Millist jalgratast osta ja mida veel juurde?!

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Millist jalgratast ost ja mida veel juurde?!

Postitus Postitas sergo » 18 Mär 2013, 12:41

Reimo kirjutas:cyclocrossi rattad on asjalikud aga ülemõistuse kallid, alla 1000€ ilmselt ei saa.
... ja ega matkamiseks seda osta ei soovita! Pigem point selles, et matkata saab iga rattaga.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Millist jalgratast osta ja mida veel juurde?!

Postitus Postitas polarbear » 12 Sept 2013, 21:16

Mõni päev tagasi soetatud hübriidi aka universaali kogemus.... MTB-ga võrreldes on sõit kogu aeg justkui allamäge ja allatuult. 28" kitsad rattad (700x35) ja kerge aluraam teevad imesid.
Lisaks panin seisujala tagaratta juurde ja VDO 8-funktsioonilise rattakompuutri (Prismast mõlemad) kerged pikad hõbedased plastist retroporilauad (Hawaii Express- näevad väga coolid välja ja hind aint 20€) ja millagi vaatab kuskilt sobiva toekama pakika ka. Soodsa hinnaga esi-ja tagatule komplekt ei teeks ka paha arvestades järjest lühenevaid päevi. Ennast peab nähtavaks tegema ikka.
Rattakotid vanast ajast olemas ja miskit juurde nagu matkamiseks polegi vaja.
Sügis on hea aeg ratta ostmiseks, hinnast kadus läbirääkimiste käigus pea kolmandik :)
Pilt

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 21 Sept 2013, 22:26

Kogemata kombel komistasin netis uidates ühe päris matkaka otsa - Ute

Pilt

Algupärane poeuus on selline:
Pilt

Surfhouse on vist Kona müügi ära lõpetanud, kodulehel pole enam midagi Konalt...
sry suuruse pärast, linkisin otse tootja lehelt.
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Sept 2013, 19:17

Hooaja lõpp ja talv on tõesti head ajad ratta ostuks. Tegin mina seda käesoleva aasta alguses ning tänu sellele sain soetada natuke kallima ja paremate komponentidega ratta. Olles oma rattaga siiani igasugusel pinnasel ja maastikul seigelnud olen oma 28" jookudega hübriidiga ülirahul. Tavaliste 26" MTB ees on eelis märgatav. Rehv on küll kitsam ja vajub kergemini liiva, kuid kui pikalt seda liiva ikka on?! Kõvemal pinnasel veereb ilma pedaalimata sama hästi või pareminigi kui 26" vändates.
Käikude arvu kohalt ise ei ostaks kunagi ratast millel poleks vähemalt 3x8 käiku, sest mina elan lõuna-eestis ning siin kuluvad kõik olemasolevad käigud hädasti ära. Sellele sain just täna veel kinnitust, sest käisin Haanja Rattaklubi korraldatud sügisesel rattamatkal, mis lõviosas kulges mööda väga huvitavat, keerulist, nauditavat ja kurikuulsat Haanja 100 ringi mööda. Samas kiiremate käikudega kassett annab maanteel ikka palju juurde, ei pea vändata nagu Miki. Kuna täna oli õnneks kuiv siis mudas väga müttama ei pidanud, kuid kui keegi plaanib matkates rohkem offroadi teha või sõitmist mööda väikeseid metsaradu siis soovitan võimalusel ketaspidureid. Ei ole just meeldiv kui mööda 45 kraadist laskumist alla tulles avastad, et pidurid ei võtagi.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 24 Sept 2013, 01:09

Piduritest. Sportimiseks kindlasti tasub tänapäeval vaadata juba ketaspidurite poole aga matkamiseks matkarattal kindlasti mitte. V-pidurit on väga lihtne ja odav parandada ja purunevaid detaile on vähe. V-pidurid on väga töökindlad. Kui paigaldada kallimad ja paremad pidurduspadjad ei tohiks ükski laskumine sõitmata jääda mida ketaspiduriga sõidaks.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 24 Sept 2013, 08:27

Aivari jutt piduritest on küll õige, aga ei ütleks, et ketaspidurid matkal halvad oleksid. Olen ise viimased 4-5 aastat sõitnud matkadel rattaga, millel on hüdraululised ketaspidurid. Kui kodust lahkudes on kõik ilusti korras, ei tohiks nendega ka mingeid probleeme olla. Igaks juhuks piduriõli väikese pudeliga kaasa võtta, mägedesse minekul ka tagavaraklotsid.
Kui meenutada, siis selle aja jooksul ka kodus pole piduritega mingeid probleeme olnud, seega on vägagi töökindlad asjad.
Üks + veel ketaspidurite poolele, hea vees ja paksus poris sõita. Pori ei jää piduriklotsi ja pöia vahele ning ei hakka kulutama neid.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 24 Sept 2013, 12:08

Kindlasti nad ei ole halvad - aga suurem tõenäosus on neil ikalduda sellegipoolest. Nagu sa ise ütled, et tops õli kaasa igaks juhuks vms. Ükskõik mis võib ühel halval päeval järgi anda ja õli otsima kuskil metsas hakata on ikka jama. Sama on muidugi piduri trossiga aga seda saab asendada käiguvahetaja trossiga. On võimalus olla leidlik. Muidugi ketaspidurite kasuks räägib see, et paljud maastikuratturid sõidavad juba ketaspiduritega ja väikese laojäägiga poodides ei pruugi olla sobivat V-piduri jooksu enam. Mul just nii juhtus, ketaspiduri jooksu oleksin oma viimasel matkal küll saanud esimesest linnast.
V-pidurid tõesti kulutavad pöia pinda aga kui on plaanis pikk matk ja on näha, et selline asi võib juhtuda nagu mul (pöid pooldub) siis on mõistlik jooksud enne ära vahetada. Uue jooksuga võib ilmselt ümber maakera vurada enne kui suudad matkal selle läbi põletada. Oleneb muidugi tingimustest - liiv, muda tõesti kulutavad pöida jõuliselt.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Sept 2013, 13:36

Ketaspidur võib segada pakiraami paigaldust.
V-pidur võib omakorda porilauale ette jääda.
Seega alati peab vaatama konkreetse ratta kogu soovitud konfiguratsioonis üle.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 24 Sept 2013, 14:51

Ei ole üldse oluline milliseid pidureid matkal kasutada. Oluline on palju sa riske maandada tahad. Näiteks kui sa sõidad riikides kus igas linnas/külas leidub vajalikke varuosi siis anna minna. Kui sa sõidad riikides/aladel kus "edevamatest" vidinatest pole kuuldudki või nende hankimine üle mõistuse tülikaks/jaburaks või suisa võimatuks osutub siis paneb mõtlema küll, et oleks võinud ju lollikindlama variandi valida.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 24 Sept 2013, 18:59

Põhiline häda ketaspidurite juures on paraku hind. Head maksavad odavama korraliku ratta hinna ja odavad pole põrmugi paremad kui tavalised V-pidurid, pigem kehvemadki. Mehaanilised kettad on üldse marketroidide poolt leiutatud nonsenss.
A mida matkal üldse nii hirmsasti pidurdada? Vändata ikka rohkem vaja, seega jooksud ja rehvid ja kassetid ja vahetajad palju olulisemad :D
Pilt

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 26 Sept 2013, 13:43

polarbear kirjutas:
A mida matkal üldse nii hirmsasti pidurdada? Vändata ikka rohkem vaja, seega jooksud ja rehvid ja kassetid ja vahetajad palju olulisemad :D
Pidurite seiklus siin teemas eluliselt kirjeldatud:
viewtopic.php?f=49&t=1555

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 27 Sept 2013, 21:24

Pigem on siin tegu eluea lõpusirgel komponentidega ja nende loomuliku surmaga. 3000km mägimatkale ei kannata minna 15a vana "kogu raha eest kasutatud" veloga ilma Väga Kriitilise Pilguga üle vaatamist....
Pilt

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 28 Sept 2013, 10:49

polarbear kirjutas:A mida matkal üldse nii hirmsasti pidurdada? Vändata ikka rohkem vaja, seega jooksud ja rehvid ja kassetid ja vahetajad palju olulisemad :D
Mägedes ON vaja pidurdada (isegi mägedeta Eestis) ja sõltumata laskumisel oleva tee/raja laiusest, pinnakattest või laskumisnurgast. On olnud olukordi (kruus, liiv jms), kus kilomeetreid pika ning järsu laskumise kiirus võib olla sama mis tõusul.

Ise eelistan V-pidureid, sest nende vahetamise/kohendamisega saan ise hakkama ning mägimatkale minnes on alati tagavara kaasas. Kui matka kogutõus on näiteks ca 16000 m (seega laskumise teekond järelikult sama), siis selle jooksul suudan läbi kulutada kahed klotsid.

Võimalik, et olen paras pidur ;)

Ratas, millega kolan ringi, on mägedes käinud aastast 2005. Kuid jah, originaalist on põhimõtteliselt järel raam ja amordid ning ratast edasiviivad osad (välja arvatud mina) lähevad vahetusse sisuliselt igal aastal.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 28 Sept 2013, 20:46

kallitar kirjutas: ning ratast edasiviivad osad (välja arvatud mina) lähevad vahetusse sisuliselt igal aastal.
Heakene küll, pidurdage pealegi :D Aga mis imega igal aastal pulgad ringi lüüakse? Ma näen järgmisi variante:
a) meeletu läbisõit ja/või jõhker kohtlemine
b) totaalselt puusse seadistused
c) tänapäeva pulgad ongi üheks hooajaks....
Mul on Scott Summit läbisõit ca 5tkm ja piduriklotsidki on "tehase originaal". (Va esivahetaja mis sai kohe alguses plaanitult Deore'ks updatetud)
Lühispets on kah seal lingil toodud, a panen eraldi välja:
Frame: double butted Cro
Brakes: shimano LX
Rims: mavic 238
Crankset: shimano STX
Shifters: SRAM ESP 700
Derailleur: SRAM ESP 7.0
current weight: 12,4 kg (27 lbs)
Pilt

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 28 Sept 2013, 21:12

polarbear kirjutas:
kallitar kirjutas:läbisõit ca 5tkm
No vot, kui see 5tkm tähendab 5000 km, siis see on mu tavapärane aasta läbisõit. Sellel aastal on see number juba pisut suurem.

Mõnevõrra võib liigitada asfaldilt maha keeramist ja rattale 15-20 kg matkavarustuse laadimist ratta jõhkraks kohtlemiseks :D

Muda, liiv, mäed, talvine sõit teevad samuti oma töö.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 29 Sept 2013, 21:46

kallitar kirjutas: No vot, kui see 5tkm tähendab 5000 km, siis see on mu tavapärane aasta läbisõit. Sellel aastal on see number juba pisut suurem.
:shock:
Mul vanemad sõidavad aastas autoga sama palju... nad küll 70+ ka juba :D
Sinus on kaduma läinud Pikkuus'e-Suuna-Kirsipuu mantlipärija....
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 30 Sept 2013, 10:27

Kui mina eelmise hooaja lõpuks uhkustasin facebookis 1200 km aastase läbisõidu üle, siis üks tuttav teatas, et tal juba 13 000 tuleb ette ;)

Minul kah kuskil 5000 km ratta läbisõitu ja vahetusse on läinud:
Kett
taga kasett
käiguvahetaja
kolm tugijalga
mõlemad pedaalid
pakiraami kott
3 tagalampi
2 esilampi
2 rattakompuutrit
rattapump
lisaks kruvisid ja mutreid.
ja nüüd on esihargis mingi imelik krigin sees.
Rattaks 10 aastat vana Merida Freeway
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 30 Sept 2013, 10:52

Jah. Minul see aasta läbisõitu vähemalt 3000 km ja vahetusse on läinud püksid, tagalamp, esilampi uut veel pole. Vahetust vajavad veel rattakotid ja tagumine väliskumm.
Kasutatud ratas, trumlisisese käiguvahetajaga, kinniste jooksudega vana logu.
Imestan et veljed ja kodarad terved ja sirged on ikka veel, arvestades kust ja mis hooga on sellega läbi tuhisenud (ja et ühel korral laenas seda mu väike vend luba küsimata).
Käiguvahetaja vastupidavuse kohta: Ütleks et Shimano Nexus 7-kohaline on piisavalt robustne. Eelmise hooaja lõpus hakkas kergelt viskama, kuid see hooaeg on teinud seda vaid ühe korra. Vahepeal olen ainult natuke pinget reguleerinud, lahti pole seda võtnud ja töötab nagu kulda.
Talvist sõitu pole harrastanud. Pole julgenud, kartes korrosiooni.
Sõitnud olen siiski Eestis, mägedesse pole roninud. Kõige ekstreemsem koht kuhu sellega on ronitud on siiski Kõrvemaad läbiv matkarada, selle tõusud ja langused. Kõige rohkem peavalu tekitas siiski aga liivasel pinnasel kanarbike vahel sõitmine, kuna kumm on tegelikult linnaratta oma.
Mis ma tahan öelda, on, et tegelikult linnaratta sarnane peletis kõlbab kah ja näib olevat odavam pidada. Võibolla tuleb olla ka hoolas ratta suhtes, kuid kes seda teab.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 30 Sept 2013, 16:15

Väike küsimus targematele...

Vaatan, et kulumaterjalide hulka òn kantud jalgratta lambid (ja mitte üks). Millest selline lampide lagunemine on tingitud? Kas lambid ise pole vastupidavad või on ekspluateerimistingimused liialt ekstreemsed?

Meie müügipraktikas pole ükski müüdud jalgrattalamp tagasi tulnud, mis on iseenesest hea. Ostjad on ka tagasisidet saatnud, mis on siiani vägagi positiivne olnud. Samas tahaks olla kursis infoga, et millest rattalampide juures vajaka jääb et need lagunevad?

Parimat,
Lauri_L
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 30 Sept 2013, 16:19

Lambid kas varastatakse või annavad kinnitusvahendid alla.
Selle aastane tagatule vahetus oli tingitud lihtsalt püsivama ja kindlama lahenduse peale üleminekust.
Samas on ka juhtunud et tõsise vihma korral pole lamp olnud piisavalt hermeetiline, ühel korral näiteks jäi esilatern põlema ja seda polnud võimalik kustutada. Ka kuivatamine ei kandnud vilja.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 30 Sept 2013, 17:16

Esimene lamp oli dünamoga, aga esiratas oli kergelt kaheksas ja sôitmise tegi kah raskeks, siis sai patarei lambi vastu vahetatud.
Teisel lambil hakkas mône aja pärast mingi ühendus jamama ja valgustas kah veidi vähe - sai ostetud LED lamp.
...

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 02 Okt 2013, 21:15

polarbear kirjutas:Pigem on siin tegu eluea lõpusirgel komponentidega ja nende loomuliku surmaga. 3000km mägimatkale ei kannata minna 15a vana "kogu raha eest kasutatud" veloga ilma Väga Kriitilise Pilguga üle vaatamist....
Pigem tõin selle näite siia selleks, et nii võib juhtuda mitte selleks, et nii mingegi matkama. Selline teadmine on kindlasti marjaks kui sõita alles oma elu esimesi tehase piduriklotse läbi.

Ja nagu ma ka ise mainisin on need mõistlik enne ära vahetada kui sedalaadi seiklustest on soov ilmtingimata hoiduda! Minul seda soovi ei olnud - loomulikult ma ei soovinud ka, et nad ilmtingimata otsad annaks. Ühtlasi ei pidanud vajalikuks kogu ratta ajalugu üles kirjutada, et tegemist teiste jooksudega ning 15 aastat vana õhk siselohvis on ka korduvalt värskemaks löödud!

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 02 Okt 2013, 23:13

Aivar kirjutas:kui sõita alles oma elu esimesi tehase piduriklotse läbi.
Täitsa tõsi, piduriklotse olen oma poolsajandile läheneva elu erinevatel ratastel vahetanud kulumise tõttu 2 korda. Jookse kulumise tõttu mitte kordagi, muudel põhjustel (kukkumised, hüppamised, äärekivid ja muidu uljused) piisavalt, purukssõidetud rehve lugematu arv korda. Pidurdamine on kiiruse surm :D
Pilt

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 02 Okt 2013, 23:44

polarbear kirjutas: Pidurdamine on kiiruse surm :D
Seda pidurdamise värki räägid siis mis tüüpi kogemuse pealt? Elu- või rattasõidu kogemusest?

Anttsuke
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Anttsuke » 02 Mai 2014, 18:14

Mina matkan juba aastaid Merida Crossway hübriidrattaga, pakikale kinnitan Ortlieb´i kotid ja peale seon telgi. 28" pöidadega hübriidiga on sõiduasend piisavalt püstine, et ka ümbrust märgata. 3x8 käiku on lubanud end mugavalt tunda nii Haanjas kui Horvaatia mägiteedel. Kuna päris tihti unustame end õhtul pikalt sõitma, siis on rattale kinnitatud kaks lampi ette ja kaks taha. Just eile õhtul kell 22 lõpetasime Iklas matkatee lõunapoolse tripi, lambid olid taas abiks.
Matkatarkusena jätan meelde, et aprill ja mai on need kuud, mil hoolsad teetöölised hööveldamisega tegelevad (peksab ebamugavalt p...et ja raputab rannet.) Metsas kulgedes on tulnud keskmiseks kiiruseks 10-15km/h, maanteel matkates ca 20km/h. Kiivrist oli varem juttu, lisan siia juurde veel prillid ja kindad, mis ka elu mugavamaks teevad.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist