Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Et metsas ära ei eksiks.
Vasta
jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Postitus Postitas jaanussepp » 25 Mär 2018, 22:02

Nohik kirjutas:
25 Mär 2018, 21:08
Midagi on teisiti kui vanal kaardil. Pidin zoomi setingutest kaartide vahetuse ära keelama.
Ma ise olen OruxMapsi kasutanud kogu aeg nii, et automaatsed kaardivahetused on ära keelatud. Ja seda nii zoomi korral kui alast väljamineku korral. Minu arust olid need paljudes olukordades häirivad.

Aga nii huvi pärast tahaks sellele probleemile mingit pidi kindlasti pilgu peale heita. Seega täpsustad ehk veidi lisaks, et kas kasutasid kogu Eesti kaarti või mõnda piirkonna kaarti? Mis täpsemalt teisiti oli, et enne toimis ja enam mitte?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Mär 2018, 22:16

Kasutasin ainult kogu eesti kaarti.
Kui zoomisin detailseks vahetas mingi ilma küsimata mingi rootsi kaardi vastu. Keelasin kaardi setingute alt automaatse kaartide vahetuse ära, midagi ei muutunud. Siis uurisin veel setinguid (tegelikult olen võhik oruxis), leidsin zoomi setingute alt ka, et seal on kaardi vahetuse option. Kui selle ära vahetasin, oli okey.
Vana versiooniga olid mõlemad kaardivahetuse setingud aktiivsed. KUi detailidesse sai zoomitud, siis tuli valikubox kaartide vahetamiseks, aga sealt sai ikka edasi zoomida.
Uuel seda valikut ei tulnud, tuimalt vahetas ära.
All engineers are cyborgs

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 25 Mär 2018, 22:31

Okei, sel juhul mul raske midagi endal debugida, sest see sõltub ilmselt ka konkreetselt sinu Rootsi kaardist. Kui teemaks oleks olnud Kesk-Eesti kaart ja välja zoom'imine, siis sealt oleks väikse erinevuse osanud välja pakkuda. Nimelt WMSist alla laetud kaardiruudud olen ma pannud kaardi kihti 16 ja seejärel tekitanud neist alamkihid, et kaarti oleks võimalik välja zoomida. Ja vaikimisi tehakse need alamkihid nii, et uusi kihte luuakse nii kaua kuni kogu kaart koosneb vähem kui 10-st kaardiruudust. Vaatasin praegu üle, et kui 2017. aasta kaardil on kõige välja zoomitum kiht kõigil kaardiversioonidel 8, siis 2018. aasta versioonis on Kesk-Eesti kaardil juba 9ndas kihis ainult 8 ruutu ning seetõttu kiht nr 8 üldse puudu.

Kogu Eesti kaardil peaks väliselt nähtavalt muutunud olema ainult kaks asja - põhjapoolne piirjoon on liikunud veidi põhja poole, nüüd on Vaindloo saar ka sees ning idapoolne veidi ida poole - 2018. aasta kaart lihtsalt ulatus mingilt Peipsi järve alalt Maa-ametis kaugemale kui enne. Kaardi lääne- ja lõunaservad on sentimeetri pealt samad mis eelmisel aastal.

Nii et ma esmapilgul kahtlustaks pigem, et see muudatus on siiski tingitud kas:
a) OruxMaps enda uuemast versioonist.
b) Mingite seadete muutumisest.
c) Sellest, et 2017. aasta kaardi testimisel polnud nimetatud Rootsi kaarti veel paigaldatud.

Kui sa aga väidad, et just praegu, täpselt samade seadete, OruxMaps versiooni ja muude paigaldatud kaartide kombinatsiooni juures minu 2017. ja 2018. aasta kaart erinevalt käituvad, siis esmapilgul suurt midagi juurde arvata ei oska.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Mär 2018, 22:49

Mul on vana kaart ka veel sees, vana toimib endiselt vanaviisi, uus uutmoodi. Oruxi uuema apk laadisin alla mõned kuud tagasi.
Ega see suur probleem pole, nüüd teangi setinguid rohkem.

Või peab vana ära kustutama?

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 25 Mär 2018, 23:30

Ei, vana ära kustutamine ei tohiks küll midagi mõjutada. Need on erinevate nimedega kaardid ning ei tohiks olla seotud.

Settingute osas on jah OruxMapsis kaks sõltumatud valikut - kas hetkel olevast kaardist allapoole või ülespoole zoomides laetakse automaatselt uus kaart ning teine seadistus selle kohta, kas hetke kaardi alalt välja liikudes laetakse uus kaart. Mul endal need jah mõlemad kogu aeg olnud välja lülitatud, sest olid häirivad.

Aga miks 2017 ja 2018 Eesti 10000 kaardid erinevalt käituvad, on müstika.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 29 Mär 2018, 15:01

Plaan on ülejärgmisel nädalal korraldada üks koolitus digitaalse rajaplaneerimise vallast. Kuigi koolituse üks olulisemaid eesmärke on see, et Tipikate Rattamatk 2018 korraldusmeeskond oskaks vajalikke abivahendeid kasutada, on koolitus kindlasti kasulik ka paljudele teistele looduses liikujatele ning meie omalt poolt ootame koolitusega liituma kindlasti ka inimesi väljastpoolt meie organisatsiooni.

Koolituse info on üleval siin: https://rattamatkaklubi.ee/wiki/Koolitus_aprill_2018
Kuni 1. aprilli õhtuni on võimalik oma kuupäevaeelistusest anda teada siin: https://doodle.com/poll/zycwfqqcyn7gmdmp

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Apr 2018, 17:47

Sattusin tööasjus Kadaka Granosse, ajaviiteks vaatasin näidiseid, neil oli mingi õhukese valge PVC näidis, selline poolnätsa. Nii pehme polnud kui tyvek, aga kuna nad tyvekit ei trüki, tundus täitsa okey. € ja kopikaid öeldi A4 värvilise kaarditrüki hinnaks. Kiletatud paber (vist lamineerituks nimetasid) oli minimaalselt 2.5-3€ leht.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Apr 2018, 18:06

Kui paksu kile sisse lamineerivad? Selle kilega millega mina kokku olen puutunud teeb kaardi väga jäigaks ja voltimise võimatuks. Lisaks tuleb voltimise kohtadest liim lahti ning kiletamise point käob ära.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Apr 2018, 18:22

Igajuhul oli PVC pehmem. Ma ise ei võtaks seda lamineeritut.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 09 Apr 2018, 18:28

Nohik kirjutas:
09 Apr 2018, 18:22
Igajuhul oli PVC pehmem. Ma ise ei võtaks seda lamineeritut.
Kui vastupidav see PVC-trükk on?
Poekottidel kulub see suht kiiresti/kergesti maha.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Apr 2018, 08:48

Läksin proovitrükki tegema, siis suunati hinnainfosse, et tee hinnapäring. Proovitrüki eest küsiti 10€, jäi tegemata.
Ütlesin, et liiga kallis, sellise hinnaga ei trüki ükski matkaja endale kaarte, et mul on 15 lehte vaja trükkida. Selle peale öeldi, et 17.60, materjal olevat kallis. Materjali laiusi ja trüki hinda (mis on ca 1€ A4 leht tavaliselt kaarditrükil) analüüsides, on tõenäoliselt selle materjali hind ca 10€/m2. Rull on 900mm või 1350mm. Siis umbes tuleb see 17-18€, et 1€ on trükk per leht ja 2.5€ on materjal.
Seega on väga tõenäoline, et 10€ oli kõvasti üle soolatud. Aga äri on äri, proovilehte ma selle hinnaga trükkima ei hakka. Ma tegelikult väldin kohti, kus ei suudeta hinnakirja välja panna.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 11 Apr 2018, 11:44

A4 'kiletamiseks' on soodsaim variant võtta tavaline kontoritarvete kiletasku, panna kaart sinna sisse ja ainus lahtine külg läbipaistva teibiga kinni kleepida. Veelgi mugavam ja muretum oleks muretseda 10-20 raha eest kaarditasku (Matkamaailmas näitab lausa 4€ toote olemaolu: https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/6766/172) - minu oma toimib juba aastaid ja ei näita mingeid purunemise märke.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 11 Apr 2018, 11:47

REGA1872 kirjutas:
11 Apr 2018, 11:44
A4 'kiletamiseks' on soodsaim variant võtta tavaline kontoritarvete kiletasku, panna kaart sinna sisse ja ainus lahtine külg läbipaistva teibiga kinni kleepida. ...
Mugavam on vastava suurusega minigrip-kott.
Müüb näiteks Pakendikeskus, aga kindlasti on ka mujal.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Apr 2018, 12:52

Ükspäev uurisin, päris A4 mõõtu kotti ma kahjuks pakendikeskusest ei leidnud.
Iseenesest see kaela riputatav kaarditasku võiks ka A4 lehtede jaoks olla.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 11 Apr 2018, 13:00

A4 on vist kasutu test niikuinii.
Ma käisin märtsis A2 hinda küsimas.
Selle peale öeldi, et kuna nii suurt formaati tehakse ainult tindikaga, ei ole veekindlus kuidagi võimalik.
Plaan jäi katki enne hinna küsimist.

Ehk - teie A4 võib ju okei olla, aga reaalsed kaardid on palju suuremad ja tehnoloogia on teine.

Suurte kaartide hästi trükkimise võimalus oleks ikka huvitav.
Aga hetkel tasub vist igal võimalikul viisil "ametlikke" kaarte hankida.
Taga-pärapõrgu kohta neid ei saa, aga Skandinaavia ja Soome kohta nagu võiks ju.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Apr 2018, 13:07

See konkreetne PVC tinditrükk on neil muarust mõeldud õue paigaldamiseks. Ma arvan, et neil pole probleem sulle 1200mm*20m kaardileht trükkida. Masina mälu seab piirangud, ja kui väga tahta, saab otse printima panna, mis on aeglane, aga mälu on piiratud arvuti (virtuaal)mäluga.
Ja kui mu mälu ei peata, siis kunagi projektbüroosse tellisime veekindlat tinti A0 HP plotterile, et kilele trükkida.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 11 Apr 2018, 13:12

Konkreetse sünt.paberile trükkimise hinnakirja saab näiteks jajaast - http://jajaa.ee/hinnakiri/

Muidu https://www.karttakauppa.fi/fi/maastoka ... Group=2035 kaardilehed on 17€, sul teises teemas tõmmatud joon mahub kahele sellisele, http://www.paraskartta.fi/mapwizard/#printed aitab õigete leidmisel, maastkokartat 1:50k on tooteks. Murdekohad võib kodus üle teipida. Sinna jurde tugevam kaarditasku (hea kogemus nii suvel kui talvel https://www.ortlieb.com/en/Map%20Case/ -ga, ei karda külma ega kurja, aga ju on teisi toimivaid veel; varasem Ferrino kippus küll kolme-nelja kasutusnädala peale otsi andma ). Sääraseid vigureid annab eduliselt ka rulli keerata, kaart seal sees jääb sellise nätsutamise peale üllatavalt heasse seisu. Ja siis näiteks otsapidi tasku pista. Või hoopis ümber toika kerida. Siia juurde tavapärasne jutt vahenditest, eemärkidest jms - isikliku aja väärtustamine, mis tegevused lähevad hobi ja mis tüütude asjatamiste alla. Ehk kõigile ei peagi sobima.

Lamineerimisest - sobib siis, kui saab endale käepärase suurusega lehed valmis lõigata, kellele A5, kellele A3 vms. Hilisema voltimise ega ka lõikamise peale ei tasu panustada, veekindluse tarvis peab ka servadesse ülekate jääma. Kui ameti poolest laminaatorile ja kliedele ligipääsu ei ole, siis vast suht suvaline türki- ja paljunduskoda pakub teenust. Aerutamise tarbeks väga hea ja lollikindel variant, maisemate teemade tarvis ei ole ise leidnud põhjust masinat kuumaks ajada, teisiõnu - eelistused on teised.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 11 Apr 2018, 14:12

Lofootide matka jaoks leidsin https://www.rando-lofoten.net/en/the-hi ... en-islands lehelt kasutajaks registreerides tasuta kaardi, lõikasin arvutis vajalikud tükid välja, lasin värvilise laseriga tavalisele kontori paberile ja toppisi orienteerumisest üle jäänud kiletaskutesse. Need taskus osutusid halvaks variandiks kuna üks külg on avatud (aitaks teipimine) aga ka kinnise serva nurkades on väikesed augud. Nüüd on mul magrusl poolt nimetatud Ortliebi kaarditasku. Tahan keeran rulli, voldin kokku ja topin taskusse, riputan nööriga kaela või kinnitan trukkidega sama tootaja lenkukoti külge.

Viimasel matkal kasutasin Calazo tyvekist kaarte, viis päeva kokkulahti lappamis/voltimist pidas ilusasti vastu.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Apr 2018, 16:22

Kas keegi saab aru, kas see on ikka valge ja kõlbab laserprinterisse?
http://www.officio.de/bueroartikel/fole ... 2252E.html

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 18 Apr 2018, 01:34

Nohik kirjutas:
11 Apr 2018, 12:52
Ükspäev uurisin, päris A4 mõõtu kotti ma kahjuks pakendikeskusest ei leidnud.
Ma ei tea, kas see variant veel huvi pakub, aga pakendikeskuses on A4 mõõtu kotid täiesti olemas: https://www.pakendikeskus.ee/kotid/mini ... akis-100tk

Oleme neid ise ostnud ja kasutanud. Tipikate Rattamatka osalejad saavad siis ürituse kaardi endale sellisel kujul, et on A3 leht pooleks murtud ja sinna kotti pandud.
Nohik kirjutas:
11 Apr 2018, 16:22
Saksa keelest aru ei saa, aga seda linki vaadates tekkis järgmine mõttearendus: tegelikult on ka tavalises laserprinteris näiteks veekindlaid kleepetikette täiesti võimalik printida. Ise olen seda palju teinud ja on ikka väga vastupidavad. Olen kasutanud neid: http://www.byroomaailm.ee/pood/kontorit ... 228-153183

Siit siis jookseb mõte edasi, et kui on olemas kleepetiketid, siis äkki on olemas ka miskit sarnast asja ilma selle kleepiva osata? Hind on küll jah tavalisest paberist palju kallim, nende etikettide korral 1,13€ / leht.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 18 Apr 2018, 08:27

Nohik kirjutas:
11 Apr 2018, 16:22
Google otsing tootja nime ja toote põhjal annab tulemuseks mitmeleheküljelise ingliskeelse kirjelduse PDF-na.
http://www.folex.com/pdf/pdf/datenblatt ... 9&pvid=538

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Apr 2018, 11:38

Meil vist ei anna google sama tulemust, aga vahepeal lasin tõlkida, peaks kõlbama küll kaardi trükkimiseks.
Endal on see jama, et töö juures pole värvilist laserit, seega mitu viga nagu pahal seal, muidu telliks need kiled kohe ära.
Kui töö juures oleks värvilaser, oleks üsna mugav kogu aeg kiirelt printida ka Eestis nädalavahetustel käimiseks.

Selle aasta projekti trükin tõenäoliselt ikkagi granos PVC-le või jajaa-s tyvekile.

Aga kui üldiselt asja vaadata, võib-olla peaks selle saksa poe lingi büroomaailma saatma, küsima analoogi. Neil on mingi hydroprint A4 olemas, aga see vist on tindiprinterile.
Veel leidsin https://greenmenu.shop/hydroprint-paper

Aga jah, üldiselt mulle tundub, et Eesti röövkapitalismi kontekstis on odavam endale kilepaber hankida.
Metsamyhin kirjutas:
18 Apr 2018, 08:27
Google otsing tootja nime ja toote põhjal annab tulemuseks mitmeleheküljelise ingliskeelse kirjelduse PDF-na.
http://www.folex.com/pdf/pdf/datenblatt ... 9&pvid=538

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Mai 2018, 09:14

Kas sellist kombinatsiooni on võimalik valmistada, mullastiku kaardirakendus põhikaardil?
kõpujõgi muld.jpg
https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis?app_i ... MAALUS29=1
jaanussepp kirjutas:
25 Mär 2018, 22:31
..maa-ameti kaardid..

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 17 Mai 2018, 21:58

Nohik kirjutas:
16 Mai 2018, 09:14
Kas sellist kombinatsiooni on võimalik valmistada, mullastiku kaardirakendus põhikaardil?
Kui ma nüüd kiirel vaatlusel millegagi ei eksinud, siis tundub, et WMS teenuse kaudu saab kätte ainult mulla rasterkaardi, mitte aga seda "mullastiku teemakaarti", mida nad seal geoportaalis (lisaks rasterkaardile) vaadata võimaldavad. Mis nüüd rasterkaarti puudutab, siis proovisin ja vähemalt OruxMaps oskab seda onlines näidata küll põhikaardi peale.

Mis puudutab alla laadimist, siis jään kiire vastuse võlgu. Pole ise seni kokku puutunud sellega, et kahte WMS kihti üksteise peale joonistada. Kui selle kihiti joonistamise teeb ära Maa-ameti server, siis võiks ehk ludinal minna ka alla laadimine. Kui need kihid joonistas üksteise peale OruxMaps, tuleks alla laadimiseks taoline asi eraldi ka minu softi implementeerida.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Mai 2018, 09:48

Ma ei saa wms-i tööle hetkel oruxisl. Mis sa selle teemakaardi all mõtled? Kas sealt rasterkaardilt on midagi puudu, mullanimed vms?

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist