Võhandu maraton - 18. aprill 2015

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Vasta
syrts
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Nov 2014, 20:35
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Võhandu maraton - 18. aprill 2015

Postitus Postitas syrts » 26 Mär 2015, 20:39

Tere!
Kas keegi on minemas Võhandu maratonile?
Äkki oleks võimalik korporeeruda ja üksteist aidata - endal on mure just nimelt nö saatemeeskonna osas.

Kasutaja avatar
hanneshk
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 47
Liitunud: 15 Dets 2012, 09:29
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas hanneshk » 29 Mär 2015, 20:18

videode järgi on üsna karm :-)

margusl
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 766
Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas margusl » 29 Mär 2015, 21:37

Karmiks läheb siis, kui videod ära lõppevad ja peab mööda pea seisvat vett omal jõul kõplama hakkama. Saad aru, et istme maitse on juba paar viimast tundi kurgus olnud ja kõik need uued huvitavad lihased on ka endast mõnda aega märku andnud. Aga nüüd ei ole enam midagi, mis sellest rutiinist korraks ka välja ja tooks ja juhuukarmrsk asemel on t*&#.!maivõijama veelmaksinsellevärgieest.

K1? Enda või rendikas? Kui mure ületassimistega, siis väga katki ei ole ennast vaja mõelda - sätid end mõne teise solistiga samasse temposse ja saate mõlemad üle tammide. Kui mudases kaldas jalad enam ei kanna ja käed niigi otsast tahavad kukkuda, siis see tassimine muidugi miskit lõbusat ei ole, aga ei ole näinud-kuulnud, et keegi selle pärast pooleli jätnud oleks. Või on teema ka logistikas? Rendi korral uuri ka laenutajalt teiste saatusekaaslaste kontaktide kohta või palu tal teade laiali saata (pealegi on ka tema huvides võimalikult palju enda alustest just lõpus ja võimalikult varakult peale korjata). Muid huvitatuid on lihtsam läbi kajak.ee foorumi kohata.

Avo
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 421
Liitunud: 13 Veebr 2011, 17:35
Asukoht: Tartu-Tallinn
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas Avo » 30 Mär 2015, 08:22

Paari sõnaga ja vägatabavalt öeldud.:)
Ma lähen ka võhandule, aga mitte kui võistleja.Sõidan mõnedkümmned kilomeetrid.Ei jõua ma seda 100 km läbida, vanainimese puusad ja kondid on haiged, seal enamus noored.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 10 Juul 2013, 12:18
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas heiki » 30 Mär 2015, 09:23

2013 ja 2014 sõitsime sõbraga 2-se süstaga Võhandu maratoni ja selles osas Margusega täiesti nõus. Niikaua, kui on põnevamaid kärestikulisi kohti, on kõik äge, kui aga pikk ja seisev vesi tuleb, algab see mõnus eneseületamine. Kui aga hea emotsiooniga lõpuni kõblata ja mitte tujul langeda lasta, siis on pärastine emotsioon seda kõike väärt.
Võib-olla meil vedas, kuid kärestike osas midagi karmi polnud. Õige(piisava)kiirusega otse peale minnes ja mitte üleliia võimeldes polnud probleeme. Süstaga kokkupuude oli enne esimest aastat ainult minul ja seegi oli tunni-paarine matk Tallinna lahel. Julge pealehakkamine on pool võitu :)

syrts
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Nov 2014, 20:35
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas syrts » 30 Mär 2015, 10:56

Kanuu on renditud ja sõudjaid 2. Kuid mõlemad naisterahvad ja sealt ongi mõned logistilised/jõudu nõudvad probleemid. Alustame teekonda Tartust ja siin on abilised olemas, kes kanuu aitavad auto katuseraamile saada. Stardis loodame, et leidub häid inimesi, kes aitavad selle maha võtta... aga vot pärast lõpetamist uuesti auto peale saamisega on küll hetkel suur küsimärk - kahe naisterahva jõust pärast kilomeetreid aerutamist vaevalt et selleks jätkub. Lisaks on probleem autojuhi leidmisega (auto on olemas ja jääks starti) just hommikust kuni õhtul 9ni, kes vajalikul hetkel appi tõttaks... Hilisõhtul oleks abiline olemas. Lõpuni me kindlasti ei jõua, pigem on soov näha oma võimete piire. Aga kui juba soov osaleda on, küll siis need muud mured ka kuidagi lahenduse leiavad.
Tänan soovituse eest - uurin kajaki foorumist ka!

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 23 Okt 2012, 15:14
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas triip » 30 Mär 2015, 11:32

syrts kirjutas:Lõpuni me kindlasti ei jõua, pigem on soov näha oma võimete piire.
See on küll natuke vale suhtumine :) Valget aega on umbes poole kümneni .. kümneni ehk siis ca 15 tundi. Kui terve päev mõistlikult sõita ja enam-vähem kella ja läbitud tee järgi keskmist kiirust jälgida, siis on see täitsa tehtav. Korralikumad pealambid kaasa ja kui tunnike-paar ka pimedasse jääb, siis saab üsna kindlasti lõpuni. Valges pole mitte mingit mõtet jõe pealt ära tulla ning õhtul on teil juba autojuht olemas, seega nagu probleemi ei olegi? Kui küsida, küll siis aidatakse paati üle tassida ja pärast autole tõsta. Pealtvaatajaid ja muidu rahvast on igal pool palju. Kui söök-jook ja üks-kaks komplekti kuivasid vahetusriideid kaasas on, siis pole seda saateautot eriti vajagi.

margusl
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 766
Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas margusl » 30 Mär 2015, 13:50

Just, sama meelt, korjake ikka pigem tarkust ja meelekindlust lõpuni välja tõmmata, see katkestamine las jääb kõige viimaseks õlekõrreks, mentaalseid turvavõrke saab endale enne seda viimast ja lõplikku päris mitu tekitada ja läbi proovida. Eelmise aasta C2WOM ja C2MIX teise poole aegadest näeb ära, kui pikaks olemiseks võiks end ette häälestada, C2WOM alustajate/lõpetajate suhtarv ei pruugi just kindlust sisendada, aga seda magusam on end rahulikult lõppu välja tiksutada.

Mingid olulisemad otsustuskohad võib ka ette läbi mõelda ja arutada, ühelt poolt annab enesekindlust, teisalt ei pruugi väsimusega ja nullist tehtud otsused väga kavalad olla. A'la kui kisub vesiseks, siis riiete vahetus on kohe peale kaldale saamist (väike adrekalaks varjab külmatunde ära ja väsimus pärsib otsustamist, seda koledam on hiljem kangete lihastega võidelda); söögi- ja sirutuspausid kindla aja tagant, näiteks iga tunni 55 minutil, viieks minutiks (kindlat aega on mingist ebamäärasest punktist kaardil palju kergem oodata); söögipunktides pikalt murule lesima ei jää või kui just peab, siiis tuleb end soojas hoida (kui seni oli valus olla, siis jahtunud lihast käima tõmmata on veel valusam); kui söögi-joogiga ülse ei lähe, siis kontrollkogused, mis kindlaks tunniks lihtsalt peavad konsumeeritud olema, tahtest sõltumata (kogu päeva peale 2 kaussi suppi on vähe ja kui seegi vähene enne jaole saamist otsa on lõppend, on tuju ja olemine ikka väga hapu); ennast mustast august leides ei hakka kohe katkestama (need kuuluvad asja juurde ning söögi, piisava möla ja ajaga saab neist alati välja) jms.

Üksinda jõele jäämist karta ei tasu, enamus lõpetmisplaanidega rafte arvestavad niigi öise saabumise ja 15 - 20h ajaga, neil on tavaliselt ka korralikult valgust kaasas, miinuseks vast see, et te ilmselt ei viitsi neid ära oodata ja ei malda ise nii aeglases tempos püsida.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 10 Juul 2013, 12:18
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas heiki » 30 Mär 2015, 23:03

Võhandu ääres on abivalmis inimesi palju, usun, et saate seal, kus vaja, abi.

Korralikud pealambid on väga hea soovitus ja kõik muud eelnevad ka.
Üks asi veel. Meie sõitsime mõlemad korrad õhukese kuivülikonnaga ja olime väga rahul. Kui sinna alla õige kogus sooja/spordipesu valida, siis pole liiga palav ja see gore/muu membraan hingab kenasti. Samas pole vaja näiteks vettekukkumist karta ja külm tuul ei hiili ligi. Kui lähete kuivakate teed, siis soovitan kapuutsiga variante või siis mõelda buffi/mütsi peale, et kaitsta higist kaela külma tuule eest. Kuivasid saab väga mõistliku raha eest rentida nii, et saate need enne starti kätte ja finishis saate ära anda. Kui pakub huvi, siis jagan hea meelega kontakte.

Toitumise poolelt olid ka head soovitused, soovitan veel "mustadeks päevadeks" võtta kaasa paar ampulli vedelat magneesiumi ja mõned energiageelid. Lõpupoole, kui läheb pimedaks ja jahedamaks ja energiakriis ning mineraalidepuudus ligi hiilivad võivad need asjad keha ja vaimu oluliselt turgutada :)

Kogu see jutt ajab mulle endale ka Võhandu isu peale, kui aus olla... :D

rossa
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Juul 2011, 09:34
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas rossa » 31 Mär 2015, 08:54

Tervitus.
Võin eksida, aga maratoni korraldajad olid vist isegi palganud ülevedamiskohtadele inimesi, kes siis aitasid sõiduvahendid veest ja porist välja tirida (kui ma nüüd eksin, siis korraldajad võiksid sellest mõttest kinni krabada ja mõtte teoks teha).
2013. aasta oli vesi suhteliselt kiire ja sai palju ka niisama vee peal puhatud, sest vee vool oli piisavalt kiire. 2014. aasta oli märkimisväärselt veevaene ja puhata sõidu käigus sai väga vähe, muidu oleks praktiliselt seisma jäänud. Ilma vaadates võiks mõelda, et käesolev aasta tuleb sarnane eelmisele aastale, kui vesi oli suhteliselt maas, seega soovitan coca colat ja vähemalt mõned snikersid ühes võtta :)
Jah, selle retke peale mõtlemine tekitab täitsa kahjutunde, et osa seekord ei võta.

Aga jääge siis terveks.

syrts
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Nov 2014, 20:35
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võhandu maraton

Postitus Postitas syrts » 31 Mär 2015, 22:10

Tänan kõiki hüva nõu eest! Kuna minek esimest korda, siis kuluvad nõuanded marjaks ära.
Ning eks siin võib veel tekkida mõningaid küsimusi - siis pöördun uuesti teie poole!

Ands
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 16 Sept 2013, 15:53
Kontakt:

Re: Võhandu maraton - 18. aprill 2015

Postitus Postitas Ands » 21 Apr 2015, 19:53

Kuidas läks, saite lõpuni?
Meil läks segakanuuga 18,5 tundi, kuid punnisime ikka lõppu välja :)

syrts
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Nov 2014, 20:35
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võhandu maraton - 18. aprill 2015

Postitus Postitas syrts » 22 Apr 2015, 10:56

Jõudsime Leevakuni ehk siis 24km jäi veel minna. Maha tulime, kuna kanuukaaslane oli alajahtunud ja ei julgenud tervisega riskida. Edasi aerutades oleks samuti saanud lõpuaja kuskil 18-19 h kanti! Kuna seekord jäi kogu maraton läbimata, siis järgmisel aastal üritame uuesti. Kogemused olemas ja nüüd teada, mida teisiti teha!

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist