RMK Penijärve-Kauksi matkatee, 614 km

Vasta
alax
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 36
Liitunud: 13 Mai 2012, 17:13
Asukoht: Põlva
Kontakt:

RMK Penijärve-Kauksi matkatee, 614 km

Postitus Postitas alax » 01 Sept 2019, 07:06

Sellel aastal lubasid paljud selle matkatee ette võtta. Endal on jupiti sel rajal käidud, enamus küll juba varasematel aastatel. See aasta Penijõelt Märjamaani. Rumba ja Susla lõkkekohad on täiesti OK. Vigalas käisin, aga seal telkida ei tahaks, Niiske ja ebatasane. Varbolas olen varem olnud, meeldib.
Aegviidust edasi on ilusaid lõike, eriti just Ohepalu oos. Neeruti mägesid ei hakanud otse ületama, varustusega oleks raske olnud. Edasisest märgiks ära Mardihansu lõkkekoha. Avastasin selle koha aastaid tagasi ja nägin selles kohas potentsiaali RMK lõkkekohana. Edasi tulevad Pandivere metsad kunagiste raketibaasidega. Edasi kuni Uljasteni on mõnusad metsarajad. Siis natuke tehnomaastikku. Fantastilised Aidu kanalid. Ja siis tuleb mereäär ja klindi alune. Rattaga on ülimalt raske seal klindi all toimetada. Seda lõiku käisin kunagi jalgsi, vaikse ilmaga. Siis oli ka kohati vees käimist.
Raja lõpuosa on ka huvitav, Sillamäe, Mummassaare, Sinimäe, Kurtna järved ja veel paljudki veel.
Huvitav oleks kuulda ka teiste muljetest.

tripp
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 505
Liitunud: 18 Apr 2012, 23:22
Kontakt:

Re: RMK Penijärve-Kauksi matkatee

Postitus Postitas tripp » 01 Sept 2019, 11:22

Käisin augustis Kurtna järvistus. Väga lahe piirkond! Seal on mitu RMK puhke- ja ööbimise ala, üle 40 järve, vahelduv maastik. Seal oli ka siin-seal RMK matkaraja silte. Ma olen seal varem käinud mitu korda, aga ainult talvel.

Aidu on väga äge tööstumaastik. See matkaraja keerutamine karjääri sees tundub veider, aga no las olla.

homseni
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Juul 2019, 15:01
Kontakt:

Re: RMK Penijärve-Kauksi matkatee

Postitus Postitas homseni » 09 Sept 2019, 15:08

Matkasin sel aastal jupiti Kauksist Penijõele. Teiste matkateedega võrreldes tundus see kõige vaheldusrikkam – ei tekkinud seda momenti, kui taipad, et oled paarsada kilomeetrit pea järjest kruusal rühkinud nagu Oandu-Ikla lõunaots või Peraküla-Ähijärve rajal Järva-Madiselt Kiidjärveni. Samas nüüd tagasi mõeldes ei olnud ka palju selliseid lõike, kus oleks mõelnud, et voh, nii äge/ilus/huvitav, et pean kindlasti veel tagasi tulema. Eredamalt jäid meelde Rüütli raba, Kurtna järvestik, klindialune rannik, öine seiklus Aidu karjääris, Punasoo, kummastavad raketibaasid, Neeruti kant, Paunküla lõik ja Rabivere rabaga külgnevad kilomeetrid. Lemmikpeatuspaik oli sel teel kindlasti Punasoo lõkkekoht tänu selle eraldatusele ja vaikusele.

Tegin sellel rajal oma elu esimesed 50+ km päevad ja et Penijõe on lähedal mu kodukandile, kuhu viimastel aastatel sagedasti just ei satu, oli lõpetamise rõõm mitmekordne.

alax
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 36
Liitunud: 13 Mai 2012, 17:13
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: RMK Penijärve-Kauksi matkatee

Postitus Postitas alax » 10 Sept 2019, 08:54

Moderaatorile. Paluks see teema tõsta analoogse juba olemasoleva matkaraja teema juurde. Võiks ka kleepsuteemaks teha.

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline