Mis juhtus saapaga ??

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Vasta
raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Mis juhtus saapaga ??

Postitus Postitas raki » 16 Dets 2018, 10:36

Üleelmisel hooajal ostsin Samelini saapad ja olen nendega siiamaani väga rahul olnud. Paar nädalat tagasi vajusin ühe saapaga metssigadesonkimise sita sisse. Tulin koju, kuivatasin saapad ära ja kõik ok.

Nüüd ei kuiva see saabas, mis sinna sita sisse vajus enam ära :shock: St kuivab lõpuks, aga see võtab tunduvalt rohkem aega kui teisel saapal.

Tõestuseks ka pilt eilsest. Mõlemad saapad olid peale matka ühtmoodi märjad. Üks saabas kuivas paari tunniga ära ja teine alles hommikuks.

Mis küll selle saapaga juhtuda sai, ja kuidas ma selle saapa jälle "korda" saan? Mulle tundub, et see saabas on külmem ka.

https://imgur.com/a/dfPh4Je

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Mis juhtus saapaga ??

Postitus Postitas sepaonu » 16 Dets 2018, 11:20

Ma arvan, et ühel saapal membraan katki.
Pane mõlemad saapad sobivasse kaussi, mingid rasked asjad saabastesse ja kaussi vesi sisse ja kui üks saabastest läheb seestpoolt konkreetselt niiskeks/märjaks, siis ongi membraan läbi ja kui garantii aeg läbi, siis pole muud teha, kui hakata tõsiselt rasvatama saapaid, no ikka tõsiselt aga nubuc/tekstiil variant pole iseendast sobiv metsikuks veepidamiseks ja tuleks hakata vältima vees käimist.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Dets 2018, 14:34

soola sai?
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 16 Dets 2018, 16:38

Nohik kirjutas:
16 Dets 2018, 14:34
soola sai?
Ma ei kujuta ette. Sigadele vanasti viidi mingeid soolakivisid küll, aga ma ei usu et seda soola seal nii palju oli. Proovin äkki saapa korralkult ära pesta.

Membraanitesti proovin ka

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Dets 2018, 18:29

Ma ei tea, palju nad sinna kusevad, kus püheravad. Kuldil on haisemine omaette eesmärk.
Aga ma mõtlesin ka soolakivi varianti. Kunagi panin suvilas üsna järjekindlalt soolakive. Sead korraldavad selle koha peal siiamaani mudavanne.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist