Sobilik distants ja liikumiskiirus rattamatkal.

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Aivar
Huviline
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: 26 Okt 2012, 20:46
Kontakt:

Sobilik distants ja liikumiskiirus rattamatkal.

Postitus Postitas Aivar » 16 Mär 2013, 23:31

Kontrollisin just andmeid viimasest matkast Jõhvist Tartusse mööda Eesti idapiiri (ca 265km). Keskmiselt start kuskil 9:30 ja õhtustesse laagripaikadesse sai jõutud ca 18-19 vahel. Sai nii rahet kui päikest. Kokku 4 päeva. ca 65 km / päevas. Ei saa küll kurta, et Matk mõnus, rahulik ja nauditav. Eelmises postituses mainisin, et on tehtud ka sportmatku 100-120km / päevas, mis siis kulgevad hoopis teisiti.

Jutt läheb algteemast väga kõrvale, ehk on tõesti mõistlik rattamatkade jaoks eraldi alateema teha.
Ja ongi olemas - Kondijõul liikumisvahendiga matkamise alajaotus tehtigi just selle pärast, et ei peaks kokku kuhjama kõikki rattamatkamisega seonduvat kaasa arvatud ratta ostmist, lisavarustust ja läbitavaid teekondi.

Isiklikust kogemusest 100km päevas rattamatkal küll sportlikuks ei pea. Samas see jälle ei tähenda, et reaalselt ka kogu matka vältel igapäevaselt 100km tuleks sõita. Kui tegemist on pika matkaga siis isiklikult küll arvestan, et liigun keskmiselt 100km päevas kuigi plaanin ka sisse 0km päevi ehk siis puhkepäevi. Ühtlasi kui tegemist on raske maastikuga, erakordselt kehva ilmaga ei punnita meeleheitlikult seda 100km täis. Pigem ikka väsimuse ja uneaja arvelt katsun matkamist vältida. Eriti kui tegemist on pikema matkaga. Pidevas magamatuses ja ülekoormuse all kannatades ei ole ju tegemist meeldiva matkaga.

Muidugi kui tegemist on olukorraga kus eelnevalt matkale on rattasadulas veedetud minimaalselt kilomeetreid või siis lausa 0km on mõeldamatu, et kihutatakse 5 päeva nädalas 100+ km täislastis rattaga.

Kui kahe huvipunkti vahe on näiteks 150km siis katsun selle läbida ikka ühe päevaga kui nende vahele midagi piisavalt põnevat ei leidu. sõita 100km ja siis kuskil tiheda liiklusega tee ääres ööbida ei tundu ahvatlev. Ennem siis teen pikema päeva ning seejärel kui väsimus järgmisel päeval niidab vaatan huvipunktis pikemalt ringi. Muidugi võimalusel üldse vältida liig tiheda liiklusega teid - kahjuks alati see ei õnnestu.

Samas on paiku erinevaid kus saab teostada rattamatka - näiteks ühes teises teemas Kihnu rattamatk ei võimaldagi 100km pikkuseid ülesõite huvipunktide vahel. Seega see 100km pole just reegel aga rattamatkal eelistan enamuse päevast kulgeda rattal - sealjuures tehes puhkepause jne.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline