Rattaga matkamine

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Rattaga matkamine

Postitus Postitas Tanel » 18 Veebr 2013, 16:51

Sai hiljuti endale soetatud jalgratas oleks tuline soov seda hakata rakendama kohe matkamise juures. Eile sai sellega siis algust tehtud, niisama kodukoha läheduses ca 40km maha vändatud ja Paidra järve külastatud. Mis ma aga panin tähele oli see, et tripi lõpu poole hakkas kann valusaks jääma. Sai ka küsitud ratast ostes, et kuna rattal on suhteliselt sportlik (loe: kitsas) sadul siis, et kas oleks matkamise seisukohalt mõistlik osta natuke laiem sadul või rattapüksid. Poest soovitati muidugi kohe pükse, neid olla igasuguseid. Sellised pehmendustega pesu moodi, pehmendustega cargo püksid (nagu Matkaspordis müüakse) ja päris traksidega liibukad. Ise ei tahaks küll matkal olles kogu aeg liibuvate mähkmetega ringi käija. Missugused on soovitused kogemustega inimsestelt? Kas istmik harjub ära või tuleks kohe sadul ringi vahetada? Mis varianti oleks matkamise seisukohalt kõige mõistlikum, mida keegi kasutab? Rääkige nüüd või vaikige igavesti.

Ja siis võiks lisaks ka pajatada erinevatest pakiraamikottidest, mida keegi kasutab ning kust saaks soodsamalt.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Rattaga matkamine

Postitus Postitas margusl » 18 Veebr 2013, 17:40

Millal ja kui usinasti viimati rattaga sõitsid? Et peale pikemat pausi 40km kergelt hellaks võtab, on minu meelest täiesti ootuspärane, pamperssiga sõites oleks arvatavasti sama tulemus olnud. Ise ma rattapükstega ei sõida, isegi lühikesed tööle-koju otsad tekitavad igapäevasel tarbimisel sadula suhtes piisaval immuunsust, et harvad pikemad matkapäevad ilma eriliste vaevusteta õhtusse saata. Neid suht kitsaid sadulaid on ka üsna erinevaid, minu omal saab näpuga ikka lohu sisse vajutada ja tõsisemad väntajad on selle "niii pehmeks" nimetanud.

Kottide poolest on praegu kasutusel Vaude ..ee.. Caracorum või midagi sarnase kõlaga, kolmeosaline, väga mugav kinnitus, pealmisel kotil on ka peidetud õlarihmad. Kui see vändavärk rohkem hinges oleks, liiguks tekstiilkotilt mingi veekindla rullitava süsteemi ja esi+taga pannieri peale, a'la Ortlieb. Minu jaoks on kohustuslikeks viguriteks ka täispikad porilauad.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 18 Veebr 2013, 17:41

Kottidest oli Martixil mingi hea mudel mis na Uhuu poistele tegid. Seda oli võimalik ka seljakotiks ehitada. Siis sadula kohalt olen kuulnud seda, et need kellel pole rattasportlik taust eelistavad ikkagi laia sadulat. Rattasportlased neid aanuse pulki ja vastavaid pükse.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 18 Veebr 2013, 17:43

Mul on kusjuures mingi ürgaegne Fjällräveni rattakott. Sellega küll matkama ei lähe aga poest õlut saab tuua,
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 18 Veebr 2013, 18:40

Võib-olla ei ole jõudnud seda immuunsust veel tekkida kuna olen üle hulga aastate jälle ratta sadulas ja umbes 100km on alles maha uhatud. Kui täisvarustuse peale saab tahan hakata tööle käima rattaga. Eks näis kuidas istmik vastu peab. Edaspidi tahan kindlasti pikad porikad ja tagumise pakika paigaldada ja kotiks vast kolmeosaline pakiraamikott. Matkaspordist vaatasin mingisuguseid vaude kotte, hind oli päris kirves, kuigi nad olid veekindlad. Need matrixi kotid on kenad küll, aga hind on krõbe. Vaatasin netist, et u sellise hinnaga saaks juba terve kolmeosalise koti.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 18 Veebr 2013, 19:03

Pikki distantse siiski laia cruiser tüüpi sadulaga sõita ei kujuta üldse ette. Istuda peal on pehme aga minumeelest jalad ei saa piisavalt liikuda. Ka see nn. "aanuse pulk" peab täitma oma ülesannet ehk siis toetuma õigesti neile kahele kondile mis tagumiku all on. Vale laiusega sadul võib suruda jalgevahel olevad sooned kinni ja üsna tõenäoline, et võivad tekkida igasugused probleemid.

Rattakottide poolest soovitaks Ortlieb - kes kasutab see üldiselt kiidab. Ise kasutan ka - samuti kiidan aga kuna need on mu esimesed ja ainukesed tõelised rattakotid siis võrdlusmoment puudub. Samas interneti otsingut kasutades üldiselt ei kurda keegi. Veekindlus on väga oluline, kuna rattaga sõites seda vett ikka landab. Loomulikult kui paljud kiidavad siis on nõudlust ja tihti nõudlus kergitab hinda! Eestis müüb neid kotte Citybike vanalinnas. Arvatavasti tuleb odavam siiski mõnest saksa hiigelsuurest netipoest tellimine.

Pakiraame on igasuguseid ja igas mõõdus. Tagarattale pakiraami leidmisega sul ilmselt raskusi ei tule - neid pakkujaid on piisavalt. Kui ratas on esiamordiga aga siiski soovid kasutada pakiraami siis julgen soovitada Citybike müüdavat Raskust kannatab hästi - pigem muutub esiratas nii vedelaks, et juhtimine läheb keeruliseks. Amordiga rattale on isegi välismaistest neti poodidest mingit alternatiivi raske leida. Ratas peaks olema selle pakiraami puhul V-piduriga.

NB! Jalgratturite ja jalgratastega - ka teemasid jalgratta matkamise ja muud rattateemad -> Velo Foorum
Mitte ainult liibuvates pükstes spordihullude kogunemiskoht. Lahatakse ka looduses liikumise, prügistamise ja muid aktuaalseid teemasid ka matkajate vaatevinklist - kuigi ka suur osa on rattaspordi suunitlusega. Liikmeid kokku 7778 (väga aktiivne foorum) - kõiksuguste rattateemade lahkamiseks.

Edgar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edgar » 18 Veebr 2013, 19:42

Eks ikka tagumik peab immuunsuse omandama. Liiga kitsas ega liiga lai sadul pole pikemaks sõiduks head. Kuna iga tagumik on erinev, siis sadulad on loodud harju keskmise tagumiku jaoks. Laiatarbe sadulad on plastikpõhjal ja kuju ei muuda vastavalt tagaotsale.
Paremaks sõiduks soovitan omandada Brooksi B17 klassikaline nahksadul, maksavad küll hulka, aga nahksadula sõidad sisse nagu saapad jalga. Ja kui sadul on tagumikuga ühilduma hakanud, siis oh seda õndust, sõida või maailma lõppu ja tagasi.
Brooksi sadulad on sadulamaailmas nagu Hillebergi telgid telgimaailmas.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 18 Veebr 2013, 22:09

Mina soovitan vägavägaväga Selle Italia Airflow Gel sadulaid, enda oma tellisin wiggle.co.uk-st. Neid on nii laiemaid kui kitsamaid, mitte päris cruiseri omasid aga siis selliseid mis sobivad skaalal maanteerattast maastikurattani. Eesti rattapoodide häda on see et ei taheta sadulaid proovida anda väitega et meil on kõik head jne, eriti Hawaii on selles osas jube viril, kuigi vanasti olid neil mingid sadulate testimise üritused isegi. Matkamisplaani puhul soovitan uurida et mis sadulad sõpradel-tuttavatel on, äkki keegi saab laenata mõneks pikemaks tiiruks. Sadul on ikka jube individuaalne värk ja hea sadul maksab palju, tobe on seda pärast poole hinnaga foorumites müüma hakata kui ei sobi.

Pilt

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 18 Veebr 2013, 22:15

Paar aastat tagasi sattusin Olanka rahvuspargis kokku austerlasega kes tegi Soome rahvusparkide kohta magistri tööd. Ta on ka pool maailma läbi käinud ja seda peamiselt jalgrattaga. Tema rattal oli umbes selline sadul nagu vanasti nõuka ajal olid, paksust nahast ja kaks spiraal vedru. Kiitis kui maailma parimat asja. Ratas oli ka omapärane. Näiteks käigu vahetus toimus rummu sees ja rattal oli vaja käigukasti õli vahetada iga mingi aja tagant. Polnud sellist varem näinud.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 18 Veebr 2013, 23:14

Tundub, et sadul on sama personaalne teema nagu saapad.
Soomlaste Tunturi või keegi tegi ka mingil ajal neid rummusisese käiguvahetusega rattaid, sõbral oli üks. Lenksu keskel oli suur jurakas käiguvaheti, 3 või 6 käiku, täpselt ei mäleta enam. Lahe ratas oli.
Kuna ise sõidan ka rattaga ja peal mingi standartne sadul, mis vajaks väljavahetamist siis äkki targemad teavad, mis suurusjärgus on heade sadulate hinnad....

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 18 Veebr 2013, 23:20

Eks jah igasugu veidrustega tegeldakse seda just vanakooli vedrusadulaid silmas pidades. Sadula ehitus soodustab püstisemat istumisasendit mis on küll mugavam aga rattasõidus on tuuletakistus on oluline faktor seega matkal kus peaks väntama päevi sadulas kulub kohati asjatult energiat. Sport rattad enamus (maastiku/maantee) rattaid on disainitud siiski mitte püsti peal istumiseks. Lisaks sportrataste geomeetria on loodud nii, et inimkehast tulev jõud suunduks paremini edasi liikumiseks - seda küll jah mugavuse arvelt. Samas vanasti matkati turistiga(tänapäeva mõistes maanteerattaga).

Sadula sissetöötamise jutt on ausalt öeldes küll pehmelt öeldes selline suure tähega bulli kaka. Ma ei kujuta ette kui palju tunde peaks seal otsas istuma, et sadul kuju muutma hakkaks ja kui hakkab peab see ikka paras saast olema. Brooksi sadulate hind on ikka peamiselt "brändi" värk lisaks klassikaline disain ja kvaliteetsed materjalid a la päris nahk. Ja kõige suurem sadula sobivuse põhjus on see, et inimesed lihtsalt on harjunud oma vana sadulaga - mis aga ei tähenda seda, et nad on selle kuidagi sisse sõitnud. Profiratturid sõidavad 25 - 35 tuhat kilomeetrit aastas ja igal hooajal saavad nad uue velo aga mitte üks neist ei kruvi vana ratta läikivaks sõidetud nahksadulat ja ei paigalda oma uhiuuele rattale! Uus sadul valitakse ikka kehakuju järgi. Kunagi start sosse aegadel kui peale nahk sadulat tulid turule plastik sadulad sõideti nendega ja keegi ei virisenud, et liiga kõva oleks. Kõik oli harjumustes kinni. Koolis istutakse siiani puidust pinkidel vanasti tehti seda ka kinodes(tagumik hakkas kipitama vaid igavate filmide aegu).

Kivisisaliku jutt täitsa õige - rattapoodides oleks hea kui saad kaubale proovimistiiruga aga väga tihti ei taheta sellest midagi kuulda. Selle Italia sadulad on head nagu ka teiste tootjate GEL sadulad. Oluline ongi, et sadul ulatuks laiuselt ilusti istmiku kontideni, ei oleks ots liiga kõrgel(reguleerimis küsimus) ja hea on selline lohk või lausa auk sadula keskmes, et istmiku vahel olevatel soontel ei oleks takistusi.

Kunagi tegin suvel pikema tiiru sellise retro vedru sadulaga ja higistades hõõrus ära kintsu või kannika alaserva(raske on täpsele kohale nimetust anda) aga põhjus oli just nimelt liiga lai sadul. Kusjuures ma ei ole mingi eriline "fatass" oma 70kg kaaluga aga pidevalt jalga alla sirgu lükates käis jalg vastu sadula serva ja hõõrus villi.

Peale esimest sõitu ei ole põhjust küll sadula vahetuseks. Pigem sõida ikka mõnda aega ja kui jalad surevad või on kuidagi ebamugav siis edasi mõelda. Sadulat saab ju reguleerida ette, taha, üles ning alla ei pea kohe uut ostma minema - tihti annab olukorda parandada ka puhta reguleerimisega.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 18 Veebr 2013, 23:45

Hm.
Minu jaoks mu lemmik matkaratas on olnud Trek Cruiseliner, miskit sellist: http://www.rademar.ee/?id=1628&category ... uct_id=350" onclick="window.open(this.href);return false;

Oma elu kõige pikemad distantsid olen sõitnud sellega ja nautinud rahulikku kuid siiski edasi viivat tempot. Lai lenks lubab paremat stabiilsust ja püstine isteasend rohkem kontrolli kitsamates oludes, näiteks üks ohtlik näide, Pakerordi panga äärel ei oleks kujutanud ette, et oma hübriidrattaga oleks sõitnud, Cruiseriga oli aga see muretu.
Samuti on rehv hea, lai, kuigi maanteel puudutab maanteed vaid väike osa sellest. Samuti tagas võrdlemisi pehme sõidu lai paks kumm ja vedrustusega sadul igasugusel pinnasel.
Kus tekkisid aga probleemid, olid ükskord tõsise poriga sõites, kus pidin ratast seljas vedama hakkama kuna porikad olid ratastele liiga lähedal, ja raskel maastikul loksus tagumine ratas aeg-ajalt paigast ära.

Cruiserid originaalis mõeldud ka just rannaratastena kasutamiseks, ehk liiv ei tohiks probleeme tekitada, matkaratastel aga harilikult peenikesed kummid mis liiga sügavale liiva vajuvad et normaalselt sõita.

Kui kokku võtta kõik, siis juba teist aastat kahetsen oma lollust et arvasin et nüüd oleks õige aeg vana hea cruiser maha müüa ja korralik matkaratas hankida. Jah, uue rattaga sai kiiremini sõita ja oli ohtralt rohkem käigu valikuid. Samuti sõiduasend oli aerodünaamilisem kuid kui võrrelda nt. seda kuidas kohale jõuan suvel punktist A punkti B, siis Cruiseril ei tekkinud tunnet et nüüd saan rohkem pingutada ja ma ei jõudnud kohale niivõrd higisena et kõik küsivad, mille puhuks ma end õlitanud olen.
Ma arvan et Tõnu nõustub ka minuga selles vallas, et alati ei pea olema kiireim, matka edukust ei saa hinnata mitte ajas vaid kogemuses. Natuke võiks ju rahulikult ka liikuda ja linnulaulu nautida, mitte profirattureid metsa vahel mängida.
Lisaks, antud Cruiser oli äärmiselt kerge kerega ja praktiliselt hooldusvaba. Ei saa sama öelda tänapäeval müüdavate 600-700€ hübriidrataste kohta.

Uskuge mind, stiilsem on see ka;)
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Veebr 2013, 00:07

Olen ise omale ratast otsimas ja nii veider kui see ka pole, siis jõudsin ka cruiserini. Ja just disain oli see mis mind võlus.
Aga teemast. Mingis teadusajakirjas (tarkade klubi ilmselt) jooksis paar aastat tagasi läbi lugu mehest kes juba paarkümmend aastat vist tiirutab rattaga ümber maailma. Kindlasti on tal mingi kodukas kust saab huvitavat infot. Minu arust oli ka temal seal oma teooriad ratta varustuse ja sõidutehnika jne... kohta. Kui keegi leiab selle soliidses eas härrasmehe kohta infi, siis oleks see ilmselt teema haakuv põnev lugemine.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 19 Veebr 2013, 00:25

Sellise http://www.citybike.ee/?page=2001&lang= ... de=&brand= tekstiilkotiga siis võib arvestada, et asjad saavad märjaks?! Mnjah kui neid ortilebi kotte vaadata siis on isegi matrixi kotid soodsamad, kui ei võta just kasutatud ortilebi kotti. Esipakikat ei kavatse veel kasutusele võtta, vahest ainult lenksu külge käiv väike kotike, hea kaarti tugeda jne, palju üle 40l ei näe kottide mahutavuseks vajadust kuna enamus kraami nagunii UL vidinad siis saab ruumi ka kokku hoida.
Mis puutub sadulasse siis pean laskma harjuda esialgu, nii vihane ma raha peale veel ei ole, et sadula eest 100€ välja käiksin aga iial ära ütle iial.
Rattaks endaks on mul selline jurakas http://www.hawaii.ee/index.php?id=86773&product=1838 Temaga peaks olema kerge sõitta ja kuna kandamit ei kavatse suureks ajada siis peaks peaaegu igasugusel pinnasel hakkama saama, porimülkad välja arvata, jõuab ka mingi aeg seljas tassida või käekõrval lükata.
Seda velo foorumit olen juba hakanud otsast kaema, aga kuna seal on nii palju huvitavaid teemasid siis kõike korraga lihtsalt ei jõua. Aitäh soovitamast sellegipoolest.

Sellekoha pealt olen ma absoluutselt nõus, et need cruiserid näevad head välja ja kaalusin isegi cruiserit. Aga leidsin enda jaoks hübriidi olevat natukene universaalsema kuna arvatavasti kavatsen aegaajalt teed hüljata ja offroadi teha. Mis puudutab ratta valitsemist siis minu arvates tulevad mängu rohkem oskused kui see kui lai lenks on. Selle elavaks tõestueks postitan ühe lingi ägeda videoga http://www.adventure-journal.com/2012/1 ... road-bike/

Laske arutelul tulla, palju häid mõtteid.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 19 Veebr 2013, 00:52

Cruiser on loomulikult lahe, stiilne jne oleneb vaatajast. Aga olgem ausad - kaalult on nad ikka parajad pommid. Kuskil rannas plätudes naisi lantida on see superluks aga matkale ikka see ei sobiks - mitte, et matkata ei saaks. Kusjuures maastikurattale saab alla panna samad rehvid mis cruiseril ja maanteerattale käivad samuti cyclocross rehvid. Pehmes liivas ei sõida eriti midagi. Matkaratta mõte ei olegi ju end oimetuks sõita - iga rattaga saab sõita ja loodust nautida. Hetkel ei püüagi ju arendada teemat kuidas kiiremini matkata - vaid kuidas oleks mõistlik energiat säästa.

Kuskil oli teema kus arutusel oli palju siis oleks mõistlik kogus varustust kaasa võtta norra kõrgeima mäe otsas käimiseks - vastused olid seinast seina. Alustades 100kg või isegi enam ja lõpetades praktiliselt lühikeste pükste ja päevakotiga. Ka rattamatkamine on erinev. Matkata saab paar päeva mööda rahvusparki tiirutades ja puhkealades teed keetes kus heade teede korral oleks cruiser tõesti mõnus vahend. Matkates aga pikki distantse - ühandades erinevaid rahvusparke ja ülesõidud oleks pikad siis mööda maanteed loksuda on siiski mugavam puhtverd matkarattaga.

Kindlasti saab matkata kõigega ja ilma Hillebergi, GoreTexi ja Windstopperita. See härra seal kuskil maailma avarustes võib ju sõita ka kolme rattalisega aga reaalselt tänapäeval seda enam keegi ei tee. Mehe käekäik ja tema matka lugu kui selline on kindlasti huvitav ja matkahuvilisele väärt lugemine aga tema järgi põhjapanevaid rattamatka järeldusi teha oleks vast liig. Matkamine on muidugi nii lai valdkond, et kui kellegil tuleb pähe tõesti kolmerattalisega ümber eesti sõita ja teebki seda siis ei saa ju mitte mingil juhul öelda, et tegemist ei oleks matkamisega. Kui ta väidab, et see on maailma mugavaim liikumisviis ei saaks me ju öelda, et tema jaoks see seda siiski ei ole.

Ma kaldun küll arvama, et antud lingil olevad kotid väga pikalt vihmaga toime ei tule - isegi vihmakatte all. Rattakottidel võiks süsteemid mis võimaldaks neid kergelt eemaldada ja paigaldada. Kui ratast on vaja vedada seljas siis kergelt eemaldatavad kotid on vahel suureks abiks. Kottidega varustatud ratas on uskumatult tülikas õlale võtmiseks - eriti veel kui ratas ei ole kaalult balansis.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 19 Veebr 2013, 01:06

Et rattakottide ja nagu ka paljude muude asjade ostul tuleks juhinduda põhimõttest - ma ei ole nii rikas, et odavaid asju osta?! Nende matrixi kottide puhul ei saa aru ka täpselt kinnitussüsteemist. Tuleb vist ise kohale vändata ja vastavalt pakikale kinnitused tellida/modida.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 19 Veebr 2013, 01:15

Treki alumiinium raamid on ülimalt kerged.
Nagu ennist ütlesin, pole mul nii kerget ratast veel olnud kui see Cruiser oli.
120 km päevas pole mingi probleem sellise rattaga, seda maastikust olenemata.

Loomulikult, miks veel paksud kummid - paindlikum. Ei lähe nii kergelt katki maastikul.

Ega ongi kolm varianti:
Maastikuratas - Neile kes keskenduvad metsa vahel sõitmisele (ilmselt)
Hübriidratas - Neile kellele pikad distantsid tähtsad sõita.
Cruiser - Näiteks mulle, kes ei saa üle heast mälestusest ja ratta paindlikusest. Tõesti, kui sa pead sõitma sellega maanteel hübriidratturitega, siis ilmselt võib olla tüütu.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 19 Veebr 2013, 01:45

Oleneb millised kinnitused Matrix oma kottidele paigaldab - koti matrejal on sama ning sulgemis põhimõte samuti. Oluline oleks jälgida, et nende kinnituste asend oleks muudetav. Juhul kui vahetad ratast peaksid ju uued kotid muretsema. Arvatavasti on Matrixi kotid ka täitsa okei.

Ma arvan, et Taneli alumiinium raamiga ratas on siiski tükk maad kergem kui ülimalt kerge cruiser aga kergus on suhteline mõiste. Kas 10kg on kerge või raske on täiesti suhteline.

Cruiseritel on all tavaliselt laiad Shwalable Big Apple rehvid mis on oma mustri tüübilt üpris siledad. Vähegi libedama teega on nad küllalt ohtlikud. Rehvi torkekindlus ei sõltu sugugi mitte rehvi laiusest. Kiidetud Shwalable Marathon või Marathon Plus rehvid on 26´ jooksule saadaval 1,35 - 1,75 laiuses mis on matkajatel ja linnas liiklejatel väga levinud(väga torkekindlad igasugu tänavatel leiduvate kildude ja muu prahi suhtes).

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Veebr 2013, 01:49

Rattakoti vôib ka selle kôige odavama osta. Sôidu ajal küljetaskutes magamiskott, telk, veepudelid ja môni veekindel kott. Pakiraami koti pealmises osas ainult praeahju rest (see traadist asjandus) pakiraamil siis ekspandriga kinnitatuna tavaline seljakott, mille alumine sahtel tühjaks tehtud. Niimoodi saab hästi ratast ka soos lükata, kui seljakott selga vôtta.
Lisatud: see oli selle http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=23&t=1019" onclick="window.open(this.href);return false; matka varustus.
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 19 Veebr 2013, 02:01

Rattakotid maksavad üle mõistuse palju, aga olen ise ka kasutanud seni odavaimat mahukat kotti mis olen leidnud, ning telgi-magamiskoti-tuuleka-vihmaka ekspandritega veel otsa kinnitanud.
Lisaks veel mahukam lenksu kott, joogi, kaardi, näksi, fotoka ja muu kola tarbeks.
Vihmakaks leidsin kuskilt mingi suurema läbipaistva paksema kilekoti, mille lõikasin mahtuma pagasikoti peale. Töötas väga hästi.
Saab hakkama küll, viimasel ajal aga on kotil lukud lagunema hakanud, seetõttu ongi suveks nüüd kihk oma õmblusmasina skille taas kasutama hakata ja endale ise korralik kotisüsteem välja mõelda...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Veebr 2013, 07:48

Taneli poolt siia postitatud video: http://www.adventure-journal.com/2012/1 ... road-bike/" onclick="window.open(this.href);return false;
on ehedaks kinnituseks vanade rallisõitjate ütlusele, et "sõitja mees sõidab ka sea seljas".
Super video!

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 19 Veebr 2013, 08:59

Arvan, et niipalju kui on rattaga matkajaid, on ka arvamusi milline on parim ratas matkamiseks. Seal ühest tõde ei ole. Mina nt. eelistan 26 tolliste ratastega matkaratast, kuigi viimasel ajal liigub päris palju ka 28 ja 29 tolliseid. Minul on aluraam, kuigi eelistanud oleks ehk teras- või hoopis titaanraami jne. Eks igaüks peaks leidma kompromissi soovide, eesmärkide ja rahakoti vahel.

Tõnu mainitud nahksadul koos vedrudega pole mingi vana uunikum, ka ennist mainitud Brooks tänapäevani toodab selliseid: http://www.brooksengland.com/catalogue- ... S+Special/
Ise kasutan SelleItalia GelFow sadulat. Olgugi, et vahepeal on ratast vahetanud, liigub sadul ikka kaasa. erinevalt eelkõnelejast arvan mina, et kui oled omale hea sadula leidnud, siis võib sellele ka truuks jääda.

Mis puudutab ratta kotte, siis siin ei tasu väga kokkuhoidlik olla. Ei ole tore pärast päev otsa vihmas sõitmist võtta kotis välja märg magamiskott ja sinna sisse pugeda. Rattakottide puhul väike erinevus seljakottidest - siin ei tule vett mitte ainult ülevalt, ka rehvid pilluvad täiendavalt vett. Mina olen ühe hooaja nüüd kasutanud Ortlieb´i kotte. Enne seda oli tosin aastat ühed Halti pakiraamikotid. Kusjuures oma esimesed pakiraamikotid ehitasin ise kahest vikesest seljakotist. Toimisid ka päris normaalselt, aga misiganes kotid endale ostad, lõpuks ostad sa ikka ühed korralikud veekindlad kotid (vahet pole, on siis need Ortlieb või Vaude).

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 19 Veebr 2013, 09:05

Tore, et on ikka oskajaid mehi.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 19 Veebr 2013, 12:00

Tanel kirjutas:... Selle elavaks tõestueks postitan ühe lingi ägeda videoga http://www.adventure-journal.com/2012/1 ... road-bike/
Jube äge video, eks ole ka mõistetav miks kergekaaluline ratas paremini sobib. Millest aru ei saanud, on, miks video lõpus WD-40 kasutati.

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 19 Veebr 2013, 12:39

Ja lenksukott on juba hea tegelikult, hea näiteks GPS/telefon ja fotokas sisse panna. Ostsin selle ja väga rahul - saab lihtsalt küljest ära võtta ja väikse üleõlakotina kaasa võtta:
http://www.citybike.ee/?page=2001&lang= ... e=&brand=4

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist