Ujumismatkamisest

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Ujumismatkamisest

Postitus Postitas tripp » 30 Aug 2019, 12:24

Imetlesin sepaonu kaarti.
No on alles piiranguid!
Need kõik on inimene välja mõelnud, kehtestanud, ehk ka kontrollib pisteliselt...
Brr.

Jube palju tööd selleks, et... ma ei teagi milleks.
Et kalamehed kogukonnana rumalus ei teeks?
Aga kas nad siis muidu teeks? või teevad?

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 30 Aug 2019, 14:38

sepaonu kirjutas:
29 Aug 2019, 19:10
...
Kes ükskõikmispõhjusel kaarti uurib ja plaane teeb, siis siuke koht
https://pump.reach-u.com/kalandus/public/
on sirvimiseks parem, kui seadusi lugeda.
Uurisin põgusalt seda kaarti ja paistab olema vananenud või puudulik info liikumispiirangute osas.
Näiteks Laidu saar Saarema külje all. Piirang tegelikult 1.04. - 5.08, aga kaardil märge puudub.
Põhjaku sihtkaitsevöönt Lõuna-Kõrvemaal. Piirang 15.02. -31.07, aga kaardil pole

Loodusvaatluse andmebaas ( http://loodus.keskkonnainfo.ee/lva_kaart/ ) tundub pädevama infoga, kuigi ebamugavam kasutada

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 31 Aug 2019, 17:05

Fotouudis: talisuplejad ja teised ujumishuvilised asusid vallutama suvesooja Emajõge
Täna keskpäeval kargas paarkümmend kodanikku Emajõkke, et läbida 6,5 kilomeetri pikkune distants Kroonuaia sillast Ihaste sillani. Täpsemalt öeldes oli tegemist ujumismatkaga «7 silda».
https://tartu.postimees.ee/6766558/foto ... ja-emajoge

AndrusKolmas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 01 Sept 2019, 18:30

Täpsemalt öeldes oli tegemist ujumismatkaga «7 silda».
Ma ei nimetaks seda ujumismatkaks. See on pigem ujumisretk, ajavõtuta ujumisvõistlus, ujumisüritus või ühisujumine. Tabavama nime peaksid korraldajad valima.

Matka tunnusteks on autonoomsus (pehmomal juhul poolautonoomsus) , teatud määramatus ning vähemalt üks ööbimine või kui on ühe päevane matk, siis vähemalt lõunatamine matka tingimustes. "7 silda" üritusel keegi mingit matka varustust kaasa ei vea , ujumise trass on hästi paigas ja turvatud (määramatus on minimaalne) ning ööbimist või lõuna söömist pole üldse kavas.

Muidu on "7 silda" tore ettevõtmine. Osaleks ka aga Tartu on vaid üheks ujumiseks liialt kauge koht.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 01 Sept 2019, 19:42

AndrusKolmas kirjutas: Matka tunnusteks on autonoomsus (pehmomal juhul poolautonoomsus) , teatud määramatus ning vähemalt üks ööbimine või kui on ühe päevane matk, siis vähemalt lõunatamine matka tingimustes.
See on kindlalt kõige parem matkamise definitsioon, mida ma iial näinud olen.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Sept 2019, 17:59

tripp kirjutas:
30 Aug 2019, 12:24
Imetlesin sepaonu kaarti.
No on alles piiranguid!
Need kõik on inimene välja mõelnud, kehtestanud, ehk ka kontrollib pisteliselt...
Brr.

Jube palju tööd selleks, et... ma ei teagi milleks.
Et kalamehed kogukonnana rumalus ei teeks?
Aga kas nad siis muidu teeks? või teevad?
See kaardijupp tegelikult iidamast aadamast netis, ennem oli adre pump.regio.blablajms aga kogu aeg on olnud täpselt seesama jupike seal olemas, et
s2.jpg
ja kalamehed peale kalapüügipiirangute peavad ka kõige sellega arvestama, mis puudutab üldist looduses viibimist.
Ma ise käin põhimõtteliselt sellistes kohtades, kus laulupeoefekt puudub, raskendatud juurdepääsud, kaugemad kubermangud, väldin turistikonveiereid jms, lihtne põhimõte, ma tahan olla suht looduses suht üksi. Mul pole ka midagi selle vastu, et seadused on olemas. Palju seadusi on tobedalt lühikese keti moodi, eelpool mainitud varbla laidude kaitseala, täielik liikumiskeeld poolde juulisse. No mis mõttes. Ahvenamaa on tibakene suurem lindude rände ja pesitsuspaik, normaalne reegel seal, kevadel kalapüük ainult paadist. Kummaline, et praegu üldse tohib vee peal viibida, mõnes kohas päevase kayakituuri käigus möödun tuhandetest lindudest. Vist keegi eluvõõras kunagi pastakast välja imenud mõtte, et äkki mingid massid jne Pole mingeid masse olemas, keegi ka ei ründa neid laide, enamus inimmassist on pehmikud ja suhkrutükid, palav, külm, märg, tuul, kõik on pahad asjad, no ma käin suht palju merel, no pole merel mingit survet loodusele. Eile nägin Kärdali linnas ühe pakkari katusel merekayakki, kolmes kohas lohesurfarid rõõmustasid, paar mootorpaati, paar purjekat laidude vahel hängimas, 6m/s on paljudele juba ohtlik torm merel. On laulupeohõngu sisevetel kuumades kohtades, pärnu lahel mingid ruutkilomeetrid, emajõel mingid lõigud jne
Metsamyhin kirjutas:
30 Aug 2019, 14:38
paistab olema vananenud või puudulik info liikumispiirangute osas.
Näiteks Laidu saar Saarema külje all. Piirang tegelikult 1.04. - 5.08, aga kaardil märge puudub.
Põhjaku sihtkaitsevöönt Lõuna-Kõrvemaal. Piirang 15.02. -31.07, aga kaardil pole
Väga võimalik, et need ja veelgi vigu, ma ei tea kes sellega konkreetselt tegeleb ja ma ei viitsi ka uurida. See eespool mainitud *informatiivne ja mitteametlik* on ju selline teeme midagi aga teeme poolikult värk. Tänapäeva nutiajastul võiks olla samalaadne kaart kõigile looduses viibijatele 100% hetkeseisule vastav. Ma paarile aktiivsele tüübile olen pakkunud, et kle sa ei viitsi torkida ja anda kellelegi idee edasi, kes tahaks jja suudaks. Ma kunagi mingi paatide päästevarustuse eelnõu tuuleveskiga üritasin võidelda, mis algselt oli idiootsus kuubis. Mõtetu ajaraisk. Viie aastaga loksus ise oluliselt normaalsemaks.
Ma küll ei uju laidudele ja mul on raske uskuda, et võiks tekkida hulgaliselt Andrus3daid juurde aga vist ikka matkasin, kuna sõin ja magasin 8-)
s3.jpg
s4.jpg
ja seda saab võrreldes ujumisega kümneid kordi rohkem teha.
joon jõest, söön jõest

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 02 Sept 2019, 21:30

sepaonu kirjutas:
02 Sept 2019, 17:59
Metsamyhin kirjutas:
30 Aug 2019, 14:38
paistab olema vananenud või puudulik info liikumispiirangute osas.
Väga võimalik, et need ja veelgi vigu, ma ei tea kes sellega konkreetselt tegeleb ja ma ei viitsi ka uurida. See eespool mainitud *informatiivne ja mitteametlik* on ju selline teeme midagi aga teeme poolikult värk. Tänapäeva nutiajastul võiks olla samalaadne kaart kõigile looduses viibijatele 100% hetkeseisule vastav. Ma paarile aktiivsele tüübile olen pakkunud, et kle sa ei viitsi torkida ja anda kellelegi idee edasi, kes tahaks jja suudaks.
Sorry, läheb algsest teemast välja, aga uuel RMK äpil oli selline asi plaanis, kui rahalisi resursse ikka jätkub

AndrusKolmas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 03 Sept 2019, 09:33

Pildil olev veesõiduriist tundub olema äge. See peaks olema selline, mis ka suure lainega põhja ei lähe. Kui suure tuule või lainega oled sellega merel käinud?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Sept 2019, 10:09

See on feel free lure 13,5 , kõige asjalikum ülevaade sellest vannist
https://youtu.be/0JLm9-3cwio?t=34
ja maakeeli on tegemist suhteliselt aeglase vanniga, mul cruiisikiirus keskmiselt 5km/h ümber ja ega rohkem pole mõtet ka jõudu raisata. Kuna ma megavahemaid ei läbi, siis mulle ta sobib selle aeglusega, kuna kiiruse asemel on mul stabiilsust vaja ja võimalust, et elan seal tugitoolis terve päeva vajadusel ilma randumiseta ja saan ka sooja söögi tehtud priimusega vee peal. Ma peal käin sellega kuni 8m/s aga ega ma sellise tuulega pikalt vastutuult sõita ei viitsi, suur vann, palju tuuletakistust aga olemisega pole mingit probleemi, tõusen püsti ka selle tuulega. SOT kere on turvaline, kõik taevast tulnud ja lainega vesi vajub lihtsalt keres olevatest aukudest läbi, kuidas nüüd öelda, drenaaziga topeltkere 8-) ja kui suudad mingi trikiga välja kukkuda, siis ilma mingi sportlikuseta ja treenituseta peaks keskmine õllekõhuinimene ikka tagasi saama. Ma käin vabatahtlikult väljas, mingi ilma veest väljaulatuva madaliku peal panen ankrusse, mõõdan aeruga sügavuse ära, libisen üle ääre ja kahlan seal kaladega kurameerides ja pärast kargan kõhuli peale ja nikerdan ennast sisse tagasi. Kõik tekipealne kola peab muidugi kinnitatud olema igasugu trikitamiste tarbeks, talle saab läbi luugi kola sisse kah toppida mingil määral. 91cm laiust ja koos tugitooliga 43kg on ka piisav põhjus, et ma temaga väiksematel veekogudel niisama sõitmas ei käi, selleks muud vannid.
j22.jpg
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Sept 2019, 12:09

Põhjusmõtteliselt on rannikumere piiranguvööndid leitavad ka mereaardirakendusest - https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/merekaart
Ainult kole palju peab klikkima ja Riigiteataja linke kopeerima-pasteerima, samas info võiks ajakohane olla.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 03 Sept 2019, 12:23

Julged mehed, kas te seal väinameres vaikselt solberdadades vena mikro alvee laevade ette ei karda jääda?
Alles jäi üks süstaga lätlane kadunuks, leiti sidepoi ja mõni aastat tagasi oli segane õnnetus piirivalvuritega.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Sept 2019, 09:10

Tarmo kirjutas:
03 Sept 2019, 12:23
Julged mehed, kas te seal väinameres vaikselt solberdadades vena mikro alvee laevade ette ei karda jääda?
Kui hommikul silmad lahti teed ja saad aru, et hetkel sind see osa statistikast, et enamus inimesi sureb oma voodis ei puuduta ja hakkad oma ohtlikku elupäeva õhtusse veeretama pole paha ka rammiva microallveelaeva mõtted peast läbi lasta ja kasvõi trenni mõttes natuke karta, sest kui sa kardad, siis sa mõtled, et kuidas seda jama vältida. Ma seda meelt, et elu õpetab kõige paremini. Kui omal peaaegu juhtub ja kui väga lähedalt teiste juhtumisi näed, siis jääb ikka väga meelde, seda ei saa võrrelda, et ma nägin tuubis või kuulsin, et üks rääkis, kuigi ka kõik need juhused on natuke abiks.
Veepealset asja võib täiesti vabalt liiklusega võrrelda. Enamus inimesi liikleb igapäevaselt ja on kõik suhteliselt trennitud ohtude osas, mõned vähem, mõned väga hästi. Ja täpselt sama on vee peal või vee sees. Ja keda elu pole veel õpetanud võib ikka kiigata siia
https://veeohutus.ee/suvi/
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline