1. leht 1-st

Mis juhtus saapaga ??

Postitatud: 16 Dets 2018, 10:36
Postitas raki
Üleelmisel hooajal ostsin Samelini saapad ja olen nendega siiamaani väga rahul olnud. Paar nädalat tagasi vajusin ühe saapaga metssigadesonkimise sita sisse. Tulin koju, kuivatasin saapad ära ja kõik ok.

Nüüd ei kuiva see saabas, mis sinna sita sisse vajus enam ära :shock: St kuivab lõpuks, aga see võtab tunduvalt rohkem aega kui teisel saapal.

Tõestuseks ka pilt eilsest. Mõlemad saapad olid peale matka ühtmoodi märjad. Üks saabas kuivas paari tunniga ära ja teine alles hommikuks.

Mis küll selle saapaga juhtuda sai, ja kuidas ma selle saapa jälle "korda" saan? Mulle tundub, et see saabas on külmem ka.

https://imgur.com/a/dfPh4Je

Re: Mis juhtus saapaga ??

Postitatud: 16 Dets 2018, 11:20
Postitas sepaonu
Ma arvan, et ühel saapal membraan katki.
Pane mõlemad saapad sobivasse kaussi, mingid rasked asjad saabastesse ja kaussi vesi sisse ja kui üks saabastest läheb seestpoolt konkreetselt niiskeks/märjaks, siis ongi membraan läbi ja kui garantii aeg läbi, siis pole muud teha, kui hakata tõsiselt rasvatama saapaid, no ikka tõsiselt aga nubuc/tekstiil variant pole iseendast sobiv metsikuks veepidamiseks ja tuleks hakata vältima vees käimist.

Re: Mis juhtus saapaga ??

Postitatud: 16 Dets 2018, 14:34
Postitas Nohik
soola sai?

Re: Mis juhtus saapaga ??

Postitatud: 16 Dets 2018, 16:38
Postitas raki
Nohik kirjutas:
16 Dets 2018, 14:34
soola sai?
Ma ei kujuta ette. Sigadele vanasti viidi mingeid soolakivisid küll, aga ma ei usu et seda soola seal nii palju oli. Proovin äkki saapa korralkult ära pesta.

Membraanitesti proovin ka

Re: Mis juhtus saapaga ??

Postitatud: 16 Dets 2018, 18:29
Postitas Nohik
Ma ei tea, palju nad sinna kusevad, kus püheravad. Kuldil on haisemine omaette eesmärk.
Aga ma mõtlesin ka soolakivi varianti. Kunagi panin suvilas üsna järjekindlalt soolakive. Sead korraldavad selle koha peal siiamaani mudavanne.