Uue liikme tutvustus.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Uue liikme tutvustus.

Postitus Postitas Andrus » 28 Okt 2011, 13:35

Kuna uuena siin foorumis, siis tutvustan ka ennast:

Nimeks Andrus, sündinud 1977 AD, elukohaks Tartu, töökohalt riigiteenistujast kontorirott.
Matkamisega tegelenud...loeme alguse aastaks 1995 kui sai loodud sõpradega rattaklubi ja alustatud rattamatkamisega. Selleisinase matkaliigiga tegelen praegugi. Matkamisega seotuvaks ehk võiks lugeda ka sukeldumist ja autoreisid (ööbimine ikka telgis). Autoga enamus Euroopa riike läbi sõidetud, sukeldumas ka Egiptuses käidud. Kõrgeim mäetipp Prantsuse alpides 2700 m.
Jalgrattaga matkanud päris mitmes Euroopa riigis. 2011.a jääb meenutama rattamatk Soomes Turu saarestikus, erinevad nädalavahetuse rattamatkad kodumaal ning kevadel kuuajane solo rattamatk Tais ja Kamboodzas.
2012. a ootab ees 10 päeva rattamatka Taanis ning finantside võimalusel sügisel ka kaugemal (ideid mitmeid, aga Kagu-Aasia ehk kõige tõenaolisem). Nädalavahetused Eesti looduses rattaga on enesestmõistetavad.

Kasutaja avatar
Mairo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Mairo » 21 Nov 2011, 14:57

Tere!

Olen liitunud matkafoorumiga üsna hiljuti...pole veel kõiki jutte läbi lugenud, ja nüüd jõudsin selle teemani ka.

Nimi: Mairo
Väljalase: 1985
Elukoht: eluaeg Tartus, nüüd Valgas
haridus: mõned aastad gümnaasiumi, aastane proov ülikooli, mõned aastad eluülikooli, hiljem lõpetatud Tartu Kutsehariduskeskuses rekreatsiooni eriala,
amet: on kujunenud, et olen Valga koguduses pastori kohusetäitja
ja vabal ajal tegeleme matkadega, millest leiate rohkem infot siit:
http://matkad.advent.ee/
vaba aja plaan on ka luua koos mõne inimesega Valga lähedale tervisliku eluviisi keskust (sealhulgas rajada ka mõned matkarajad piirkonda)

Kui rohkem tahate teada minust, siis kohtume juba mõnel matkal ;)

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 30 Nov 2011, 16:41

Lisan plaanitavat üleskutset silmas pidades siia põgusa ülevaate endast. Kuigi mulle väga ei meeldi enda isikut reklaamida või esile tõsta. Töö ja selle tulem on vast olulisemad, kui minu persoon selle taga.

Nimi on Martin, sündinud 1985 aastal vanal-Läänemaal. Viimane kool mille lõpetasin, oli Tallinna Ülikool, täpsemalt Ajaloo Instituut. Tegelen ajalooga ja võib siis vist öelda, et olen ametilt ajaloolane (kuigi minu meelest ei ole võimalik ajaloolaseks õppida vaid selleks ajajooksul kas saadakse, või siis ei saada). Peamine uurimissuund on metsavendlus Eestis. Senini konkreetselt siis metsavendade loodud organisatsioonid. Sellest tulenevalt on aga lugu selline, et minu n.ö. vaba aeg suuresti võimaluse korral, möödub metsades ja rabades kolades. Olen endale põhitõeks võtnud, et mineviku rekonstrueerimisel üritan ka ise erinevad etapid läbi teha ja tutvuda kunagiste punkri- või laagripaikadega. Minu jaoks annab see väga olulise dimensiooni asjale juurde. Küll võib aga öelda, et ei ole ma väga pikkade matkade sooritaja - lihtsalt graafik ja tööd-tegemised võtavad palju aega. Seepärast pigem selline ühe-kahe päeva matkaja, kuigi "pehmenduseks" võib vast öelda, et tänaseks päevaks enamus punkrikohtasid küll üpris soistes või võsastunud piirkondades - s.t. kerged need päevad ei ole. Kui on metsavendluse huvilisi kaasfoorumlasi, kes oma retkedel kohtuvad millegi sellisega, siis võib mulle alati teada anda. Fakt on see, et teadjaid jääb igas päevas vähemaks ja ega paljud omaaegsedki oma punkrit või punkrikohta enam suuda üles leida või kaardil näidata. Minu meelest oleks aga siiski hea, kui veel eksisteerivad kohad oleks umbeski, kasvõi kitsamas ringkonnas teada. Sellest aga edaspidi natukene pikemalt mõnes teises teemas. :)

Sikk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sikk » 22 Dets 2011, 17:37

Tere Matkahuvilised!
Minu nimi on Alar Sikk. Minu matkahuvi sai alguse juba sügaval nõukaajal, siis sai kolatud mööda NSVL-i suuri avarusi, siberis paadimatkad, kaug-idas siin ja seal, turkmenistaani kõrbetes, jne... Värske Eesti vabariigi ajal sai hakatud mägedes käima. Tänaseks on kõigi maailmajagude kõrgemad tipud tehtud ja ka Everesti tipp sai kunagi 2003 aastal tehtud. Eks neid mägesid on ka palju teisi mida on tehtud. Mäed on küll toredad ja pakuvad palju elamusi, on olnud rõõme ja leina - kõike.
Aga ka meie ilus Eesti on omamoodi huvitav, väga meeldib mulle meie jõgede peal parvede ja kanuudega sõit, nautida õhtul lõkkepaistel head seltskonda ja teadagi mida veel.
Väga tore oli leida selline põnev foorum, mis ühendab matkahuvilisi inimesi.
http://www.asmk.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Terts
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Terts » 02 Jaan 2012, 09:26

Tere ja head uut aastat!
Mul on sattunud väga erakordne positsioon tutvustada ennast peale Eestis tuntuimat matkajat, mistõttu minu tagasihoidlik isik tundub veelgi tagasihoidlikum :)

Nimi: Terje, sünniaasta: 1975. Sündinud Viljandimaal, õppinud Tartus, elan Keilas, töötan kontorirotina riigiasutuses.
Matkamised Eestis said alguse ülikoolipäevilt. Aastal 1999 sattusin kogemata ühe matkagrupiga Norra mägedesse, kust sai alguse minu sõltuvus mägimatkamise vastu. Tänaseks külastatud kokku 8 Euroopa mägist piirkonda, 2 neist rattaga. Eelistan siiski seljakotiga jalutamist. Kõrgemad tipud jäävad kõik mõned meetrid alla 3000.

Kasutaja avatar
kassinahk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kassinahk » 12 Jaan 2012, 00:35

Tervist!

Olen Kristiina. Elan hetkel Järvamaal, kuid liigun vahel Tartus ja Tallinnaski, kuhu kolin ilmselt mõnede kuude pärast.
Meeldib loodus ja looduses viibida. Matkanud olen, kuid võiksin seda kindlasti rohkem teha. Huvi on, ja see ainult kasvab. Varustust varun vaikselt jõudumööda. Käin aeg-ajalt metsades niisama kolamas ja pildistamas ja loodust nautimas.

Hetkel puhkan, kuid muidu olen graafikadisainer, põhiliselt trükiste alal. Tegelen ka loominguga visuaalsete kunstide kaudu ja huvitun fotograafiast.
Ka meeldib sporti teha ja matkadel ei heitu raskustest (vähemalt endale on nii tundunud :)

Taasavastasin selle foorumi, ja registreerusin just.
Loodetavasti jõuan teiega matkadeni :)

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 12 Jaan 2012, 10:07

Tervist,
Olen Tavo, hetkel geoloogia tudeng.
Eriala valisin nõnda et oleks ka põhjust keskmisest rohkem värske õhu käes ringi kolada ja reisida. Siia sattusin kuna kohtusin Jürgensoniga Tudu metsaonnis, kes oli onni soojaks kütnud ja tegi väikestviisi reklaami.
Matkahuviline olen olnud alati, natuke tõsisemalt hakkasin asju võtma umbes 5 aastat tagasi, mil sai hangitud esimene matkakott enne suvist avastusretke Bosnia-Hertsegoviinasse(häälega).
Kuigi retk osutus kohati päris ekstreemseks (kohati veepuudus, pikad jalutuskäigud, telkimine kiirteel, finantskriis, hullud kohalikud, hullud piirivalvurid, jne.), süvenes huvi matkamise vastu, pärast seda olen teinud veidi rohkem ja vähem rumalat, näiteks sai eelmine suvi jäädud tööle 2-3 päeva hiljaks kuna olin isetehtud parvega emajõe ja peipsi peal(rännak kujunes kauemaks kui plaanitud).
Suviti üritan liikuda võimalikult palju jalgrattaga(kui kellelgi on ülearune Cruiser tüüpi ratas, siis võib teada anda;) )

Elu suurim vale tegu oli, et kuna liigun palju ringi, siis oleks aeg oma praegune Cruiser tüüpi ratas välja vahetada modernse ja viimase peal hübriidratta vastu.
See-eest pole veel ühtegi matka ega retke mida kahetseks.

Aeg-ajalt mõtisklen, mis vahe on retkel ja matkal.
Kuni on puid, pole probleemi

Pirx
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Pirx » 04 Veebr 2012, 20:16

Hei!

Olen Piret (s. 1985), Hiiumaal elutsev mulk. Elu kutsus teisi õpetama ja muusikaliselt harima, aga teatud mõttes olen pigem metslane ja saan loodusega hästi läbi. Nii aktiivse kaitseliitlasena rännakutel kui fotoaparaadiga ilusaid hetki püüdes. Olen ennast kasvatanud mõtlema, et saan kõigega hakkama. Eriti hästi õnnestub see minimaalsete vahenditega ja ainult hädavajalikku kaasa vedades.
Talun pigem meeldivat jahedust ja lagedaid vaateid kui kuumust ja ülerahvastatust. Seetõttu on pikemat aega olnud eesmärgiks vallutada Euroopa põhjapoolsemaid alasid, paaril korral (küll üsnagi tsiviliseeritult) on see isegi õnnestunud. Ehk ühel päeval olen valmis jalgsi ka seda tegema.

Uru
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uru » 07 Veebr 2012, 14:19

Servus!

Teiega on liitunud jällegi Lõuna-Eestlane, elukohaks on 1986. aastast põliselt olnud Tartu.
Mõni aeg tagasi sai sarnaselt koos kasutajaga "Mairo", lõpetatud Tartu KHK Rekreatsiooni eriala. Vabal ajal tegelen korvpalli loopimisega ning ilmselgelt on arusaadav, miks siin foorumis kasutajaks registreerisin.

Matkahuvi tekkis peale EKV ajateenistust 5-6.a tagasi. Olen siin jälginud mõningaid arutelusid ning selle järgi klassifitseeriks end enamjaolt nädalalõpu/3päevaste matkade matkajaks. Üldjuhul üksi ei liigu, eelistuseks on kujunenud rohkem mitmekesi ringi rännata!

Olen küllaltki suhtlemisaldis inimene ning uued tuttavad on alati teretulnud! Loodan kohtuda siinse rahvaga mõnel matkal :)
"Happiness only real when shared"

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Veebr 2012, 18:20

Peaks vist ka paar sõna ütlema :oops:

Nimi on mul Mait, elan Tartus, töötan otsapidi jõustruktuurides. Matkata on väiksest peale meeldinud aga kuidagi on viimastel aastatel paus sisse tekkinud ja retki väheks jäänud. Ja nüüd tuli matkapisik jumal-teab-kust, näksas mind tagumikust ja hakkasin hoogsalt jälle pihta :)

Esialgu pean end jälle amatööriks ja panen alles uut varustust kokku aga esimene kahepäevaretk on juba planeeritud :)

Matkamise juures meeldib mulle alati enda proovilepanek, metsikum loodus ja hea seltkond.

Loodetavasti varsti kohtume :)

Kasutaja avatar
marnikas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas marnikas » 14 Veebr 2012, 16:22

Tere kõigile!
Liitusin foorumiga täna ja et asi ainult formaalseks ei jää, siis miks mitte enda tutvustamisega algust teha.

Minu nimi on Annemarie. Esimene kokkupuude matkamisega oli mul nii 5 aastat tagasi, kui üks väga kallis inimene mind Põhja-Kõrvemaale matkale viis. Ei tea kas ja kui palju mõjutas asja see imeline tunne mis kahe inimese vahel tekkida võib, aga selle mõne päevaga, mis me seal veetsime sai minust parandamatu matkaentusiast.

Peamiselt olen käinud lühematel, 3-4 päevastel matkadel, nii väiksema kui ka suurema seltskonnaga. Paar korda olen jõudnud ka veidi pikemalt looduses viibida.
Tegelikult meeldivadki mulle kõige rohkem pikemad matkad, kus saab end tõeliselt proovile panna.
Matkamise juures võlub mind teel olemine ja ka see, kuidas igal õhtul uuest ja võõrast kohast uus kodu saab.
Minu unistuseks on üks tõeliselt pikk rännak. Noh umbes selline, millel lõppu ei paistagi olevat ;)

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 14 Veebr 2012, 19:40

Tere kõik,

Olen Jaan, sündinud 1988. Töötan turunduses. Kontoritöö kõrvalt tekkis huvi looduse, säästlikkuse ja primitiivse eluviisi vastu.
Unistuseks on kunagi elada keset metsa ökomajapidamises, kus suur osa vajalikust ise toota. Seniks veedan aega metsas.
Meeldib mitte lihtsalt punktist a punkti b käimine, vaid looduses viibimisega seotud toimingute ja oskuste arendamine. Puutöö, punumine, nööri valmistamine, tule tegemine ja kõikvõimalik muu käepäraste vahendite kasutamine. Meeldib loomade jälgi ajada.

Kunagi on plaanis ka jahipaberid teha. Mitte sportlikust huvist, vaid tahan mõista seda, kui raske on isegi modernsete relvadega päriselt liha saada. Samuti tahan õppida loomressurssi kasutama nii, et miski ei läheks raisku.

Matkal käin põhimõttega, et jätan ainult jalajäljed ja võtan kaasa ainult mälestused. :)

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 03 Mär 2012, 00:27

Tere

Olen Kalli Piht ja elukogemust jõudnud koguda 40 aasta jagu. Igapäevaselt pesitsen Tallinna lähedal ning tööpäevad veedan Tallinnas, kuid oluline pesakoht on ka Hiiumaal.

Mis puutub matkamisse, siis Eesti on aegade jooksul risti-põiki rattaga läbi sõidetud ja mida kitsamaks ja rohusemaks tee läheb, seda mõnusamalt ennast teekonnal tunnen. Kindlasti on rattamatkadel omal kohal jalgsiradiaalid, aga seda vaid juhul, kui julgen ratta koos varustusega jätta valveta.

Alates maist on reedeti töö juures sagedane vaatepilt see, et kruiisin kohale täisvarustuses rattal, et naasta koju pühapäeva õhtul või juba esmaspäeval otse tööle.
Viimastel aastatel ei ole viitsinud hakata seltskonda alati kokku ajama ning võtnud rännakud ette ka üksi.

Kuna minu elu üheks oluliseks osaks on vesi (ma pean lihtsalt ujuda saama), siis lisaks kanuutamisele avastasin paar aastat tagasi kajakkimise ning nüüd olen käinud Hiiumaa laidudel, Kihnus, Manilaiul, Pakritel, Emajõel Peipsini. Väikesaared on võitnud mu südame.

Olen konnanud Eesti metsades ka talviti, ööbides mõnelgi korral telgis või matkaonnis või on olnud mitmepäevased matkad, kuid ahjusoojas toas ööbimisega.

Seljakottimisele olen mõelnud, kuid ei ole teinud ühtegi liigutust, et selleni jõuda. Kogu matkavarustuse hankimisel olen panustatud rattaga liikumisele, seetõttu ei oma isegi suurt seljakotti. Aga mul hakkab järjest tunduma, et see on viga.

Alates 2005. aastast olen käinud rattamatkadel mägedes. Nendest kolmel korral matkaklubi kaudu (Puhh, Nipernaadi), ülejäänud kordadel ise asja korraldades. Kõrgeim kuru, mis on rattaga ületatud on 2760m. Riigiti - Albaania, Bosnia, Horvaatia, Gruusia (Väike Kaukasus), Ukraina (Krimm), Prantsusmaa (Püreneed, Alpes Maritimes), Hispaania (Püreneed), Andorra, Itaalia (Dolomiidid), Monaco.

Sellel sügisel ootab ees rattamatk Sloveeniasse Julia Alpidesse ja Austriasse.

Mulle meeldib tohutult minna ja olla, kuid olen see, kes armastab ka koju jõuda.

Ettepanekud minemiseks on alati teretulnud!!

paadikapten
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten » 24 Mär 2012, 23:49

Olen Alari, Tartust.

Seni olen olnud laisk liikuja, põhiliselt jalgrattaga, 1-2-päevased tiirud. Võibolla suudan end virgemaks ergutada? Saab näha. Jalgsimatku pole ma üldse teinud (10-15 km jalutuskäike kruusateedel ei anna vist matkaks lugeda).
Üks mu kiiks on "säästu"-värk. Ei raatsi hunnikut raha välja käia, et osta uhkeid asju, einestada baarides või ööbida hotellides. Jalgrattad on seni olnud "vanakooli" raud, olen retki teinud lausa 1-käiguliste vene vokkidega. Riided, seljakott ja muu kola on samuti sellised, mis parajasti võtta on. Telgi asemel eelistan kasutada koormakilet - säästutelgid ei pea üldse vihma, need suudavad eemale hoida vaid putukaid. Kuna aga lendajad mind ei häiri, pole mul telki vajagi ning selle arvelt saan 2 kilo kaalusäästu. Kui jälgida mõnda kriteeriumi, saab odavalt päris häid komplekte kokku panna.
Hobid? Ajaviiteks tekitan mürasid:
http://soundcloud.com/grey-cat Sealt leiate lingi mu blogidesse, kui suurem huvi tekib.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 03 Mai 2012, 22:04

Nimi: Taigar
Vanus: 16
sünniaasta: 16.08.96
Elukoht: Pärnu, maakoht: Pärnu,Varbla vald, Vaiste küla
hetkel õpin.
Tihedamini olen ma käinud telgiga matkamas alates eelmisest aastast ning kuna see aasta sain kätte korraliku varustuse siis on plaan veel rohkem matkata ning Eestit avastada.
Hetkel on parimaks matkaks kujunenud Vormsil käik.
Viimati muutis Taigar, 23 Okt 2012, 22:15, muudetud 2 korda kokku.

alax
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas alax » 17 Mai 2012, 13:02

Nimi-Olavi, vanust 60.a. Sellest 45 a. tegeletud orienteerumisega ja elektroonika-raadiotehnikaga. Matkamine on olnud kõrvalhobi, kuid viimased 5 aastat palju rattaga matkatud. Kagu-Eesti teed ja rajad enamuses läbisõidetud. Mujal Eestis ka oldud, nagu Põlvast Narva-Jõesuu läbi Poruni kandi.Plaane on veel palju, jõuaks ainult.
Kaugem matk on olnud jalgsi Armeenias (Hosrov-Gehard-Aždaak-Sevan)

metsapoolne
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas metsapoolne » 28 Juun 2012, 20:21

Olen Laura Raplamaalt. Vanust 17. Meeldib looduses ringi käia ja seega ka matkata. Olen käinud nendel rongimatkadel, mida augustis Tallinnas korraldatakse. Need sellised ca 20 km pikkused. Pikemalt pole kunagi matkanud, aga soov oleks küll.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 17 Juul 2012, 22:40

Taavi Tartust. -83.a. väljalase.
Eestis enamus RMK asju läbi käidud ja palju ka RMK radadelt kõrval töllerdatud.
Käinud veel Kilpisjärvil Soomes ja Kazbeki all Gruusias. Augusti alguses jälle Soome tundrasse nädalaks. Mingil määral tegelen ka loodusfotograafiaga.
Metsas olen kohanud ka mõnda teist siinset tegijat.

Kasutaja avatar
Pets
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Pets » 17 Juul 2012, 23:30

Tere! mina olen Andres. Pets selle pärast, et Rakveres elades ja kasvades kõik hüüdsid nii, perekonna nime järgi ja foorumis oli see nimi juba regatud. Vanust 36 ja pool, sünnipäev on jaanuaris. Olen palju aega metas veetnud, lapsepõlves isa ja hea sõbra Andres'ega ning nüüd siin foorumis aktiivsetega. Sport meeldib ja raamatuid lugeda kui aega, kalal käin harva, meeldib Tõnuga lõkke ääres lobiseda ja Marko kallal viriseda :), talv meeldib ka aga loodus on ilus igal ajal.
It's nice to be important, but it's more important to be nice!

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 20 Nov 2012, 23:35

Tere!
Olen Triin. Terve elu olen elanud Tallinnas. Suurem looduse-vaimustus sai alguse paar aastat tagasi kui hakkasin Tallinna Ülikoolis bioloogiat õppima. Armastuse matkamise vastu olen pärinud vast vanaisalt, kellega käisime tihti telkimas ning süstaga matkamas.

Vaikselt hakkasin uuesti matkama pärast seda kui võtsin osa esimesest üliõpilasnõukogu korraldatud matkast. Nüüd kuulun ise sinna ja korraldan teistele matku..selliseid tagasihoidlikke ;)
Sellel suvel sai lõpuks ka täiesti omapead seljakoti ning telgiga välismaal käidud ja kindlasti ei jää see viimaseks omataoliseks reisiks.

Kui ma kolm aastat tagasi tegin heal juhul vahet varblasel ja varesel, siis nüüd ei kannata enam oodata, millal jälle toast välja saab.

Ja tööd teen ka väikestviisi. Maailma parimat, vähemalt hetkel tunnen küll nii. Saan käia lastega looduses ja jagada nendega oma vaimustust :roll:
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 22 Nov 2012, 12:31

Teen siis lõpuks ka enda tutvustuse ära, kuna olen juba üle aasta seda foorumit aegajalt oma kommentaaridega risustanud.
Nimi on Raul ja vanust 40+. Rohkem kui poole oma elust olen olnud pealinlane, aga koduselt tunnen end endiselt ka Pärnu kandis.
Matkamine ja kauged maad on meeli erutanud juba lapsepõlvest alates, aga esimene tõsisem matk (ehk siis vähemalt 2 nädalat) sai ette võetud alles ’96 aastal. Peale seda pole enam pidama saanud ja vahele on jäänud vaid üksikud aastad. Esimesed kümmekond aastat seiklesin rattaga ja peamiselt Euroopas, aga kuna mul on vastupandamatu tõmme mägede poole ja rattaga tippe ei valluta, siis olengi viimastel aastatel rohkem seljakotiränduriks muundunud. Kõrgeim vallutatud tipp on veidi üle 4000m ja kõrgeim kuru 5400m.
Ergutatuna foorumi seltskonnast on viimase aasta jooksul õnnestunud ette võtta ka üpris mitmeid mõnepäevaseid retki Eestimaa loodusesse ja seda eriti külmematel aastaaegadel. Teine suht huvitav võimalus kodumaaga tutvumiseks on avanenud seiklusspordi ja rogainiga tegeledes, kus korraldajad on ära teinud eeltöö, et suunata sind võimalikult eripalgelistesse kohtadesse.
Paar sõna ka aliasest – tegu on ühe eelmise sajandi maadeuurija nime esitähtedega. Ning ei saa salata, et tema elulugu, mida lapsepõlves loetud sai, on mõjutanud ka minu mõttemaailma.

Raix
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Raix » 27 Nov 2012, 23:48

Tere kõigile. Olen Raiko, sünniaasta '81. Töötan riigiametis, olen kontorirott. Kuna lapsepõlves elasin Tartu lähedal maal ning tol ajal ei olnud igasuguseid elektroonikavidinaid ja televiisoristki midagi väga huvipakkuvat üldiselt ei näidatud, tuli meelelahutust otsida sõprade seltsis vabas looduses. Teismelisena linna kolides jäi värske õhk mõneks ajaks tahaplaanile, kuni leidsin sõbra, kel huvi matkamise jms vastu. Peamiselt tema mahitusel ning korraldamisel oleme väiksema seltskonnaga teinud nii ratta- kui ka jalgsimatku siiani Eestis. Kõige paremad mälestused on reede õhtupoolikust pühapäeva pärastlõunani kestnud raftimatkadest Ahja, Võhandu, Pedja ja Põltsamaa jõgedele. Põhiline "aur" läheb mul siiski harrastusspordile, kuid möödunud nädalavahetusel Avo suust kuuldud kajakimatkade muljed ning ülejäänud seltskond tekitasid tahtmise rändamisele veidi rohkem rõhku panna.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 20 Jaan 2013, 19:03

Tere
Olen Reigo. Vanus 25 ja asukoht Lääne-Viru (täpselt 51km Tudu metsaonnist ;) ).
Juba ca pool aastat olen siin foorumis istunud ja on aeg end tutvustada.
Metsaga olen seotud lapsest saati. Vanaonu oli jahimees, isa on jahimees ja ise olen pigem loodusmees :D Jahtidel olen kaasas käinud "koerana". Jahitunnistus on tehtud aga relvaluba mitte. Ei teagi kas teen - kui fiiling tuleb tagasi. Lisaks olen lihtsalt looduses ringi jõlkunud palju, mis aga on jäänud ühte piirkonda. Kui tekkis perekond, siis jäi paus sisse nii jahtidel kaasalöömisest kui muidu looduses viibimises. Nüüdseks üle aasta tagasi tuli senisest suurem matkapisik ja selle sain Norra Kuningriigis. Kuna pere oli kaugel, siis tekkis aega loodust nautida igal tööst vabal hetkel. Olen selline päevamatkaja aga rühin pikemate matkade poole ja soetan siin pikemas perspektiivis varustust. Esimene pikem matk telkimiste jms on sellel suvel ümber Kihnu rannajoone. Saaks teha ühe päevaga, kuid milleks kiirustada kui saab ka kolmega kulgeda ;) . Tulevikus plaanis Skandinaavia. See põhja pool on mind ära võlunud. Aga enne peab kindlasti kodumaal kogemusi saama.
Foorumisse sattusin täitsa juhuslikult. Aitäh foorumi tegijatele. Loodan edaspidi ka foorumi ühiüritustest osa võtta.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 05 Mär 2013, 18:05

Veidike mõtteid selle alateema kohta foorumis!
Inimesi on väga erinevaid, osad hoiavad rohkem omaette ja kalduvad eraklikusele, teised on sootuks vastupidised, ei talu omaette olekut üldse. Ka siine seltskond on üsna kirju ja kohakuti teemasid lugedes võib näha kuidas karvu lenda, samas pane kaks oponenti vastavasse olukorda ja nendest võivad saada suurimad liitlased.
Foorumis on hetkel kasutajate arv liginemas 500-le, aset on leidnud juba esimene piinlikust tekitanud olukord mille üheks põhjuseks võis olla (vale)kahtlus teise inimese motiivide suhtes. Kindlasti on selliseid asju lihtsam vältida kui inimesed endast mõne sõnaga on pajatanud. Samuti on lihtsam uusi kontakte luua ja sõpru leida, kui kasutajate kohta on mingi tutvustus.
Enesetutvustus on hea ka ennetamaks tragikoomilisi olukordi. Väike näide foorumi algusaegadest: keegi otsib kaaslasi matkale, vastavas teemas inimesed lepivad kokku, kohtumiskohas selgub, et üks on mees ja teine naine mis iseenesest on vahva aga lihtsalt 30 aastat on vanusevahe. Natuke kentsakas olukord.
Minu tagasihoidlik palve nendele foorumi kasutajatel kes selles alateemas pole veel sõna võtnud - palun kaaluge seda. ;)
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 05 Mär 2013, 18:36

Hea mõte, ärge häbenege. :)
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Lõkkejutud”