Kuhu minna 4 a. lapsega matkama?

Vasta
1mihkel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Kuhu minna 4 a. lapsega matkama?

Postitus Postitas 1mihkel » 11 Juul 2018, 23:14

Tahan minna oma peaaegu viieaastase tütrega umbes kolmeks päevaks matkama, kaks ööd telgis. Oleme varem käinud telgis ööbimas ja päevamatku teinud Kõrvemaal. Mis kohti soovitate, kus rada ööbimiskohtade vahel poleks väga pikk (kuni 10 km päevas igaks juhuks) ja alustada saaks Tallinnast ühistranspordiga sõites (autot ei tahaks paariks päevaks kuskile platsile seisma jätta).

Seni olen paari mõtet kaalunud, aga kuulan hea meelega kogenumate mõtteid:
1. Naissaar - paadiga Tallinnast kohale
2. Rongiga Aegviitu ja sealt põhja poole (samas ei tea, kas laps jõuab tervet rada läbi käia)
3. ?

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Kuhu minna 4 a. lapsega matkama?

Postitus Postitas uuspoiss » 12 Juul 2018, 12:36

Aegnale saab ka Tallinnast, vist lausa tasuta ühistransport ja puha

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 12 Juul 2018, 12:55

Hea küsimus.
Mõned mõttemõlgutused:

1) Eesti on nii ohutu, et minu arust võib auto jätta kuhu tahes. Ehk, ma ei piiraks end ühistranspordiga.
2) Pikad üksluised teelõigud lastele ei sobi. Neil hakkab igav ja tuleb jonn. Sel põhjusel ei sobi nt RMK matkatee: seal on kogu aeg pikad sirged.
3) On suvi, seega peaks mingi veekogu kas teele või laagri lähedale jääma. Samas näiteks rabajärv lapsele ei sobi: läheb kohe üle pea, ohtlik.
4) Ma väga ei kujuta ette ÜHE lapsega matkamist.
5) Kas tahate tsivilisatsioonist (ja külapoodidest ja jäätisest) täiesti eemale?

Võimalikest piirkondadest.

Kui tahta puhast loodust, siis ma läheks ikkagi autoga Kõrvemaale ja teeks Jussi - Paukjärve ringi. Ühest sillast üle Soodla, üle Jussi nõmme ooside ja järvedeni, teisel päeval Paukjärveni ja Kõnnu suursoo laudteeni, kolmandal tagasi. Laps saab oosidel turnida, järvedes supelda, on mitu hea hea vaatega kohta.

Kui tsivilisatsiooni, siis läheks piki merd.
Tallinnast läänes - Muraste, Suurupi, Vääna-Jõesuu, Keila-Joa, Meremõisa, Lohusalu, Kloogaranna.
Või tulla Laokülast (rongiga saab) alla Padisele.
Pakri poolsaar on rattamatkaks tore, jalgsi - võib-olla samuti?

Tallinnast idas on Jõelähtme jõest Lahemaani kõik matkatav.
Jägala joalt mereni on üks paras (ja väga huvitav) päevane teekond, sealt edasi Ihasalu ja Kaberneeme poole? Mere ääres saab vist telkida ka. Kõrvemaa või Lõuna-Eestiga võrreldes on rand muidugi hullupööra asustust täis, aga ehk ongi parem?

Saared on kindlasti ka hea mõte, lisaks sinu pakututele veel Prangli ja Pakrid.
Edu!

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 12 Juul 2018, 16:47

Elva-Vitipalu ringrada on ka võimalus. Rongiga Elvasse ja Tartumaa tervisespordikeskuse juurest hakkad astuma.

Kaart: http://www.vvvs.ee/failid/vitipkaart.jpg

Tee peale jääb ka Haldjarada koos lastele põnevate asjadega nagu väike seiklusrada ning nõiamajake.

Pikk ring on kaardi järgi 14,4 km, nii et päevateekond jääb alla 10 km kui kahe päeva peale jaotada.

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist