Gruusia - autoga ja jalgsi

Vasta
Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Gruusia - autoga ja jalgsi

Postitus Postitas KuuseOkas » 30 Dets 2015, 10:08

Tere!
Planeerime oma esimest matka Gruusiasse ja seekord mitte kahekesi, vaid võtame paar sõpra ka kaasa. Tahaksime võimalikult palju selle riigiga tutvuda, mistõttu plaanime rentida kohapealt auto. Samas tahaks võtta paar päeva, et käia ka mõnes looduspargis või mäes ehk teha selliseid lühemaid ühe-päeva-otsi loodusesse. Ühest postitusest lugesin, et Gergeti liustikuni oleks võimalik üks selline lühem ots teha.
Kas kellelgi on kogemus Gruusiaga?
- kas auto rentimine kohapealt on otstarbekas või peaksime minema oma autoga?
- milliseid kultuurimälestisi ja looduslikke vaatamisväärsusi peaksime kindlasti külastama?
- kas september on hea aeg Gruusia külastuseks?
- kuidas on telgis ööbimisega?

Ja muidugi igasugused muud näpunäited on ka oodatud :)
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Gruusia - autoga ja jalgsi

Postitus Postitas scabere » 30 Dets 2015, 11:32

Gergeti liustikul olen käinud. Öömajast Stepantsmindas kuni liustiku otsani ning alla tagasi sain poole päevaga. Tempo oli ka muidugi vastav :)

Auto rentimise asemel kasutasime mikrobusside/ühistaksode teenuseid ning ühel puhul ka taksojuhti (päevane sõit läks ca 50 euri).

Septembri kohta ei oska ma midagi öelda, minu visiit jäi jaanipäeva aegu ning siis oli mägedes väga kena. Sel ajal oli seal ka telkides ööbijaid näha. Meil oli suureks abiks lonely planeti raamat, mis andis väga konkreetsed juhised, kust otsida transporti ning kui palju see tavaliselt maksab. Reisi vaieldamatuks pärliks jäigi mägedes oldud aeg. Peale mägede ning Tblisi käisime veel Borjomis ning Telavis.

Pilt

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Gruusia - autoga ja jalgsi

Postitus Postitas scabere » 02 Jaan 2016, 14:28

Selle pildi abiga orienteerusin. Üldiselt oli rada nähtav.
Manused
kaart.jpg

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline