Vormi taastamine/säilitamine/eneseületamine.

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Vormi taastamine/säilitamine/eneseületamine.

Postitus Postitas polarbear » 03 Jaan 2017, 19:56

Kuskilt fillarifoorumist jäi silma värske aasta eesmärk: 100km nädalas/igal nädalal/ rattaga sõita. Aastavahetuse eelsel nädalal sai proovitud ja polegi midagi väga võimatut... vist. Sel nädalal siis haarasin härjal sarvist :D. Tahab veel keegi ühineda?
Pilt sportstrackeri äppist.
cycling.jpg
cycling.jpg (57.63 KiB) Vaadatud 2334 korda
Pilt

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Vormi taastamine/säilitamine/eneseületamine.

Postitus Postitas Jants » 03 Jaan 2017, 20:35

Teema pealkirja eneseületuse osas on hea võimalus Tallinnlastel üheneda Tervisespordi või Sportlove erineva tasemega grupitrennidega.Need algavad tõenäoliselt aprillis, annavad hea võimaluse enda rattavalitsemise oskuste ja vastupidavuse arendamiseks... Ise olen kaks hooaega vahelduve eduga osa võtnud ja ootan kolmandat...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 03 Jaan 2017, 21:56

Spordihärgadega vabatahtlikul luftipumbal ei õnnestu sammu pidada.... seda enam, et enamus sealsest kaadrist on paarkümmend aastat nooremad ja 4x edevamate traateeslite seljas :(
Seega pean oma tempo ja trajektooriga hakkama saama....
No ja eesmärgipüstitusega ei klapi kah.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Jaan 2017, 19:51

Sajad jalgratturid pole selle üleskutsega liitunud, talveunes vist.
Ma vähemalt viis aastat pole enam talvel regulaarselt kalal käinud, ennem seda viite aastat olid ka hääbumisaastad, kus järjest vähem tõmmet tundsin ja järjest vähem käisin. Viimased viis aastat on olnud seisukoht, et talvel rabame, suvel tänu sellele rohkem aega hobile. Selle rabamisega on palju jama ka, mul füüsiliselt raske töö, palju sundasendit aga liigutamist vähe. Töölt tulen peale pikka päeva, siis õgin ennast kurguni täis ja siis sisuliselt looteasendis ja kõigest kopp. Mitteliigutamine tapab aeglaselt aga kindlalt. Ellu olen ärganud alates veebruarist valguse suurenedes ja plusskraadide tulekuga ehk hakanud ka kalal käima. No ikka raske algus peale vedelemist, iga aastaga järjest raskem. Kevadiste pikemate tuuride jaoks käisin ja sõitsin ratast juurde aga sellega see asi, et kuude kaupa logelemist ei saa nädalatega ära klaarida.
See aasta natuke ennem, kui kõik valmistuvad uusaastalubadusi valetama tegin mitu muudatust oma elus.
Üks nendest oli käima hakkamine, detsembri algusest ebaregulaarselt käisin ja ujusin ja 12dast detsembrist käin iga päev. Esimesed poolteist nädalat käisin stabiilselt 5,8km tempos 5,3-5,5km/h, siis katsetasin seda ja toda ja viimased kümme päeva käin 8km/5,5km/h ja tundub, et poolteist tundi sobib mulle. Aasta lõpupoole millalgi ostsin matkamaailmast tokid kah, nüüd tokitan kah. Mõne eriti tormise ilma olen käimise poole vahetanud ujumise vastu ja poolteistpluss kilti ujumine on minu meelest sama, mis tund+ käimist.
Kuna ma mingeid niisama pikemaid matku käia ei taha, siis otsustasin seda iga päev käimist jätkata vähemalt kuni muruniiduhooaja alguseni, siis nii ehk naa igasugust füüsilist aktiivsust rohkem.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 08 Jaan 2017, 20:36

Vähemalt Viimsi poolsaare peal on sel nädalal iga kord õnnestunud rattureid kohata. Päris sadu küll mitte kuid 1-3 sõitjat + rattajäljed lumel reedavad, et ma polegi ainuke masohistist eskimo...
Esimene nädal sott kirjas igal juhul. Hoolimata mitmest tuisu- ja tormipäevast. Õnneks saab siinkandis metsade vahel rada sättida vastavalt tuule suunale, et kojutulek oleks allatuult ja/või allamäge :) Fätiga ei sega ka lükkamata kergliiklusteed sõitu (erinevalt vihmaussilaadsest vingerdamisest "tavalise" rattaga)
january.png
january.png (22.74 KiB) Vaadatud 2206 korda
Pilt

AndrusKolmas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 09 Jaan 2017, 10:25

Soovitan rattaga, joostes või talvel suuskadega tööl käia. Ma teen nii juba viimased 15 või rohkem aastat. Elan Nõmmel ja töökohad on olnud reeglina Tallinna keskklinnas 10 kuni 13 km kaugusel. Ühel lumerohkel talvel õnnestus töökoha vahet suusatada 1000 km. Sellel talvel, ka selle vähese lumega, jõudnud suusatada üle 70-ne km. Rattaga sõidan igapäevaselt, ka külma ja lumega, kui suusatamiseks lund veel napib. Nädala läbisõit tööle ja tagasi tuleb ligi 100 km. Tulemuseks on hea tervis ja suurepärane füüsiline vorm. Samas aja sääst, pole vaja käia täiendavalt trennis. Regulaarne füüsiline koormus hoiab ka vaimu ja mõtlemise heas tasakaalus.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 26 Jaan 2017, 16:32

Soovitus hea, aga paljudel juhtudel reaalselt mitte teostatav või liiga keeruliselt teostatav (näiteks last tööle minnes-tulles transportida või pesemisvõimaluse puudumine, vajadus hulga träni (tööriistad näiteks) kaasavedada vms).
Igal juhul tehtud-mõeldud:
1-done!
11-to go!
jaanuar.png
jaanuar.png (31.76 KiB) Vaadatud 2083 korda
Need "2 sõitu päevas" tähendavad sisuliselt päris tiiru ja siis sutsakat poodi või naabrimehe juurde. Üks kolme sõiduga päev on tegelikult 1 sõit, mis äpi kokkujooksmise tõttu salvestuse restarti vajas ja hiljem googel maps'i järgi salvestamata jäänud jupp kilomeetreid manuaalselt lisatud.
Pilt

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 26 Jaan 2017, 18:40

440 km rattaga januaris - eestlaslikult tunnustades "pole paha" :)
Aga kõva saavutus - tubli!

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 26 Jaan 2017, 20:15

Talvise rattasõidu valem:
Ei kiirusta+ei kalluta+ei pidurda=ei kuku!
Tõsi, 2 korda eksisin valemi vastu ja sain kohe ka käpa maha. Kahjud olid õnneks ainult moraalsed. :lol:
Pilt

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 27 Jaan 2017, 11:06

Polnud küll mingit plaani selle üleskutsega liituda, aga tänu WXD'le õnnestus endalegi ootamatult vahemikus 11.-15.jaan läbida 107km.
Kahjuks jäid need ka ainsateks rattakilomeetriteks jaanuaris, kuna peale võistlust õnnestus haigeks jääda ;(

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 31 Jaan 2017, 16:05

Kuna ilus number 500 oli ebameeldivalt kättesaadavas kauguses ja ilm täna hea siis:
jaanuar500.png
jaanuar500.png (8.96 KiB) Vaadatud 1959 korda
Ennetades vastavaid küsimusi: jah, mulle on juba soovitatud arsti poole pöörduda, pea arsti poole.....
Pilt

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 31 Jaan 2017, 17:01

Üritasin nädalavahetusel maal (Lõuna-Eestis) rattaga alevi poes käia (Konsumis). Sõitsin küll kruusatee kõrval, kus ei tohiks libe olla aga põlve suutsin ikka maha panna. Korralik jää muidugi igal pool. Põhja-Eestis nii hull pole. Huvitav, kus ja mis teedel te praegu sadu kilomeetreid läbite?

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 31 Jaan 2017, 17:51

Pealinna ümbruses. Pole meid siin lume ja külmaga suurt õnnistatud, kõik mis eile sajab on homseks suland.
Pilt

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline