Käsivarren erämaa-alue raftiga

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Käsivarren erämaa-alue raftiga

Postitus Postitas Nohik » 13 Jaan 2020, 10:08

Üks pilt jõudis suure hilinemisega minuni, tagasiteel käisin Pallastundurist üle.
pallas.JPG
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Jaan 2020, 11:25

Eelmise reisi piltide või muuvi vaatamine toob jälle kõik kogetud emotsioonid lagedale. Ma oma 19 tundraklipi kleepisin kokku, siis jube vadin hakkas peale järgmise aasta kohta 8-) , et teeme ikka samasse tundrasse aga teisest kohast. Ma imestan, et sa pole veel uut teemat * Vätsärit_ Routasekuru_ poolt * vms teinud ;)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Jaan 2020, 12:25

Peab tunnistama, et töö on mind praegu suhteliselt palju õue viinud ja seetõttu ilmselt unistan vähe. Täna õhtul lähen Saaremaale ära, seal veel 10 km kraavi uurida. Kere on ka kõvasti tihkemaks muutunud välitööga. Neljapäeval jooksin 100m bussi peale ja polnudki selline tunne, et laiali pudenen. Varem oli selline tunne, et kõik mu osad rappusid joostes erinevas rütmis ja see polnud sugugi meeldiv.
Aga eks ma rahakoti järgi vaatan juunis, kas lähen. See sõit on 1 inimese korral ikkagi omajagu raha.
Ja need teema varased tegemised, need olid vaidlemiseks tehtud põhiliselt. Nüüd olen iseenda piiridega enamvähem tuttav ja vahendid enamvähem testitud. Möödund aastaga sai rehabilitatsiooniprogramm enamvähem teostatud, võin ennast jälle matkajate ridadesse rehkendada. Olen endiselt niru, aga siiski liigun.
Vätsäri on ikka mõttes. Enda järgi ütlen, et otsused teeb alateadvus vahetult enne. Pole suutnud isegi otsustada, kas lähen raftiga või ilma. Kui keegi rattaga või jala liitub, ilmselt tuleb raftita. Aga loll on välja käia minekut, kui ei tea, kas raha on.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Jaan 2020, 13:47

Nohik kirjutas:
13 Jaan 2020, 12:25
See sõit on 1 inimese korral ikkagi omajagu raha.
jaa, ma 5 korda üksi käinud põhjapool, sõidupoole kulude peale läheb ühe korraliku asja raha.
Kui ma üksi käin, siis ma ei tee selliseid asju, nagu lillenuusutajatega aga nendega kopereerumine ühisreisiks on mõistlik kompromiss. Samamoodi teiste kalameestega kopereerumine, ma seda ka teinud.
Selle norra poole pealt vätsarisse sisenemise suunal vist jube raske üldse kompanjone leida, seal käiakse üldse vähe. Mingi teine suund oleks kindlasti transpordi osas oluliselt lihtsam. Ega see ei loe, et stardikoht on populaarne, inimtühjuse ja üksiolemise leidmiseks pole vaja muud teha, kui natuke kurssi muuta, isegi kungsledeni rajoonis saab üksi olla 8-) Soome foorumis olen otsin/pakun küüti kuulutusi näinud ja ilmselt on moluraamatus kah mingi nurgake põhjapoole liikujate reisikulude jagamiseks. A seda peaks aegsasti uurima hakkama. Kogu soomest liigub palju, a kui jala üle minna, siis kõlbab põhimõtteliselt ainult helsinki. Eesti matkajate osa võrreldes soomega väga väike. Isegi mina saaks oma suuna peal pakkuda, aga väga üle paarikümne kildise kõrvalpõike teha ei taha. Aeg kah oluline, isegi üks päev, mul 14 päeva reis ja kui sul 13, siis ei klapi ja nii igaühega.
Seda võiks kah juurelda, et olenemata sellest, et sa nüüd tihkem, et palju sa kokku kilomeetreid liikuda tahad, vätsari suur lahmakas, a sa kõnnid sellest läbi microosa, et kas see ei sobi, et kõnnid kuskil mujal microvätsarites, neid norraski suht palju, metsavööndi kivihunnikud ja iga poriloigu juures näed juba järgmist.
joon jõest, söön jõest

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 13 Jaan 2020, 15:51

Ma kordan end, aga kuna ma ise usun, siis püüan ka teid veenda:

Välismaal matkamist alustad Eestis sõprade leidmisega.
Sõpru leiad koos tegutsedes.
Üksi mägedes matkamine on esiteks kallis, teiseks raske ja kolmandaks ohtlik.
Väänad jala välja, moblalevi ei ole - kõik, kooled maha.

Muidugi tähendab see kompromisse. Sõber ei taha Vätsärisse, tahab veidi lähemale. Ja tee peal tuleb Jõuluvana juurest läbi käia. Ja nii edasi. Aga kui oled need kompromissid ära teinud ja ära käinud, siis saad aru, et sai parem kui üksi oleks olnud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Jaan 2020, 19:05

tripp kirjutas:
13 Jaan 2020, 15:51
Väänad jala välja, moblalevi ei ole - kõik, kooled maha.
üksi käies see endavigastamise oht kõige suurem oht.
Tänapäeval on siuke võimalus, et ostad omale garmin inreach mini või sarnase jupstüki, mis maksab musta reede kahest sotist kuni kodueesti kolmepooleni, siis oma tähtsa üksireisi jaoks võtad liitumise ja saad koduseid rahustada, ilmateate saaad sinna vidinasse ja vajadusel võimaluse punast nuppu vajutada. Eelmine või üleeelmine aasta üks soomlane vajutas ja pajatas, kuda päästmine käis.
tripp kirjutas:
Aga kui oled need kompromissid ära teinud ja ära käinud, siis saad aru, et sai parem kui üksi oleks olnud.
Selle peale ütleks, et ideaalmatk minu jaoks on 100% selline, nagu mina seda ette kujutan, kompromissitu. Kui ideaalmatka ei saa, siis vast kompromissimatk on parem, kui ideaalmatka ärajätmine. Üleeelmine aasta tegin kompromissi sellega, et tegin üksimatka aga nipanapa moblalevis. Eelmise suve reisi eel küsisin kohalikult sõbralt, et kus levi on, joonistas kaardile ringikesi, väärt inf, kui mõtlema hakkad, et häda korral kas jooksed levisse või jooksed lambist maanteele, mis reeglina on kaetud leviga.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Jaan 2020, 20:12

Sõpradega on see jama, satun nendega sügiseti rappa ja näen, et oleks neile piduriks. Selles küsimuses pole tasakaalu leidnud. 95% inimestest on võhmalt võimsamad.8
Ja peab tunnistama, mul oli üksi tore.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 14 Jaan 2020, 12:15

tripp kirjutas:

Iseenesest õige jutt, aga nagu Nohik ka mainis, siis sõprade-mõttekaaslaste leidmine on kerge, kui oled mõistlikult võimekas ja ei kannata mingite piiravate tervisehädade all. Pisut OT aga, ise olen püstihädas. Tahaks matkata, või noh, vist pigem "matkata" aga põlved ei kannata seljakoti kandmist. Seega, jäävad päevamatkad, keegi-teine-tassib-kola matkad, asjad-liiguvad-imeväel-ratastel matkad, siis sellised matkad, mis kulgevad mõistlikust majutusasutusest teise samasugusesse ja siis kolmandasse jne. Pole nagu palju valikud.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 14 Jaan 2020, 12:49

Loomulikult pead vanuse ja tervise muutudes oma matkaviise muutma.
Õnneks on nii keegi-teine-tassib kui ühe-päeva-matkade korraldajaid miljon.

Kuid mida kiduramaks jääd, seda rohkem läheb matkamine füüsilise soorituse pealt sotsiaalse peale üle.
Matkad matkaklubiga, sõpradega, oma lastega...
Vaatad avaraid steppe või lumiseid tippe - lähedalt, aga siiski altpoolt - ja lööd õlleklaase kokku.

Ihuüksi läbi halli kivi minemine on kõige ohtlikum, kallim ja nukram võimalus üldse.

Nohikut tuleb muidugi kiita - tema leidis lahenduse jalgratta abil.
Ka ma ise liigun aina rohkem rattaga.
Kuid see ei tähenda ju, et peaks üksi kulgema!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 14 Jaan 2020, 14:05

Kivisisalik kirjutas:
14 Jaan 2020, 12:15
tripp kirjutas:

Iseenesest õige jutt, aga nagu Nohik ka mainis, siis sõprade-mõttekaaslaste leidmine on kerge, kui oled mõistlikult võimekas ja ei kannata mingite piiravate tervisehädade all. Pisut OT aga, ise olen püstihädas. Tahaks matkata, või noh, vist pigem "matkata" aga põlved ei kannata seljakoti kandmist. Seega, jäävad päevamatkad, keegi-teine-tassib-kola matkad, asjad-liiguvad-imeväel-ratastel matkad, siis sellised matkad, mis kulgevad mõistlikust majutusasutusest teise samasugusesse ja siis kolmandasse jne. Pole nagu palju valikud.

Ultralight matkamine?!
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 14 Jaan 2020, 16:59

Ka mina tegin liiga raske seljakotiga jalgadele liiga, ning vaatan nüüd ultralight varustuse poole.
...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 14 Jaan 2020, 19:07

sepaonu kirjutas:
13 Jaan 2020, 19:05
Selle peale ütleks, et ideaalmatk minu jaoks on 100% selline, nagu mina seda ette kujutan, kompromissitu. Kui ideaalmatka ei saa, siis vast kompromissimatk on parem, kui ideaalmatka ärajätmine. Üleeelmine aasta tegin kompromissi sellega, et tegin üksimatka aga nipanapa moblalevis.
See kompromisside jutt meenutas mulle kohe üht nalja.
Vestlevad kaks sõpra.
"Mis nädalavahetusel tegid ?"
"Mina tahtsin minna kalale, naine tahtis minna teatrisse. Lõpuks leidsime kompromissi."
"Seega käisid teatris !"

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 15 Jaan 2020, 09:36

Tanel kirjutas:
14 Jaan 2020, 14:05

Ultralight matkamine?!

Päris nii entukas ei ole et täitsa ultralighti peale minna, lisaks olen va mugavust armastav loom. Ainus samm UL poole, mille olen teinud, on see, et ostsin Matkafoorumi arutelude põhjal omale 35L GoLite Jam koti, millega olen väga rahul. Et pea oma limiteeritud tassimisvõimest liiga suurt osa seljakoti alla kinni panema.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Jaan 2020, 10:18

UL peale minek on 4xl suuruses inimesel keeruline. peaks olema mõistlikud riided, mis 24h toimivad, ei vaja vahepeal kuivatamist jne.
Riiete valik on siiski suurenenud, päris kõike enam ära ei osta, mis selga mahub.
Ja seda UL värki peab ilmselt ka järkjärgult harjutama, et milleta hakkama saad. Päris nii ilmselt pole, et jätad kõik maha ja põrutad kohe tundrasse. Mul oli seekord ikka neid "igaks juhuks asju" üsna palju kaasas.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 15 Jaan 2020, 11:16

Nohik kirjutas:
15 Jaan 2020, 10:18
UL peale minek on 4xl suuruses inimesel keeruline. peaks olema mõistlikud riided, mis 24h toimivad, ei vaja vahepeal kuivatamist jne.
Riiete valik on siiski suurenenud, päris kõike enam ära ei osta, mis selga mahub.
Ja seda UL värki peab ilmselt ka järkjärgult harjutama, et milleta hakkama saad. Päris nii ilmselt pole, et jätad kõik maha ja põrutad kohe tundrasse. Mul oli seekord ikka neid "igaks juhuks asju" üsna palju kaasas.
UL teema pole niivõrd asjade koju jätmises kui kergema ja multifunktsionaalsema varustuse kasutamises.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 15 Jaan 2020, 12:16

Raskematkamist ei kannata põlved ja kergmatkamist ei kannata rahakott :)

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Jaan 2020, 10:15

Ma kahtlustan, et UL on siiski kompleksem ja personaalne. Minusugusel on veel paljust loobuda ja siis lõpuks peaks allesjäänud asjad kergeks vahetama. Ja ka rahakoti probleemi ei saa varustuse juures alahinnata. Oleme oma palkadega, kus oleme.
Kust veematk algas, seal üks soomlane lõpetas oma veeosa, tal oli Alpaca raft (ca 1800€ mudel vist oli), ca 3a tagasi ostetud. Naine pidi siiani tänitama, palju raha läks. Et pole teistel ka kerge elu. Ameerikas tundub küll, et mingi seltskond võtab rafti nagu ühekordset toodet ja proovib kõik mudelid läbi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 16 Jaan 2020, 11:17

On ju alati võimalik / low price ultralight / -i teha.
Pea kõikidest asjadest (väljaarvatud magamiskott) on võimalik väikse nuputamisega odavad ülikerged analoogid välja nuputada.
Ostad näiteks paari euro eest üli õhukesest plekist roostevaba kopsiku, eemaldad saba ja saad poti. Paksem Al foolium kaaneks, plekist teed Emberlit risupõleti, sinna sisse / can stove / .
Kahest maalri tylek ürbist teed püksid ja jope.
Abakhanist leitud kangast teed tarbi.
jne...
...

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Jaan 2020, 08:48

Ma arvan, et tarbiga on mul hästi, magamisalus ja sääsevõrk on ka peaaegu normaalne. Tarp (viimati tehtu) koos sääsevõrgu ja vaiadega on 1.12 kg. Selle lisandub 140g koormakatet külje alla + Natureheike 380g.
Aga magamiskott on arulage, endiselt 2.2 kg, kuna kasutan kaheinimese kotti. Pole raatsinud erimõõdus kotti seni tellida.
Seda enam ise õmblema ei hakka (vähemasti mina mitte).
Ma arvan, et söögikomplekt on ka okey, pinquin solo, priimus ja lusikas kokku 290g.
Riietega pole okey, suur osa riideid on need, mis on õnnestunud osta. Sulejope tellisin Hiinast uue, seekord 8xl mitte 10xl, olen veidi väiksemaks jäänud.
Üldiselt normaalmöödus inimesed teevad kadedaks. Meil töö juures on normaalsed hingavad kestad, millega inimesed võivad päev otsa vihmas olla, aga mulle selga ei lähe. Mingeid softshelle olen leidnud, aga need hingavad minu higistamise kohta liiga vähe. Ka töö juures inimesed ütlevad, et softshelliga ei saa tööd teha, higi ei auru piisavalt ruttu.
Aga siis tulevad matka formaadist tingitud mõttetused. Et selline lihtsalt jalutamise pärast matk pole päris see, et võiks ikka kalaasjad kaasas olla jne.
Fotoaparaadist olen loobunud.
Ja 10 kg seljas käimine ole minu jaoks jätkusuutlik veel. Käin tööasjus praegu ca 5 kg varustusega, see on okey.
Seega kergmatka veel välja ei vea. Ei vaidle, et osa probleeme seejuure pole samahästi kui psühhiaatrilised.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Jaan 2020, 22:11

Nohik kirjutas:
17 Jaan 2020, 08:48
Aga siis tulevad matka formaadist tingitud mõttetused. Et selline lihtsalt jalutamise pärast matk pole päris see, et võiks ikka kalaasjad kaasas olla jne.
Kalastusmatkaja,linnuvaatlusmatkaja, fotomatkaja võimisiganes kindla hobi matkaja ei sportliku kergmatkamisega võrreldes vabandama, et andke andeks, mul kergmatkamise standartite järgi kaal lõhki 8-) Sa võid ju mõtetuseks nimetada, mina ütlen, et kogu matka läbiv mõte. Kõndida erinevatesse kohtadesse kalale. Kergkalastusmatkaja võiib samamoodi lolliks minna ja kõiki oma mänguasju hakata õhemaks viilima ja lühemaks nüsima. Kuna see hobilisa on kotis juures, siis võib ju ka kalakola kriitilise pilguga üle vaadata, et tõesti tarbetut ballasti poleks. Osade asjadega on nii ja naa, mina kõnnin vees ja musitan kalu, kahlamispüksid sama firma omad, ise testinud, 879grammised aastapluss ja riie üleni kulunud, 1052 grammised napilt kaks aastat, 1219grammised üle kolme aasta, üsna veendunult ütlen, et see vahe tuleb ainult materjali paksusest. Aasta kohta kulu väljendub loomulikult ka rahas.
Eelmised kahlasaapad olid kerged, nüüd extra kõnnimatkade jaoks ostetud veel paari pealt -300gr, hinnas sisulist vahet pole, vastupidamises ilmselt oluline vahe.
Ma selle kalajura tõin sellepärast näiteks, et ma käin palju ja kulutan palju ja loomulikult jääb ka mõni tarkuseterakene kõrvade vahele selle käigus. Mingit matkavarustust, mida ühed kiidavad või laidavad ja ütlevad, et umbehää, mul viisplussaastat jms ma kasutan nii vähe eestis, et pole nagu mingeid järeldusi teha, telk, ma telgitan eestis 15-20 korda umbes terve hooaja jooksul, sest mu esimene valik on autos magamine, kui saab.
Nohik kirjutas:
17 Jaan 2020, 08:48
endiselt 2.2 kg, kuna kasutan kaheinimese kotti
Ma ise pole vast üle kahe aasta muumiakoti lukku kinni tõmband, kasutan nagu tekki, või moodsa nimega quilti. Sa sellist lähenemist ei taha proovida, et ostadki selle quilti või koti ja kasutad lahtiselt ? Soovitaks proovida. Ma jahedama ilmaga kasutan buffi ka, siis pole seda muumiakapuutsi kah nagu vaja, vahest muidu kiilakas läheb härma.
Paar nooretormisemat ööbimist tundras lõid lõpuks naisel ka asja selgemaks ja ostame tolle cumuluse xl kaheinimese teki, praeguste kottidega võrreldes sulge ennast samapalju, a kõik muidugi pealpool, piisavalt suur, et kõik ära katta lahedalt, paarsada grammi kergem ka.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist