Jalgrattahoidik autole

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Jalgrattahoidik autole

Postitus Postitas Nohik » 22 Mär 2019, 20:05

Kuna auto sai mini ostetud, tuleb ilmselt mingi rattahoidik lisaks osta. Kuna ruumi on ka majapidamises vähe, siis ilmselt sattusin reklaami ohvriks ja tekkis küsimus, kas kellelgi on kogemust nende nn easyfold hoidikutega. Või on see tühi vaimu närimine ja teised hoidjad on sama hästi kodus kapi otsas säilitatavad. Võib soovitada ka igasugu muud träni, millega keegi rahul on.
https://www.thule.com/et-ee/ee/bike-rac ... 2-_-933100
https://www.thule.com/et-ee/ee/bike-rac ... 3-_-934100

Pilt
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Jalgrattahoidik autole

Postitus Postitas Tarmo » 22 Mär 2019, 23:55

Minu autol tagavara ratta külge käiv, umbes sellist tüüpi:
https://www.island-4x4.co.uk/bike-rack- ... -7088.html
Naise autol selline :
https://www.micksgarage.com/d/bike-rack ... ke-carrier
aga seda tüüpi hoidjad nõuavad kärukonksu, lisaks on veel lisanumbrimärk ja tuled.
...

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 23 Mär 2019, 15:41

Mul 3 a olnud Thule kõige lihtsam ja odavam ning mulle täiesti piisav, rahul sellega

https://www.thule.com/et-ee/ee/bike-rac ... 2-_-970000

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Mär 2019, 18:25

kas reaalselt ka kallale tullakse, kui neid lisatulesi pole?
Tarmo kirjutas:
22 Mär 2019, 23:55
Naise autol selline :
https://www.micksgarage.com/d/bike-rack ... ke-carrier
aga seda tüüpi hoidjad nõuavad kärukonksu, lisaks on veel lisanumbrimärk ja tuled.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Mär 2019, 20:17

Paistab, et esialgu ostan odava Thule Xpress 2, eks müün maha, kui ei rahulda. Seda easyfoldi kapi taha päris ei lükka talveks.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 25 Mär 2019, 11:09

Mul on 3ne easyFold tüüpi rattahoidja. Vanem mudel ja ostsin kasutatuna, seega täpset mudelit ei tea. Kõik kinnitused saab võtmega lukku keerata. Viimati vedas eelmine suvi 3 ratast Hispaaniasse ja tagasi, seega võin igati soovitada.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 25 Mär 2019, 11:30

Hetkel kaheline konksule käiv Xpress hoidja nagu Harrilgi. Kahelisega saab hakkama, aga sama tüüpi kolmesele rataste sättimine võib küll paras peavalu olla. Sestap kuna nüüd rattaid rohkem, otsin konksule kolmelist EasyFold laadset ja katusereelingutele ühelist hoidjat. Kui konksul mitu ratast on minul ülimalt oluline, et saaks raami kallutada. Meil peres üks valge karvane elukas kes peab pakiruumi ja sealt välja pääsema.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Mär 2019, 14:47

Easyfoldiga on see asi jah, et kõik on lukus ja pole naisterattaga muret. Et mingeid lisavidinaid pole vaja.
Aga see on paras selline rahanumber, et pean kaaluma, ega matk selle pärast ära ei jää.
Andrus kirjutas:
25 Mär 2019, 11:09
Mul on 3ne easyFold tüüpi rattahoidja. Vanem mudel ja ostsin kasutatuna, seega täpset mudelit ei tea. Kõik kinnitused saab võtmega lukku keerata. Viimati vedas eelmine suvi 3 ratast Hispaaniasse ja tagasi, seega võin igati soovitada.
Praegu ongi, et kõik vahepealsed on ka ei liha ega kala. Aga teiselt poolt ma pole sugugi kindel, et ma selle asja igapäevane kasutaja olen tulevikus. Xpress 2 oli vist kuskil isegi 76€ koos transaga. Ja enamasti on see minu puhul ühe ratta viimine-toomine.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 25 Mär 2019, 20:33

Mul kolme ratta jaoks mingi selliselaadne igivana mudel. Paras nikerdamine on paigaldus ja näeb õbluke välja, aga kolme ratast kannab. Kihutada ja kurvitada muidugi ei ole soovitatav.
Pilt
Eeliseks on see, et on tänavalegaalne, ei varja tulesid ja numbrimärki

Ühe ratta veoks on Tööriistamarketi konksu külge käiv V-tüüpi hoidik, maksis vist 20 raha vms. Miinuseks see, et varjab osaliselt tulesid ja politseionude meelehärmiks ka numbrit. Siiani pole vahele jäänud, seega ei tea, palju preemiat riigikassasse kandma peaks....
Tegelikus elus, tuled ikka läbi kodarate täitsa paistavad ja näitavad ka mu pööramis-pidurdamis-tagurdus-soovid piisava selgusega kätte.... aga seaduse silmis ikka paha. Numbrivärk jah, on kehvem....
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Apr 2019, 13:23

Täna ostsin Mustamäe Automaailmast Thule Xpress 2-e ära. Katsusin neid poes käe otsas, on ikka poole kergem vedada viiendale korrusele kui see kallutatav mudel.
Koos naisteratta adapteriga oli 91+€.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 06 Apr 2019, 01:26

polarbear kirjutas:
25 Mär 2019, 20:33
Mul kolme ratta jaoks mingi selliselaadne igivana mudel. Paras nikerdamine on paigaldus ja näeb õbluke välja, aga kolme ratast kannab. Kihutada ja kurvitada muidugi ei ole soovitatav.
Pilt
Eeliseks on see, et on tänavalegaalne, ei varja tulesid ja numbrimärki
Mul kah samasugune. Miinuseks on see, et peale auto väljavahetamist ei saa seda enam kasutada, sest uuel autol on tagumine aken üles ääreni välja. Samas võimaldab Civic kuni 2 ratast sisse paigutada ja nii polegi hoidjat viimasel ajal vaja läinud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Apr 2019, 07:37

Eile proovisin ära, ühe rattaga saab kallutada ka. Need kummiühendused on piisavalt pehmed.

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 06 Apr 2019, 09:28

Kuna mul ei ole ei kärukonksu ega katusetalasid, siis ostsin tavalisele autokatusele kinnituvad raamid ja sinna hoidjad peale (https://tshop.ee/hoidikud-ja-raamid/kat ... -autodele/). Mitte just rahakotisõbralik variant, aga raami leidsin kasutatult ja panustan ka sellele, et pärast auto utiliseerimist saab raamid järelturule saata. Raami paigaldamine võtab kümmekond minutit, esimene eelistus on ikkagi see, et kui ühe rattaga minek, siis proovin ratta pakiruumi ära mahutada.

Hiljem olen korduvalt mõelnud, et oleks pidanud ikkagi kärukonksu paigaldama.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 06 Apr 2019, 23:01

Ratta vedamise lahendus on väga palju vajaduses kinni.

Mul kõigil autodel konksud olnud, olemas ka u 10 aastat vana Thule 3 ratta raam konksule (midagi sellist nagu Thule Euroway https://www.thule.com.au/wp-content/upl ... x492-1.jpg). Praktikas väga ebamugav kuna on raske ja iga kord kui vaja kasutada siis tuleb auto juurde tassida.
Kasutan vaid juhul kui vaja üle nelja ratta kaasa võtta ja pagasiruumi 4-aastase oma panna ei saa. Eelmine aasta oli rattamatkale minnes katusel ka Bob Yak ja siis läks kaks ratast konksu otsa.

Kevad kuni sügis perioodil on neli hoidjat katusel. Iganädalaselt on seal kolm ratast vähemalt korra peal, vahest rohkem/tihedamini. See aasta tuleb ilmselt ka viies hoida katusele.

Muidugi kui auto on kõrge siis on tõstmine ebamugav.

Thule Xpress on selles suhtes muidugi mugav, et saab autos hoida ja ei võta palju ruumi.

Igapäevaselt/nädalaselt kasutades kõige mõistlikum ratas katusele või Thule Xpress tüüpi lahendus. Väga harva kasutades kõlbab ka midagi massiivsemat konksu otsa.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Apr 2019, 23:59

Kui garaaž oleks, oleks valik olnud ilmselt EasyFold. Katuse variandid jäid selja pärast ära.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Apr 2019, 01:25

Minul on hetkel kahene raam konksul nagu Nohik just endale soetas. Kui mõned aastad tagasi õnnestus enda ja kaasa rattad konksule kinnitada ning laste kaks ratast universaalkerega auto pakiruumi mahutada. Siis nüüd on laste rattad juba suuremad ning perre on tekkinud ka üks valge karvane elukas kes pagasiruumist pool endale nõuab. Hetkel pakimegi nii palju kui võimalik varustust katuseboski ja pagasiruumi. Katusele tahan ühese rattahoidja ning konksule kolmese hoidja, selline kus rattad on relssidel, soetada, et kõik mant veetud saaks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline