1.5x2.8m või 3x3m tarp

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

1.5x2.8m või 3x3m tarp

Postitus Postitas Taigar » 07 Apr 2018, 23:01

Käimas on viimased varustuse täiendused Oandu-Ikla jaoks ja kuna telk pole valikus siis millegi all tuleb ikkagi magada.

Silma jäi 2 tarpi-
1.5x2.8
3x3

Googles ja youtubes kõik kasutavad 3x3 mõõdus, kuid kui kaitseväge meenutada, siis KV tarp oli mu meelest 1.5x2 vms. Teda oli hea lihtne üles panna ja maha võtta, ning vihma korral lasid lae alla ja olid vihma ees enamvähem kaitstud. Niiet see 1.5x2.8 peaks olema KV omast suts pikem ehk parema ''ilmastikukindlusega'', kuid lihtsuse poolelt võiks sarnaneda. Muidugi 3x3'e annab jälles üles seada 100 erineval moel, sellest kannatab isegi telgi teha. Hetkel meeldib mulle endale väiksem, kuna üles panemine on lihtne ja kiire võrreldes suurega(vähemalt nii ma arvan) +ta on pea 200g kergem. On kellegil soovitusi?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: 1.5x2.8m või 3x3m tarp

Postitus Postitas Tanel » 08 Apr 2018, 00:09

Ma arvan, et sellest 200g tulenev mugavus kaalub üles ebamugavuse mis 200g seljakoti kandmise ebamugavusse lisavad.
Mõtle ka selle peale, et suuremat tarpi saad sättida paremini, eriti kui on tuuline või vihmane.
Minu 3x3 tarp kaalub poole kilo kanti kui õigesti mäletan.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 08 Apr 2018, 16:30

Seda nüüd muidugi, aga seda 3x3 tarpi tundub nii kohmakas üless panna. Keeruline :D

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 08 Apr 2018, 18:46

Taigar kirjutas:
08 Apr 2018, 16:30
Seda nüüd muidugi, aga seda 3x3 tarpi tundub nii kohmakas üless panna. Keeruline :D
Ma ei mõista kui keeruline saab olla ühe 3x3 tarbi üles seadmine. Tegemist ei ole ju mingi tsirkuse telgiga. :) Mis origamisid sa sellest siis "voltida" tahad? Suurema tarbi eelis ongi see (nagu Tanel juba mainis), et vajadusel saab seda sita ilma puhul sättida nii, et sulle endale ka piisavalt ruumi jääb. Kui ilm ei ole sitt siis ei ole otsest vajadust ka millegi voltimiseks. 1,5x2,8 tarbist saad sa moodustada ainult kitsa viilkatuse ja midagi minimalistlikku veel kuid see on ka kõik. Ma isiklikult arvan, et see väiksem tarp on rohkem hädapärane variant - vihm päris kaela ei saja aga mingit erilist paindlikust ega mugavust ka ei paku.

Aga kui sulle see väiksem tarp siiski paremini sobib siis milles küsimus? Võta siis juba poncho, saad vähemalt vihmavarju ka kõndides. Pole vaja eraldi tarpi kaasas tassida.
poncho-shelter.jpg
poncho-shelter-3.jpg
poncho-shelter-2.jpg
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 08 Apr 2018, 21:19

Mõeldes sellel, et nähtavasti tegu on ainsa tarbiga mida ma kunagi soetan omale(juhul kui ei lähe katki), siis 3x3 all saaks kaaslasega ka magada, niiet kui investeerida siis juba korraliku. Võtan 3x3 ja siis on kindla peale minek :D Poncho on lahe asi, aga kuna selline täismõõdus kilekas olemas(hiinast tellitud, suht kerge), siis ei hakka seda ostma. Seda hiina kilekat kasutaks põrandana ja vajadusel seljas.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Apr 2018, 22:10

Oluline vahe nende kahe laiuse puhul 1,5/3,0 on ka see, et viimase võib ka pea kohale nii tõmmata, et saab seista ja tegutseda, näiteks nii konkreetne vihm, et kõndida ei taha ja pead päeva paikas olema, siis terve päev madalalt olla on depressiivne, selle 3x3 alla mahub ka korraga kaks inimest oma kotte revideerima ja korrastama ja telgiga koos kasutades mahub palju asju tuulduma turvaliselt. Üsna selge, et 1,5m laiuse juures saab samamoodi seista aga liigutada ei tohiks 8-) Kõik mingi soorituse narkomaanid ja rekordipurustajad vist ei hooli mõnusast logelemisest , käpakil riided selga ja tuld, lihtsalt peab minema 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 08 Apr 2018, 22:17

Poncho väga kõvad eelised on, et saad ka seljakotti sinna alla võtta ja küljed jäävad lahti, nii et hingavus on tagatud.
Soojemapoolse ilmaga vihmas liikudes on kilejope seest higistamise tõttu märjem kui väljast.
Mina tegin ise tarbi : http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 100#p21705
...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 08 Apr 2018, 22:54

Taigar kirjutas:
08 Apr 2018, 21:19
Mõeldes sellel, et nähtavasti tegu on ainsa tarbiga mida ma kunagi soetan omale(juhul kui ei lähe katki), siis 3x3 all saaks kaaslasega ka magada, niiet kui investeerida siis juba korraliku.
That's my boy. :D 3x3 on õige valik. Ega matkarahvas loll ei ole, et 3x3 nii populaarne on. Nüüd jääb sul üle ainult kaks varianti. Kas osta odav või kallis tarp. ;) Odav on raskem ja pakituna mahukam. Kallim on kergem ja võtab vähem ruumi. Samas, kergem tähendab üldjuhul õhemat materjali mis omakorda tähendab, et on vigastustele tundlikum. Võtad odava, see on robustsem ja kannatab karmimat kohtlemist kuid niigi viimse piirini kalkuleeritud seljakotis nõuab rohkem ruumi ja lisab kaalu. grammid, grammid, grammid... Kumba võtta, kumba jätta? Ühesuurused mõlemad. Üks mahub kokkupakituna peopessa, teise võtad nagu palgi õlale. Tik-tak, tik-tak, tik-tak... Noh, kas juba jookseb juhe kokku? Tänapäeva matkaja dilemma. :D

Ok. Üritan siin (nägu rõõumuirvel) sõbralikku segadust külvata.

:twisted:
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 08 Apr 2018, 23:55

Kuna rippvoodi.ee teeb praegu soodust -15% seoses matkamessiga(mess oli lahja see aasta :roll: ), siis võtan selle kergema 3x3 kuna hinnavõit on 13.8€. Ja willsonile, et grammid on küll arvel, kuid juukseotsa ei tasu lõhki ka ajada. Tugevuse kohapealt ma usun, et tänapäeva tehnoloogiaga see materjal(isegi kergem) on robustne. Pakun, et DDhammocki kerge tarp on tugevam kui K-rauta koormakate :D

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 09 Apr 2018, 00:37

DD kraamile on matkafoorumlastel alati soodukas ;)

Kuid mis puutub 1,5 vs 3x3, siis kindlasti suurem.
Pigem oleks küsimus kas 2,8x3 silnylon vs Nailon 3x3.
Hinnavahe on muidugi märkimisväärne aga kaalu vahe on 2x ning paki suuruse vahe umbes 3x.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 09 Apr 2018, 00:44

Taigar kirjutas:
08 Apr 2018, 23:55
Kuna rippvoodi.ee teeb praegu soodust -15% seoses matkamessiga(mess oli lahja see aasta :roll: ), siis võtan selle kergema 3x3 kuna hinnavõit on 13.8€. Ja willsonile, et grammid on küll arvel, kuid juukseotsa ei tasu lõhki ka ajada. Tugevuse kohapealt ma usun, et tänapäeva tehnoloogiaga see materjal(isegi kergem) on robustne. Pakun, et DDhammocki kerge tarp on tugevam kui K-rauta koormakate :D
No DD tarbid jäävad ikka sinna odavate tarpide kilda. Kallima otsa tarpide all ma pidasin silmas rohkem neid 200 - 300 + euriseid. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Apr 2018, 07:32

Soovitaks osta või lasta teha nn ussinahk tarpile. Sellega on lust tarpi üles panna ja maha võtta.
https://www.youtube.com/watch?v=_sSGmrz ... u.be&t=720
Omal sellisel kujul läheb läheb kotti ja väga rahul olen.
t25.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 09 Apr 2018, 13:12

Snakeskin vast säästsb tarpi ka? Magamiskotti soovitatakse küll pigem toppida kui voltida.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Apr 2018, 14:39

sepaonu kirjutas:
09 Apr 2018, 07:32
Soovitaks osta või lasta teha nn ussinahk tarpile. Sellega on lust tarpi üles panna ja maha võtta.
https://www.youtube.com/watch?v=_sSGmrz ... u.be&t=720
Omal sellisel kujul läheb läheb kotti ja väga rahul olen.
t25.jpg
Mina oma tarpile ussinahka ei taha, see seab mõningased piirangud tarbi konfigureerimisele, st saad tarpi üles panna ainult puude või matkakeppide vahele keskmiste kinnitustega?!
Taigar kirjutas:
09 Apr 2018, 13:12
Snakeskin vast säästsb tarpi ka? Magamiskotti soovitatakse küll pigem toppida kui voltida.
Ma usun, et ega see snakeskin su tarbile märgatavat vastupidamist ei lisa. Kindlasti lisab ta aga mahtu ja massi. Surun oma 3x3 tarbi julmalt liitrisesse kuivakotti. Oluline on ikkagi see kuidas sa tarpi ennast hoiad. Oma silnylon tarpi ma eriti ei hellita, ma ei trambi tal otselelt jalgadega otsas aga ei muretse ka, et äkki läheb katki.

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 09 Apr 2018, 15:47

Tanel kirjutas:
09 Apr 2018, 14:39
...
Mina oma tarpile ussinahka ei taha, see seab mõningased piirangud tarbi konfigureerimisele, st saad tarpi üles panna ainult puude või matkakeppide vahele keskmiste kinnitustega?!
...
Ma usun, et ega see snakeskin su tarbile märgatavat vastupidamist ei lisa. Kindlasti lisab ta aga mahtu ja massi.
...
Udutad ilmselt huupi ehk pole snakeskin tüüpi asja oma käega kasutanud!?

Ega see snakeskin ju kuhugi külge liimitud ole.
Töötab nagu sokk - võtad ära kuna tahad ja paned jalga kuna tahad.
Sama hea väide oleks, et kui kannad sokki, siis see seab sellele jalale piirangud.

Näiteks sääsevõrgust valmistet isend 3,5m pikk kaalub suurusjärgus ~35g

Tuulega vihmakatte üles ja mahavõtt on lihtsam küll.
Kui oled vihmakatte näiteks puude vahele paigaldanud ja vihma hetkel ei saja, siis saad ussinaha abil vorstiks vormida ja esimeste piiskade tulekul sekunditega tööasendisse sättida.

Ainus miinus on tegemise vaev, mis on ühekordne.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Apr 2018, 16:14

seeneline kirjutas:
09 Apr 2018, 15:47
Tanel kirjutas:
09 Apr 2018, 14:39
...
...
Ma usun, et ega see snakeskin su tarbile märgatavat vastupidamist ei lisa. Kindlasti lisab ta aga mahtu ja massi.
...
Udutad ilmselt huupi ehk pole snakeskin tüüpi asja oma käega kasutanud!?

Ega see snakeskin ju kuhugi külge liimitud ole.
Töötab nagu sokk - võtad ära kuna tahad ja paned jalga kuna tahad.
Sama hea väide oleks, et kui kannad sokki, siis see seab sellele jalale piirangud.

Näiteks sääsevõrgust valmistet isend 3,5m pikk kaalub suurusjärgus ~35g

Tuulega vihmakatte üles ja mahavõtt on lihtsam küll.
Kui oled vihmakatte näiteks puude vahele paigaldanud ja vihma hetkel ei saja, siis saad ussinaha abil vorstiks vormida ja esimeste piiskade tulekul sekunditega tööasendisse sättida.

Ainus miinus on tegemise vaev, mis on ühekordne.
Jah, udutan huupi ja pole oma käeva katsunud, aga tean kuidas ussinahka kasutatakse.

Ma ei väidagi, et ussinahk mingi mõtetu asi on vaid seda, et Taigari matka raames ei räägi me ju tarbi ja ussinaha kasutamisest koos rippvoodiga, ega ju?! Omal ajal ja omas kohas on see kindlasti kasutusmugavust lisav vidin.
Räägin omast kogemusest tarbi all maapinnal magamisest ja tarbi üles sättimisest. Kui tahad tarpi kasutada teisel mõnel muul viisil kui rippvoodiga ei oma ussinahk mingit efekti. Tarbi hoiustamiseks või pakkimiseks on vaja veel mingit kotti vms või topid selle pika soolika omale lihtsalt seljakotti.
Soki ja jala võrdlus ei päde kuna sa ei kasuta ju tarpi ussinaha sees sihtotstarbeliselt vaid ainult hoiustamiseks või pakkimiseks. Katsu saata vihmane öö mööda tarbi all mis on ussinaha sees.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 09 Apr 2018, 20:52

Tõis, ei kasuta rippvoodit. Rippvooditel on snakeskin vist päris popp asi isenensest, sest see teeb tema üles paneku eriti lihtsaks, aga see selleks. Drybag idee vast tõesti mõtekam kuhu sisse toppida. Kust sa ostsid enda oma või tellisid hiinast, sest kaasa nad ei anna ju?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Apr 2018, 21:28

Taigar kirjutas:
09 Apr 2018, 20:52
Tõis, ei kasuta rippvoodit. Rippvooditel on snakeskin vist päris popp asi isenensest, sest see teeb tema üles paneku eriti lihtsaks, aga see selleks. Drybag idee vast tõesti mõtekam kuhu sisse toppida. Kust sa ostsid enda oma või tellisid hiinast, sest kaasa nad ei anna ju?
Kuivakotiks on noname kott Magaziini kauplusest. Sealt sain kolm erinevas suuruses kotti kolme ja poole raha eest.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Apr 2018, 08:36

Mis toodet sa selle 2.8*3 silinylon all mõtled?
ullivilli kirjutas:
09 Apr 2018, 00:37
DD kraamile on matkafoorumlastel alati soodukas ;)

Kuid mis puutub 1,5 vs 3x3, siis kindlasti suurem.
Pigem oleks küsimus kas 2,8x3 silnylon vs Nailon 3x3.
Hinnavahe on muidugi märkimisväärne aga kaalu vahe on 2x ning paki suuruse vahe umbes 3x.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 10 Apr 2018, 08:44

DD superlight. On nailon.
Minu viga, tavaline 3x3 on polüester.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Apr 2018, 11:12

Taigar kirjutas:
09 Apr 2018, 20:52
Tõis, ei kasuta rippvoodit. Rippvooditel on snakeskin vist päris popp asi isenensest, sest see teeb tema üles paneku eriti lihtsaks, aga see selleks. Drybag idee vast tõesti mõtekam kuhu sisse toppida.
Rippvoodi ja tarp ei ole omavahel seotud. Tarpi võid ju eraldi kasutada või koos telgi või bivi võimisiganesasjaga koos.Võid ussinaha sisse panna rippvoodi, kui meeldib ja võid ussinaha sisse panna tarpi, kui meeldib. Kui ussinahk ei meeldi, siis paned ühe või teise kuivakotti või kui kuivakott ei meeldi, siis voldid ja triigid.
Kuivakotti toppimine on kõige arusaadavam , kui võrdled seda magamiskoti pakkekotti kärtsutamisega, võtad otsast kinni ja topid, väljavõttes pole muud, kui uurid mis ots on mis ots ja harutad mõne nööri, juhul, kui need tarpi külge jäävad, siis otsid kinnitusnööri ja hakkad seda harakapesa kahe puu või kahe matkatoki vahele üles panema. Põhimõtteliselt võib seda võrrelda telgi ülespanekuga, määrad ukse, suuna, laotad, sikutad siit, sikutad sealt, sätid ja asi saab korda.
Ussinahk on nagu kortsus sukk tarpi kinnitusnööri peal, kui tarp on üleval, pakkimiseks tõmbad ta tarpile peale, nagu mu lingitud videos, kas nöörid jäävad külge või eemaldad ennem on maitseasi. Ussinahas tarpi võtad puude või matkatokkide vahelt lahti, kinnitusköie (siin on nüüd kaks varianti, osad tarpi külge õmmeldud kummaski otsas või aasades libisev pikk köis) või köied topid ussinaha otsast sisse või paned spets taskutesse. Nüüd on sul üks pikk pehme vorst, seda võid pakkida nagu soovid, toppida kuivakotti või keerata käe peale nagu tuletõrjevoolikut või mis pähe tuleb. Ülespanek käib nii, et tarp on ussinahas , kinnitad kinnitusköie puude või tokkide külge ilma tuulega võitlemata, kõnnid vastutuult ussinahka maha tõmmates ja viimases lõpus võtad avaneva tarpi maapoolsed nöörid ja kinnitad maha, tuulealune pool võib elada oma huvitavat elu, kõik on kinni ja kontrolli all ja ma julgeks arvata, et kaks meest kuivakoti või voltimistehnikaga ja saa ei kiiruses ega tuulega võitlemises ühe ussinahaga toimetaja vastu.
Sellest jutust aru saamiseks pole muud vaja, kui matkata erinevates kohtades erineva ilmaga ja valida omale sobivad ja meeldivad lahendused.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 10 Apr 2018, 12:50

Ainult Tarbile ei näe ka ussinahal erilist mõtet aga eks see lõpuks maitse asi ka.
Sh lahmin huupi - pole Ainult tarpi niimoodi üsna pikka aega kasutanud :D
Rippvoodite puhul on need seevastu väga head.
Nende peamine point on 1 liigutusega tarpi ja rippvoodi paigaldus ning rippvoodi pakkimine ussinahka, kui tarp märg ja sama moodi märja tarbiga üles, et hämmok kuivaks jääks.
Siiani kõige paremad ussinahad on Hennessyl, mis siis kahelt poolt peale tõmmatavad, mitte ei ole üks pikk soolikas.
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 10 Apr 2018, 23:39

Sai tellitud DD 3x3 superlight ja kaup24'st mingid ''kerged'' 500g matkakeppide kombo. Loodan, et jõuavad kohale nii, et on aega korra katsetada üles panekut enne matka.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Apr 2018, 10:23

Väga mõistlik valik. Kui tahad mingi hetk Rippvoodit vms proovida, anna teada :)
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 11 Apr 2018, 11:31

ullivilli kirjutas:
11 Apr 2018, 10:23
Väga mõistlik valik. Kui tahad mingi hetk Rippvoodit vms proovida, anna teada :)
Kuna telki pole siis tulevikus kaks varjanti.
1. Kas sääsevõrgust sisetelk tarpi alla
2. Rippvoodi

Selle rippvoodiga see mure, et seal peaks öö ära magama enne ostu, sest tundub et arvamusi on 2 sorti. Neile kellele meeldib, kiidavad ja teised kellele ei meeldi, kiruvad :D

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist