1. leht 2-st

RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 29 Mär 2015, 16:28
Postitas alax
Eelmine aasta oli kuulda, et on kavandamisel RMK matkatee lõpuga Nõval. On kellelgi rohkem infot?

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 29 Mär 2015, 16:40
Postitas Tarmo
Facebooki loodussõprade foorumis üks kasutaja küsis värvitud puude kohta Vasalemmas.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 29 Mär 2015, 17:53
Postitas Metsamyhin
See eelnev link ei näita mulle midagi.

Aga siin on midagi samal teemal:
http://www.maaturism.ee/intranet/index. ... -koostoole" onclick="window.open(this.href);return false;
Kavandamisel on Aegviidu-Nõva ja Aegviidu-Penijõe matkatee harud.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 29 Mär 2015, 18:28
Postitas Tarmo
Metsamyhin kirjutas:See eelnev link ei näita mulle midagi.
Täitsa võimalik, et ei näe - Facebooki gruppi "Loodussõbrad" staatus muudeti suletud grupiks. Samas on seal üle 8000 liikme kes siinse grupi rahvaga ilmselt osaliselt kattuvad.

Postitatud lingil olid pildid valge-rohelise-valge triibuga puudest ja postist. Ühel pildil on tagaplaanil reisirong ning Vasalemma jaamahoone.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 15 Apr 2015, 23:41
Postitas alax
Suve esimesel poolel on tõesti plaanis avada matkatee Nõvale. See kujuneb suht Tallinna lähedaseks. Umbkaudne kulgemine. Aegviidu-Alavere- Kose- Pirita jõeäärne-Keila jõeäärne- Keila-Vasalemma- Padise- Nõva. Info Alar Sikult.
Matsalu haru on järgmise aasta hitt.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 01 Juun 2015, 16:35
Postitas uku
uue lõigu kaart : http://loodusegakoos.ee/files/RMK_Perak ... 15_002.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 03 Juun 2015, 10:48
Postitas Metavo
Kena.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 03 Juun 2015, 16:19
Postitas Tanel
Tore. Siis on puhkus plaanid, jalgsimatka näol Perakülast - Aegviitu, täienenud.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 03 Juun 2015, 16:44
Postitas Metsamyhin
Saarte raba lõkkekoht ja onn on eksisteerinud juba ehk 4-5 aastat.
Asukoht on tal väga hea, kilomeetreid eemal kohast, kuhu tavalise autoga pääseb.

Lõkkekoht on keset suuremat lagendikku ja kipub olema tuultele valla. Lähedal on ka vana kaev.
Kevadel peale lumesulamist on väga vesine.

Vt ka : geopeitus.ee

Pilt

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 03 Juun 2015, 18:02
Postitas Tarmo
Ka Krani lavu Jänijõe ja Tarvasjõe liitumiskoha lähedal on juba päris mitu aastat vana. Seal pidid olema ühe eesti suurema loodusemehe lemmikkohad.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 11 Juun 2015, 12:51
Postitas Metsamyhin
Tänases Terevisioonis, algusega 1:43:38

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 12 Juun 2015, 10:50
Postitas krmk
Kas uue lõigu kohta .gpx ka leidub juba?

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 12 Juun 2015, 10:58
Postitas Metsamyhin
krmk kirjutas:Kas uue lõigu kohta .gpx ka leidub juba?
See nende kodukal üleval.
http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/matka ... e-matkatee

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 12 Juun 2015, 16:07
Postitas REGA1872
Delfi reisiportaalis ka uudis üleval:
http://reisijuht.delfi.ee/news/news/hom ... d=71688681" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 22 Juun 2015, 12:24
Postitas krmk
Nädalavahetusel sai läbitud jalgratastel Peraküla - Vasalemma lõik osana Riisiipere - Haapsalu - Nõva - Vasalemma tuurist. Väga tore tee, pikemad kruusateelõigud võivad jalgsi vast pisut tüütud olla. Ratast pidi ka jalgrattamarsruuti kasutades pisut lükkama, Nõva ranna liivased lõigud ja mõni jupp metsavahelist padrikut.

.gpx ja rattaraja märgistuse vahel esines väiksemaid lahknevusi mõnes kohas, üritasime juhinduda pigem .gpx-ist. Korra kohtasime ka kurjade ERATEE siltide ja ketiga suletud lõiku. Silma jäi et ka osad suunaviidad on veel tühjad, ilma kirjadeta.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 06 Juul 2015, 10:01
Postitas ullivilli
Tekkis eile hüpotees, kas Rummu karjääri ääres ka mõni lõkkekoht matkateele jääb?
Või on ainsad kohad need, mis ka RMK ametlikul kaardil on?

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 07 Juul 2015, 12:02
Postitas heiki
Eelmine nädal käisin sõbraga jupikese uuest matkateest läbi. Start Viikingiteküla juurest, suund Nõva poole.

Liikusime esimese päeva õhtul bussiga Tallinnast Viikingiteküla juurde , läksime üle tee ja külastasime kohalikke Siniallikaid ja hiiemetsa. Eelnevatel päevadel oli sadanud ja mets oli mõnusalt niiske ja ürgne.

Laagrisse jäime teisel pool Tartu maanteed asuval Saula lõkkeplatsil. Plats on uue varjualuse, kaetud lõkkealuse ja käimlaga. Puudus prügikast, seega tuleb oma jäätmed kaasa võtta. Platsi läheduses oli veel ehitusjäätmeid, oksarisu jmt, jäi mulje, et asi on alles pooleli ja prügikast võib täitsa tulemas olla :) Laagriplatsi läheduses saab jõest vett võtta ja ka ujuma minna. Ujujad peavad arvestama, et jõepõhi on väga mudane! Mina oleks peaaegu crocsist ilma jäänud...

Kuna jõudsime kohale hilja, siis venis õhtu pikale ja hommikul võtsime asja rahulikult ning liikuma saime alles 11 paiku ennelõunal. Ilm oli suurepärane, sooja parasjagu ja päikest ka. Matkatee lõik Saulast kuni Saarte rabani oli kohati korralikult mudane ja vesine, matksaabaste ja sääristega oli olemine väga mõnus. Kohati oli rohelus nii kõrge, et püksid said sääristest kõrgemal kuni poole reieni märjaks. Peale Saarte raba lõkkekohta liikusime mööda metsavaheteed, millel töötas ekskavaator, mis üleküntud porimülgast tasandas. Juhiga suheldes selgus, et töö on tellinud RMK, kuid kas tee saab ka kruusekatte või jääb pinnasteeks, ei osanud tema öelda. Angerja ojaga pralleelselt kõndides magasime maha ärapöördekoha, kuid tänutäheks leidsime mõnusa koha värskendavaks supluseks ojas. Tagasi me minna ei tahtnud ja seega liikusime rajale tagasi otse ja saime omajagu võsas mütata ja kraave ületada. Boonuseks nägime rebast, kes muidu märkamata oleks jäänud.

Märkamatult saabus õhtu ja jõudsime Paeknale, kust liikusime mõned kilomeetrid edasi, kuid otsustasime siis tagasi Paeknasse minna ja ööseks sinna jääda. Algselt oli plaan kaemaks jääda ja kauegemale jõuda, kuid asjaolud tingisid vajaduse kolmanda päeva ennelõunal linna tagasi liikuda ja Paeknast olid selleks head võimalused. Paekna järvest saab vett võtta, kuid tasub arvestada, et järve ümbrus on suurest eraomanduses või kõrge heinaga kaetud ja pole ööbimiseks sobiv. Laagripaik oleks kas kellegi õuel või paistaks üle väikse järve teiste koduõued kätte.

Kolmanda päeva hommikul võtsime asja rahulikult, kuivatasime varustust, käisime ujumas ja sättisime end bussi peale. Järgmine kord on plaanis liikuda Paeknasse ja sealt siis Nõva suunas. Või vastupidi :)

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 09 Juul 2015, 10:35
Postitas REGA1872
Tegin rattaga mõned päevad tagasi veidi üle poole uuest rajast.
Kõigepealt rattaga Tallinnast Padisele ja sealt rajale. Rada ise on märgistatud valge-roheline-valge triibutusega ja kohati on ka 'Peraküla-Ähijärve 820km' sildid maasse taotud. Samas on ka lõike kus kilomeetrite ulatuses pole ühtegi tähist üleval (Tõdva ja Tuhala vahel) ning on ka lõike, kus iga km taga on sildiga post maas.
Pea kõik RMK platsid sel lõigul on uuendatud (või siis värskelt rajatud). Probleemiks on, et puuduvad viited kõrvalasuvale platsile ja nii võib vabalt sellest mööduda ilma et aru saakski (Ohtu ja Saarte raba), kuna nad on põhitrassi kõrval. Kindlasti tuleb kasuks kaardi või nuti-äpi olemasolu.
Arvestades, et suht palju sellest lõigust on jalgsi ja rattaga eri teed, on tegu ilmselt ühe jalutajasõbralikuma osaga matkateedest. Samas on seal ka km-pikkusi asfalti- ja kruusalõike (eriti Vasalemma-Jõgisoo vahel).

Padise plats on suht ilusas kohas vanal Linnamäel jõe kõrval.
Ohtu platsist põrutasin ma esialgu mööda, sest ta asub 100m raja kõrval ja jäi tähelepanuta, et pearajast veidi eemal olid triibumärgid üleval. Vett seal pole.
Metsanurgas on väikese vahega 2 platsi. Esimene plats on otse jõe kõrval, aga minu valik ööbimiseks oleks teine (seal on ka väike katusealune ja rohkem avarust). Ratturil soovitaks sinna minna väikese ringiga läbi Üksnurme, sest otsetee on 3-4 km jõeäärset heinamaad.
Saarte raba platsile pääsemiseks tuleb ratturil esmalt võidelda mõned km mudaga ja hiljem teist samapalju metsasihtide nõgestega (nagu ka heiki kirjutas). Arvestades, et see lõik on ka ratturite jaoks sees, siis võin vaid ette kujutada, millised peaks olema need lõigud järgmiselt 30 kilomeetril, mis ratturite tee jalgsirajast lahku läheb.
Mina lõpetasin oma sõidu Alavere platsi söögilaual ööbimisega (kaitses ühtlasi ka öö läbi sadanud vihma eest). Suht pisike ja närune platsike ilma vee võimaluseta. Rippvoodis ööbijail pole seda eriti kuhugi riputada. Kui ratturile vähegi aega ja jõudu on, siis soovitaks end Krani laavuni välja vedada (seal olen varasemalt ööbinud).

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 12 Juul 2015, 08:40
Postitas Tarmo
Minul plaanis septembri keskel Perakülast startida ja jalgsi Aegviiduni matkata.

Re: Matkatee Nõvale

Postitatud: 17 Mai 2016, 07:25
Postitas uku
Matsalu haru on järgmise aasta hitt.[/quote]
Kas keegi teab millal Matsalu haru valmib ?

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 24 Mai 2016, 08:55
Postitas alax
2015a. oli plaan teha matkarada Peipsiäärsest Kauksist Matsalusse Penijõele. Valmimine mitte enne 2017a. Matkarada peaks Aegviidu kandist läbi minema. Elame-näeme.

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 29 Mai 2016, 17:04
Postitas Tarmo
Sai siis 2015 aasta sügisel uuel lõigul matkatud:
Alustasin 13. septembri pärastlõunal RMK Peraküla infopunktist. Sai kõik ilusti uus matkaja pass esitatud ja kleepekas sisse korjatud. Nänni jaoks kahjuks seljakotis enam ruumi polnud. Matk algas.
Algul oli ka teisi matkajaid, aga need suundusid lapsevankriga rattarajale ja rohkem ma ühtegi kaasmatkajat ma rajal ei kohanud.
Matkapäev kulges ilusal nõmmel, männikus ja rannavallide vahel. Õhtuks jõudsin Lepaugu lõkkekohale, seal oli kaks ema lastega, kes ootasid transporti koju. Seadsin telgi ülese väiksele poolsaarele,
aga alles hiljem avastasin, et poolsaare valitsejad on punased sipelgad. Tuli telk ja laager laua kõrvale kolida.
Öö oli rahulik, tuli ka paar tiba vihma.
14. septembri hommikuks kell 10:00 olid söögid söödud, kohvid joodud varustus koos ja seljas ning asusin jälle rajale. Keibu laagripaikade vahel kohtasin maasturiga vastusõitvaid RMK inimesi,
lehvitsiin juttu ei ajanud. Peale Allikaneeme küla matkasin otse mererannal klibul ja nautisin merevaadet. Rannas sai tehtud ka lõuna. Õhtuks sai jõutud Vihterpalu lõkkekohta.
Lõkkekoht on otse maantee ääres, igaksjuhuks peitsin oma telgi võssa. Selle laagripaiga suureks plussiks oli viimane veevõtu võimalus enne Harju- Risti kauplust.
Ja nagu ka eelmisel päeval, startisin rajale jälle juhuslikult täpselt kell 10:00 Metsad olid mõnusad, mustikaid palju, aga vett ei olnud kraavide põhjas vaid üksikud sogased lombid.
Lõunaks jõudsin Harju - Ristile ja tegin poe lõuna pirukate, Saunaõlle ja jäätisega. Hakkas vaikselt sadama. Jätkasin matka, aga tunni aja pärast olin sunnitud vihmavarju otsima.
Kuna poole kuueks polnud sadu veel lakkanud, ja lakkamise märke ei ilmutanud, panin telgi püsti ja jäin vihmalaagrisse.
Sadas terve öö ja järgmise hommiku, telk pidas ilusti vihma, aga igav hakkas - olin juturaamatu koju unustanud.
Rajale sain alles poole kaheteistkümneks. Kell kaks tegin poelõuna Padisel. Padise linnamäe laagripaigal tegin vaid kiire peatuse.
Äärmiselt põnev matkaraja lõik kulges Rummus - ronimine üle vangilaagri müüride, kaunid vaated aheraine mäele ja selge vesi. Kõige ägedam oli aga rada karjääri kallastel, seal oli
palju abi matkakeppidest. Selliseid lõike võiks matkateel rohkem olla! Sealt edasi koos väikeste eksimistega jõudsin kell 19:06 Vasalemma raudteejaama ja läksin viimasele? elektrirongile, ning sõitsin Tallinna.

Pilte kah:
http://lennuki.planet.ee/Perakyla-Vasalema2015/

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 29 Mai 2016, 18:27
Postitas mrWilson
Tarmo, mis telki sa kasutasid?

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 29 Mai 2016, 18:40
Postitas sepaonu
ferrino lightent piltidel

Re: RMK Matkatee Peraküla-Aegviidu, 192 km

Postitatud: 29 Mai 2016, 19:32
Postitas Tarmo
Oli jah Ferrino lightent 2 - hea kerge ja ühe inimese jaoks ruumi just parasjagu. Saab ka varustuse telki võtta.