Käsivarren erämaa-alue raftiga

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Käsivarren erämaa-alue raftiga

Postitus Postitas Nohik » 09 Juun 2019, 22:37

Soome keel on peaaegu pass. Inglise kirjasõnast saan midagi aru, kui väga keeruline jutt pole. Mul puudub igasugune keeleanne.
Sellest teest olen näinud tuubis, keegi tsikliga sõitis ja suur osa teest oli filmis. Põhi on kõva, aga kohati on sellised lombid, et ilmselt saavad jalad vändates märjaks. Kui mingit suurt rekki pole tehtud, siis linnamaasturi tee pole. Ma pole kindel, et esimese autiotuvani päevaga ära sõidan. Või kui sõidan, siis teist samasugust päeva järgimööda ei tee.
Kui keegi teab selle tee koha midagi, mida arvab, et kindlasti teadma peaksin, võiks maakeeles öelda.
Kärestike olen ka tuubist vaadanud, mis nime järgi otsingust välja tulevad.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Juun 2019, 07:41

Läbi võid klikkida selle teema mõne pildi vaatamiseks
https://www.perhokalastajat.net/keskust ... kalkkoaivi
igaks juhuks mainin, et see teema algab 2008 aastaga, viimase lehe diagonaallugemisest jäi silma, et
jeebilaadsed sõidavad seda teed 3h ja jalgrattakette pidi seal vedelema.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Juun 2019, 09:30

2012 oli esimene sild lagunenud, mis 2008 piltidel vees silla moodi on. Mul kuskilt jäi mulje, et sinna tegelikult autoga ei lubata täna sõita. Seega võiks arvata, et tee on rohkem rohtu kasvanud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Juun 2019, 17:20

Nohik kirjutas:
10 Juun 2019, 09:30
Mul kuskilt jäi mulje, et sinna tegelikult autoga ei lubata täna sõita.
Mulje pole mingi argument. Ma ei ole kuskil seadusliku poole pealt arutelu näinud siukeste teede kohta, mis väga teed ei ole, googeldada ja sobrada ei viitsi, ma soomes kuhugi ei ründa. Seda tean, et kui mitte mingit teed pole, siis tuleb hankida maastikul sõidu luba. Norra asjadest tean paremini, niikui kaardil tee katkendlikuks läheb, siis raudpolt ainult valla loaga. Mitte mingit rohtu sinna ei kasva, see pole kunagi sõiduautodele sobilik olnud, sealt teepealt autoabiga äratoomine oli 2009 aastal 4-500€, pakuks,et tänasel päeval paarsada otsa min. . Kui linnajeebid ka enam läbi ei saa, siis veavad kalastusgiidid ja poromehed kõiki neid, kes ei jõua või ei taha kõndida, kuigi kohati tundub mulle, et lennata on odavam ja mugavam, kui surnuksmakstes atvega kolistada.
Rattameest vist need autoprobleemid ei morjenda, arvan selle tee peal kõige suurem õnnetus rattamehele on korralik vihm. Seljakotiga kõndides lihtsam, osa rajal, osa raja kõrval.
joon jõest, söön jõest

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 11 Juun 2019, 18:25

Nohik kirjutas:
09 Juun 2019, 22:37
Sellest teest olen näinud tuubis
Kas see tuubilink on käepärast? Täitsa huviga vaataks, et juttu konteksti panna.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Juun 2019, 19:57

Kahjuks ei leia, siis polnud selle tee sõitmise plaani, kui nägin. Pole õrna aimi, mille peale otsingusse tuli või oli lihtsalt tuubis next. See oli pikk video. Aga tee nimega või lätäseno teemal ei tule ühtki üle 20 min filmi otsingusse.

Ma ei tea, kas keelatud või mitte, aga 2012 juulis ei läinud sinna keegi autoga, käisin esimese silla juures, silda polnud. Võib-olla uuendati talasi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Juun 2019, 22:05

Ma ise kardan kivist teed. Seal see moment, kui väsin, siis tähelepanu võib hajuda, kivi otsa sõidan kehvasti. St. ennast kardan, et õigel ajal päeva ei taipa katkestada.
sepaonu kirjutas:
11 Juun 2019, 17:20

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Juun 2019, 16:15

Et siis jälle borrelioos, 15 päeva tabletikuuri ja päiksest hoidumist. Mis muidugi tekitab kahtluse, et viimase aja väsimus, füüsiline jõuetus ja vaevaline taastumine polnud otseselt ületreenimisest. Loodan et läheb kergelt. Aga koormuse osas tuleb reisiplaani korrektuure. Muidu piletid on ostetud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Juun 2019, 19:06

Ma võtan puugiteemat täie tõsidusega. Mul pole olnud puuke küljes aga ikka võtan, homme jaanideks iidu sõbra juurde, trimmeriga hein maha, permethrini sokid ja püksid jalga isegi joomingu ja söömingu ajaks. Ma seda su borrelioosi kahtluse alla ei sea aga igaks juhuks mainin, et äkki peaksid ka laktoositalumatuse testi tegema, kuna paistes ja valulik kõhupiirkond, valutavad liigesed, jõuetus jms on ka laktoositalumatuse sümptomid, naine oli just pool aastat autis, perearstitobuke ignoreeris soovi test teha, arvas muud hädad, kõik spetsialistid, toru, mõõk jms ja lõpus ikkagi labane pooletunnine test ja talumatus.
Üksi poolpidusena levivabasse kohta matkamine on natuke ohtlik tegevus.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Juun 2019, 22:23

Ega muud sümptomeid veel erilisi polegi, kui "märklaud" kõhu peal + mõningad tuttavikud nüansid. Seekord perearstikeskus otsustas, et proovi ei teha, liiga ilmne olevat. Seega ei saa ma 100% väita, et on. On selge, et perearstil on odavan lasta inimesel igaks juhuks tablette süüa kui proove maksta.
Laktoosi ei tarbi juba ammu. Piimaproduktidest vahel harva ostan kõva juustu, viimati vist paar kuud tagasi.
Aga info on mu enda jaoks ka veel toores, seda peab seedima.
sepaonu kirjutas:
21 Juun 2019, 19:06
Ma võtan puugiteemat täie tõsidusega. Mul pole olnud puuke küljes aga ikka võtan, homme jaanideks iidu sõbra juurde, trimmeriga hein maha, permethrini sokid ja püksid jalga isegi joomingu ja söömingu ajaks. Ma seda su borrelioosi kahtluse alla ei sea aga igaks juhuks mainin, et äkki peaksid ka laktoositalumatuse testi tegema, kuna paistes ja valulik kõhupiirkond, valutavad liigesed, jõuetus jms on ka laktoositalumatuse sümptomid, naine oli just pool aastat autis, perearstitobuke ignoreeris soovi test teha, arvas muud hädad, kõik spetsialistid, toru, mõõk jms ja lõpus ikkagi labane pooletunnine test ja talumatus.
Üksi poolpidusena levivabasse kohta matkamine on natuke ohtlik tegevus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Juun 2019, 20:20

Soome lennukafoorumis käis üks raftiga nüüd vahetult ennem jaani, Lossujärvi oli jääs, kuni Rommajärveni ikaldus, mingis kanuuteemas võttis sõna ja soovitaski rommalt alustada praegu, kui lennutranspordiga minek. Kalaga oli kah kehva olnud. Lätasenol oli vett nii palju olnud, et lahtise raftiga oleks veits jama olnud sissetulnud veega võidelda.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Juun 2019, 22:58

Olen praegu mõneti äraootaval seisukohal, kuidas tervisega läheb. Suure tõenäosusega borrelioos ikkagi on, jõud hakkab antibiootikumi toel tagasi tulema. Aga terve ma siiski pole. Täna oli firmas kolimine, lõunaks olin siiski läbi nagu läti raha. Kui eelmist korda meenutada, siis ca pool aastat andis tunda füüsisele. Pean oma plaane kõvasti tagasi tõmbama.
Jõe vaatevinklist, põll on mul tegelikult olemas paadil ja kaasa oli ka võtta plaanis. Seal osa kärestike on suure veega korralikud, kui tuubi vaadata. Ei tahaks üksi sõita neid ka põllega mitte. Suur osa mu valge vee sõiduoskust on ikkagi mälestus sõiduoskusest. Mis tähendab, et päris pikad jupid tuleks kola vedada. Ja see pole mulle kerge. Ka Surnujärvi retkel osutusid ülekandmised kõige kurnavamaks.
Teoreetiliselt oleks rattaga altpoolt võimalik Munnikurkkini välja sõita, aga praeguse füüsisega ja vähese ajalimiidiga oleks see enesetapp. See oleks mõtekas võib-olla, kui loobuks raftist, et sõidakski ainult rattaga neid radu. Ja tuleks sama teed tagasi.
Praegu olen mõelnud, et sõidan esimese toani https://retkikartta.fi/?lang=en&layers= ... 467&zoom=9&
, ja seal hindan olukorda, kui läbi esimese 20 km peale olen. Kui väga läbi olen, jätan jõe ära ja keeran hoopis järvede rea poole põhja suunas toast ja lihtsalt olesklen nende peal nädala.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Juul 2019, 21:41

Jeh, täna sain aru, miks soomlased möödund suvi kohalikus baaris kalapüügi värki Lätaseno peal kirusid. Load on tõesti üsna krõbeda hinnaga. Ja neid muidugi murjendas eriliselt see 1 kala värk. Ja kui ringi liigud, peaks olema nii Enontekiö kui Lätäseno luba taskus. Lätäseno on 15 € päev, Enontekiö on 35 € nädal (50€ aasta) ja ühe toki luba 15 € nädal. Lätäseno peale võtsin 3 päeva.
Esmaspäeva hommikul stardime seitsmese laevaga, õhtul hästi hilja lubati välja visata käsivarres. Ühesõnaga, tuleb jälle selline "kohapeal vaatab kuidas areneb" matk.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 12:09

Põhimõtteliselt jäin elama, olen Markkinas kohvikus. Ilm on olnud ilus seni. Vihma hetkeks tibas esimese hommikul. Seetõttu oli maastiku läbimine kerge. Ööd on külmad. Keskjooksul on vett vähe, mitmed korrad kõndisin kõrval paadil. Isokurkki jätsin vahele, käisin luurel, need hirmsad kohad olid põhimõtteliselt sõidetavad, aga vahepeal oli lai ja madal enne kanjonit. Mõtlesin, et ei taha käia vees. Aga tegelikult pidin ka enne järgmist kurkki vees käima. Enne järgmist kurkki vehkis üks soomlane mi gi paberga, et ees on hirmus kärestik,see oli skeem kus kategooriad peal. Oleks seda paberit ene näinud, oleks ilma kolata Isokurkki viimase astangu ära sõitnud ja V kirja saanud. Aga paat oli pakitud, ratas peal, see on suur töö. Aga selle järgmise kurgi sõitsi soomlastd kiustd luureta. Õieti tegin , selle lõpp oli päris kreepi, kuigi ainult III. Vahetult enne oli nende arust IV, ma ise hindaks vastupidi. Ja need kärestikud paistavad kőik GoPrast koledamad.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 04 Aug 2019, 12:21

👍
viimase 8 kuu põhiküsimus on vast rattas olnud - oli veloga asjatamisest rohkem abi kui tüli?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 12:53

Mul oli 35 kg staffi, 1.5 sellest vast ratta remont. See pole minu jaoks seljas kantav. Ratas on üsna kergelt lükatav võrreldes kola vedamisega.
Kaldoaivi tuppa lükkasin viimasesse mäķke üles täirlikult. Kokku vast 3 km 25-st. Sealt lükkasin esimesed 3 8-st. Isokurkki möödavedu oli sõidetav 2 km.
Kaldoaivis ööbisin 2 ööd, vahepeal käisin mingi suurema järve peal kalal 8 km. Ilma s7re kplata on need rajad päris head.
Koduus taastan piltide aegade järgi äjaď,siis vaatan, mis temppd olid.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Aug 2019, 15:26

Mind ennast rattasõit või rattamatkamine ei huvita aga reedel olin oma tundramatka lõpetamas ja kõndisin platoolt alla mööda atv rada ja rattajälgi oli palju ja kui üks saami tüdruk meile järgi jõudis ja umbes pool kilti kõndisime koos loba ajades, siis möödaminnes küsisin, et miswärk nende ratastega on ja ütles, et praegu käimas finnmarki offroad, mida ma ka praegu kodus googeldasin
Siit
https://offroadfinnmark.no/home-of700/
allakerides lihtsam ja detailsemad kaardid olemas ja äkki keegi saab uusi ideid, et kus ennast proovile panna 8-)
Ma kõndisin ainult ühe väljatulekupäeva selle rajal, umbestäpselt 20km, paar klõpsu metsavööndist
a1.jpg
a2.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 15:45

Need on veel ilusad rajad.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Aug 2019, 16:41

Radade koledus tuleb mitmest asjast, tõusu/languse olemusest, vee voolamise võimalustest ja koormusest. Oli meilgi neljarealiste lõike lõpupoole, kolm nii prse keeratud, et neljas juba kasutusel. Ma neid eraldi filmimas ja pildistamas ei käinud, käigupealt hindad ära, mis kõige noorem on ja valid selle. Atv-d kraabivad, siis vesi kannab taimestikuta jäänud pinnast vähemaks ja tulemuseks ongi kole rada, sügavad sooned ja väljakaevandatud kivimürakad läbisegi. Kui uut kõrvale teha ei kannata, siis järjest hullemaks ka läheb. Metsast kõrgemal otsustab iga jalamees ise, kas käib oma tahtmist mööda või klammerdub raja külge. Atv rada pannakse paika kindla põhimõtte järgi, kuhu ja milleks kõigepealt, nii, et saaks pärakäruga sõita koormaga ja võimalikult iga veeseisuga lumevabal ajal, ehk maakeeli, kui sa oled atv rajal, siis 99% kindlusega läheb see igasugustest wetlandidest mööda ja 1% on see, et lõppebki wetlandis ja saad aru, et see on murakarada. Kui maastik on kompu, siis ma ei näe ühtegi takistust ka ratast lükata rajaväliselt. Kohati on rajad ka sellised, et isegi kui keegi annaks iga kildi järgi külma õlle ei taha nende peal käia. No ja kui rada on kaks sopatriipu või kaks kiviaeda, käid kaherattavahel või kõrval, siis mis takistab ilmarajata omi käike. 35kg kola ja ratas on muidugi piisav põhjus kaasatundmiseks ükskõik, mis maastikul.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 21:40

Jeh, kohati oli tundra parem, seal oli kivide vahel turvas alles. Isegi sõitsin tundras. Mul vedas ilmaga, meef tuubis nähtud lombid olif enamus kuivad. Vihmaga võib kole oöla kohati.
Kaasa tunda pole vaja, ma poleks isegi ilma kotita neid otsi sama tempoga läbinud.
Ja hüppeliigesed on ka korras.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 21:42

+ prillid jäid maha, vigi tulrb palju.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 22:00

Aga kui alguseše minna, siis ratta lükkamise idee kis välja Tanel kunagi, kui käru mõtteid mõlgutasin. See võis paar aastat tagasi olla.
Teine oluline punkt oli Regalt vist,kes soovitas provida juurikaid mööda sõita. Juurikas tee sõitmine oli üks olulisemaid treeningu komponente. Kui kive on palju, ei tee mõistusega midagi, seljaaju peab otse otsustama.
Kolmas oluline komponent oli sepaonu kriitka, mis võimaldqs paremini läbi mõelda asju.
Neljas moment oli Vätsäri kogemus, kui nõrk ma ikkagi jalgsi käimises olen.
Ja ilmselt olen terasi noppinud siin paljudelt, nii sooviyajatelt kui kritikuyelt.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Aug 2019, 22:13

Kaldoaivi tuppa jõudis tund hiljem üks soomlane kes tuli sealt rattaga, kuhu ma minemad olin. Ta vigasyad esiratta lagrit vimasel kivisel laskumisel. See oli mida ma enda kohta karysin ige rohkem, et väsin ja lasen allaõäge minna.
See mees oli ainuke, kes polnud mu suhtes murelik. Ta olenamuse radu seal läbi sõitnud. Tal olid 2.2 rehvid, mul 2.0. Tegelt viks 2.4 2.5 olla.
Ja naisteka raam oli mulle samuti oluline. Ei ole 18.
Üleüldse ik olid väga murelikud, ise tölerdasid kivises jões kiivrita.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Aug 2019, 12:34

No see muretsemine või hinnangute andmine teistele või teiste tegemistele on ju tavaline. Kohati ju ka oodatakse seda teistelt. Loomulikult on hinnanguid seinast seina, kuna inimesed erinevad. Kui kaks tundmatut saavad kuskil kokku, siis jumal teab mille järgi hinnang antakse. Äkki üldpildi või riietuse võimisiganes järgi, soovist hoolida ja suhelda, ei tea. Naistekas oli äkki ohu märk, et sinuga pole kõik korras 8-)
Umbes 10-12m/s tuulega tuli mees/naine paar mäe otsas vastu, pead paljad, õhukesed jopid seljas ja küsisid, et kui kaugel see majake on. Suurusjärk ca 13vms. Võiks hinnangu ju anda, et lollid turistid kuhugi minemas, ei tea isegi vahemaad, onju. Sõber vaatas gepsu ja ütles numbri. Vastab, et niipalju ei saa olla, reiting tõuseb, onju, suurusjärku teab. Sõber ütles kogemata meie päevamatka km. Lõpuks loba käigus selgus, et tallinnas käinud talisupluse üritusel ja reitingu järgi normaalsed ja ei imesta enam mütside puudumist.
Ma omaarust joonistasin oma seltskonnale väga loogilise, riskivaba ja taganemisvõimalusega aasa, näitasin nagu ikka oma koerainimestest sõpradele ja kummaline, et seekord oli mitteoodatud vastus, ehk liiga palju joonistanud. Mul kilometraaz oli peas, kõnni ja puhkepäevad, arutasime, lõpuks arvas, et ok plaan. Tegime ainult väikse muudatuse matkal jooksvalt, jätsime puhkepäevad ära ja asendasime väiksema edasimineku jupiga.
Kui joonistad kaardile selliseid asju, mida ka ära teed, siis enesekindlus tõuseb ka järgmiste joonistamiste osas. Ilmselt selles lükkarattast/raft teemas pead üksi oma püha tõde otsima, kuna lihtsalt teised ei tegele sellise komboga.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Aug 2019, 20:59

Ööbisin Markinas mökkis, hommikul jõin baatis kohvi, üritasin juttu ajada perehehega. Lõpuks ta ütles, et rattaga on sõidetud Kalkoaivi kaudu Munnikurkki välja ja raftiga alla. Ta olevat isegi kummivenella seda jõge sõitnud. Ka Lossujärvi kaudu mineku suhtes oli optimistlik.
Täna käisin Pallastunduris,olen jälle väsind kui ront, jäin sinna hoteli.
Väsimis piinas ka vee peal kõvasti. Esimrsel veepäeval oli kilomeetrite kaupa kärrstike, mingi hetkel oli tunne, nagu tahaks lihtdalt silmad kinni psnna ja magama jääda.

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist