Pakiraamikottide asemel kohvrid

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Saarlane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Pakiraamikottide asemel kohvrid

Postitus Postitas Saarlane » 16 Apr 2015, 20:22

Kas keegi on kasutanud pakiraamikottide asemel plastikust kohvreid/kaste? Millised on head ja vead?

Plaan on suve alguses jalgrattamatk teha ja üheks matkaks pakiraamikott osta, on päris kallis. On võimalus ka kott rentida, aga nüüd leidsin internetist pilte, kus on kasutatud "suvalisi" plastikust kaste ja tekkis mõte, et võiks ka nii proovida. Teoreetiliselt on kast täielikult veekindel ja kui peaks mustaks minema, siis plastiku puhastamine ei ole probleem. Ainus küsimus on, kas kast võib vibreerides ära laguneda? Ma ei ole Eestis näinud kedagi, kes kasutaks kaste.

Täna tõin poest kaks 30 liitrist kasti (5.45€ tk) ja nüüd tuleb mõelda kinnitussüsteem pakiraamile.

Pilt

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Pakiraamikottide asemel kohvrid

Postitus Postitas ullivilli » 16 Apr 2015, 20:48

Omades paari samasugust 50L kasti, olen umbusklik, kuna vähemalt need mis mul endal, on üsna vedelad :(
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 17 Apr 2015, 09:01

Polüetüleen on habras, st. puruneb umbes nagu klaas. Ei talu löögikesi ja veelgi enam, isegi mitte kukkumist. Isegi mu laste mänguasjakastideks pole sobinud.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 17 Apr 2015, 10:45

Kui nagunii hakata midagi aretama siis ma meisterdaks analoogse pakiraami külgedele
http://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_15954730.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ostaks paari veekindlaid torukotte, mis on küll ca 25€ tk, kuid on kasutatavad ka tulevikus paadimatkadel või kus iganes ning tõmbaks need rihmadega raami külge.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Apr 2015, 11:51

ATV-del kasutatakse päris palju tavalisi suuremaid tööriistakohvreid (Stanley Fatmax), kuna ATV spetsiifilised kohvrid on üsna kallid.
Tõsi, see pole just kah odavaim, kuid rattale leiab kindlasti mingi lihtsama-odavama alternatiivi.
Igasuguse mitte-ratta-jaoks mõeldud kastiga on see häda, et ruumi võtab palju ja mahutab vähe, võrreldes normaalse rattakotiga.
Pm parim/odavaim lahendus oleks laenata siiski rattakott, kui osta ei taha. Kasvõi minu käest ühe sixpaki eest, mul üks vana Freetime peaks vedelema kuskil kapinurgas.
Pilt

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 17 Apr 2015, 12:27

Selline kast on mõeldud põhja peale maha panekuks. Kui see külje pealt kinnitada, siis hakkavad raskusjõud ning rattasõidust tulev loksutamine kasti hoolega lammutama. Ilmselt on kinnitamiseks ka puurimist-lõikamist vaja, mis muudab kasti veel hapramaks. Osta.ee lingil olev pakikas on lisaks stiilsele välimusele ka sellepoolest hea, et seal toetuks kast ka altpoolt. Lisaks, kui sellist pehmepoolset kasti loksutada, võib kaane pealt visata.

Nagu näha on esimene kümnekas juba investeeritud, kinnitusvahendite peale võib teine veel minna. Nii et ka majanduslikult on see ettevõtmine küsitav. Kui kallis see rentimine ikka olla saab? Või osta näiteks need: http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... duct=15042" onclick="window.open(this.href);return false; ning pane pärast matka müüki. Eelmisel aastal kotte otsides paistis, et nende järele on suur nõudlus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Apr 2015, 12:47

Igal juhul on tark kasutada mõnda elastset materjali (riie/nahk/pvc vms.) jäiga asemel. Need plastikjunnid võivad sul terve matka ära rikkuda. Sa pole maininud millise iseloomuga ja kui pikk sinu rattamatk olema saab. Kui plaanid sõita lihtsalt mööda asfaltteed naaberkülla siis piisab kui seod mõne suurema seljakoti pakiraamile (parem lahendus kui mistahes plastikkast). Teine võimalus, nagu Ullivilli juba mainis, on siduda pakiraamile mõlemale poole veekindlad torukotid (peab ainult jälgima, et väntamist ei segaks) ja pakiraami peale mõni väiksem seljakott. Veepudeleid ja muud väiksemat kraami saab nende vahele pista/kinnitada. Mina olen sõitnud nii, et pakiraami peal oli ekspanderkummiga kinnitatud väike seljakott ja eraldi veel magamiskott ja telk. Tõsi küll, olid olemas ka pakiraamikotid kuid needki odavamate killast. Lisaks mahtus kuhugi sinna vahele veel kaks 1,5 liitrist veepudelit.
P1060233.JPG
Suksu. :)
Kui sul on võimalik lisaks tagumisele pakikale kasutada ka esimest pakiraami siis lühema rattamatka jaoks pole spetsiaalseid pakiraamikotte vajagi. Elu teeb mittu korda lihtsamaks lenksukott kuhu paned need asjad mida tihti kasutad (fotokas, telefon, rahakott, snäkid, kaart, gps, jne) ja mille saab näiteks poodi minnes kergelt kaasa haarata kui ratta õue, järelvalveta jätad. Kuid nagu juba ütlesin, saab ka ilma hakkama.

Lisan sulle siia ka varustuse nimekirja mida ise olen kasutanud: http://jalgrattalumbereesti.blogspot.co ... ustus.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Üks rattateema mida siin foorumis on arutatud: viewtopic.php?f=53&t=1173" onclick="window.open(this.href);return false;

Kokkuvõtteks: Kui vähegi võimalik, siis kaalu rattakottide rentimist/laenamist, kui välja osta ei raatsi. Muidugi pakiraam peab olema toekas, et kogu kraami raskusele ja vibratsioonile vastu peaks. Usu, elu saab olema palju lihtsam.

Edu!
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 17 Apr 2015, 15:21

Samuti kui googledada leiab igasugu jalgrattakottegi mõistliku hinnaga, näiteks http://www.rattamees.ee/tooted/Kotid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ning isiklikult olen laenanud kunagi kui mootorrattal vedelatega sõitsin Kappa LH 202 motokotte ühele pedaalijale.
Natukene metsa poole.

Saarlane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Saarlane » 17 Apr 2015, 16:24

Ma tänan vastamast. Uskusin, et umbes sellised vastused ka tulevad. Aga saarlase jonn ja soov õppida iseenda vigadest, sunnib mind ikkagi proovima. Eks ma teen ehitamisest ja katsetamisest ka siin ülevaate.

Minu planeeritud matkatee teeb tiiru peale Saaremaale. Kilomeetreid koguneb ilmselt ~500 ja sõiduks olen planeerinud 7 päeva. Sõita saab nii asfaldil kui ka väikestel metsaradadel. mrWilson'i blogi olen mitu korda läbi lugenud ja sellest on olnud minule planeerimiseks tohutult palju abi.

Ehitan oma matkakastid valmis ja teen täislastis proovisõidu. Kui tundub, et ikkagi on pehme ja kipub lagunema, siis ilmselt matka jaoks rendin koti. Kuressaare kohalik rattapood pakub rendikotte 3€/24h.

Minu matkapäevikuga saab tutvuda siin. Hetkel on nii kaart kui ka varustuse planeerimine täiendamisel. Google mapsis ei ole väiksemaid teid peal ja nii olen seda kaarti joonistanud, kasutades teisi täpsemaid kaarte. Algne varustuse nimekiri pärineb mrWilson'i blogist ja see ei ole lõplik. Kindlasti tuleb nii mõndagi maha võtta ja teist juurde lisada.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Apr 2015, 17:20

Ma siis täiendaks natuke ja kritiseeriks ka :D
Apteegist on puudu nohurohi - sa ei taha teada, kui ebameeldiv on ilma olla....
Võiks olla teepuuõli - aitab igasugu hõõrdumiste, kriimustuste, põletuste, puugihaavade jms korral
Milleks koormakate? Kui tahad varjualuseks, hangi kerge ja mugav tarp. Väike koormakate ei kõlba niikuinii, piisavalt suurt (nt 3x5m) kaasa vedada ja sellega majandada???
Seep+karp+shampoon asenda väikese hear&hody dušigeeliga. Üks potsik vähem (kui on lootust sattuda voolava vee alla või on kaasas "pocket shower")
Või vedelseebi ja paari paki "hotellishampooniga" (kunagi olid müügil seebisuurused keeratava korgiga vedelseebi"plaskud", pole ammu näinud kahjuks...)
Nugasid on 3 tk listis :D
Pilt

Saarlane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Saarlane » 17 Apr 2015, 18:16

Tänud polarbear, kasutan nõuandeid ja kohendan varustuse nimekirja. Vahepeal leidsin kodust "carbon" kilet ja sellega on hea kastid mitte läbipaistvaks muuta.
Pilt

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 17 Apr 2015, 18:30

Et kinnituskohtadele auklikul teel mõjuvaid koormusi vähendada, pane kastide alt läbi rihm, mis läheb üle pakiraami, nii et kasti raskus toetub põhiliselt rihmale, mitte kinnituskohale.

Juhul kui kaaned peal ei püsi, tekib vihmaga oht, et kasti põhja tekib korralik loik. Selle vastu aitavad põhja all väikesed augud.

Murphy seadus: veekindlatele asjadele sisse pääsenud vesi ei tule sealt kuidagi välja

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 17 Apr 2015, 19:48

Mina kasutasin seda kõige odavamat pakiraami kotti. Seal sees olid vett mittekartvad asjad (veepudelid ja muu selline) ja muud asjad veekindlas kotis. Pakiraamil oli laiendus peal ja laienduse peal omakorda ekspandriga seljakott.
IMG_3472.jpg
...

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 17 Apr 2015, 20:23

Igal juhul jaksu ja edu selle ettevõtmisega. Metsamyhina idee rihmade abil raskust sobivamalt ringi jaotada on väga hea.

Lasin ka kiirelt pilgu üle varustuse nimekirja, mõned mõtted suvalises järjekorras. Sisekummisid võiks olla mitu; ketti võiks igal õhtul õlitada; ning soovi korral võib kiivri pähe panna. Kaasavõetud tööristadest ainuüksi ei piisa - tuleb osata ka neid kasutada. Sain aru, et ratas on alles muretsetud - kui pole seda varem teinud, siis tee üks rehvivahetus läbi, kasutades samu vahendeid mis matkale kaasa tulevad. Lisaks ketivõtmele vajad ka ketilüli pulkasid (või kuidas neid kutsutaksegi). Halba ei teeks ka üks piduri- või käiguvahetustross (tagumine - et pikkusest igal juhul jätkuks). Antud teekonnal jääb tsivilisatsioon tegelikult käeulatusse ning alati saad midagi poest juurde osta või kusagilt talust mõnda tööriista laenata - selles valguses võib näiteks näpitsad maha (kaaluvad palju ning igalt poolt saab laenata). Päris hea asi on istumisalus (nagu tükk magamismatti, kumm küljes). Tikud. Kui kavatsed telefoni navigeerimiseks kasutada, siis on päris hea see Eesti põhikaarti ja Maa-ameti ortofotosid näitama tuunida.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Apr 2015, 21:57

No vot. Tarmo lahendus on lihtne ja toimib. Samas, isetegemise rõõm ja samal ajal avastamise rõõm, et asjad toimivad võib kokku olla üks ilmatuma suur rõõm. 8-)
polarbear kirjutas: Milleks koormakate? Kui tahad varjualuseks, hangi kerge ja mugav tarp. Väike koormakate ei kõlba niikuinii, piisavalt suurt (nt 3x5m) kaasa vedada ja sellega majandada???
Natuke selgitan. Enamus minu tolleaegsest varustusest oli pigem säästulahendus. Komplekteerisin selle stiilis "ava-kapiuks-ja-vaata-mis-sealt-parasjagu-võtta-on". :) Spetsiaalselt selleks tripiks ostsin rattakotid, torkekindlad rehvid, pakika, varuosad, mõned tööriistad ja midagi väiksemat ehk veel. Rattal lasin vahetada kodarad tegin üldise rattahoolduse. Kämpa ja muu varustus oli aga see eest... siin foorumis ei julge nimetadagi. :D Hätta ma ei jäänud ja varustus mind alt ka ei vedanud. Muidugi on kerge minna poodi, uks jalaga lahti virutada, rahapakiga kõik uimaseks lüüa ning kõige vingemat ja ülbemat varustust nõuda. Seejärel tunda end teiste isaste seas kõva mehena, et mul on suurem kui sul. :) Aga katsu sa ilma hakkama saada...

Kuna minul oli telgiks ainult suvaline säästukast kuidagi salapärastel asjaoludel minuni jõudnud telk mis igast nurgast läbi tilkus (muud mul polnud ja osta tundus kallis), seetõttu sai hooga kaasa krabatud enam-vähem mõistliku (minu retke jaoks mõistliku) suurusega, mis peamine, ODAV koormakate arvestusega, et sinna alla mahuks telk + ratas + jääks veidi üle nö. eeskojaks.
P1060295.JPG
Nüüd, tagantjärgi mõeldes õieti tegin. Kui praegu peaksin uuesti, mistahes ülbe telgiga minema, siis koormakatte haaraksin taas kaasa. Esiteks, seda ei ole kahju ära rikkuda, teiseks saab samasuguse hankida mistahes suvalisest kodu/ehitustarvete poest. Ja kolmandaks, mis peamine, kui sa pead pea-aegu 2 kuud telgis ööbima, kusjuures selle aja sisse kuuluvad ka üllatus, üllatus, vihmaperioodid, siis sa äkitselt avastad, et paremat ja lollikindlamat lahendust justkui polegi. Kui taevast sajab terve öö mingit jama alla ning sa tahad hommikul mõistlikul ajal liikuma hakata siis kordi järjest märga telki kokku/lahti pakkida ei ole just kuigi meeldiv tegevus. Rääkimata selles magamisest. Mingi aja pärast muutub kogu varustus (riided, ühesõnaga kõik) nagunii niiskeks, olenemata sellest kas parajasti sajab või ei saja. Milleks siis elu veelgi raskemaks teha? Koormakatte raputad kuivaks ja pakid kokku (kui see tegevus sulle liiga suur ja raske tundub, et majandada... võib-olla on asi sinus, mitte kattes ) ok, niisma norin ;) minul mahtus koormakate pakika vahele nii, et midagi ei jäänud häirima ega ruumi/kaalu raiskama. Tõsi küll, järgmine kord valiksin tõesti pisut (aga ainult pisut) väiksema koormakatte. Muu varustuse vaataksin ka igal juhul kriitilisema pilguga üle sest see foorum siin on mind ära rikkunud. :)

Ausalt öeldes, ega ma grammiviilimise peale ei mõelnudki. Ja polnud vajagi. 8-)

polarbear kirjutas: Nugasid on 3 tk listis :D
Kus sa kolme nuga näed?

Ahjaa... Nende karpide pakika külge installeerimisel arvesta sellega, et vibratsioon ja raputamine on igasuguste kinnituste vaenlased. Seega, rihmasüsteem põhja alt toetama oleks ehk siinkohal hea soovitus tõesti. Samuti jälgi, et kannad vändates vastu kaste ei hakkaks käima. Kindlasti mõtle ka selle peale, et kui need kastid peaksid mingil põhjusel kasutamiskõlbmatuks muutuma, siis kuhu sa mööda teed vedeleva varustuse ümber pakid? Selline lahendus ei kannata ratta pikali kukkumist- aga ratas on raske. Seepärast kaalu võimalust rakendada sarnast lahendust nagu minul oli- telgi vai (või mis iganes sarnane vai) mille ühe otsa toetasin sadula alla ja teise otse maakerasse. :) Ainult nii püsis ratas kindlalt püsti. Tavalisest rattajalast oli ainult kõval pinnasel ja tuuletu ilmaga kasu.

Kui sõidad muidu ka rattaga tihti siis proovi tuleviku plaanidesse kirjutada torkekindlad rehvid (kui sul neid juba ei ole), ilma kärnata, on tunduvalt kergem vändata. Unustad ära lohvi vahetused/lappimised. Siiski, matkal, enese siserahu huvides võiks üks sisekumm tagavaraks sadulakotis olla.

Veel üheks soovituseks minu poolt oleks lisada varustusele tagumise käiguvaheti tagavara kinnitus. Esmapilgul lihtne ja süütu asjake, kuid minul keeras see vidin esimese stardi konkreetselt p***e juba esimesel päeval. :) Sõitsin metsateel vastu oksa lihtsalt kinnituse pooleks. Ilma selleta ei liigu sa kuhugi. Seda ei anna parandada ka kuidagi mõistlikult.

Vaadates sinu marsruuti siis ilmselt sa ei vajagi kõike mida sa kirja oled pannud, kuid maha ära jäta ka midagi- saad maitse suhu, et kuidas ja mismoodi... Edaspidi jõuad täiustada ja parandada.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 18 Apr 2015, 08:57

Nugade osa listis on korrigeeritud juba :D
Osa tööriistu võib asendada ka korralikuma multitööriistaga. Ratta juures tasub üle vaadata ja tekitada ühte tüüpi poldipead. Mul näiteks on ühe ratta pakiraami/porilaudade/tulede jms kinnitustes aja jooksul kogunenud nii lapikuid, riste Ph ja Pz, sise- ja väliskuuskante ja isegi torx-e :) -st kadunud või katkiläinud-mahakeeratud keermega/peaga polt on asendatud "miljoonalaatikkost" leitud esimese sobivaga :D Kodugaraažis pole vahet, matkal üsna tüütu...

Koormakatte vaieldamatu eelis on odavus ja "võtan selle mis kapis on" lahendusena käib küll. Siiski, olles koormakatetega aastaid majandanud ja majandades ka praegu, ei veaks seda kaasa. Võtab palju ruumi, on suhteliselt raske ja eks proovi tuulega suuremat katet kokku pakkida :D Õhukesed suhteliselt nõrgad ka, rebenevad kergelt, paksemad kaaluvad ja maksavad juba liiga palju.
Aga eks see maitse asi ole päeva lõpuks.
Statsionaarses laagris on 8x12m kate väga asjaks varjualune, mahutab telgi, väliköögi ja grilli-tšillikoha kõik ära.
Tarp ei ole kallis, aga on palju kergem ja vähemmahukas lahendus. Puudepuudust kah pole, kui just rannaliival/karjamaal telkida ei taha.
On ju ka selles vahe, kas "võtad mis on ja lähed" või natuke planeerid ja hangid mis vaja. Ka selles, kas kaks kuud või 7 päeva matkata.

PS. Sellesse "carboniseeritud" kasti pole mul ikkagi erilist usku, mõtle kohe variant B peale, et ei peaks poole tee peal tavaari metsa alla peitma ja poodi koti järele sõtkuma ;)
Pilt

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 18 Apr 2015, 09:15

Plaan B, kui kastid vastu ei pea:
* 2 tugevamast riidest suurt kotti (kartulikotid)
* meetrite kaupa umbes 2 cm laiust kapron-rihma kottide sidumiseks(kasutada ka eelpool mainitud võtet, et raskus toetub rihmadele)
* peoga tavalisi ekspandrikumme
* hästi jämedat niiti ja nõela, et vajadusel rihmad koti külge mõnest kohast fikseerida.
* kilekotte asjade veekindlamalt pakkimiseks (suur prügikott või hulgim tavalisi poekotte)

Tark on muidugi alati asjad kilekottidese pakkida, ka siis kui välimine kott 'veekindel' peaks olema.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Apr 2015, 12:12

polarbear kirjutas: Võtab palju ruumi, on suhteliselt raske ja eks proovi tuulega suuremat katet kokku pakkida :D Õhukesed suhteliselt nõrgad ka, rebenevad kergelt
Ma ju just kirjutasin, et ei ole raske, ei võta palju ruumi. Ja palun ärme hakkame nüüd gramme kaaluma. Tegemist on rattamatkaga. Siin ei pea ilmtingimata varbaküüsi lõikama ainult selleks, et kergem oleks. :D Üleüldse, milleks soovitada inimesele kes üheks lühikeseks rattamatkaks ei raatsi pakikakottegi osta, head tarpi mis maksab (odavama otsa isendid) sama palju kui odavama otsa kotid? Kallima otsa tarbid maksavad 100-200+ euri. Ilmselgelt on Saarlasel ka õigus, sest milleks korjata kalleid asju koju tolmu koguma kui tõenäoliselt neid kunagi rohkem ei kasutata. Las inimene käib ja proovib. Ei ole vaja kohe kõige vingemaid asju. Kui meeldima hakkab siis jõuab head varustust soetada küll.

Koormakate on piisavalt tugev, et kaitset pakkuda. Tuul? Ära nüüd selline bussy ka ole. :D Ega sa purje ei heiska. Jah, tarp on kindlasti hea asi, pole kahtlustki, eriti siis kui see sul "kapist võtta" on, kuid tarp ei ole ILMTINGIMATA VAJALIK sellise iseloomuga matkaks.

Räägime parem koti(karbi)juttu edasi. 8-)

Inspiratsiooniks: https://www.google.ee/search?q=diy+bike ... ke+Pannier" onclick="window.open(this.href);return false;

Pilt
Ah, minge metsa...

Saarlane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Saarlane » 20 Apr 2015, 13:14

Veidi arenguid. Pakiraami poolsele küljele panin vineeri ja see külg on päris jäik. Et põhja veidi jäigemaks ja tugevamaks saada, siis sinna said riiulinurgad. Konksud jäid veel külge panemata, kuna seibid said otsa. Aga muidu tundub päris hea, eks proovisõit näitab, kas kestab ka. Kui kõik toimib, siis veel carbon kilega üle. Ühe kasti tühimass on 1,1kg.

Pilt pidi ütlema rohkem kui tuhat sõna...
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Jaan 2016, 10:58

Huvitav oleks teada mis nendest kastidest edasi sai. :)
Ah, minge metsa...

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 28 Juun 2016, 22:19

Pildimaterjaliga ei saa kostitada paraku, aga matkakaaslane meisterdas kohvrid külmakastidest. Sissepoole pani laia liistu ja poltidega kinni. Veekindel ja õhtuõlled jäävad jahedad ;)

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 29 Juun 2016, 10:43

Omniva postiljonide ratastel on plastikkastid. Olen isegi neile hammast ihunud :D Tunduvad väga tugevad ümbritsetud mettallraamiga.

TanelVahter
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TanelVahter » 01 Juul 2016, 16:23

Maidor kirjutas:Omniva postiljonide ratastel on plastikkastid. Olen isegi neile hammast ihunud :D Tunduvad väga tugevad ümbritsetud mettallraamiga.
Uuskasutuskeskuses 30 omniva velo müügis! 50€ tk

Kasutaja avatar
sigalehm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sigalehm » 02 Juul 2016, 00:08

Maidor kirjutas: Uuskasutuskeskuses 30 omniva velo müügis! 50€ tk
Kastid ei tule kaasa. Metalltorudest kasti ümbrised ainult. Rattad ise on ka üsna palju sõitnud. Paistsid enamasti kolmekäigulised, mõnel 1 käik. Raam paistab tugev, aga väike üsna.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline