Matkamine ja ühistransport

Vasta
HRT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Matkamine ja ühistransport

Postitus Postitas HRT » 16 Dets 2015, 19:27

Tere!

Olen pikka aega tegelenud ühistranspordi teemadega ning seetõttu on mul nii küsimusi, kui ka soovin üldiselt teada inimeste arvamusi erinevatel teemadel.
Eelkõige huvitab mind hetkel Hiiumaa teema. Kui palju matkatakse Hiiumaal? Miks tahaks minna just sinna ja miks vahel lükatakse "meretagusele maale" minekut pikka aega edasi?
KAS JA KUIDAS MÕJUTAKS MATKASID HIIUMAALE (ja ka Läänemaale, Saaremaale, Vormsile) KUI OLEKS OLEMAS RONGILIIKLUS RIISIPEREST ROHUKÜLANI?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matkamine ja ühistransport

Postitus Postitas sepaonu » 16 Dets 2015, 23:02

Ma käin 5-6 korda aastas keskmiselt Hiiumaal, keskmiselt 3-4 päeva korraga. Vormsil paar korda otse paadiga, paar korda praamiga. Läänerannikul 20+ korda.
Iidu natuke keeruline üheks päevaks minna, ma rapla külast alustan, poolteist h rohukülla, samapalju praam, tundpluss kõppu, kohale jõuad, käed väsinud ja kõht koriseb. Vormsist ei sobi tööpäeviti tagasi praam, enamasti selle pärast jään sinna ööbima, r-l-p seitsmene tagasi. Praamidega ongi kõik seotud, pikemate pühade ja vahetiste ajal, kui enamusel võimalus pikemalt reisida, siis kõigil ju varakult piiksud ja prääksud moblades, et bronnid õigeaegselt teha. Ainuke arvestatav ühistransport iidu on see kilulinna-luidja buss ja sõbrad, kes kellegi sadamasse viivad või sealt ära toovad.
Minu meelest ei mõjutaks rong mitte midagi laias plaanis, mõned ratturid suvel kasutaks.
Iidus võib igasugu asja teha
https://www.youtube.com/watch?v=AhSG1pR1qWQ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=EPFxTRLCZAg" onclick="window.open(this.href);return false;
See aastavahetus ka iidus, kalapüük ja ratastega ringi sõitmine.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 16 Dets 2015, 23:21

HRT kirjutas: KAS JA KUIDAS MÕJUTAKS MATKASID HIIUMAALE (ja ka Läänemaale, Saaremaale, Vormsile) KUI OLEKS OLEMAS RONGILIIKLUS RIISIPEREST ROHUKÜLANI?
Matkamist ei mõjutaks see mitte kuidagi. Kes tahab, see läheb, kes ei taha, see ei lähe. Olemasolevad ühendused on puhtalt matkamise kontekstis enam kui piisavad.
Eriti ei mõjutaks see matkamist Saaremaal(e) kui oleks või ei oleks rongiühendus Haapsallu- Rohukülani (vaata kaarti!)
Mingi bakatöö pseudoprobleemi lahendamine käsil või?
Pilt

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 17 Dets 2015, 00:01

Kindlasti käiksin siis rohkem jalgrattaga nii Hiiumaal kui Vormsis... Bussid väga vastutulelikult ratast peale ei võta ja Riisiperest vändata ka ei viitsi.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Dets 2015, 12:22

Hooajalistest ühistransporteerujatest kõnetabki raudtee pigem rattureid, rattakohtade täituvus, nii ala kui üle, on Elronil juba hetkel käigusolevate liinide kaupa tõenäoliselt ka olemas.
Siia kõrvale, seni Elroni poolt rattaga reisijate pihta antud signaalid ei ole just julgustavad olnud.
polarbear kirjutas:/../Mingi bakatöö pseudoprobleemi lahendamine käsil või?
https://www.google.ee/webhp?q=hrt+raudtee" onclick="window.open(this.href);return false;

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 17 Dets 2015, 12:26

Nagu polarbear kirjutas.
Mitte kuidagi ei mõjutaks.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 17 Dets 2015, 19:54

Ma arvan, et selline rongiliiklus mõjutaks matkahuvilist rajavalikut kindlasi selle piirkonna kasuks. Matkahuviline inimene hindab rongisõitu natuke rohkem kui bussi sõitu. Kui rong aitab teda erinevatele sihtkohtadele lähemale, siis seal ta hea meelega matkab. Iseäranis võiks see ka rattamatkajaid huvitada.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 17 Dets 2015, 22:07

Mulle meeldiks küll, kui rong hakkaks taas Haapsallu sõitma - tuntav rattamatka ajavõit. Aga paraku on seni ainult rahvas seda raudteed soovinud, mitte riik. Nii et...ma oleksin väga üllatunud (positiivselt), kui mu silmad peaksid seda tõesti kunagi nägema.
Kui valida nädalasisesed minekud-tulekud ja mitte tipptunni kellaajad, siis arvan, et mahuvad ratturid ka sellel liinil ära (kui just suure grupiga ei lähe), vähemalt seni pole pidanud maha jääma Rapla, Pärnu ja Riisipere suunal. Nii mõnigi kord oleks tore Hiiumaale nädalavahetuseks minna, aga rattaga Tallinnast edasi-tagasi sõit Haapsallu võtab juba oma aja ja Hiiumaa jaoks jääks aega liiga väheks - niisiis sellistel puhkudel oleks rong sobiv ajavõit . Juhul kui see rong sõidaks, jääks rohkem aega ka Matsalu või Nõva piirkondades ringi kolada. Seni olen sõitnud rongiga Riisiperre, sealt rattaga vana tammi mööda sobiva punktini, kust vastavalt paremale - vasakule pöörata või siis rongiga Vasalemma ja sealt rattaga Nõvale. Suvel liigub nii läänerannikul kui ka saartel väga palju turiste, arvatavasti ka nemad kasutaksid rongi kui osalist ajavõitu. Kindlasti võidaksid selle projektiga ka raudtee lähedased puhkemajad-laagrid. Kas seda rongi hakkaksid kasutama ka ilma ratasteta inimesed, see sõltub juba sõidu ajavõidust ja pileti hinnast võrreldes siis bussiga (istumismugavust ei tasu minumeelest tänapäeval võrrelda - bussis on vahel istmevahe kitsamgi kui rongis)

HRT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas HRT » 17 Dets 2015, 22:37

polarbear kirjutas:
HRT kirjutas: KAS JA KUIDAS MÕJUTAKS MATKASID HIIUMAALE (ja ka Läänemaale, Saaremaale, Vormsile) KUI OLEKS OLEMAS RONGILIIKLUS RIISIPEREST ROHUKÜLANI?
Matkamist ei mõjutaks see mitte kuidagi. Kes tahab, see läheb, kes ei taha, see ei lähe. Olemasolevad ühendused on puhtalt matkamise kontekstis enam kui piisavad.
Eriti ei mõjutaks see matkamist Saaremaal(e) kui oleks või ei oleks rongiühendus Haapsallu- Rohukülani (vaata kaarti!)
Mingi bakatöö pseudoprobleemi lahendamine käsil või?
Ma ei tarvitse kaarti vaadata, olen piisavalt kursis (üle Eesti ja matkamarsruutidega samuti).
Kas rattaga rongile minnes on Riisiperes ja Ristil väljumine sama? Või on siiski mõni km vahet? Saaremaale minekuks?

HRT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas HRT » 17 Dets 2015, 22:39

margusl kirjutas:Hooajalistest ühistransporteerujatest kõnetabki raudtee pigem rattureid, rattakohtade täituvus, nii ala kui üle, on Elronil juba hetkel käigusolevate liinide kaupa tõenäoliselt ka olemas.
Siia kõrvale, seni Elroni poolt rattaga reisijate pihta antud signaalid ei ole just julgustavad olnud.
polarbear kirjutas:/../Mingi bakatöö pseudoprobleemi lahendamine käsil või?
https://www.google.ee/webhp?q=hrt+raudtee" onclick="window.open(this.href);return false;
Tänud!
Tõepoolest, Elroni kaks negatiivset signaali on tuntavad. Rattureid ei oodata ja regionaalpoliitika (tööhõives) samuti. Samas on MKM (linnukese pärast?) lubanud, et nende prioriteet on rattamatkajate võimaluste parandamine. Kuidas, see on juba iseasi ja üpris pikk natuke kõrvaline teema.

HRT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas HRT » 17 Dets 2015, 22:43

Evelyn kirjutas:Mulle meeldiks küll, kui rong hakkaks taas Haapsallu sõitma - tuntav rattamatka ajavõit. Aga paraku on seni ainult rahvas seda raudteed soovinud, mitte riik. Nii et...ma oleksin väga üllatunud (positiivselt), kui mu silmad peaksid seda tõesti kunagi nägema.
Kui valida nädalasisesed minekud-tulekud ja mitte tipptunni kellaajad, siis arvan, et mahuvad ratturid ka sellel liinil ära (kui just suure grupiga ei lähe), vähemalt seni pole pidanud maha jääma Rapla, Pärnu ja Riisipere suunal. Nii mõnigi kord oleks tore Hiiumaale nädalavahetuseks minna, aga rattaga Tallinnast edasi-tagasi sõit Haapsallu võtab juba oma aja ja Hiiumaa jaoks jääks aega liiga väheks - niisiis sellistel puhkudel oleks rong sobiv ajavõit . Juhul kui see rong sõidaks, jääks rohkem aega ka Matsalu või Nõva piirkondades ringi kolada. Seni olen sõitnud rongiga Riisiperre, sealt rattaga vana tammi mööda sobiva punktini, kust vastavalt paremale - vasakule pöörata või siis rongiga Vasalemma ja sealt rattaga Nõvale. Suvel liigub nii läänerannikul kui ka saartel väga palju turiste, arvatavasti ka nemad kasutaksid rongi kui osalist ajavõitu. Kindlasti võidaksid selle projektiga ka raudtee lähedased puhkemajad-laagrid. Kas seda rongi hakkaksid kasutama ka ilma ratasteta inimesed, see sõltub juba sõidu ajavõidust ja pileti hinnast võrreldes siis bussiga (istumismugavust ei tasu minumeelest tänapäeval võrrelda - bussis on vahel istmevahe kitsamgi kui rongis)
Tänan, Evelyn!

N.ö. rattata sõitjaid oleks igast "klassist ja mastist"!. Olen teemaga väga pikalt tegelenud ning raudteega aastakümneid seotud. Olen 100% samal arvamusel, et just mugavust ja ajavõitu ratturitele rong annakski. Siiski tahan nii poolt- kui vastuarvamusi ja võimalikult põhjalikke. Äsja teatas üks poliitik, et "ta ei ole teemasse süvenenud, aga ei pea rongi vajalikuks"!. See on meie poliitikute puhul muidugi tavapärane ja igas valdkonnas. ei mingit süvenemist, aga "eksperdiks" kiputakse.

HRT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas HRT » 17 Dets 2015, 22:45

Muidugi huvitavad mind kõik asjad teemaga seoses. Elektrirataste rent (Hiiumaal ja mujal), lastega koos matkamine, bussipeatuste ootekojad maakohtades, kui puhkepausi ja isegi hädapärased ööbimiskohad, Olnud ja plaanitavad matkad, seotuna rongidega jne jne.

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 17 Dets 2015, 23:30

Mina olen rattamatkajana käinud Hiiumaal mitu korda. Sõltuvalt seltskonnast on distants jäänud vahel Hiiumaal üsna tagasihoidlikuks ja seetõttu olen väga rahul, et saab Riisiperest Rohukülla natuke sõita ka. Nii et see rongiliikluse puudumine sealt edasi ei tohiks küll vähegi tõsisemat rattamatkajat mõjutada. Pigem vastupidi, muidu oleks rong rattaid täis ja ei mahuks kuskile. See raudteetamm on ka paljudele hea võimalus rattaga sõita, kes maanteed ei armasta. Kuigi maanteega võrreldes on jube igav ja aeglane.

HRT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas HRT » 12 Jaan 2016, 20:40

Tänud Teile, kes viitsisid vastata. Ei oodanud, et arutelu nii nadiks jääb. Kahjuks eriti midagi uut ka teada ei saanud, kuigi iga nüansi eest olen ikka tänulik. Muidugi on võimalik, et siinsed inimesed ka "suuremad" matkajad, seepärast tundub see 60 km olevat köömes. Paljude jaoks kindlasti mitte.
Parimat!

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline