütle, et nuti matkal on mingi paha asi.
Plaanid muutusid, tahan varem praamile saada, ühel puhul saan helistada oma nupukaga ja ütlen teenindusinimesele, mis mu plaan on, teisel puhul võibla ei saa, helistan naisele, kus oled, kodus, mine mu arvutisse, eiolekodusvä, kle kraabi mulle varasemaks praam. Näe, mis seal on, pole kuulnudki siukesest asjast, kle kraabi seda nime.jms ja tavaelus on neid nutihüvesi oluliselt rohkem, pidevalt kergitan kulme, kui naisega koos olen.
Mul kõik kola eraldi, fotokas, geps, nupumobla, peoga akusi ja kindlapeale minek,boonusena kolm kompassi seadmetes, vabalt panen ka paberkaardil kursi maha ja üsna enesekindlalt tean, kus ma olen ilma ühegi abivahendita aga üldse ei imesta, et inimesed nutitavad ja veavad ühte akupanka.
Imestama paneb natuke see, et fotoka-gepsu-nupumobla puhul ma ühtegi manuali pole lugenud ja ilmselt enamus ei vaja seda. Kui nutiga seonduvad teemad kuskil foorumis on, siis on ainult küsimused, kle see jookseb kinni, see ei mahu, see ei jookse, kust seda saab, kuidas ta sinna saab panna, miks ta nii teeb, miks ta nii ei tee jnejne Keeruline värk ?
Üks hea ütlemine tuleb uuesti meelde - et kui ma loodusesse lähen, siis tahaks tõesti tunda, et ma pole nabanööripidi tsivilisatsiooni küljes 8-)
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 19 Veebr 2019, 17:54

KertuL kirjutas:
18 Veebr 2019, 21:21
Hei! Kuna mu vana telefon uppus siis otsin uut nutikat, mis peaks vastu ilmastikule, veele, oleks hea akuga ja hea GPS
iPhone ei taha!
Võta siuke, mis meeldib ja paki veekindla koti/kesta/vms sisse.
Mul on igaks kümneks ettenägematuks juhuks ja aku kestvuse huvides mingi kõnekaardiga vana nupu-Nokia , pikemalt kalale/metsa/tsivilisatsioonist eemale minnes panen kondoomi sisse ja teen sõlme peale ja viskan kotti. Kondoome jagub järgmise sajandini, kunagi rehvormierakonna aktivist annetas mingid valimiskampaaniast ülejäänud nännivarud, mida oli/ on terve kotitäis. Otstarbekohasemalt kasutamiseks paraku ei sobi, best before lõppes aastaid tagasi.
Muul ajal on tavaline nutipluti, mida lihtsalt hoian hoolikamalt. Vajadusel minigrippi ja pehmendusega taskusse ja kasutan "lõkke ääres toolil lösutades" vms ja ei ole midagi viimase 7-8 aasta jooksul 3 eri aparaadiga juhtunud.
Mu meelest on veidi masohhistlik igapäevaselt ennast vaevata mingi telefoniga, mis muidu ei meeldi ja on omadustelt puudulik ja pilti teeb halvasti ja äppe ei ole ja op-süsteem nöögib jne, aga et oleks 4x4 ja difrilukkude/talasildadega, military speci-ga ja elaks üle tuumaõnnetuse koos asteroidiplahvatusega ning järgneva tsunamiuputuse kah. No milleks?
Niigi on see nutiplutindus üks paras peavalu, kui lihtsalt helistamiseks telefoni vaja on.
Pilt

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 19 Veebr 2019, 18:09

Nutitelefonile saab panna reziimi ( vähemalt kõik sonyd), kui aku kestab samuti 21päeva. Siis muidugi ei saa pilte teha, netis käia jne. On ainult äratuskell, kalender jm kiirelt vajalik.
Tuttaval samuti Cat telefoniga oli jamasi. Muidugi ta rõõmustas, et sai iga poole aasta tagant uue Cati.

paadikapten
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten » 21 Veebr 2019, 03:36

Mul on 2016. aasta Samsung J3. Minu vajadustega see sobib. Ma käin telefoniga netis harva, selleks eelistan arvutit. Kõned teen lühikesed, tunniseid mokalaatasid väldin. Mõnikord pildistan, kuid videot ei tee. Kaamera on päevavalges normaalse kvaliteediga, hämaras jääb hätta. GPS -rakendustest kasutan Endomondot, see rüüpab päevaga vaid 5 protsendi jagu akumahtu. Õhtul telgis on ekraanil hea malet mängida, sest ekraan on sellel telefonil säästlik. Siinkohal on hea suhtuda ettevaatusega Overmax jms firmade toodangusse - ekraan on neist mõnel see kõige janusem asi kogu seadmes, helendades imeb akut ka siis, kui mingeid rakendusi lahti ei ole.
GPS on seni olnud piisavalt tundlik. Mõnikord jagub mu telefonil akut lausa paarikümneks päevaks.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 21 Veebr 2019, 09:52

Mul on 2014 aasta Nokia Lumia 930, millel on 20 MP kaamera (teeb 4K videot), FullHD 5" AMOLED ekraan (väga head värvid - must on must, mitte hall, nagu sülearvuti LCD ekraanil). Mõned viimase aja keskklassi telefonid on isegi kehvemate näitajatega - näiteks ei ole AMOLED ekaani või kaamera on kehvem või on pikslite tihedus väiksem (sellel 441 ppi-d, 1080 x 1920 pikslit).

Aku võiks mõnikord küll rohkem vastu pidada, 2420 mAh ja ca 5 aastat vana. Aga 2-3 päeva peab mõõduka neti kasutamisega ilusti vastu, st loen postimeest ja e-maile.

Telefoni hotspotina kasutades (wifi jagamiseks) läheb muidugi kiiremini tühjaks või kui Waze töötab ühest Eeesti otsast teise sõites.

KertuL
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas KertuL » 21 Veebr 2019, 16:25

Päris palju negatiivsed CAT kohta kuigi üks soovitas seda S60 varint .. jubedad tankid on need ka .
Millist Nokiat nüüd vaadata siis? See vana Lumia tundub äge!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Veebr 2019, 16:34

Sony xperia z3, minu versioon oli silmini pealetükkivat tarkvara täis, muidu polnud viga. Mingi "What's New" äpi kõrvaldamiseks leidsid häkkerid võimaluse alles vahetult enne matka. Kahjuks puudub igasugune ülevaade, mis telefonid on rämpsuvabamad.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 21 Veebr 2019, 17:24

Praeguste Nokiate kohta ei oska midagi arvata. Pigem kui uut osta, siis valiks mõne Samsung Galaxy... kusagil oli S8 alla 400.

Don Romeo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Don Romeo » 22 Veebr 2019, 02:26

Mul poolteist aastat olnud Nokia 6. Androidi uuendused tulevad kiirelt, kõik vajaliku saab tehtud. Füüsiliselt on tugev.

Oma hinna eest on telefoni küllalt. Ja nii ma arvan kõikidest praegustest Nokiatest. Uue ostmine silmapiiril, plaanin nokia 7plus ligi võtta.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 22 Veebr 2019, 09:12

Kui telefoni vastupidavusest lähtuvalt valida, siis tasub võtta natuke raskem ja paksem, millel on metallist raam. Tihti on telefon suhteliselt painduv, aga ekraan jäik kuid samas õhuke, misõttu kukkudes või painutades annabki ekraani esimesena järgi. See veekindlus polegi teab mis kõige olulisem näitaja.
Väga hea "matkatelefon" oli Sony Ericsson Xperia Active. Taga oli 2 kaant, igal pool kummitihendid, aku oli ka võimalik originaalist palju suurema osta, et nädala pidas ilusti vastu, omas lisaks kompassile ja GPSile ka baromeetrit, mida sai ilma ennustamiseks edukalt kasutada - järsk õhurõhu langus = halb ilm tulekul, õhurõhk hakkab tõusma - ilmselt on tulekul ilus ilm, õhurõhk stabiilne - ilmselt ei muutu ilm niipea jne. Oluline on, et salvestaks rõhku ja näitaks graafikul. Niisama rõhunumbreid saab ainult ise märkmikusse kirja panna ja siis arvet pidada, et kas viimase paari-kolme tunni jooksul on õhurõhuga toimunud märgatavaid muutuseid või mitte...

Don Romeo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Don Romeo » 22 Veebr 2019, 10:07

Ma vaatan https://www.youtube.com/user/JerryRigEv ... _polymer=1 selle youtube kanali videosid, saab telefonide füüsilisest tugevusest mingi ettekujutuse. Loomulikult enne näpin oma käega poes ka.

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 25 Veebr 2019, 21:49

2018 septembrist taskus Cat S61 (poe letihind on öökima ajav)
Töökaaslasel on eelmine S60 mille teeb koguaeg maha - ju siis S61 korralikult täiustatud ja on midagi õpitud..
Üldiselt telefoniga rahul

MIINUSED: (minu enda arvamused)
*outlook e-mail app kahe kontoga sidumisel vahepeal viskab "not responding"
*kaamera parameetrid on küll väga head, aga fookust otsib kaua ja tihti tuleb pigem kehvem pilt, kui käsi vääratab (samas paigal ilusti olles ja HDR`ga on väga hea ja terav)
*raske/suur, aga harjub

PLUSSID:
*huvitavad tootja enda äpid (Flir - lõkkel saab gurmeevärki tehes temperatuuri kontrollida / Õhuniiskuse-temp-ppb mõõtja / laserkaugusmõõdik - pigem sellised FA-FA lisad, aga leiavad siiski kasutust
*hea aku - arvestades, et helistamist on ikka väga palju , kestab tubli 3 ööpäeva ja laeb täis natuke alla 1h
*2sim pesa
*kõige tähtsam siiski, et piisavalt robustne ja ei pea põdema kui maha pillan
*mobile hotspot on üllatavalt võimas (võrreldes IOS7`ga kus oli koguaeg mingi ühenduse viga või katkes)

kokkuvõtteks kui ta 3a vastu peab võib tembeldada suisa heaks telefoniks

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist