Risupõleti + gaasipõleti + piirituse põleti = 3 ühes

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Risupõleti + gaasipõleti + piirituse põleti = 3 ühes

Postitus Postitas mrWilson » 16 Aug 2016, 22:09

Kas kellegil on kogemusi Trangia gaasipõletiga: http://www.matkama.com/keedunoud/gaasipoleti/78577" onclick="window.open(this.href);return false;

Tekkis mõte, et võibolla oleks hea seda põletit kasutada koos risupõletiga: http://www.ebay.co.uk/itm/311632304023? ... 1436.l2648" onclick="window.open(this.href);return false; Saaks nö. kaks ühes variandi.
trangia-gas-burner.jpg
trangia-gas-burner.jpg (37.34 KiB) Vaadatud 4901 korda
risupoleti.jpg
risupoleti.jpg (19.26 KiB) Vaadatud 4901 korda
Kombineeriks neid siis samal viisil nagu siin videos:
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Risupõleti + gaasipõleti + piirituse põleti = 3 ühes

Postitus Postitas margusl » 17 Aug 2016, 07:32

On. Korralik toimiv jupp, Primuse märgiga. Üle keenud piima on natuke nadi kõikide vigurite vahelt välja saada, muud tuska ei tule meelde.
Polarbear tegi siin omi mõõtmisi sama gaasikaga

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Aug 2016, 08:34

Nii palju veel, et sa pead risukas või kus iganes selle põleti ka kuidagi paigale saama, kui sellele kohe mõeldud ei ole, siis näiteks ise traatklambri väänama. Mul ei löö hoobilt ette, kas ehk piisab ka Trangia toosi tarvis tehtud avast, igatahes omast tarkusest see püsti ei seisa. Voolik on samuti pigem jäik, kui põleti kinni ei ole, väänab paigast. Trangia enda komplektis klõpsab gaasikas pildilt paistvate vedruplekkidega aluse külge.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Aug 2016, 09:20

Trangia spirdipõleti ja gaasipõleti paigaldusava on sama. Mul on 5-6 aastat kasutuses olnud ja ei mingit häda.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Aug 2016, 09:31

eks ta ikka hea on, kui miskit ühildub aga mis selle hea koos kasutada mõte on, parem/stabiilsem alus ja tuulevari? Et ongi plaanis mõlemaid kaasa vedada ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2016, 18:11

No mu mõttekäik sai alguse sellest kui ma oma praegust risupõletit ja piirituse põletit kombona olen kasutanud. Risupõleti siis tuulevarjuks ja potijalaks kui parajasti sihtotstarbeliselt ei kasuta. Suht stabiilne ja toimiv kooslus. Ühtäkki mõtlesin, et kas oleks võimalik mõistlikult ka mingit gaasipõletit koos risukaga kasutada. Kuna mu praegune risupõleti on tegelikult üks paras kobakas siis uurisin internetist mõnda kompaktsemat analoogi (nagu näiteks "Emberlit" seda on). Ebayst leidsin sellise põleti: "LIXADA Compact Folding Wood Stove". Seeärel sattusin mingeid teid pidi Trangia gaasipõletini ja kuna ma varem nägin kuidas "Firebox" Trangia põleteid kasutab siis mõtlesin, et võibolla tasuks sama asja proovida koos väiksema ja kompaktsema hiinakaga.

Vahepeal kõige selle kohta mõtteid mõlgutades ja ideid otsides avastasin, et mõned tarkpead on tuuninud oma "Kovea Spider" gaasipõletit ja paistab, et midagi ei pea selleks ära lõhkuma. Spider'it saaks ka originaalina edasi kasutada. Kuna tegelikult oli mul algselt plaan see põleti nagunii soetada siis nüüd vaatan, et mõistlikum oleks Trangia gaasipõleti jätta kus see ja teine ning kasutada selle asemel hoopis Spider'it.
sepaonu kirjutas:eks ta ikka hea on, kui miskit ühildub aga mis selle hea koos kasutada mõte on, parem/stabiilsem alus ja tuulevari? Et ongi plaanis mõlemaid kaasa vedada ?
Mõte on minu jaoks selles, et kuna mulle see gaasipõletite värk kuidagi sobib siis näiteks hommikukohvi, pudruvee, vms. saab kiirelt ja mugavalt tehtud. Samas kui tahta miskit pikemalt sussitada siis on jällegi näiteks piirituse peal praadida, keeta, hautada parem. Risupõleti annab selle eelise, et saab piirituse välja jätta ehk pole vaja piiritust eraldi kaasas tassida. Metsa alt leiab risu alati mida põletada. Samuti eraldi tuulevarju võib ilmselt koju jätta. Kui nüüd kogu see isemeisterdamine ja kompunnimine ära jätta siis gaasipõletile backup'iks võtaks nagunii risuka kaasa + eelmainit põhjustel.

Kui kaalust rääkida siis mõni titaanist risupõleti mis ei kaalugi midagi oleks muidugi parim lahendus aga hinnanumbrid on ka juba teised. Tuunida saab neid mõlemaid ühtemoodi. Lisaks on Kovea Spider kergem, väiksem ja odavam kui Trangia gaasikas.

Seega, kogu kupatus oleks siis kolm ühes variant - risukas, piiritus ja gaas.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Aug 2016, 18:29

See vastus, et hommikukohvi spirdi või gaasiga ja õhtused kördid jms risuga on täiesti rahuldav vastus mulle. Teen ise ka õhtuti igal loogilisel võimalusel elusat tuld, tihti ka seotud kala küpsetamise ja söömisega.
Ma pean ütlema, et ma olen ühe korra peale ostu primuse gaasipõleti tuulevarju kasutanud ja peale seda mitte kunagi, eks tõenäoliselt gaasi natuke rohkem läheb, a ma kas looduslikku tuulevarju kasutanud või omi asju. Viimasel matkal oli paar korda tuulevarjuks kellegi foamist matkamatt, seegi käepärane. Millest puudust ei tunne, seda pole ka vaja.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2016, 18:34

Ausalt öelda minagi olen oma eraldi tuulevarju paar korda ainult kasutanud ja siis on tõesti tugevalt puhunud. Mul selline õhuke alumiiniumist vari. Ega seegi tegelikult ruumi ega kaalu ei röövi kui kaasa pakkida.
margusl kirjutas:Nii palju veel, et sa pead risukas või kus iganes selle põleti ka kuidagi paigale saama, kui sellele kohe mõeldud ei ole, siis näiteks ise traatklambri väänama. Mul ei löö hoobilt ette, kas ehk piisab ka Trangia toosi tarvis tehtud avast, igatahes omast tarkusest see püsti ei seisa. Voolik on samuti pigem jäik, kui põleti kinni ei ole, väänab paigast. Trangia enda komplektis klõpsab gaasikas pildilt paistvate vedruplekkidega aluse külge.
Seda peab leiutama jah kuidas asjad kindlalt kinnitada. Ilmselt plekist väänata mingi rakis/klamber mis siis näiteks kahe varda peale kinnitub. Siinkohal sarnane lahendus Trangia ja Kovea põletitele. Ilmselt.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Aug 2016, 18:49

Ma oma töö pärast ükspäev sobrasin netis kuumakindlaid materjale , siis jäi silma, et uus buum on kasutada süsinikvilti nii tuulevarjuna, kui ka põletites leegijagajana, mälu järgi Carbon Felt Stove vms Uus närimatta kont vist tuuberitel. 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2016, 18:56

Ma vahepeal liigutasin selle teema meisterdamise rubriiki ja muutsin teema sobilikumaks.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Aug 2016, 20:09

mrWilson kirjutas:Ausalt öelda minagi olen oma eraldi tuulevarju paar korda ainult kasutanud ja siis on tõesti tugevalt puhunud. Mul selline õhuke alumiiniumist vari. Ega seegi tegelikult ruumi ega kaalu ei röövi kui kaasa pakkida.

Seda peab leiutama jah kuidas asjad kindlalt kinnitada. Ilmselt plekist väänata mingi rakis/klamber mis siis näiteks kahe varda peale kinnitub. Siinkohal sarnane lahendus Trangia ja Kovea põletitele. Ilmselt.
Tegelikult, kui on eraldi tuulevari ja see Lixada risukas.... ja Kovea Spider kah sümpaatne.... siis milleks üldse neid kokku vägistada?
Pm tuulevari+kovea on sama asi (funktsionaalselt) mis risupõleti+ kovea? Nagu eelnevast välja tulnud siis tuulevarju ei peagi eriti kaasa vedama, saab alati käepärastest asjadest tekitada. Kasutad lihtsalt kas seda või teist ja kogu lugu.
Kui oleks nii, et Trangia gaasikas juba olemas, siis võtaks Trangia adapteriga risuka lisaks vajadusel.
Kuigi üldreeglina olen nõus ühte 250g ülearust gaasiballooni kaasas vedama igaks petteks.... ja kui asi hapuks peaks kiskuma, siis elupäästmise nimel ükskõik kui looduskaitstud kohas hädalõkke tegemist ei saa vist küll ühegi karistusega ära keelata.....

Tulles nüüd tagasi teemasse, siis meisterdamisrõõm on kah rõõm ja selle nimel võib igasugu veidraid, tarbetuid, ülearuseid ja muidu lahedaid aretusi/asju kokku keerata. Nii, et jõudu tööle ja näita pärast tulemust ka :)
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2016, 20:48

polarbear kirjutas:Tegelikult, kui on eraldi tuulevari ja see Lixada risukas.... ja Kovea Spider kah sümpaatne.... siis milleks üldse neid kokku vägistada?
Praegune nägemus on selline: Kovea Spider ilma jalgadeta on palju kergem ja kompaktsem, mahub paremini potti koos ballooniga. Risupõleti on samuti väga kompaktne ja ei küsi kohta kuhu paigutada. Kuna mõlemad tooted oleks nagunii kaasas siis miks mitte need omavahel ühendada. Mõtleme siis niipidi, et kasutame spetsiaalse tuulevarju ja potijala asemel lihtsat risupõletit millel on ka muu funktsioon kui ainult tuule eest kaitsta. Muidugi meisterdamistuhin ja huvi teada saada kuidas asi toimib. Kui peaks mingil põhjusel selguma, et asi ei ole küünlaid väärt siis kruvin Spider'ile uuesti jalad alla ja kasutan mõlemat toodet sihipäraselt nagu poleks midagi vahepeal olnud. Raisku ei lähe midagi. :)

Risupõleti tellisin juba ära, ilmselt Spider'i ka mingi aeg.
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Aug 2016, 21:53

Lugesin teemat ja Kovea modi ja hüpitasin enda Spiderit käes ning vaatasin seda potti, kus pliiti tavaliselt gaasi ja fooliumiga hoian.. ah kui kohale jõuab, eks ise näed. Pealegi ei ole mu BigThree (vist...) veel päris 3kg sees, st ma ei peagi igast viimastest grammiviilimisest innustama :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2016, 22:01

margusl kirjutas:Lugesin teemat ja Kovea modi ja hüpitasin enda Spiderit käes ning vaatasin seda potti, kus pliiti tavaliselt gaasi ja fooliumiga hoian.. ah kui kohale jõuab, eks ise näed.
Ma tegelt tahaks juba nüüd teada. :) Pole veel Kovea'd ära tellinud. Aga millist potti sa kasutad?
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Aug 2016, 23:15

Optimus Weekend Terra, 950ml. Tegelikult sai vist natuke rutakas kommentaar, ilma pealmise kopsikuta tõesti pliit ja 240 gaas potti nii ära ei mahuks, et lameda kaane saaks veel peale suruda.
Spider pakib end jalgadega koos täitsa asiselt kokku ja kui ka risupõleti kaasas, on arvatavasti mugavam potti pliidi enda tugedele toetada ning vajadusel midagi tuulevarjuks leida. Mul osadel asjadega, näiteks kütusega, lööb väike põhimõtteline säästukiiks välja ja nii on seks tarbeks tükk paksemat fooliumit potis.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Aug 2016, 00:00

Ilmselt sul võib õigus olla kuid mind erutab mõte, et ma siiski saan vajadusel (midagi ära lõhkumata) erinevaid vidinaid kokku kombineerida. Näib, et Kovea Spider lubab mul seda teha.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 15 Dets 2016, 17:26

Olin selle teema vahepeal juba unustanud. :) Minu risuka ja piirituse põleti kooslus toimib suurepäraselt. Puurisin mõlemale küljele 6 auku, et oleks vajadusel seadistamise võimalus olemas, no nii igaks juhuks. Piirituse põleti toetub kenasti kahe varda vahele just nii tihedalt, et loksutades sealt välja ei pudene. Risukas ise on igatepidi stabiilne ja kindel tükk kokku panduna. Raske malmpanni all ei kõigu ega võbise üldse.
risukas-piiritus-koos.jpg
risuka ja piirituse põleti kooslus
Mis puudutab risuka + Spider'i kooslust siis Spider mahub pisukese kompunnimise peale niisama ka risuka sisse ilma, et peaks midagi laiali lammutama kuid see pole eriti mugav lahendus. Eks näis kas naasen minu esialgse idee juurde paigutada Spider risukasse ilma jalgadeta. Kui mõnel igaval õhtupoolikul midagi muud targemat teha pole siis proovin selle proovimise mõttes järgi.

Mõni pilt risuka sihtotstarbelisest kasutamisest:
risukas-1.jpg
risukas-1
risukas-2.jpg
risukas-2
Ah, minge metsa...

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 16 Dets 2016, 22:44

Kas need õhukesed plekid pika kasutamise peale kõveraks ei põle? Mõte endalegi teha sobivas mõõdus põleti. Aga mis plekist?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Dets 2016, 01:42

Maidor kirjutas:Kas need õhukesed plekid pika kasutamise peale kõveraks ei põle? Mõte endalegi teha sobivas mõõdus põleti. Aga mis plekist?
Ei midagi märkimisväärset. Põhi on veidi kõver aga see istub probleemideta oma pesadesse. Minu risukas on 0.6-sest plekist. Muidugi sellele on ka "mis see õige sõna nüüd ongi" sisse pressitud. Päris sileda pleki kohta ei oska öelda.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Apr 2018, 20:21

Kuna sõbraga lätutades nägin ta auto pagasnikus pelleteid, siis küsisin, et anna paar peotäit, proovin risukas põletada.
Esimene katse läks aiataha, kuna ma ei mõelnud, et risu augud põhjas nii suured, et pudiseb läbi. Lõikasin jupi tihedat metallvõrku vahele.
Kaks lidrase priimuse korgitäit on 250gr , vesi jäätükkide vahelt võetuna, primuse vööga totsik lidrane, süütasin papikuubikuga pealtpoolt, vesi keema, veevahetus, no teine liiter peaaegu keema k ja pelletid olid sellise näoga, et edasi pole mõtet oodata. Katse tegin ruumis sees täielikus tuulevaikuses aga selline asi võib looduses ka olla. Kuskile kaasavõtmiseks, kus kütet jube raske leida vist ebahuvitav küte.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Apr 2018, 21:00

Millegipärast põleb pellet enamuses risupõletites hästi.
Aga kuna enam maal ei ela, pole kuskil hoida. Nii vist on suurema osa matkajatega tänaseks.
Muidu päevaseks jalutuskäiguks, kus korra lõunat ja kohvi teed, on täitsa okey kaasa vedada.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Apr 2018, 23:37

Kusjuures ma vahepeal mõtlesin, et peaks hiinast ühe samasuguse risuka veel tellima. Selle mõttega, et saaks komplekti lisada veel ühe ilma "ukseta" seina. Siis saaks selles ka igasugust väikest puru paremini põletada ilma, et külje pealt välja kukuks. Suuremat oksarisu on jah hea külje pealt sisse sööta aga väikeseid pudinaid on parem ülevalt sisse loopida. Need kolm ülejäänud seina ja põhi jääks siis tagavaraks oma aega ootama juhuks kui miskit asendada on vaja.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Apr 2018, 08:14

mõned risutootjad on ka mõelnud sellele, et inimesed tahavad pelleteid põletada
https://www.pieiron.de/en/pellet-kit-fo ... plate.html
ma arvan, et ma ütlen pelletile ei, pigem puitu kaasa võtta, kui on kindel, et kohapealt midagi ei leia.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Apr 2018, 09:30

Põhimõtteliselt sellist klotsi oli seljakotis täitsa okey vedada.
vt 44sec
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Apr 2018, 10:58

Nagu mu sõber torujüri kolakastis sobrades armastab öelda - kui ühtegi pole, siis ju üks ikka on. Sama küttega.
Selle pildi allservas pohlataimede all on tegelikult küte olemas, kask
r3.jpg
Seda kaseasja ma iseseisvalt ei avastanud, ükskord ühe sõbra sõbra käest küsisin varangeris, et kle käid siin jahil, et mismoodi sa kohvi teed, et kütet pole ju mujal, kui konkreetselt vee kõrval. Ütles, et pohlade all kütet küll ja kelly jaoks on seda piisavalt. Mõtlesin kunagi ka selle kelly ostmise peale ja arvan tänagi, et ta on kõige efektiivsem vee soojendaja nirude küttetingimustega aga ta on suht kobakas ja ebauniversaalne mu meelest.
Seal, kus isegi pohlakõrgust taimestikku pole
r2.jpg
tuleb ikka veeni kõndida, sest selliseid risumehe bingovõite leiab harva 8-)
r1.jpg
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline