Matkasaapad

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matkasaapad

Postitus Postitas ele » 12 Jaan 2018, 17:21

tripp kirjutas:
14 Nov 2017, 17:28
Meil siin mõni terve mees ka on või?
Kukkusin sel kevadel rattaga, põlve ristatisideme rebend.
Võimlen.
Wtf MEES, Kaur??

(igasugu liigesed teevad ka naistel igasugu trikke!)

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Veebr 2018, 23:43

Nukker seis on Eesti poodides.
Matkasport korralikku saabast enam lihtsalt ei müü. LaSportiva saabast vaatasid imestusega - mis firma see siuke on?
Nõmmel on Chiruca ja Zamberlan, mudeleid väga palju, aga jalga mõnusalt istuvat saabast ma sealt ei leidnud.

Ostsin siis paari "500 km" Keeni käimasid.
Kui lagunevad, on vähemalt odavad (alla 100 euro).

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 07 Veebr 2018, 09:01

tripp kirjutas:
06 Veebr 2018, 23:43
Matkasport korralikku saabast enam lihtsalt ei müü. LaSportiva saabast vaatasid imestusega - mis firma see siuke on?
Nõmmel on Chiruca ja Zamberlan, mudeleid väga palju, aga jalga mõnusalt istuvat saabast ma sealt ei leidnud.

Samaväärne on uljas väide, et Nissan on s...t auto ja kestab ainult 500km.
Sealjuures mainimata kas tegu on Nissan Leaf või Nissan X-Trail mudeliga.

Siin saabaste lõimes ja mujalgi selle foorumis olen täheldanud vohavat eksitavat ebamäärasust.

Kas saaksid täpsustada milline mudel täpsemalt kestab siis Sinu andmetel 500 km?

Kui kirjutad Keen siis võib see tähendada nii :
Uneek http://global.keenfootwear.com/en-gb/pr ... neek-slide

kui Targhee II Mid http://global.keenfootwear.com/en-gb/pr ... hee-ii-mid

Targhee II Mid näiteks minu jalas on seni kestnud oluliselt rohkem kui 500km.
Tunnen kohe halvasti, kui keegi neid alatult ja alusetult laimab.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 07 Veebr 2018, 09:45

Nukker on seis Eesti poodides tõesti. Oma tütrele oleks vaja talvist matkasaabast nr 38-39, hetkesisuga leidsime matkaspordist mingid valged. Kõik muud poed arvavad vist et alla 40 jalanumbriga inimesed metsas ringi ei konda.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Veebr 2018, 10:29

tripp kirjutas:
06 Veebr 2018, 23:43

LaSportivasid ju Matkasport müüb?!
http://matkasport.ee/category/La%20Sportiva
The size of your pack is relative to the size of your fear.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 07 Veebr 2018, 17:24

re: Keen.
Siinsamas lõimes on ju kirjas, et
"Keeni saabas on p.sk (vabandust) ja kui isegi tehas garanteerib vaid ainult miljoni sammu vastupidavuse- st. u 500 km. ja soovitavalt vaid pehmel pinnasel kõndides."
Üldiselt - chill!!!
Kui sa mu irooniast aru ei saanud, siis oled üle töötanud.
Mine matka natuke :)

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 11 Apr 2018, 12:53

Kuidas on võimalik orki lennata:

Ostsin aasta tagasi Columbia matkatossud, jalas olid ideaalsed ja kuna nad nüüd suremise märke ilmutavad, ostsin uue paari samasuguseid. Sama mudel (ka pikk tootekood täpselt sama), sama number. Aga esimese päeva õhtuks kannale tekkinud vill ütles, et midagi siiski ei klapi. Võtsin põhjalikuma uurimise ette, uutel tossudel on kannaosa tühised 4-5 millimeetrit kõrgem, ning sellest piisab, et nad minu jalale enam ei sobiks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Apr 2018, 16:25

Kas talla küljed on osaliselt sinised?
All engineers are cyborgs

throt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas throt » 18 Okt 2018, 13:26

Ostsin eelmisel kevadel endale Columbia matkasaapad
https://www.columbia.com/mens-newton-ri ... 94731.html
Alguses vajas veidi sissekandmist, kuid pärast olid jalas jube mugavad. Veekindlad on nad kuni paelte aluse tekstiilini. Ka talvel väikese külmaga oli väga ok. Nüüd sügisel märkasin, et sismine vooder on hakkanud läbi kuluma ja ka sisetald suht läbi omadega. Tundus väga üllatav, et tossude sisemus peab kauem vastu. Muidu poleks veel väga hullu olnud ja ka talla muster oleks veel aastakese ehk vastu pidanud, aga viimasel jalutuskäigul ca 3km peal hakkas jalg ühe külje pealt valutama, saapast kive ega midagi ei leidnud ja püüdsin siis järelejäänud 3km auto poole asutuda jala teisel küljel. Selgus, et saapa sisemine põhi oli läinud servast kortsu ja ega seda sirgeks enam õnnestunudki saada. Mõtlen siin, et 400-500km ei ole ju mingi vahemaa, kui teised räägivad aastaid vastupidavatest saabastest... või siiski? Nüüd olengi valiku ees, kas osta samasugune odavapoolsem saabas või on kallimatel käimadel parem vastupidavus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Okt 2018, 15:09

Pühapäeval ostsin Ülemiste Rademarist teise samasuguse paari, ca 135€ vist oli. Proovisin jalga, sam atunne. Proovisin sama mudeli musta ka, täiesti teine tunne, ei tule samast masinast.
Sellel paaril pole 130 kilo juures deformatsioone ilmnenud.
Odvama otsa asjadel on kvaliteet juhuslik.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Okt 2018, 18:55

throt kirjutas:
18 Okt 2018, 13:26
kui teised räägivad aastaid vastupidavatest saabastest... või siiski?
Kõik oleneb konkreetsetest saabastest, mingil määral ka firmast.
Talupojatarkusest lähtuvalt võiks ka ise mõelda ja kahelda, et kui asi näeb välja liiga hea, et tõsi olla, siis reeglina ta tõsi pole, ehk ulmeodavad ei ole ulmehead, megakerged pole megakestvad jms ja tõde on alati kuskil olemas aga teda on raske üles leida. Kõige paremini jõuab kõik kohale läbi enda ostude ja katsetuste, iga järgneva ostu puhul oled targem, oskad paljusi asju vaadata juba ostes, loomulikult kõige valusam rahakotile variant.
Mulle pole mingi argument kellegi kiitus või laitus toote kohta, kui mul pole selle keski kohta mingit taustainfot. Mulle piisab ka mingist netitaustast, käib palju, käib seal, paneb pilte, selge, ongi aktiivne kasutaja, mitte netikommentaator. Minu jaoks on kaupmehe kõige idiootsem väljend - kle neid on päris palju ostetud. Kui pisieestist mingit infi ei õnnestu saada, siis mingite toodete puhul tasub ka googeldada ja ise olen sirvinud miskite müügikoletiste nagu cabelas ja amazon jms tärnindust. Viietärnikommentaare ei jõua keegi lugeda ja osaliselt on see ka mõtetu, kuna suur osa nendest annab viis tärni kiire tarne , kättesaamiseufooria ja jumal teab mille eest - kiirelt tulid, ilusad, järgmine nädal proovima. Paaritärniandjaid jõuab rohkem sirvida ja seal räägitakse ka tekkinud probleemidest. Konkreetselt googeldasin seda columbia mudelit.
am.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Okt 2018, 21:45

Ainukesed jalanõud, mille kohta võiks öelda, et kaua kestsid, olid mingid Prantsuse päritolu sõjaväesaapad, mille 92 või 93 aastal kasutatult ostsin. Ninast oli tald veidi lahti, omanik ütles, et oli purjus peaga millegi vastu löönud. Ütles, et edasi ei hargne. Kummalisel kombel kandsin neid saapaid vabal ajal, jahil, kalal, välitööl jne 8 aastat. Sees oli nahkvooder, see kulus lõpuks läbi. Ja tald oli 8 a hiljem ninast täpselt nama palju lahti. Tald oli omajagu kulunud ja väljanägemine üsna väsinud. Aga kõlab siiski nagu kalamehejutt.
Hiljem olen olnud rõõmus, kui leian jalanõud, mis jalga lähevad ja topelt rõõmus, kui hooaja vastu pidasid. Ja sadu kilomeetreid pole ma viimase 15 a kindlasti käinud.
Mis talla volti minekut puudutab, siis pehmemat sorti tallad on saanud poes proovimisest jäävkahjustusi. Üldiselt ma siiski väldin kauba tahtliku rikkumist, enamasti teen esimese ettevaatliku toetuse, tunnetan, kas kand vajub läbi või mitte.
Ja veel see jama, et tõepoolest, tugevad saapad siiski kerged pole. Kui vahepeal väga nõrk olin, siis valisin pigem väga kergeid jalatsid. Praegused Columbiad ei liigitu minu mõistes kerges, aga käin nendega jala tööl, ei pane tähele enam. Vahel isegi ei märka, kui 3 km möödunud on.
Rohkem saabastega sedavõrd vedanud pole, mingi detail ikka otsad annab. Ei maksa jalanõude osas ootusi väga suureks kruvida.
"kõik mis liigub, see kulub, kõik mis kulub, see kaob...(autorit ei mäleta)"

fjällrebane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas fjällrebane » 23 Okt 2018, 00:22

https://www.hanwag.com/shop/hanwag-anis ... rde-brown/
Need olid mugavad mulle. Kui keegi on proovinud Hanwag saapaid

throt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas throt » 24 Okt 2018, 11:06

Tänud kaasa mõtlemast. Kuna saabastel oli välimus suht ok, koer tahtis jalutamist ja ei viitsinud Tallinnasse uute saabaste järgi minna, siis lükkasin liivapaberiga talla siledaks (mõtlesin, et pole hullu kui pärast enam vett ei pea, sest muidu oleks nii ehk naa ära visanud), teistest jalanõudest värskemad sisetallad ja oli päris ok - tundub et siiski veab selle hooaja veel läbi. Eesti häda on selle suurus ja seetõttu saabaste valik suht kesine. Mäletan, et toona kui saabast valisin, siis see 70€ jalats istus mulle oluliselt paremini, kui 200€ maksev. Eks siis olen mingi hetk ikkagi dialemma ees, et kas osta odav aastaks, või võtta kallis ja loota et kestab kauem.
Nohik, ise mõtlesin kah et no palju ma siis nendega käin ja hakkasin arvutama. arvasin et äkki mingi 100km max ehk tuleb kokku, aga - nädalas astun 40-50k sammu, sellest veidi alla poole õues (so saabastega), samm veidi alla meetri ja tulemuseks ca 50-60km kuus (4 nädalat). Suvel saabasetega ei liikunud, seega arvasin et ehk poole ajast kasutasin, sain endalegi üllatuseks 400-500 km kokku.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Okt 2018, 11:44

Millegipärast liitsin enda käimisi samuti, ei andnud rahu. Kandsin neid tosse igaks juhuks enne matka. Matka ajal kilomeetreid palju polnud, aga pinnas oli karm ja märga said ning märjalt sai käidud. Pärast olen käinud looduses, suvilas ja tööl enamvähem pidevalt, kuigi mu käigud pole pikad. Märjaks ja mudaseks on korduvalt saanud. Aga 300 km võib siiski täis olla.
Nädalavahetusel lasin pesumasinast läbi. Väljanägemine on okey. Külgedel on väiksemaid ja suuremaid kriime, aga ühtki õmblust ega detaili kriimud õnneks läbi pole lõiganud. Kõige üllatavam on minu jaoks, et kannad pole niiöelda läbi tallatud. Suuurema osa jalanõusi viskan ära seetõttu, et kannaaluse tallaosa konstruktsioon annab alla. Ilmselt teist sama palju kannatab veel käia, edasi ei tea. Hetkel julgeks isegi veel ühe enda mõõdus matkakese teha.
Ja neil tossudel on niidid muu materjaliga kooskõlas. Paljudel vabaajajalanõudel kuluvad niidid läbi, kui looduses (mitte rajas) käia.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist