Hiiemets

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Hiiemets

Postitus Postitas Jants » 29 Juun 2013, 14:40

Tere.
Teab keegi kuskil kõrvalises ja tsivilisatsioonist puutumatus kohas asuvat hiiemetsa v. hiiepaika, kuhu minna valgetel öödel nö. mõtteid koguma?

Kasutaja avatar
Earthbeat
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Hiiemets

Postitus Postitas Earthbeat » 29 Juun 2013, 15:47

Paluküla hiiemägi

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 29 Juun 2013, 18:10

Maa-ametil on ka pärandkultuurirakendus, kus hiied üsna lihtsasti leitavad ja näeb kiirelt, kas paik kellegi õuel või vaja pikalt läbi võsa rünnata.
http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... user_id=at" onclick="window.open(this.href);return false;
Paremast paanist ülalt alla liikudes vali kaardirakenduseks "pärandkultuur"; maakonda ja valda ei pea paika sättima; suurtest paanidest vali "Otsing", sealt objekti tüübiks "Hiied, hiiepuud, ..."; kui otsingusse omalt poolt midagi ei lisa, kuvatakse kõik sobiva tüübi alla kuuluv; tulemusi annab päise kaudu sortida (a'la maakond), "i" hüppab infosse, kus lootust ka pilt leida.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Juun 2013, 19:53

Ei tahaks uskuda, et n.ö hiiemetsas paremaid mõtteid saab koguda kui muidu metsas. :D
Mets on mets, mis vahet seal olla saab? :?:
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 30 Juun 2013, 23:53

margusl kirjutas:Maa-ametil on ka pärandkultuurirakendus, kus hiied üsna lihtsasti leitavad ja näeb kiirelt, kas paik kellegi õuel või vaja pikalt läbi võsa rünnata.
http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... user_id=at" onclick="window.open(this.href);return false;
Paremast paanist ülalt alla liikudes vali kaardirakenduseks "pärandkultuur"; maakonda ja valda ei pea paika sättima; suurtest paanidest vali "Otsing", sealt objekti tüübiks "Hiied, hiiepuud, ..."; kui otsingusse omalt poolt midagi ei lisa, kuvatakse kõik sobiva tüübi alla kuuluv; tulemusi annab päise kaudu sortida (a'la maakond), "i" hüppab infosse, kus lootust ka pilt leida.
Väga hea koht otsimiseks ja avastamiseks. Tänud!

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 01 Juul 2013, 00:14

Jyrgenson kirjutas:Ei tahaks uskuda, et n.ö hiiemetsas paremaid mõtteid saab koguda kui muidu metsas. :D

Eks seda peab igaüks enda jaoks ise proovima, kas on vahet või mitte... Millegipärast siiski vanad eestlased eelistasid ühte kohta teisele, ühte metsa teisele. Ma nii tark ei ole et oskaksin nende kunagisi valikuid arvustada...
Paljudel inimestel, kindlasti ka siin foorumis on "oma koht" kuskil metsas või maastikul, kus ennast kõige paremini tuntakse, eks see on ka selline oma isiklik hiis. Mõni aga alles otsib sellist paika...rahvapärimused on selleks hea algus ja suunaja. Eks kõrvalvaataja jaoks jah- "mis vahet seal olla saab"

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 22 Aug 2013, 13:58

Jyrgenson kirjutas:Ei tahaks uskuda, et n.ö hiiemetsas paremaid mõtteid saab koguda kui muidu metsas. :D
Räägi sa seda tõsimeelsele kristlasele, et mis vahet sel on, kus palvetamas käia - kirikus või suvalises kortermajas - hoone on hoone :D

Ilmselt Sa Jyrgenson pead ennast veel väheke harima :) Alustada võiks siitsamast foorumist ja näiteks Kaiu raba teemast ja kindlasti loe seal viidatud para-webi teemat. Siis saad aru, et on ikka suur vahe, kas selle mätta all, millel parasjagu mõtteid kogud elavad Orioonlased, Arktuuruslased (kassikõrvadega rohelised väiksed mehikesed), haldjad, sipelgad või hoopis muud loomad. Enne maha istumist tasuks omale muidugi selgeks teha mis meeli parasjagu ergutada vaja on - vahest piisab ehk tavalisest sipelgapesast või maasikapõõsast :D

Ääremärkusena olgu öeldud, et tegelikult ei olnud mul vähimatki kavatsust ühegi usu ega uskumuse üle nalja heita, lihtsalt elu ei saa liiga tõsiselt võtta.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Aug 2013, 18:31

Tõsimeelse kristlase selle järele ära tunnebki, et ta ei seo ennast ja sidet Jumalaga, ühegi paiga ja ehitisega. P.S mu tutvusringis on mitmeid kes peavad pastori ametit või on olnud isegi misjonärid, nende arvates on vale Jumalat ja paiku omavahel siduda. Olen nendega korduvalt lõkke ääres vaimulikel teemadel vestelnud ja see on olnud päris huvitav.
Kõik mis puudutab esoteerikat ja šamaanitrummi tagumist lõkke ääres koos kaasnevaga on minu silmis ............ , ühesõnaga ....... ;)
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 26 Aug 2013, 10:41

Jyrgensoniga nõus.

Hiiemetsade-paikade leidmisel... võid ju ka Maaametist otsida Hiie nime kandvaid maatükke ja siis uurida, et mis seal täpselt paistab või on. Nii on ka võimalik :)

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 26 Aug 2013, 14:56

Võtame siis pildi laiemaks :) Foorumit lugedes on mulje jäänud, et Sa Jyrgenson vahest ikka napsu võtad - mitte viidata pahapärast, vaid et natuke tausta luua. Nagu Lible juba ütles, et kui pähe ei hakkaks, siis ei võtakski eks? A mis sel kõigel pistmist shamaani trummiga? Seda, et selle trummi mõte on tegelikult samamoodi "pähe hakkamine" - ehk organismi tavapärasest olekust välja viimine. Selle rütmiga saab kergelt manipuleerida südametegevust ja organismi tervikuna - täpselt nagu alkoholiga. Trummi eeliseks on alkoholi ees see, et rütme on erinevaid - kiiremaid ja aeglasemaid, samas kui alkohol tõmbab järjekindlalt tempot alla :mrgreen: Loomulikult nagu ka tinutajaid on erinevaid, leidub igasuguseid soolapuhujaid, kuid mille poolest on vindise inimese jorin parem shamaani mantrast?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Aug 2013, 18:05

Kõigepealt ilmselt pean vabandama ekacariya ees, et tema algatatud teema on taaskord oma elu elama hakanud ja paljuski minu avaldatud mõtete tõttu.
Alustuseks tooksin välja selgitused, mis erinevused on minu silmis lihtsalt napsu võtmisel, joomisel ja šamaani trummist transsi minemisel.
Lihtsalt napsu võtmine on igati tore ja hea tegevus, eriti kui laual on soliidsed joogid, mille hinnaklass ei võimalda end sellest täis juua ja laua ümber istub meeldiv-viisakas-erudeeritud seltskond kellega on hea suhelda. Ilma silmakirjalikkuse ja valehäbita tunnistan, et napsitamise tegevus on minu elus olulisel kohal. Olen seda teinud paljude toredate, tarkade, rikaste, kuulsate ja tähtsate inimestega, alates loomeinimestest kuni ametis olevate ministriteni. (mis teha kui tutvusringis on palju selliseid inimesi) Selline sotsiaalne napsitamine õigete inimestega aitab luua ja koos hoida oma sotsiaalvõrgustikku.
Ma ei usu, et sellel oleks ka inimese füüsilisele tervisele mingeid negatiivseid mõjusid. (lasin hiljaaegu end põhjalikult uurida ja selgus, et mu maksa, vere ja muud näitajad on laitmatud)

Purjutamine on hoopis teine asi. Kui sellega ei kaasne kahju kellelegi teisele ja seda juhtub äärmiselt harva, siis pole ka selles midagi halba. Kui aga purjus inimene hakkab ütlema asju, mis kellelegi on solvavad või teevad haiget, käitumine ja teod muutuvad ebaviisakaks, agressiivseks ja seda kipub juhtuma tihti, siis on tegemist tõsise probleemiga. Purjutamine hakkab ka mõjutama inimese füüsilist ja mentaalset tervist.

Šamaani trummi tagumisel ei ole eesmärgiks kunagi füüsilise ekstaasi saavutamine. Füüsilised ja emotsionaalsed nähud (transs) on millegi hoopis keerulisema näiteks vaimse seisundi tagajärjed. Sellise tegevusega kaasneb palju spirituaalset. Tihti otsitakse kontakti mittefüüsiliste olevustega või nähtustega nagu ilmutused.

Tunnen paari inimest kes on kunagi olnud väga haritud ja erudeeritud inimesed. Peale seda kui nad hakkasid viljelema šamanismi on nende mõistus täiesti alla käinud. Kaotatud on igasugune loogika võime, ratsionaalsus, kainus, jne... täna tundub isegi uskumatu, et nad võisid kunagi olla kenad-targad-meeldivad inimesed.
Mul on ka mõned tuttavad kõrgelt haritud alkohoolikud. Aastatega on nendel n.ö pliiatsi ots lihtsalt natuke nüridamaks kulunud.

Ehk siis kokkuvõtvalt on kärakasõprad lihtsalt kas väikesed või suured joodikud ja esoteerikaga tegelevad šamaanitrummi tagujad lihtsalt peast ära keeranud segased. Siia lisaksin ka kõik need kes otsivad abi alternatiivmeditsiinist.
Kui nüüd minu mõtted kellegi tundeid riivasid, siis selle teema puhul ei vaevu ma isegi oma poliitilise ebakorrektsuse valguse vabandust palumagi.

Seega kõik targad ja ilusad inimesed, olete oodatud minuga metsa lõkke äärde napsu võtma, vestelda võime autodest kuni neurolingvistilise programmeerimiseni!

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 26 Aug 2013, 20:25

Jyrgenson kirjutas:
Seega kõik targad ja ilusad inimesed, olete oodatud minuga metsa lõkke äärde napsu võtma, vestelda võime autodest kuni neurolingvistilise programmeerimiseni!
Järgmisel foorumlaste kokkutulekul tehakse vist kaks lõket. Ühe ümber istuvad Jürgenson ja "omad", teise ümber sportlased, esoteerikud, mitte väga ilusad... Kindlasti nimekiri pikeneb. :?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Aug 2013, 22:05

ekacariya kirjutas: Järgmisel foorumlaste kokkutulekul tehakse vist kaks lõket. Ühe ümber istuvad Jürgenson ja "omad", teise ümber sportlased, esoteerikud, mitte väga ilusad... Kindlasti nimekiri pikeneb. :?
Word :twisted:
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Mzd
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Mzd » 27 Aug 2013, 00:27

Uus saag, mida käima tõmmata?

Oma kommentaar kogu uskumisele-ja mitteuskumisele: usu mida tahad, lõpuks on ikka platseebo-efekt. Võtame hüpoteetilise olukorra: 10 inimest foorumist ütlevad, et mets x on vana eestlaste hiiemets. Huviline läheb sinna ja naastes kiidab, et suurepärane atmosfäär oli, mõte sai selgemaks. Nüüd need 10 ütlevad, et tead, me mõtlesime lambist selle koha välja, pole seal kunagi mingit hiit olnud. Kas kohalkäinu mõtteselgus on momentaalselt kadunud pärast seda? Võib-olla pole, võib-olla on? Ja mida see tõestab - et keskmine inimeseloom on kergelt manipuleeritav ja talle võib kõikvõimalikke teemasid pähe valada, kogus sõltub vastuvõtja enda soovist.

Diskussioon on tore asi ja ma võin kihla vedada, et kokkutulekul istute sama lõkke ääres ja saate teemaga rahumeelselt hakkama. Ja Kaiu raba on tore koht. Täpselt nagu ka Seli raba. Või Emajõe-Suursoo. Või mis iganes inimasustusest puutumata paik.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 27 Aug 2013, 10:16

Tanel kirjutas:
ekacariya kirjutas: Järgmisel foorumlaste kokkutulekul tehakse vist kaks lõket. Ühe ümber istuvad Jürgenson ja "omad", teise ümber sportlased, esoteerikud, mitte väga ilusad... Kindlasti nimekiri pikeneb. :?
Word :twisted:
Tegelikult tahtsin Jürgensonile meelde tuletada seda et teiste inimeste või inimeste gruppide kohta öeldud karmid sõnad ei kao järmisel päeval või nädalal tühjusesse vaid jäävad puudutatud inimeste meelde pikaks ajaks.
Niisama lõbu pärast halvasti ei öelda, või siis pead sa väga kindel olema et selliste inimestega tõepoolest tulevikus suhelda ei soovi.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Aug 2013, 10:23

ekacariya kirjutas:Niisama lõbu pärast halvasti ei öelda, või siis pead sa väga kindel olema et selliste inimestega tõepoolest tulevikus suhelda ei soovi.
Anonüümselt ikka võib, eks? :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 10:56

Ekacariya, kuna matkafoorumi kokkutulekud on olnud üritused mille eesmärgiks on paljuski tutvumine uute ja huvitavate inimestega ja sidemete loomine, siis ilmselt kahte lõket ei tekki kunagi. Kindlasti leiab iga inimene endale seltskonnast tema jaoks huvi pakkuva vestluskaaslase.
Oma sõnu ma kindlasti kunagi ei loobi, need ikkagi paljuski kajastavad minu põhimõtteid ja veendumusi. Aegajalt muidugi veendumused ka muutuvad, sest iga inimene kasvab ja on ümbritsevast mõjutatav.
Suhelda võib alati kõigi inimestega, aga hea on teada millistel teemadel saab rääkida ja millistel pole mõtet vestlust arendada.

Natuke rohkem kui kuu tagasi olin mere ääres telkimas, seltskonnas oli paar keskealist naist kellel üle keskmise suur huvi esoteerika vastu. Peamine mis neid huvitas oli see mida puud mulle metsas räägivad. Väga keeruline oli neile viisakalt ja arusaadavalt selgeks teha, et puud on eluvorm milledel puudub meie liigile omane suhtlemisvõime, rääkimata millestki tunnetuslikust.
Ma küll viibin palju metsas puude seltsis, aga ei ole n.ö „puukallistaja“ ega mingi „metshaldjas“ või midagi muud tolkiinilikku. Eelistan puid käsitleda nii nagu teeb seda kuiv akadeemiline loodusteadus. Kindlasti ka kui praktiline tarbiv inimene kellele on puu puit mida saab enda vajadusteks kasutada. Seda viimast tuleb kindlasti teha loodust säästvalt. Iga inimene peaks mõistma seda, et ilma puudeta poe varsi meie planeedil enam elu.
Kui nüüd pidada ühte metsatukka teisest tähtsamaks, siis saab asjale ikkagi läheneda kas metsa esteetilisest väärtusest, liigurohkusest või rahalisest väärtusest lähtuvalt.
Senimaani pole veel metsadest haldjaid ja endide kogukondi leitud.
Paar aastat tagasi käisin UKK rahvuspargis ka selle mäe peal kus Jõuluvana peaks pärimuse kohaselt elama, aga ei näinud seal ei teda ega märke tema elutegevusest antud piirkonnas. Kuiv ja loogiline järeldus: Jõuluvana pole olemas või on mujale kolinud.

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 27 Aug 2013, 11:33

Siin taandubki teema tunnetusele ja uskumustele. Jyrgensoni õpetuse järgi pole seda mida ei näe ja ei tunne olemas. Inimene oma silmaga ei suuda paraku paljutki näha - ka lendu lastud püssikuuli palja silmaga ei hooma. Ometi võib see tappa. Eks see on juba igaühe enese asi, kas jätta lahti uks, mis võimaldab tunnistada ja aktsepteerida enda jaoks hoomamatu olemasolu või on lihtsam seda ignoreerida.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 12:01

Kui inimene kõik oma luugid avatud hoiab ja ei filtreeri seda mida vastu võtta, siis on ta varsti omadega segi.
Loomulikult on iga inimese asi mida uskuda või mitte, lihtsalt mõne asja uskumisega ja selle väljaütlemisega võib sattuda tiba piinlikku olukorda. ;)

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Aug 2013, 12:02

Mis tunded, mis uskumused?

Teema algataja küsib kohti, kus oleks mõnus enda mõtteid mõtelda.
Isegi mina, 100000% materialist-ateist, arvan, et mõni koht on mõtlemiseks parem kui teine. Ka oma kodus poen lugemiseks diivani lemmiknurka (või kempsupoti peale). Küllap on ka metsaga nii!
Ja kui E. arvab, et hiiemetsas on tal parem iseendasse süveneda kui mujal, siis mis pagana asi on meil seda kommenteerida. Parem siis parem!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 12:04

Nõus ja rohkem ei mulise. :idea:

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 27 Aug 2013, 12:19

Jyrgenson kirjutas:
Natuke rohkem kui kuu tagasi olin mere ääres telkimas, seltskonnas oli paar keskealist naist kellel üle keskmise suur huvi esoteerika vastu. Peamine mis neid huvitas oli see mida puud mulle metsas räägivad. Väga keeruline oli neile viisakalt ja arusaadavalt selgeks teha, et puud on eluvorm milledel puudub meie liigile omane suhtlemisvõime, rääkimata millestki tunnetuslikust.
Aga siiski rääkisid et üksaeg istusid lõkkeääres pastoriga ja rääkisite Jumalast vms., igati meeldiv vestlus oli(kas te ka viina võtsite see mind ei huvita).
Ratsionalismi seisukohast on ju nii rääkivad puud kui jumala olemasolu üks ja sama jamps. Siiski eelistad sa ühte teisele? Asi siiski pole ehk valikutes teadus vs. ebausk vaid lihtsalt isiklikes sümpaatiates?
Viimati muutis Jants, 27 Aug 2013, 12:48, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 12:31

Usundeid käsitletakse täna vägagi akadeemiliselt, Tartus on võimalik seda õppida TÜ-s ja KUS-s.
Jeesuse kunagises olemasolus ei kahtle isegi ateistid, pigem on küsimus selles kas tegemist oli lihtsalt puuseppa pojaga kes filosofeeris või messiaga kellesse uskumise läbi saavad inimest loota elule peale surma.
Kuna usundi lugu on teema mida valdan ja nii mõnelgi pastoril on huvi looduses olla, siis oli ka teema mida lõkke ääres klaasikese taga arutada. Iga Piiblit vähegi tundev inimene teab, et alkoholi tarbimine pole Piibli seisukohalt keelatud, selle on keelanud kiriklik traditsioon.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2013, 15:42

Järjest huvitavamaks läheb. :D

Kui kahe erineva inimese/inimgrupi vaated või õigusnormid ei ühildu siis kipub tihtipeale minema vaidluseks- sõbralikuks või siis mitte, pole oluline. Millegipärast tekib siis kumbalgi osapoolel (pigem alateadlikult) ärritusseisund- mingit sorti kaitserefleks. Mind ei usuta. Mulle tundub, et sa arvad, et ma valetan. Mulle ei meeldi, et sa ei ole minuga nõus. jne... Nimetame seda huvide konfliktiks (olenemata kas me seda välja näitame või ei). Enamjaolt päädib see sellega, et mõlemal osapoolel tekib vastupandamatu soov teisele oma seisukohti heal juhul selgitada, halvemal juhul peale suruda. Veel halvemal juhul on põhjus sõja alustamiseks leitud. Mõned nimetavad seda inimloomuseks. Võib-olla on neil õigus ja me ei saa sinna midagi parata.

8-)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 16:25

Vähemalt on tore kui teema huvitavaks on läinud :idea: :D

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist