GPS'i ja muude seadmete aku laadimine matkal?

Et metsas ära ei eksiks.
Vasta
sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: GPS'i ja muude seadmete aku laadimine matkal?

Postitus Postitas sipelgas » 18 Dets 2018, 21:48

Saatmise teema on seotud puhtalt akudega seotud riskiga ja neile on erinõuded. Turvakonteiner tulekahju ja plahvatuse vastu näiteks. Seda eriti lennuposti puhul. Lihtsam vältida saatmist kui sellega tegeleda.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 22:13

Säädus oli vist nii,et ei või keelduda, kui tellid müüjariigi aadressile. Neil pole kohustust ükskõik kuhu saata.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 18 Dets 2018, 22:23

Ei no keegi ei saa kohustada sind midagi müüma ja saatma. Akud ja patareid on muuhulgas ohtlikud jäätmed ja nendega kaasneb jubedalt pabermajandust ja erinõudeid. See on aga kulu ja ei tasu ennast ära.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 22:52

Aga oli ju mingi firma, mis vahendas asukohariiki, ma kuskilt lante tellisin selle kaudu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Jaan 2019, 13:31

See relv paistab toimivat. Mu mõõteriist ei lase kiirlaadimist läbi, mõõta ei saa. Aga varem, kui Waze töötas, siis telefon naljalt juurde ei laadinud. Selle masinaga kasvavad protsendid usinalt.
Tarmo kirjutas:
16 Dets 2018, 12:44
Auto USB kiirlaadijale praegu soodukas -
https://www.banggood.com/Qualcomm-Certi ... rehouse=CN

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Jaan 2019, 12:56

Kes kasutavad 18650 patareide ühekaupa laadimist, kaua nende laadimine aega võtab?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 01 Veebr 2019, 10:19

Nohik kirjutas:
30 Jaan 2019, 12:56
Kes kasutavad 18650 patareide ühekaupa laadimist, kaua nende laadimine aega võtab?
Sõltub laadimsvoolust ja akust, 3400mAh pulk ja 1A on miski 4+ tundi. Kui sealt küsimusest võib välja lugeda eelduse, et ühekaupa laadimine on kindlasti kiirem, siis see sõltub konkreetsest laadijast.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Veebr 2019, 10:58

Traditsioonilise akupanga võrreldes on vist nende ühekaupa laadimine kiirem.
Olukorras, kus voolu on (seinast), on muarust jabur, et ööpäeva suurt akupanka laed. Võiks ju laadimise ahel neis pankades eraldi olla. Kasvõi omaette 12v sisendiga, kui muidu ei saa.
margusl kirjutas:
01 Veebr 2019, 10:19
Nohik kirjutas:
30 Jaan 2019, 12:56
Sõltub laadimsvoolust ja akust, 3400mAh pulk ja 1A on miski 4+ tundi. Kui sealt küsimusest võib välja lugeda eelduse, et ühekaupa laadimine on kindlasti kiirem, siis see sõltub konkreetsest laadijast.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Veebr 2019, 11:41

Tegelikult matka mõttes ma olen vaikselt mõelnud, et kui katsetaks hoopis isetehtud metall-õhk patareisi. Al-C-air patareil on wiki andmetel praktiline tootlikus 1300Wh/kg kohta (niiütelda tavaline 20K akupank on ca 10x vähemefektiivne). Seebikivi (1.2V) ilmselt ei viitsi kaasa vedada ega käidelda, soolveega niisutatult on elemendi pinge 0.8V, tööolukorras ilmslet kolmandiku vähem. Mg-Cu-air vist annab soolveega 1.2V elemendi kohta ja on omatehtult töökindlam, kuigi magneesium on tunduvalt kallim.
Ka AL-Cu-air on olemas ja tundub tehnoloogiliselt lihtsam.
Pole trehvanud ühtki väga mugavat lahendust, kuidas need elemendid kokku panna, et matkal ka mugav oleks. Al-C-air versioonil on see jama, et raske on teha pikaealist, sest tekkinud ALOH aeglustab protsessi. Ja kui elemente on palju, siis poegi see vahetamine nii lihtne.

Mingi versioon oleks CD-karbist, kus põhja paigutad söeribad ja neid ei puututa. kaane all on alumiiniumi ribad, mida koos ühe kihi filtripaberiga vahetad. Need peaks olema paketina valmis, juhtmed küljes, hoiad eraldi cd-karbis. Mingi klemmlaud peab ka olema, kuhu need iga kord kinni-lahti ühendada.

Mg-Cu-Air olla mugavam, aga infot on vähem. Kallad soolveega märjaks ja töötab vaikselt 2 nädalat. Ehk laeb pidevalt akupanka ja akupangast laed, mida vaja. Sellest on lihtne versioon, kus magneesiumvarda (boileri oma) ümber mässid filtripaberi ja siis kerid vaskjuhtme ümber ning ongi kogu element. Teed sellised AA patareist veidi suuremad junnid ja ühendad jadamisi. Pidi kuu aega umbes töötama (kõiki selliseid väiteid peab muidugi kontrollima). Alumiiniumiga vist nii teha ei saa, näib, et vajab suuremat pinda ja kattub hüdroksiidiga, tavaliselt kasutatakse (väga) õhukesi lehti ja tööiga on mitte üle paari päeva.

Mais on plaanis 2 nädalat suvilas vedeleda, siis võtan igasugu träni kaasa loomkatseteks.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 02 Veebr 2019, 15:30

Nohik kirjutas:
01 Veebr 2019, 10:58
Kasvõi omaette 12v sisendiga, kui muidu ei saa.
Keegi vast ei pane kätte ette, kui seina-adapteriga tuleva või laadimise augus QC tuge omava akupanga kasuks otsustad.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 02 Veebr 2019, 21:59

Tegin kunagi peenemast Coca Cola pudelist ja vaselehest ning soolveest patarei. Ühe LEDi sain põlema küll aga pinge oli üsna madal, et selle lahendusega ei oleks saanud küll tellefoni või akupanka laadida.

Ja kartulitega kellale patareid olen ka teinud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Veebr 2019, 23:08

Jeh, al vask on eriti madala pingega, neid tuleks palju järjestiku ühendada.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Veebr 2019, 14:22

Viimase kuu jooksul tegin oma Spongega katse, selle mahutavus on langenud 12 200 mAh (3.7V) peale, ehk siis ca 33% vähem kui aastaga.
Nohik kirjutas:
17 Dets 2018, 13:13
Ma olengi rahul, 18 € eest igati õnnestunud ost, kuigi risk mu enda hinnangul 99%.
Äkki oli see, kirjad on maha kulunud praeguseks: https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-fo ... id=1498214
Lisaks veel, et see xperia z3 3.8 V 3100mAh patarei, võttis voolu sisse kõvasti rohkem, kui õieti mäletan üle 5000 mAh (3.8V juures), seega 3100 mAh peaks kindlasti välja andma. Aga laadimisel on jah paraku nii, et läheb tüki maad rohkem kui patarei number.
Tarmo kirjutas:
17 Dets 2018, 12:54
Tihti on akude mahtuvused antud "mitte rohkem kui" seega on ju õige number. ;)

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist