1. leht 1-st

Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 05 Mai 2019, 22:23
Postitas paadikapten
Mõnikord olen juhtunud nägema, et matkarattale on põhilenksu külge triatlonilenks paigaldatud.

Üks näide:

http://fatherdaughtercyclingadventures. ... 01/page/2/

Millalgi sain ise kah sellist asja proovida ja hakkas meeldima. Mugav asi. Alguses mõtlesin osta.
Kuid käepärast oli igasugu jubinaid, loov mõtlemine hakkas tööle ja läks hoopis ehitamiseks.
Nüüd selgus katsete käigus, et tehasetoodete küünarnukitoed on mu jaoks ebasobivas kohas, põhilenksu kohal. On küll mugav, aga juhitavus on kehv, mingist kiirusepiirist allpool kaob see täiesti. Mõni rattaäss toetab tugedele küünarvarte keskmise osad, see aga on mu jaoks ebamugav ja juhitavust ei paranda. Katse korras panin oma küünarnukitoed stemmi pöördetelje kohale. Just seda mul vaja oligi. Mugavus säilis ja juhitavus paranes väga palju, soovi korral saan nüüd käsi toetades startida ja peatuda. Selleks ilmselt praktilist vajadust ei ole, aga vähemalt on juhitavust varuga. Eriti kulub see ära tugevas tuules sõites.

Selline see mul hetkel on. Ideede tekkimisel võin veelgi täiustada. Näiteks on mul mõte installida selline värk oma lemmikule ehk kruiiseri lenksule.

Ratas on kolmekäiguline, rummusisese vahetajaga. Seetõttu on olemas jalgpidur ja võimalus sõita turvaliselt, kätega ringi siblimata.

Pilt

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 10:08
Postitas REGA1872
Vaatan, et sul on esikoti jaoks ka mingi grillrest paigaldatud. Mul endal on ka triatlonilenks olemas (pole küll juba aastaid kasutanud), aga matkarattale ma seda installida ei tahaks, kuna see takistab esikoti paigaldamist juhtrauale ning sealt asjade kättesaamist (+kaart ja selle jälgimine).
Triatlonilenksul on mõtet siis, kui kulged enamus aega asfaltil ja teed 100+ päevasid.

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 10:25
Postitas paadikapten
Grillrest on pakika laienduseks. Ma ei ole omale spets rattakotte hankinud, kasutan suvalisi. Laiendatud pakika peal püsivad need hästi.
Sõidu ajal kaarti vahtida ma ei viitsi. Pikema sõidu korral tundmatusse ma lihtsalt peatun mõnikord, et kotist kaart võtta ja järgmine marsruudilõik välja vaadata. Küll aga saan ma ette vahtivatele toruotstele panna lampe (üks seal juba on), telefonihoidikuid, soovi korral pisikese kõlari jne.
100+ km päevas on vahel tore, aga ka lühemat maad sõites tahaks mugavalt end vastutuulest läbi suruda. Kunagi ammu ajasin aastaid ringi vana maanteerattaga. Sõita oli tore, võisin lasta lausa 40 km/h ja tuul mu kiirust kuigi palju maha võtta ei suutnud. Kuid vanakooli sarviline lenks ei sobi hästi mu kätele.

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 10:46
Postitas Tarmo
Minu vanem poeg teeb kah triatloni ja tellisin tema rattale hiinast sarved, abiks küll.

Ka mina olen taga pakiraami laiendusena grillresti, täpsemalt praeahjuresti kasutanud. Siis saab tavalise seljakoti ruttu ekspandri ja karabiiniga ratta külge ja küljest ära. Näiteks kui on vahepeal vaja laudteel ratast kõrval lükata.

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 11:08
Postitas margusl
paadikapten kirjutas:
05 Mai 2019, 22:23
On küll mugav, aga juhitavus on kehv, mingist kiirusepiirist allpool kaob see täiesti.
See annab natuke ka aimu Tri ja TT eripäradest - need pulgad on mõeldud otse sõitmiseks.
Päris aero-seades ei ole olnud kunagi juhust pedaalida, aga teemaga käib lisaks ju kaasa ka tavapärasest erinev sadul / sadula asend. End lihtsalt kõhuli visates seal kandis midagi segama ei jää?

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 14:23
Postitas Nohik
Juhitavuse teema on vist see, et maanteerattal on kahvel suurema kaldega ja ratta telg on omakorda veel kahvli teljest nihkes. See tekitab teatava otsemineku stabiilsuse ja võimaluse üsna kergelt ka lahtiste kätega ratast juhtida. Hübriidi isejuhtimise võime on muarust nullilähedane, võimalik, aga üsna riskantne. Ma tunnen ka, et randmed väsivad, aga ei julge praegu küll tugedega sõita.

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 19:00
Postitas Tanel
Mul oma hübriidiga pole ka väga lihtne ilma käteta sõita aga tahaks ka vahepeal rohkem aero asendis olla. Selleks puhuks piidlen Koga Denham lenksu, kus "aero" pulgad juba külge keevitatud. Oma maanteekale mõtlesin ka hiinast mõistliku raha eest TT pulgad tellida.

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 06 Mai 2019, 20:00
Postitas Kivisisalik
Matkaratta aerobaride vasteks on vist Butterfly/MultiGrip handlebars.
Ja siin on juttu sellest, milline peaks olema aerobaride setup matkarattal: https://www.cyclingabout.com/bikepackin ... dventures/

Re: Triatlonilenks matkarattal

Postitatud: 09 Mai 2019, 00:27
Postitas paadikapten
Õnnestus odavalt saada kasutatud aerolenks. Panin selle oma varem kasutusel olnud kruiserilenksule.

Pilt

Mugav.