Mahajäetud talud ja külad / soosaared

Vasta
Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Mahajäetud talud ja külad / soosaared

Postitus Postitas Tnnn » 27 Sept 2019, 23:05

Tere-terekest, mul siis selline komme, et planeerin oma matkasid looduskaunistes kohtades aga enamasti püüan marsruuti planeerides sikerdades läbi vanade talukohtade/külade enamasti leian/otsin neid soosaartelt, eriti lahe on kasutada ära vanu teid ja taliteid. Isegi hea kaardi eeltööga ei tea kunagi täpselt, mis ees ootab - mõnedes kohtades on rohken näha ja leida kui teistes. Viimase poole aasta jooksul olen olnud peaaegu igal nädalavahetusel tööga hõivatud, aga kohe-kohe terendab üks pikk vaba nädalavahetus!

Sellega seoses, ootan soovitusi! Kui kohad on nii südamelähedased et foorumis pasundada ei taha, siis ootan ka privaatsõnumeid.

Ette tänades!

matkaärevus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Mahajäetud talud ja külad / soosaared

Postitus Postitas matkaärevus » 01 Okt 2019, 09:57

Soovitan vaadata Pedja-Vägeva külade liini ja Pedja jõe vahele (Sakusaare soo piirkond). Eestis on see minu meelest võrdlemisi erakordne kant sellepärast, et on ühest küljest täiesti inimtühi, aga ei ole kaitse all. Seal ei ole kunagi suurt asustust olnud, aga praegu on alles vaid jäänused mahajäetud talukohtadest. Maa-ameti kaardile on mõned varemed märgitud, aga see pole täielik, pigem on seal iga soosaar kunagine taluase. Infrastruktuuri pole piirkonnas mingil kujul säilinud (peale kraavide) ja müttamist jagub raske maastiku tõttu nädalavahetuseks kindlasti. Eriti nüüd, kus putukapõrgu on möödas, on see päris tummine kant, kus elu üle järele mõelda, sest inimesega kohtumine on ilmselt välistatud.

Kuuldavasti on põhimõtteliselt ala laiendatav ka Pedja jõge ida poole forsseerides mõne langenud puutüve abil, aga seda pole ma ise proovinud.

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist