AA/AAA USB akulaadija/akupank

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Stern
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

AA/AAA USB akulaadija/akupank

Postitus Postitas Stern » 02 Juul 2016, 16:44

Otsin alternatiivi sellisele elementaarsele asjale nagu AA/AAA USB akulaadija/akupank. Näeb välja selline
http://www.goalzero.com/p/133/Guide-10- ... ttery-Pack" onclick="window.open(this.href);return false;
Mõte on siis kasutada sellist karpi koos päikesepaneeliga
https://www.powertraveller.com/en/shop/ ... treme-12v/" onclick="window.open(this.href);return false;

Eestis on silma jäänud
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Kod ... ad/250744/" onclick="window.open(this.href);return false;

Oskab keegi soovitada kuskohast vaadata?
https://sternthing.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: AA/AAA USB akulaadija/akupank

Postitus Postitas Maidor » 02 Juul 2016, 18:19

Kuna mul oli kiiresti akupanka vaja siis soetasin selle- https://www.klick.ee/romoss-akupangad" onclick="window.open(this.href);return false; . Kirjade järgi jagub sellest vaid ühe korra laadimiseks minu telefonile. Katsetan enne matkale minekut ära. Lai valik on osta.ee . Ise nüüd võtan kaasa lisaks makita 10,8V akutrelli akud ja 12V usb autolaadija. Need päikesepaneeliga akupangad päikese jõul laadida ei jõua.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 02 Juul 2016, 23:14

Maidor kirjutas:Kuna mul oli kiiresti akupanka vaja siis soetasin selle- https://www.klick.ee/romoss-akupangad" onclick="window.open(this.href);return false; . Kirjade järgi jagub sellest vaid ühe korra laadimiseks minu telefonile. Katsetan enne matkale minekut ära. Lai valik on osta.ee . Ise nüüd võtan kaasa lisaks makita 10,8V akutrelli akud ja 12V usb autolaadija. Need päikesepaneeliga akupangad päikese jõul laadida ei jõua.
Ka minul oli kiirelt ühte akupanka juurde vaja ja sai samuti ostetud Ramoss sailing 2 - oli poole väiksema mahtuvusega kui UK Amazonist ostetud EasyAcc 10000mAh akupank aga hinnalt umbes sama kallis. Ramoss akupank pidas vastu veidi üle nädala, siis keeldus töötamast. Kahjuks olin tseki minema visanud ja ümber ei vahetatud. Lõhkusin akupanga lahti ja põhjuseks olid koostel panemata jäänud kruvid. Trükkplaat oli paigalt liikunud ja sisselülitus nupp ei saanud seetõttu töötada. Sai kruvid leitud ja töötab jälle, aga välimus on rikutud.
Vaatasin praegu üle, aga kahjuks praegu selle firma pankasid eestisse ei saadeta :(
Katsetasin ka väiksemaid päiksepaneele, aga alla A4 mõõdus paneelid jäävad nutitelefonile lahjaks. Samuti ei saanud minu nutitelefone liikudes otse paneelist laadida - kui korraks varju minna siis telefon lõpetas laadimise. Seega tuli päiksepaneeliga akupanka laadida ja akupangaga omakorda laadisin telefoni.
Samas 10000mAh akupangaga ja täislaetud nutitelefoniga saan kuus päeva hakkama. (kui nutitelefon väljalülitada siis isegi rohkem) Lühematel matkadel pole päikesepaneeli vajagi. Lihtsalt helistamiseks kasutan matkal 15 € telefoni mille aku ooteaeg on 30 päeva .
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 00:03

Kuna olen harv käija, otsustasin patareipanga kasuks.
Antud komplektis jadaühendusega 2 x 8AA pesad ja volt/ampermeetriga sigarisüütaja USB adapter (10-24V). Kokku hind ca 10€. Patareid on kohapealt ostetud Duracell Industrial 0.5€/tk. Kõrge algpinge on valitud parema kasuteguri pärast. Kui nende pinge on 10V peale tõmmatud, on nad ka täitsa tühjad. Kaal paraku 470g. Kasulik maht võiks olla ca 40000mAh (usb väljundist), pole kontrollinud. Pole raatsinud veel Hiinast usb powermeetrit tellida.
Lühema reisi jaoks ostan 10-se boxi.
02072016838.jpg
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 03 Juul 2016, 10:20

Sai kah alguses patatede pealt laadimisega katseid tehtud (kirjeldus foorumis olemas) minu arvestuste järgi on akupangaga mAh kaal kõige väiksem ja rahaliselt kah kõige soodsam. Kasutasin alla kahe eurost pingemuundurit.
Süsinik tsink patareisid tuleks vältida nende väikse mahutavise tõttu, alkalain on hea. Duracellid lähevad liiga kalliks.
Seda veel, et tavaliselt arvestatakse akupanga mahtuvust 3,6V juures.
...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Juul 2016, 11:36

Stern, mis praegu olemas ja mis eesmärgiks?
Kui vaja just selle Powermonkey täiskomplekti või muu kangema 12V väljundiga akupanga pealt AA / AAA pulki laadida, on valikus sisuliselt kõik 12V adapteriga laadijad, ka need, millele sigaretisüütjasse istuvat juhed komplektis kaasa ei tule. Halvemal juhul tuleb vaid ise kaabel leida või leiutada. Ainult et need adapteriga laadijad kipuvad vähe võimsamad ja 4 pesaga olema, st kõikide pesade kiire laadimisega tekib kindlasti mingi jant (Powermonkey 12V väljund on kuni 800mA).

Otse väiksemast paneelist toites võid ju katsetada väiksemate 1 - 2 pesaga USB laadijatega, Renovaarist või mõnest fotopoest võiks näiteks Eneloop / Panasonic USB AA/AAA laadijaid veel saada. Head tulemust lubada ei julge - ilmselt vilgub laadija osa ajast lihtsalt sisse välja. Coal Zero on sellega ilmselt ette arvestanud, aga see klots on muus osas nii ja naa - http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html" onclick="window.open(this.href);return false; (kui detailid ei eruta, võid lihtsalt alla kokkuvõtteni kerida) .
Tavalise USB-väljundiga akupangaga külge vaata jälle neid samu 1-2 pesaga NiMh AA/AAA laadijaid.

Aga NiMh AA/AAA akudel kaks ühes variandid, ehk samas karbis nii akusid laadida kui USB-august särtsu välja ajada, on tänasel päeval heal juhul vaid keskpärane lahendus - nii hinnalt, kaalult kui võimekuselt. Muidugi ei tea, mis ekspetsi plaanid, aga näiteks nädala-paari kaupa juhtmest eemale hoidmise tarvis, kus AA pulki vaja vaid gepsu sisse, on kindlam variant piisaval arvul akusid lihtsalt kodust kaasa võtta. Kui lambid ja muud asjad samuti veel AA/AAA vormis särtsu eeldavad, võib kaalukeel muidugi kuhugi mujale sattuda. Aga ka siis on minu meelest mõistlik särtsu kogustes kaasa tassida või puhverdada ikkagi liitiumi peal toimetavasse panka ja sealt edasi NiMh pulkadesse laadida, vähemalt üks seade ja komplekt kaableid küll lisaks, aga see-eest töötab.
Tarmo kirjutas:Seda veel, et tavaliselt arvestatakse akupanga mahtuvust 3,6V juures.
Nagu ka sisuliselt kõikidel muudel LiIon/LiPo akudel asjatavalet taskuseadmetel - telefonid, tahvlid, kaamerad,...
Ehk 3.6 .. 3.7V Ah ümber rehkendamiseks 5V peale annab suht harva midagi juurde, pigem võtta kadudeks lihtsalt mingi 5 .. 20% Tambov.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 12:02

Jah, tihti käiale on akupank hinnalt vaieldamatult soodsam. Mingid 3V pulgad olid ka arvestatavalt kergemad. Miinuseks on, et neid pulki on keeruline ja ohtlik täitsa tühjaks laadida. See 3.6V küsimus on müüdavate akupankade probleem küll, et nad on suhteliselt madala pingega, see säästab laadimiskordi, aga kasutegur kannatab.
Hinnaga on nii, et kui raiskan korra aastas 8€ nende peale, elan üle. Kuni kolmepäevased otsad Eestis käin ära ilma laadimisvõimaluseta.
Ka fotoaparaadi sees tarvitan Duracell Industrial AA-si. Teen pilti nii vähe, et need kestavad vahel 2 aastat.
Ja üleüldse õnnestus jälle eelmine postitus valesse teemasse postitada.
Tarmo kirjutas:Sai kah alguses patatede pealt laadimisega katseid tehtud (kirjeldus foorumis olemas) minu arvestuste järgi on akupangaga mAh kaal kõige väiksem ja rahaliselt kah kõige soodsam. Kasutasin alla kahe eurost pingemuundurit.
Süsinik tsink patareisid tuleks vältida nende väikse mahutavise tõttu, alkalain on hea. Duracellid lähevad liiga kalliks.
Seda veel, et tavaliselt arvestatakse akupanga mahtuvust 3,6V juures.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 16:30

Ja see mure on mul ka, et praegune gps tahab otse 9-30V saada, seda akupangast ei saa.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 03 Juul 2016, 17:08

Nohik kirjutas:Ja see mure on mul ka, et praegune gps tahab otse 9-30V saada, seda akupangast ei saa.
Siis vist 18650 akud kõige parem lahendus, paned kolm või rohkem järjest.
Selle Ramossi sees paistsid kah 18650 akud olevat.
Pilt
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 17:58

Palju nende tüki mahtuvus on?

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 03 Juul 2016, 19:03

Nohik kirjutas:Palju nende tüki mahtuvus on?
2600mAh x2 ehk 5200mAh. Minul ühe akuga 2600. Telefonil ka täpselt aku 2600, kuid sellega akut täis ei lae. Kaod on päris suured; 13%- 70% peale sain kõigest tunni ajaga.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 19:36

Nende häda on selles, et nende pakk peaks suurem olema, ehk paralleelselt peaks reid rohkem olema. Päris tühjaks saab need üsna väikse voolutugevuse puhul. Kaalu mõttes võib minu pakett efektiivsem olla. Ma kardan, et need 2 patareid ei suuda 1A välja anda. Minu pakett annab. 18650 kaal on vist ca 42g. AA industrial on 24 grammi, 2300-2830mAh olenevalt voolutugevusest ja temperatuurist.
Võiks väita, et akupank on ökoloogilisem, aga ma kahtlen ka selles. Ka raha on omamoodi ökoloogika möödupuu. Ku te annate rohkem raha välja, väites, et see on ökoloogiline, siis selle raha saaja ikkagi ostab jälle midagi või tarbib luksust. Isegi kui keegi selle raha ära põletab, tõstab see muu rahamassi väärtust ja keegi tarbib ikka rohkem. Ökoloogiline saab olla ainult mitte tehes.
Maidor kirjutas:
Nohik kirjutas:Palju nende tüki mahtuvus on?
2600mAh x2 ehk 5200mAh. Minul ühe akuga 2600. Telefonil ka täpselt aku 2600, kuid sellega akut täis ei lae. Kaod on päris suured; 13%- 70% peale sain kõigest tunni ajaga.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 03 Juul 2016, 20:16

Minu EasyAcc PB10000C akupank suudab kuni 2,1 A välja anda. Aga USB juhtmed peavad siis ka head olema.
Selle Ramossi kohta ei oska maksimumi kahjuks ütelda, aga korraliku juhtmega töötas ampriga küll.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 20:27

Olgu, kui mul kõik seadmed saab usb-st laaditud, siis kaalun.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Juul 2016, 22:55

Nohik kirjutas: Ma kardan, et need 2 patareid ei suuda 1A välja anda.
Korralikul pulgal ei ole probleemiks 5A elemendi kohta, Hiinamaal ei tehta lihtsalt piisavalt jämedaid kaableid :p
3400mAh Pana pulkade test

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2016, 23:35

Suutsite mind üllatada, aga aastas ühe matka tegijale on tasuvus küsitav. Ühe matka kontekstis on kaal 1.3X AA kasuks, hind 10X. 10-t aastat nad kindlasti ei tööta.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 04 Juul 2016, 09:21

Nohik kirjutas:Suutsite mind üllatada, aga aastas ühe matka tegijale on tasuvus küsitav. Ühe matka kontekstis on kaal 1.3X AA kasuks, hind 10X. 10-t aastat nad kindlasti ei tööta.
Mille pealt see 1.3x , 10x ja 10 aasta eeldus tuleb?
Li-Ioni energiatihedus on kuni 160 Wh/kg, Alkalinel a' 80 Wh/kg.
Li-Ioni eluiga sõltub esmajoones väärkohtlemisest ( lühistamine, üle- ja alalaadimised), laadimstsüklite arvust (500 -1000) ja hoiutingimustest (temperatuur, optimaalne ladustamispinge 3.6V, st neid ei tohiks pikalt seisma jätta ei silmini täis laetuna ega tühjana).

Kuidas mahutavust võrdled? Üks 3400mAh 3.7V Li-Ion element kõrvutatuna ühe 1.5V Alkalinega või kokku laotud süsteemina - 16x1.5V Alkaline + sigarisüütaja 5V USB toide?

Esimesel juhul on ühelt elemendilt 5V saamiseks vaja ka pinget üles muundada, teisel juhul alla tuua. Sama efektiivsuse juures on teine variant lihtsam ja odavam, st ausamaks 5V võrdluseks on abiks võtta vähemalt 2S Li-Ion pakk, 7.4V
Lisaks on Alkaline ja LiIoni tühjenemiskõverad erinevad, st ei kannata otse 1:1 võrdlust - 3.7V nominaaliga Li-Ion kukub 4.2V pealt 3.7V peale kusagil 50% kandis, 1.5V Alkaline kukub 1.5V pealt alla sisuliselt kohe peale koormuse rakendamist.
>< märkide ladumiseks rehkenda elemendi või süsteemi maht Ah pealt Wh'ks ümber.

Rääkides kuludest ja ökoloogiast (ka mitte-tegemise võtmes), saab hinnatundlik kuid tehnikahuviline akkutarbija, kes Li-Ion ohtude ja mõningate nüanssidega kursis, enda 18650 varud läbi läpaka akude taaskäitlemise. Otse soovitada muidugi ei riski, see on teema, kus hooletus võib päädida ka päästeameti väljakutsega. Viimase aasta jooksul on kohalike droonimeeste Li-Ioni / Li-Po õnnetusi ka meediasse jõudnud.

Tervitused ja vabandused Sterni suunas, jälle üks teema kapitaalselt ära kaaperdatud :oops:

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juul 2016, 10:12

Kui suur töö pole, siis moderaator võiks selle teema siit ära küll tõsta.

Peab tunnistama, et elektrit ma ei tunne, see ei moodusta mu peas mõtlemiseks piisavat tervikut. Saan sellest aru küll, et süsteemid on üsna erinevad. Ja võrdlen neid süsteeme praegu äärmiselt egotsentriliselt enda oskustest ja võimalustest lähtuvalt. Ja mitteteadmisel on valikutes üsna oluline osa.
Energiatihedus massiühiku kohta on neil sarnane. Kui akut halvasti ei kohtle, siis akul pigem väiksem. Ka väärkohtlemine on mu jaoks üsna oluline argument. Isegi kui ma neid tühjaks ei piina, võin lihtsalt aastaks kappi unustada. Ja mingi ostuspetsialist ka pole, ma saan aru, et Hiinast ostes saab igasugu huvitavaid tooteid. Ja korralikud maksavad korralikult. Läpaka akusi mõtlesin ka, aga mul pole juurdepääsu läpakalammutusele.

http://web.mit.edu/2.009/www/resources/ ... Primer.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 04 Juul 2016, 10:29

mh.. kui rohkemaid allikaid vaadata, siis Alkaine energiatihedus kõigub tõesti seinast seina sõltuvalt koormusest, selle osa kirvega võrdlemisest astun vähe tagasi, aga posti muutmiseks on aeg juba ümber saanud.

Kasutaja avatar
seiklus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seiklus » 04 Juul 2016, 10:46

Tellisin kunagi sellise laadija/panga. Peale ühte proovimist veendusin, et minu elektroonikale jääb nõrgaks 4 AA patareid. 9 euro eest nõus maha müüma.

Pilt

Rohkem pilte siin http://album.ee/node/29249719/50350957

http://www.arvutitark.ee/est/tootekatal ... mAh-149917 Ostsin selle toote ja nüüd pole energiaprobleeme olnud. Tundub kõige optimaalsem.
Vaata saadaolevat varustust ka siit http://album.ee/user/406926
Eriti soodne kaup siin https://goo.gl/NJtz1r

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juul 2016, 13:37

Aga kui arvutada, siis võib olla küll, et kui ise teha väga headest pulkadest akupank, ja lisada antud kombinatsiooniga sobiv pingemuundur, on tulemuse erimahtuvus parem kui alkalinega. Siin viimati lingitud pangal pole erilist kaaluefekti.
Mis hinnaga neid häid pulki usaldusvärselt kätte saab?
margusl kirjutas:mh. kui rohkemaid allikaid vaadata, siis Alkaine energiatihedus kõigub tõesti seinast seina sõltuvalt koormusest, selle osa kirvega võrdlemisest astun vähe tagasi, aga posti muutmiseks on aeg juba ümber saanud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juul 2016, 13:55

See viga on jah, et alla 10 AA ei saa ampreid väga kätte.
seiklus kirjutas:Tellisin kunagi sellise laadija/panga. Peale ühte proovimist veendusin, et minu elektroonikale jääb nõrgaks 4 AA patareid. 9 euro eest nõus maha müüma.

Pilt

Rohkem pilte siin http://album.ee/node/29249719/50350957

http://www.arvutitark.ee/est/tootekatal ... mAh-149917 Ostsin selle toote ja nüüd pole energiaprobleeme olnud. Tundub kõige optimaalsem.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 04 Juul 2016, 23:44

Nohik kirjutas:Kuna olen harv käija, otsustasin patareipanga kasuks.
Antud komplektis jadaühendusega 2 x 8AA pesad ja volt/ampermeetriga sigarisüütaja USB adapter (10-24V). Kokku hind ca 10€. Patareid on kohapealt ostetud Duracell Industrial 0.5€/tk. Kõrge algpinge on valitud parema kasuteguri pärast. Kui nende pinge on 10V peale tõmmatud, on nad ka täitsa tühjad. Kaal paraku 470g. Kasulik maht võiks olla ca 40000mAh (usb väljundist), pole kontrollinud. Pole raatsinud veel Hiinast usb powermeetrit tellida.
Arvan, et kasulik mahtuvus tuleb sul kuskil 10 000...15 000 mAh kanti.

Minu patareide katsetused: http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 98&#p18898" onclick="window.open(this.href);return false;

ja kasuteguril polest pole olulist vahet, kas alalisvoolu muunduriga pinget tõsta või langetada.

Ampreid (laadimiskiirust) saab telefonile kõrgema pingega muidugi kergemini kätte.
Kindlasti tuleks matkal kasutada alalisvoolu muundureid nende oluliselt suurema kasuteguri tõttu, võrrelduna sümeetrilise pingeregulaatoriga (nn. KREN) . Näiteks kreniga kümnest voldist viis tehes läheb üle poole energiast kaduma. Kaheteistkümnest voldist viis tehes läheb kaduma umbes kaks kolmandiku. Sellepärast on neil vajalikud suured radiaatorid.
Alalisvoolu muundurite kasutegurid on 95% juures ja tihti jahutusradiaatoreid polegi. Hinnad on neil kah juba päris soodsad.
Autolaadijates nüüd kah enamasti alalisvoolu muundurid.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Juul 2016, 08:57

Ei tahaks uskuda, et nii vähe saab, aga ma ei saa välistada, et sul õigus on. Neil duracellidel lubatakse 2300.0mAh - 2850.0mAh. Muunduril lubatakse 10-24 voldi sisendi piires kasutegurit vähemalt 95%. 16x2300x0.95=34960 . Kuna ma ei tarvita pidevalt, tulevad puhkeajad vahele, on võimalik, et saan selle ka kätte. Ma tegelikult loodan rohkem. Testides saadakse vähem, aga testides lastakse nende pinge 1v peale, nad ei ole tegelikult veel tühjad. Isegi kui neid päev seista lasta, töötaks nad veel veidi ka 1V-ni. See muundur vist tegelikult andis ka 8V sisendiga 5V välja. Seega saan nad tühjendada 0.5 V peale. Kuna nad pole seadmes sees, pole suur draama, kui nad veidi soenevad ja plöga välja jookseb. Sinu patareide katses ma kahtlustan, et sa ei saanud neid patareisid tühjaks. Aga nagu ma alustasin, ma tean elektrist liiga vähe ja sul võib õigus olla. Võimalik, et ehitan igiliikurit.
Aga kuna see aasta matk läheb jalgade nahka, jõuan mingi riista tellida ja igasugu variante testida. Üks selline, mis Wh lubab mõõta, on kahjuks läbi müüdud. http://www.dx.com/p/zndiy-bry-mini-0-91 ... ter-353028" onclick="window.open(this.href);return false; .

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 05 Juul 2016, 10:06

Muunduri enda kasutegur on ka funktsioon koormusest, Tervikuna vaadates hakkab akude ja pankade puhul pinge üles konvertimisel rolli mängima ka elementide sisetakistus, mida suurem koormus üksikule elemendile osaks saab, seda rohkem energiat kulub ilma soojemaks kütmiseks juba enne konverterini jõudmist. Ehk siis ka täpselt samade elementide korral on neetult keeruline 1x18650 pangast (3.7 -> 5V) saada 1A .. 2A juures pool nendest Wh'dest, mis tuleksid jadamisi konfis 2x18650 pangast (7.4 -> 5V). Reaalselt akupankades kasutatavates skeemides on 90+% kasutegur 1A juures *VÄGA* hea, see ei tähenda otse kallist ega haruldast, aga ka 80% .. 70% on suurematel koormustel tavaline, eriti, kui tuleb pinget üles kruvida. See on otse panga klemmidelt mõõdetud sisend- ja väljundvõimsuste suhe. Äriline pool mängib samuti rolli, kui hiina inseneril on valida, kas ehitab skeemi $2 või $1.95 komponendi ümber, siis preemia tarvis valib ta viimase, isegi kui 0.001% lõppkasutajates suudavad tuvastada, et see valik tähendas kasuteguris näiteks 10% vahet.
Nohik kirjutas:Mis hinnaga neid häid pulki usaldusvärselt kätte saab?
http://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lisaks kohalikud ja kaugemad taskulambi- ja e-sigareti ärid. Hiinlaste fasttechid, gearbestid, alid jm ilmselt toidavad ka, aga riskide maandamiseks on abiks end mingite huvigruppide foorumitesse kaevata, seal tavaliselt hõigatakse, kas konkreetse bazaari müüdav konkreetne artikkel on õige asi või üle öö jamaks muutunud (näiteks http://forums.mtbr.com/lights-night-riding/" onclick="window.open(this.href);return false; ,http://budgetlightforum.com/ ). E-suitsetajate foorumid pakuvad vast sama infot.
Ja lihtsalt näitamaks, milliseid toorikuid liikvel on https://www.fasttech.com/products/1424/ ... nk-battery" onclick="window.open(this.href);return false; , lisaks usbile 3.7 .. 12 V väljund, aga kui plaanis sellisesse akukarpi laotud pulki ka eraldi kasutada, siis karbis sees laadimine tundub esmapilgul vähe kahtlane.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist