Räägime multitööriistadest

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Räägime multitööriistadest

Postitus Postitas Maidor » 07 Nov 2016, 18:28

Minu käsi ei tõuse kallist tööriista ostma. Kasutan odavat maximast 4.- eest soetatud, mida rimis müüdi 15,- https://www.tokopedia.com/midlandgear/m ... gsi-hi-tec" onclick="window.open(this.href);return false;
Rohkem kasutan seda kodus, kui kiirelt mingit tööriista vaja.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 07 Nov 2016, 18:39

Kas hiinast ka keegi mõne multitöörista on tellinud?
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 07 Nov 2016, 19:22

Ma sain kunagi Shelli bensukast boonuspunktide eest "Ferrino" nimelise "victorinoxi". Kasutamiseks see ei kõlvanud, kõik "terad" läksid tagurpidi, nuga oli nüri ja teritamisele ei allunud, kruvikas väändus kruvi järgi jne. Sestpeale olen vältinud.
Samas kindlasti on hiina multitoole ka korraliku kvaliteediga, aga võta sa pildi järgi kinni, milline just.
Pilt

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 07 Nov 2016, 22:51

sepaonu kirjutas:Teine oli see
http://www.gerber-tools.com/Gerber-mult ... -47572.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul põhimõtteliselt sama, ainult kääre ei ole, miski natuke teine mudel vist. ~15 aastat kasutusel, seni kõige popim komponent vaieldamatult näpitsad, eelkõige piirutusepõleti või tema leegipiiraja liigutamiseks. Edukalt on mitu puuki ja paar pindu välja tõmmatud. Küüneviilina on teda välja laenatud, üks sõber kasutas õngena ka. Saagi on seni ainult tomati peal testitud. Pudeliavaja on sellisel metallist jupstükil täiesti arusaamatu lisandus:)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 07 Nov 2016, 22:57

Kuidas konserviavaja toimetab? Kas sellega on üldse mõtet üritama hakata?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Nov 2016, 23:30

Victorinoxi konserviajaja on toiminud. Aeglane, aga toimib. Kirves on 10x kiirem, On selline veider, et ma algul ei teadnudki, et sellega konservi avatakse (ülemine tera pildil).

Pilt
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 08 Nov 2016, 08:33

Omal ajal on kornserviavajat küllaga kasutatud, aga viimasel ajal on väga populaarseks saanud iseavatavad konservid ja seega on too lisand pea ära ununenud. Lisaks peab mainima, et väga paljud isendid ei oska selle vidinaga midagi peale hakata (vahivad nagu vasikas aiaväravat); õige kasutamisega ei tohiks konservi avamine võtta üle 10 sek.
PS! Kaalusin ka oma multid ära: V = 53gr, LM = 195gr, koos tupega = 235gr (seega puhtalt noal juba rohkem kui 3x kaaluvahe).

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 08 Nov 2016, 11:19

Nagu kõiga parem kaamera on see, mis on kaasas on ka parim multitööriist see, mis on see hetk võtta, kui seda vaja on.
Kõik Viktorid, Leathermanid ja Gerberid on väga head, kuid ise olen jäänud konkreetse Leatherman Skeletooli peale.
Väga tähtis oli minu jaoks asjaolu, et nuga on avatav väljapoolt, mida üllataval kombel paljudel multiriistadel ei ole ning istub mul pidevalt karabiiniga vöö peal.
Seal pole viili, saagi ja pulbulaatori 10st võtit, kuid seevastu on on see koguaeg olemas ning ei ole teemaks, et koti põhjas, autos, kodus sahtlis vms.
Rist ja sirge kruvikas, nuga, näpitsad, avaja - on nii olnud aastaid ja pole siiani näinud vajadust millegi edevama järgi.

Kahju on vaid see, et Skeletooli ei tehta enam sirge teraga vaid on valikus ainult serrated edge.

Ja konservid avan lihtsalt noaga või ostan sellised millele pole avajat tarvis.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 08 Nov 2016, 14:50

ullivilli kirjutas:Nagu kõiga parem kaamera on see, mis on kaasas on ka parim multitööriist see, mis on see hetk võtta, kui seda vaja on.
Kõik Viktorid, Leathermanid ja Gerberid on väga head, kuid ise olen jäänud konkreetse Leatherman Skeletooli peale.
Väga tähtis oli minu jaoks asjaolu, et nuga on avatav väljapoolt, mida üllataval kombel paljudel multiriistadel ei ole ning istub mul pidevalt karabiiniga vöö peal.
Seal pole viili, saagi ja pulbulaatori 10st võtit, kuid seevastu on on see koguaeg olemas ning ei ole teemaks, et koti põhjas, autos, kodus sahtlis vms.
Rist ja sirge kruvikas, nuga, näpitsad, avaja - on nii olnud aastaid ja pole siiani näinud vajadust millegi edevama järgi.

Kahju on vaid see, et Skeletooli ei tehta enam sirge teraga vaid on valikus ainult serrated edge.

Ja konservid avan lihtsalt noaga või ostan sellised millele pole avajat tarvis.
Mul Skeletool CX tugevama teraga ning selle ainult straight edge, serrated valikut ei olegi minuteada.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 08 Nov 2016, 15:12

Aga mida te viiliga viilite? Näiteks "Leatherman Wave" sisaldab endas ka viili (see ei ole küüneviil). Teritate noole/oda otsi? Kalakonkse?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 08 Nov 2016, 15:28

Ma ei tea; küüni, küüsi, konksu, noolt, ilgelt nüri kirvest/nuga. Funktsioone leiab rohkem kui arvatagi oskad.
Aga nagu viimastes juttu on olnud, saab ka ilma, peaasi et kaasas on.

Multiriista peamised on ikkagi nuga, näpitsad/lõikekad ja kruvikas.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 08 Nov 2016, 17:21

mrWilson kirjutas:Aga mida te viiliga viilite? Näiteks "Leatherman Wave" sisaldab endas ka viili (see ei ole küüneviil). Teritate noole/oda otsi? Kalakonkse?
Leatherman pole sündinud mitte matkatarkusest vaid autoputitamisvajadusest. Ja auto küljes on kohti küll, mida viilida. Akuklemmid ja massijuhtmed näiteks (ise olen puhastanud).
Mul õnneks pole enam ühtegi "traadi ja heebliga" remonditavat autot, seega ..... a kellel on, küll see teab, mida kõike seal viilida võib vaja olla :)
Pilt

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 08 Nov 2016, 18:06

Mul Leatherman Fuse pea kogu ärkvel oleku aja vööl. :) Multitööriist kui selline on saanud pea asendamatuks vidinaks mu igapäevaste toimetuste juures. Peaasjalikult siiski töö tõttu, kus seda koguaeg tarvis ning hea mugav vöölt võtta. Enim kasutust leiavad siis minul: nuga näpitsad, kruvikad, käärid. See siis kogu Fuse sisuliselt. Konservi avan metsas ainult. :) Vabal ajal läheb seda enim ilmselt pudeli avajana vaja, kuid harjumuse jõud on tugev ning ustav multitööriist vööl tõttab vajadusel appi. :D - Korralik Leatherman fanboy siinpool ekraani.

Nagu ka ullivilli eelnevalt mainis siis minugi jaoks on päris oluline,et noa tera saaks kätte ilma ,et peaks tööriista lahti pakkima. See siis ka tehtav ühe käega ,mis mingites olukordades võib väga oluliseks osutuda ja kõvasti mugavam.

Seepärast ka tööriista vahetus plaanis, tahaks Leatherman Charge TTi, Kuid võibolla lähen esialgu siiski säästu variandina Skeletooli teed, kuna esimese hind lihtsalt nii krõbe. On oma hinda muidugi väärt (see mida USA´s küsitakse) ja 25 aastat garantiid on ka teema sest tegelikult see fuse mul kolmas ,esimesed kaks lõhkusin ära ja vahetati välja.

Minule multitööriist asendamatuks ja soovitan. Muidugi üks asi kõike asendada ei saa ning õigeks tööks on päris tööriistad. Kuid kiirelt käigupealt hea võtta, ning mitmekülgsus võib matkal nii mõnegi olukorra lahendada. Igaleühele ei pruugi tarvilik olla, eks vajadusepõhiselt.

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 09 Nov 2016, 14:48

Ostsin ca 2 aastat tagasi Leatherman Charge TTi ja tagantjärgi kahetsen, kuna suheteliselt kalli hinna tõttu mõtlen pidevalt, et kas riskida painutamise/katki minemisega või tuua näiteks garaažist vastav tööriist. Eriti näiteks maal remonti tehes. Tangid juba loksuvad, kuna olen neid päris palju painutanud. Praegu ostaks pigem Leatherman Wave-i. See titaan on ainult lollikeste püüdmiseks, kuna on kasutatud ainult külgede kaunistamiseks, mis ei oma absoluutselt praktilist väärtust (kui siis võibolla kaal). Aga igapevaselt teksaste küljes kanda on natuke raske. Pigem valiks igapäevseks näiteks Skeletooli.

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 09 Nov 2016, 18:27

fred7 kirjutas:mõtlen pidevalt, et kas riskida painutamise/katki minemisega või tuua näiteks garaažist vastav tööriist. Eriti näiteks maal remonti tehes. Tangid juba loksuvad, kuna olen neid päris palju painutanud.
Mainin siis ära ka ,et mina keerasin traati. nö. pingutades oma Fuse näpitsa mokka puru. Peale seda risti väga ei taha enam näpitsaid koormata. :? Teine purunemine oli ,kui ikka väga ebasihtotstarbeka kasutamise tagajärg- andisn haluga tera peale valu ,et küttepuud poolitada. Murdus tera lukustus. Enam nii ei retsi. Lapikute kruvikate nurgad olen ka suutnud maha keerata. Aga ,eks see ole kõigi tööriistadega, et peab mõistusega kasutama . :twisted:

Plussid-miinused , kõige puhul peab pikalt vaagima ,mida soetada. Kaalukauss hakkab Skeletooli poole vajuma. Enim vast hakkan kääridest puudust tundma. Enamasti sai neid lihtsalt küünte lõikamiseks kasutatud. Aga alati avastan ,et teised tiba pikaks kasvanud mingil x hetkel ja on hea kui vöölt vajalik tööriist kohe võtta on. :geek:

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Nov 2016, 18:38

Nn multitoolid on mul mingid kampaania korras saadud a`la metabo, bacho isendid - odavad nikerdised. Üks neist vedeleb lauasahtlis, kasutan siis kui näpud nõrgaks jäävad ja ei viitsi korralikke näpitsaid otsima minna. Teine on ratta tööriistakotis ja sõidab kogu aeg kaasas, rattasõittudel läheb ikka vaja, olgugi et odav jubin aga asja on teine kord ära ajanud. Päris multitooli nt Lethermani või Gerberit ei ihalda, kuna on olemas Victorinox Rucksack. Kingituseks saadud nuga mis igapäevaselt vööl olnud juba ca 10 aastat. Kasutan selle kõiki võimalusi, eriti populaarne on hambaork, tera, udupeen kruvikeeraja, punnivinn, pintsetid, mõlemad kruvikad. Saage olen mõned üksikud korrad puhtalt sportlikust huvist kasutanud. Ainus asi mida juurde ihaldaksin on käärid - saaks matkavarustuse komplektist väikesed käärid koju jätta. Õnneks sai omakasupüüdlikult elukaaslasele originaal victorinox kingitud millel käärid olemas ja temaga matkates on siis ühed käärid alati kaasas. Üksinda minnes pean ikkagi käärid eraldi kaasa võtma. Olen heietanud mõtteid uurida Eesti maaletoojalt, kuna garantiiga on väga head kogemused, et ega ei ole võimalik nuga tehasesse saata ja käärid juurde integreerida. Nohiku nuga nähes hakkasid ka kohe noa küljes olevad näpitsad sügelema. Näen nende vajalikkust rattamatkal, suusamatkal jt käimistel kus rohkem tehnilist varustust. Samas võiks ju uue noa Hercules mudeli osta, aga vana jääb siis sahtlisse vedelema.
Nohik - mina kannan matkal taskunuga seljakoti vöötaskus. Pole vaja rihma ega vutlarit mis segama jääks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 09 Nov 2016, 20:00

Leathermani tõsine puudus on punnivinna puudumine. Aga noh, ega jänkid pole suuremad veinisõbrad vist ka.
Tõsi, ühel Victorinoxil see kah puudub, väike guugeldus tuvastas mudeliks Victorinox Mechanic. Mehaanikud veini ei joo :D
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Nov 2016, 21:56

Muidu jube hea nuga aga totakas sakiline tera, muidu jube head tangid aga traati pingutades läksid näpad katki, muidu hea tera aga koputades läks tera vedru puruks ja sõbral läks tift puruks, muidu jube hea multi aga ma kahed ümber vahetanud , kruvikas muidu hea aga nurgad nagu hiirekõrvad jms jutt näitab, et testimine käib täiega. 8-)
Ma arvan, et ma ostan keskmiselt umbes 15-20 paari näpasi aastas ja kasutan neid erinevate tööriistade tegemiseks ja need saavad mul pajas niiöelda tuld ja tõrva, pole mitte kunagi ükski murdunud ja suht odavaid ostan enamuse. See multide näpadepool on loomulikult teise ehitusega, kui klassikaline X aga tööriist siiski, minu meelest pole olemas näpade puhul ebasihtotstarvet. Kompaktsuse hind.
Päris pikalt kasutasin seda kompaktset asja, täitsa ok, kuigi mingit kasutusnaudingut sellest legost ei saanud. Nuga on alati eraldi olnud, nende multi teradega võib kilepakendeid avada, mingit lõikeelamust või kasutusmugavust nad ei paku. See, et mul gerberil minestas tera ära siis, kui mul tõesti oli vaja üks asi läbi hammustada oli muidugi selline pettumus, et ma uut võimalust ei anna. Näpad, mis on näpad, nuga, mis on nuga. Käärid oleksid toredad olema legoga kaasas aga neid eraldi vedada ei viitsi, elan üle käärituse.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Nov 2016, 22:29

Paraku peab rääkima ka rahast. Vanasti oli mul teda vabamalt käes, siis oli ühtmoodi valikud, täna on teistsugused. Täna jääks multitööriist kindlasti ostmata, pigem läheks selle raha eest metsa. See on ikkagi pigem mugavusriist, mida võib osta, kui raha on palju ja pool sellest üle jääb. Ta võib kaduda, puruneda jne. Ning on kallis.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 09 Nov 2016, 23:23

Eelnavast jutust jääb mulje, et käite metsas küüsi lõikamas. Aga huulepulk või ripsmetušš? :D Tegelikult ei mõtle praegu küll neile pisikestele kääridele muud rakendust välja kui küünelõikus.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Nov 2016, 02:20

Kääre kasutan ka spinningunööri ja tamiili lõikamiseks. Nööri on noaga raske lõigata. See ongi, miks mul pole käärid apteegis vaid taskus.
Ja küünte lõikust ei alahinda, tavaliselt vaatan need iga õhtu üle. Mul kasvavad küüned ja juuksed 3x keskmisest kiiremini. Kui neid 3 päeva ei lõika, pean juba ettevaatlik olema.
Ja need Herculese väiksed käärid on väga mugavad ja tugevad oma suuruse kohta, eelistan neid ka kodus küünte lõikamisel.
mrWilson kirjutas:Eelnavast jutust jääb mulje, et käite metsas küüsi lõikamas. Aga huulepulk või ripsmetušš? :D Tegelikult ei mõtle praegu küll neile pisikestele kääridele muud rakendust välja kui küünelõikus.

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 10 Nov 2016, 14:42

Nagu öeldakse, et asjad, mis sobivad kõigeks, ei sobi tegelikult päris lõpuni mitte millekski. Kompaktsus ja vastupidavus ei käi paraku tööriistade puhul omavahel kokku, eriti kui on tegemist liikuvate osadega.
Leathermani puhul olen hambaorgist ja punnivinnast samuti puudust tundnud. Victorinoxil on ka paremad käärid kui Leathermanil.

Victorinox:
Pilt

Leatherman:
Pilt

Praegu, kui peaks valima, ostaks Victorinox SwissTool Spiriti

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Nov 2016, 15:15

Käärid tulevad kasuks ka med komplekti kasutades. Plaastrite, marli lõikamine. Rõivaste,-õhkmadratsite paranduslappide lõikamine. Küünte lõikamist ei saa alahinnata. Mina kasutan taskunuga igapäevaselt, vajalikud tööriistad peavad kogu aeg käepärast olema.
Lähed teatrisse ja avastad, et küüned on pikad. Võtad taskust multitööriista ja lõikad tualetis vaikselt ära. Jälle hea olla! :p

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Nov 2016, 16:37

_3906_557282854288598_1170897637_n.jpg
_3906_557282854288598_1170897637_n.jpg (24.72 KiB) Vaadatud 4549 korda

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 14 Nov 2016, 20:48

Vene kroonus olid kõik pudelid keeratava korgiga viinapudelid :P

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline