Youtube kanal ''Matkatund''

Pikemad kirjed ja põhjalikumad ülevaated sinu matkast.
Vasta
Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Youtube kanal ''Matkatund''

Postitus Postitas Taigar » 07 Mär 2018, 02:35

Võtsin tõsisemalt kätte matkade jäädvustamise nii sõnas kui pildis ja seoses sellega sooviks jagada teiega oma youtube kanalit nimega ''Matkatund''.
Ühtlasi paralleelselt kanaliga hakkan ka pidama blogi, kuhu teen postitusi tulevatest matkadest ning kokkuvõtteid käidud radadest. Blogi on valmimis järgus!

Kanali eesmärk on tuua inimestele natukene huvitavamas võtmes matkavideosid, tahaks öelda, et kunstilisemaid. Luua sisu mida ka ''inimene tänavalt'' viitsiks vaadata, sest kahjuks kipub olema, et kui sööta ette suvalisele inimesele mingi pikem matkavideo, siis nad tüdinevad sellest kiiresti ära. Kanali sisu tahaks tootma hakata iga kuu, kevadest sügiseni, sest pole veel piisavalt mahti olnud, et talvel metsa minna. Lootus on hakata käima vähemalt korra kuus metsas. Teha nii ühe kui ka mitme päevaseid matku, filmida need üles ja näidata inimestele, et matkamine on üks parimaid ja vahvamaid lõõgastumise viise. Kanali loomise jaoks inspiratsiooni andis kindlasti kõvasti juurde üks Eesti naine(ei tea kas ta siin foorumis ka liige) nimega Hiker in Estonia. Tõden siinkohal, et kanal saab olema vaikne kuni mai lõpuni. Mai lõpus on oodata pikemat videot Oandu-Ikla reisilt. Seejärel tuleb video ''24h'' rännakust marsruudil ''Saarte raba-aegviidu'' mille kilometraaž on 65 kanti(lõik rmk Peraküla-Aegviidu-Ähijärve''). Video saab olemas samas laadis nagu oli eelmise aasta Vormis öörännaku oma. Ning juulis on kindlasti tulemas jalgsimatk Vilsandile, mille filmin üles. Rohkem kindlaid rännakuid ei ole, kuid kuna lubadus on antud, siis peab hakkama otsima mõnusaid kohti kuhu kotiga minna.
NB! Ei osanud seda kusagile mujale alateemasse postidada, loodan, et sai õigesse kohta.

''Matkatund'' youtube kanal

Mzd
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Youtube kanal ''Matkatund''

Postitus Postitas Mzd » 16 Mär 2018, 22:39

Konstruktiivse tagasisidena muidu tublile algatusele:
Sihtgrupid ja vaatajad varieeruvad muidugi, aga vähemalt mul tekib alati kaunis allergiline reaktsioon, kui suur osa videost on endlikepiga vehkimine. Parema meelega kuulaks ka neutraalsemat muusikat ja veidi juttu rajalkogetust. Vanaks vist jäänud :D

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 20 Mär 2018, 16:16

Väga vahva! Ka mina hakkasin matka-youtuberiks peale seda kui nägin Maiu videosid :D

Sõbralik soovitus, kui tahad jätta proffessionaalsemat muljet, siis ära kasuta videotes levinud kirjatüüpe, mis eksisteerisid juba Windows98 ajal. Praegusel ajal saab tasuta väga stiilseid ja vähemlevinud fonte, mis jätavad kohe hoopis parema mulje :)

Muidu igati mõnusad klipid.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 20 Mär 2018, 18:15

Videotele kirjutamised jms tahaks uutes videotes üldse ära jätta. Vaadates "darwin onthetrail" videosid siis usun, et vlogi stiilis videod on paremad kui enekana filmitud kaadrid :D Eks oandu-ikla tuleb uues formaadis. Mõte on olnud isegi luua mitme osaline sari...Mis sellest arvate?

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 20 Mär 2018, 20:06

Mina kavatsen Ähijärve-Peraküla filmida üles ja videod panna episoodidena mis vastab RMK voldikus olevatele matkatee lõikudele. Nii on minu arust vaatajale ka loogiline. Tekst võib olla, vahest annab see huumorit juurde aga see ei pea domineerima :) Darwin hea näide väga selgest ja konkreetsest presenteerimisstiilist, kuigi ta vahest räägib päria palju :D

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 21 Mär 2018, 08:50

luize kirjutas:
20 Mär 2018, 16:16
Väga vahva! Ka mina hakkasin matka-youtuberiks peale seda kui nägin Maiu videosid :D
Luize, jaga siis juba linki ka oma kanalile ;)

Vormsi öörannak on lahedalt edasi antud, kuid natuke konstruktiivset kriitikat ka minu poolt. Muusika ja kõne helivaljus ei ole tasakaalus. Loomulikult ongi kohapealset heli ilma korraliku mikrofonita väga keeruline üles võtta, eriti veel tuules. Aga enim häiris videos 6:38, kus pärast juttu hakkas muusika kõvasti üle peksma.

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 21 Mär 2018, 10:06

Ma esialgu ei tahtnud võõrasse teemasse postitada. Äkki peaks olema meil foorumis eraldi youtube'i nurk (kui veel ei ole, sest ma ei tea kas on :D ).
Aga mina olen siin: https://www.youtube.com/channel/UCW6mR8 ... elp_flow=3

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 21 Mär 2018, 17:46

Taimo kirjutas:
21 Mär 2018, 08:50
Luize, jaga siis juba linki ka oma kanalile ;)

Vormsi öörannak on lahedalt edasi antud, kuid natuke konstruktiivset kriitikat ka minu poolt. Muusika ja kõne helivaljus ei ole tasakaalus. Loomulikult ongi kohapealset heli ilma korraliku mikrofonita väga keeruline üles võtta, eriti veel tuules. Aga enim häiris videos 6:38, kus pärast juttu hakkas muusika kõvasti üle peksma.
Ma tean täpselt mis seal valesti :D. Ei taha vabandada, kuid kuna video sai kokku pandud maci peal kasutades imoviet, siis ma olin lihtsalt saamatu. Hetkel oman korraliku PC ja selgeks on tehtud adobe premiere niiet asjad paranevad. Öörännaku video läks montaaži suhtes ja "kergelt" aia taha. Ma isegi ei tea miks ta ainult 720p on, sest enda meelest sai ta ikkagi 1080p rendertatud+muusika "hüppelisus" helis ja väga grainy videopilt kohati.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 21 Mär 2018, 17:49

luize kirjutas:
21 Mär 2018, 10:06
Ma esialgu ei tahtnud võõrasse teemasse postitada. Äkki peaks olema meil foorumis eraldi youtube'i nurk (kui veel ei ole, sest ma ei tea kas on :D ).
Aga mina olen siin: https://www.youtube.com/channel/UCW6mR8 ... elp_flow=3
Selle youtube nurgaga on nii nagu on. Kokku postitaks sinna mitte rohkem kui 5-6 inimest oma linke (ja kui tihti nad seda teeks?). Poleks väga aktiivne teema ja selle tõttu ei usu, et moded sellise nurga teeksid. Pigem teha lõkkejuttude nurka mingi pinnitud alateema :)

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 22 Mär 2018, 17:14

Võin öelda, et blogi vast on ka püsti...
https://matkatund.wordpress.com

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 22 Mär 2018, 22:23

Minu meelest "läbimatkamine" on nii hea eestikeelne vaste through-hike'ile :D

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 22 Mär 2018, 23:09

luize kirjutas:
22 Mär 2018, 22:23
Minu meelest "läbimatkamine" on nii hea eestikeelne vaste through-hike'ile :D
Ilma käändeta ''läbimatk'' :D
Maailma mastaabis Oandu-Ikla oma 380km on pikem sektsioonimatk, aga no meil Eestis hetkel ainult 2 pikka rada ongi ja kuna see oli esimene, siis mis teha. Eesti oma ''läbimatk'' on ka see ''närused'' 380km :lol:

Vasta

Mine “Matkapäevikud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist