Paldiski-Tallinn mööda rannikut

Vasta
Kasutaja avatar
Andrus K
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Paldiski-Tallinn mööda rannikut

Postitus Postitas Andrus K » 26 Dets 2015, 16:37

Tere,

(Jalgsi)matkajana olen väga algaja aga rattaspordi harrastajatest sõpradega on seda trassi korduvalt läbitud.
Rongiga hommikul Paldiskisse ja siis hakkaks neiuga mööda rannikut Tallinna poole tagasi tulema. Söögi-joogigraami saab jooksvalt juurde tuua Treppoja, Laulasmaa jt. kauplustest.

Mul on päris mitu küsimust:

- arvasin seni, et tegu on ehk ühe Põhja-Eesti tuntuima matkarajaga kuid otsingud ei andnud midagi peale selle, et on osa miskisest rahvusvahelisest E9 rajast. Kes tiirutab ühepäevast ringi Paldiski poolsaarel, kes Vääna-Jõesuus aga sellist 3-4 päevase retke kirjeldust ei leia ma kusagilt. Kas on mingi reaalne põhjus, miks see trass populaarne pole?

- rattaga oli vist u. 85-90km. Ja seda ilma kakumäe poolsaareta. Tabasalu trepist alla Tabasalu randa ja Mustamäele ära :) Kui reaalne on see trass jalgsi läbida kolme päevaga st. kahe ööbimisega? Hirm on, et ehk läheb liiga tööks kätte ära? RMK matakpäevikust vaadates tundub, et erinevate seltskondade päevateekonnad on vahemikus 20-46km ...

- eesmärk on telgis ööbida ja ise sooja toitu valmistada. Et oleks "nagu päris". Kui raskeks võivad orienteeruvalt kujunenda kummagi matkaja kotid? Arvestama peaks, et ulmekerget ja ulmekallist varustust kohe soetama ei tõtta (kaheinimese telk, magamiskotid, -alused, kõikvõimalikud riided, croksid, söögivalmistamise atribuutika, hügieenitarbed, toidud, mingi kogus vett jne. jne.)

- lasen silmaga mitmekümnendat korda üle kaardi ja plaanin esimest ööbimist kusagil Koogranna ja Laulasmaa Spa vahelises männimetsas ja teist kusagil Suurupi ja Musraste kandis. Samas, otsingud pole seni andnud ühtegi ametlikku telkimisplatsi neisse kohtadesse. Mõte on, et löket võiks ideaalis teha ikkagi selleks ettenähtud kohas ja ka viisakas välikäimla ei teeks paha. Seevastu leian selliseid ametlikke laagripaiku Leetse ja Meremõisa juures. Aga need kohad on just 1. ja 2. päeva lõuna paiku läbimisel ja seetõttu laagrisse veel vara jääda?

Tänud ette kõigi asjalke kommentaaride eest :)

campestonia
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Paldiski-Tallinn mööda rannikut

Postitus Postitas campestonia » 26 Dets 2015, 17:53

Tere Andrus,

Ma ei ole matkanud Paldiskis, aga nagu sinagi olen rattaga sõitnud. Ma ei saa aidata esimese kolme küsimusega.

Aga, #4: Seal on kaks või kolm ametliku RMK telkimasala. "Või" sest üks (Vääna-Jõesuu) nendest on RMK nimekirjest kadunud. Kuigi ma käisin seal suvel 2015 ja kõik oli korras. Teisid on Leetse ja Meremõisa, nagu sa utlesid.

Ma olen käinud kõiges kolmes telgiga. Minu mõtted nende kohta on siin: Õnn kaasa!

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 27 Dets 2015, 00:00

Mis E9-sse puutub, siis ehk kasutaja Sipelgas oskab selle praeguse olukorra täpsemalt kosta. Ta algatas mais sellekohase teema ja on ehk seal käinud.
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=18&t=2498" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Andrus K
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus K » 28 Dets 2015, 16:52

Kogu lugu? :)
Kas on minu küsimused sedavõrd rumalad või ongi siin foorumis traffic nii hõre?

P.S. Tänud eelpool vastanutele.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 28 Dets 2015, 18:38

Andrus K kirjutas:Kogu lugu? :)
Kas on minu küsimused sedavõrd rumalad või ongi siin foorumis traffic nii hõre?
Eks põhjuseks ikka jõulud ja suur osa foorumiseltskonnast oli metsas.

Ma ise olen mõned aastad tagasi kevadel läbinud Klooga-Tallinn. Sõitsin rongiga kohale ja siis tegin kerge seljakotiga ühe pika päevaga kogu teekonna tagasi Tallinna. Raske kotiga ühe päevaga tagasi poleks jõudnud.
Ööbimispaiga leidmisega ei tohiks väga palju probleeme olla, sest päris mitmes kohas peaks olema piisavalt ruumi ja mittekellegi maad, et telk püsti panna (lõkke tegemine on veidi küsitavam). Lisaks eelpool loetletutele on vägagi korralik koht Muraste all Suurupi alumise tuletorni läheduses (väike liivarand vahetuskabiiniga ja paar tekitatud lõkkeaset) ning järgmised 3-4 km männimetsa. Ka Laulasmaa SPA ja Meremõisa telkimisala vaheline piirkond on selline, kus ei tohiks väga palju probleeme tekkida, kui telk kusagile puude vahele üles panna.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 28 Dets 2015, 23:26

Mina olen rattaga liikunud Paldiski - Klooga (mööda poolsaare rannikut). Lisaks jalgsi Naage - > Kloogaranna ööbimisega Meremõisa telkimisalal. Ja natuke hiljem Kloogaranna - Paldiski ööbimisega Leetses.

Paldiski - Naage vahel on minu teada kaks ametlikku telkimisala: Meremõisa ja Leetse. Oleneb ajast aga üldiselt on seal väga palju (läbustavat) rahvast seega üldjuhul väldin neid.

Meremõisa telkimisalast Lohusalu poole minnes tuleb ala lõppedes keelumärk sõidukitele ning ka telkimist keelav märk. Ei teagi kas seal on mingi kaitseala või lihtsalt masside eemalhoidmiseks see märk.

Üldiselt Meremõisa ja Lohusalu vahel metsas telkimine pole probleem. Lohusalu ja Laulasmaa vahel on suures osas suvilad jms. Laulasmaalt Kloogaranna poole minnes alguses telkimine vaba aga siis läheb võsaseks ja edasi juba eramaad kust vist läbi ei saa. Mina liikusin Lohusalu - Kloogaranna lõigu 2/3 osas mööda maanteed.

Kloogarannast Paldiski poole peale suvilarajooni lõppemist on asustust vähe ja kohti kus olla küllaga.

Kui E9 -st rääkida siis avastasin selle kui liikusin Naagest Kloogarannale. Siis mingit eesmärki polnud tähiste järgi minna ja väga väheses osas tee kattus.

Järgmine matk Kloogarannast Paldiskisse oli eesmärk minna mööda tähiseid kuid juba kohe alguses kadus märgistus ära ja peagi loobusin. Aeg ajalt tulid märgid jälle välja aga mingit pidevat rada ma neist ei saanud.

Plaan oli kaardistada GPS abil tähiste asukohad, et siis hiljem tänapäevasem kaart kokku panna kuid tol hetkel ei tahtnud telefon koostööd teha. Nüüd olen mõned punktid märkinud kui olen rajale sattunud.

Tuleval aastal plaanis sama rada uuesti ette võtta ja siis juba punktid ära kaardistada. Ses suhtes on küll näotu, et tegu peaks justkui olema rahvusvahelise matkateega kuid mingid päevakohast infot ei õnnestu leida.

Ja on minulgi olnud lühikesed kahe pooliku päevaga ja ühe ööbimisega matkad olnud. Üks põhjus see, et olen liikunud oma 5 aastase pojaga ja see seab mõned piirid. Lisaks kasvasin üles selles piirkonnas seega pikemad matkad olen üritanud teha ikka kusagil käimata piirkonda.

Uitav Hunt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uitav Hunt » 06 Mär 2016, 16:53

Aegadel ammustel sai sellel trassil NAK-i(nooremallohvitseride kursuse) raames nn. "stressirännakut" teha. Oli sügistalvine aeg ja olime pikalt luurelaagris olnud kui alustasime täisvarustuses rännakut Tallinna poole. Asja tegi piinavaks asjaolu, et eelnevate nädalate jooksul oli kogu meie varustus vihmast korralikult läbi vettinud ja meil puudus viimastel päevadel joogivesi. Ilmselt eelnevad ei mõtle päris sama rada, mida meie läbisime, või siis on rannikut peale seda tunduvalt korrastatud. Liikusime mööda pankranniku alust liivast ja kiviklibust randa, mis aeg-ajalt oli päris võsane ja raskesti läbitav.

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist