Uus matkaraamat Seljakotiga Looduses.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Uus matkaraamat Seljakotiga Looduses.

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Dets 2011, 14:05

Kuna täna 14.12.2011. kirjutasin alla lepingu ühe kirjastusega uue matkaraamtu kirjutamiseks, siis tahaksin sellesse töösse kaasata kõiki matka ja looduse huvilisi inimesi. Uus matkaraamat saab olema oma olemuselt meelelahutuslik õppekirjandus kus praktilised näpunäited ja nõuanded on tihedalt põimitud lustakate lugude ja näidetega otse elust. Üksinda ma olen suuteline nägema asju ainult oma mätta pealt, võibolla ise ma ei tulekski mõnele heale ideele millest kirjutada. Kuna selle raamatu üheks sihtgrupiks saab olema ka selle foorumi kasutaja, siis tahaksin Teiega kallid sõbrad tekitada mõttevahetuse. Mind väga huvitab mida Teie tahaksite sellest raamatust leida, kui selle tulevikus kätte võtate ja lugema hakkate. Väga-väga tahaksin Teiega arvestada ja Teie mõtteid kuulda. Kuna ma pean kirjastajale juba suvel 2012 käsikirja üle andma, siis aega väga palju polegi.
Kindlasti tahaksin raamatus kirjutada sellest foorumist siin, seega väga huvitaksid Teie isiklikud näited sellest, mida kellegile see foorum on kasulikku-põnevat-harivat-emotsionaalset-sotsiaalset jne... pakkunud.
Juba ette tänades Teie-poolset tagasisidet ootama jäädes Tõnu
Viimati muutis Jyrgenson, 23 Jaan 2013, 22:15, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Uus matkaraamat.

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Nov 2012, 08:38

Sai see raamat siis valmis ja ootab trükki minemist, ilmselt juba selle aasta sees on seda võimalik raamatupoodidest leida.
Nagu eelnevalt mainitud on selle raamatu näol tegemist meelelahutusliku õppekirjandusega mida lugedes huumorisoont omavad inimesed saavad ilmselt üksjagu oma suunurki kergitada. Raamatu peamine sihtrühm on algaja matkahuviline, aga kindlasti sobib see ka juba teemast huvitatud edasijõudnule.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 21 Dets 2012, 14:30

http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/sel ... mat/998471" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?205939" onclick="window.open(this.href);return false;

Head lugemist kõigile! ;)

Sikk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sikk » 21 Dets 2012, 16:28

Lugesin käsikirja kunagi - polnud üldse paha.
http://www.asmk.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 21 Dets 2012, 17:46

Olemas, õhtul süvenen teksti. Poes sirvides nägin palju toredaid pilte ja no kuidas sa ikka jätad ostmata kui ise nii mitmel fotol, kaval nõks:)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 21 Dets 2012, 18:00

Evelyn Sa oled hea modell olnud ;)

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 22 Dets 2012, 13:15

Liiga tihti oleme koos matkama sattunud;)
Raamat on ikka palju asjalikum esimesest, raamatu "kirjutamise oskuse" areng on silmnähtav(sõbralik nöök, ää pahanda) ja tore, et sa lõbusad näitlikud elamused ka sisse põiminud, ei ole lihtsalt kuiv jutt;)

Raimps
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Raimps » 23 Dets 2012, 15:46

Suur tiraaž oli?
"Mehe eluvaimu põhi ja tuum on tema kirglik seiklusjanu” C. McCandless

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 24 Dets 2012, 10:33

Üks eksemplarjõudnud ka minu koju.
Kui raamatut lugema hakata siis vähemalt nii kaugele kui ise jõudnud olen, järjest suurema hooga hakkab minema.
Ajastus oli hea, just jõudiski kätte aeg mil polnud absoluutselt miskit teha (õppekoormust otsas)
Kuni on puid, pole probleemi

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 25 Dets 2012, 12:42

Tõnu, kas raamatut saaks osta ka otse sinu käest? Autori signatuuriga oleks raamat eriti väärtuslik :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Dets 2012, 14:51

Kuna ilma liialdamata on pea sajad inimesed minult juba raamatut otse küsinud, siis uuri kirjastaja käest, kas saan kirjastuse hinnaga mingi partii endale osta.
Tiraaži suurus hetkel 2000.
Kokkutulekul võin signatuure jagada küll.

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 27 Dets 2012, 00:59

Isand Jyrgensonile tänusõnad toreda raamatu eest - kasutasin jõuluaega kasulikult ja "neelasin" selle raamatu kahe õhtuga alla.Täitsa hea lugemine, parasjagu homoorikas ja parasjagu egoistlik. Matka/Spordipoodide müüjatele teeksin samuti selle lugemise kohustuslikuks, sest kaupade esindajad ajavad neile kommerts-jura oma kauba vaatevinklist ja asjade/olukordade olemus jäetakse lahti seletamata. Need Jyrgensoni suhterubriigid ja poliitliselt ebakorrektsed naisinpektorite jutud :D on ka päris head!

Et mitte päris isikukultuseni langeda, siis teen natuke kriitikat ka: Jyrgenson, mis jutt see spordivihkamisest ikkagi on??? Täiesti arusaamatu. Kui mees läheb -30 kraadiga metsa eesmärgiga seal hakkama saada läbi sihipärase ja ebamugava tegevuse(pidev enese soojendamine erinevate meetoditega) ehk läheb kompama oma piire, siis see on täpselt võrdne SPORDIGA! Ehk siis täpselt sama nähtus, kui pereisa läheb näiteks Tartu Maratonile proovima, kas ta saab hakkama pika maa ja külma ilmaga!!? M.O.T.T. Sport on sulle lähemal, kui eales arvasid...

Üks terminoloogiline segadus ka: aktiivpesu ja pikk pesu? Pesu on ikkagi vastu ihu käiv riidekiht, seega teise kihi (vahekiht, isolatsioonikiht?) riiete kohta ei peaks enam ütlema "pesu" - see ajab inimesed segadusse.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Dets 2012, 08:51

Merisk! Suured tänud sooja kommentaari eest! Mul on südamest hea meel, et sain oma raamatuga kellelegi head tuju valmistada ja pakkuda positiivseid emotsioone. See annab tunde, et vaev polnud asjatu.
Reeglina eestlased on natuke kitsid teatavates asjades, eriti kui kogevad midagi meeldivat. Veelkord tänud, et viitsisid siis kirjutada.
Tõsi ta on, et egoismi ja huumorit võib minu tekstides kohata, ka mujal. Mis teha kui mul on selline looduslik and nagu huumori soon ja mis teha kui kasvasin pere ainukese lapsena eakatel vanematel. Mind hellitati ja ma sain kõike mida tahtsin, pole ime et see oma jälje on jätnud.
Spordi vihkamist ja sportlastesse eelarvamusega suhtumist saan Sulle põhjendada kui kunagi lõkke äärde sattun. See selline pikem filosoofiline/maailmavaateline möla, mille mõistmiseks on ka huumorisoont vaja.
Sama on ka selle n.ö „pikapesu“ teemaga, seda saan lõkke ääres selgitada. See miks ma sellest just nii kirjutasin, sellel on äraarvamatu veider selgitus.
Aga veelkord tänud kommentaariumi seest, see tegi südame soojaks – kergitas ego ka.

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 27 Dets 2012, 13:37

Enne poodi tõttamist küsin üle, ega loodussõbralikku ;) ehk e-raamatut plaanis pole?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Dets 2012, 13:40

Minu sooviks oli küll e-raamat, aga otsustajaks on kirjastaja.

RiTa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas RiTa » 14 Jaan 2013, 16:56

Soetasin samuti endale esimese nö matkaraamatu. Varem pole ostuhuvi piisavalt tekkinud. Jube segadusse ajas see aktiivpesu ja soojapesu teema. Siin kommentaare lugedes läks see natuke selgemaks :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 14 Jaan 2013, 17:13

Loodan, et lugemine oli nauditav.

RiTa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas RiTa » 14 Jaan 2013, 17:25

Lugemine oli nauditav. Otsus raamatu soetamiseks oligi mulle see, et ei olnud kuiva juttu kus ükshaaval on välja toodud mida kaasa võtta ja mida selga panna. Rohkem pealus ilukirjanduslik pool, kuhu on vahele lisatud tarkusi.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 14 Jaan 2013, 17:42

Selle raamatu soetamine on ikka jube kallis tegu.
Raamat on kõigest algus, pärast tuleb veel osta Matrix Pro seljakott, Meriino villane pesu, 40 € sokid ja siis veel Hillebergi telk :P (parandage mind kui miskit ära unustasin)

Tegelikult lugemine on mõnus.
Erinevalt muudest matkaraamatutest mida olen lugenud, pole seekord tegu skaudi käsiraamatuga, vaid raamatuga mis räägib kuidas on looduses mõnus viibida.
Hea meel et autor kutsub lugejaid mõistusele oma jalajälje suhtes ümbritsevale loodusele.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Uus matkaraamat Seljakotiga Looduses.

Postitus Postitas Jyrgenson » 23 Jaan 2013, 22:14

Kuna mitmed on avaldanud soovi seda raamatut minult otse saada ja koos käpajäljega, siis peagi on taas see võimalus. Veebruari alguses on mul uus ports raamatuid käes, andke siis oma soovidest teada.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 24 Jaan 2013, 09:42

Hää ja muhe lugemine on see tõesti - paar õhtut ja raamat otsas. Soovitan!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 24 Jaan 2013, 10:31

Mina soovin koos käpajäljega.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Jaan 2013, 20:40

Hr Pilving ja teised kes soovisid raamatut saada, siis nüüd on võimalus olemas. Võtke ühendust ja lepime kokku kus ja kuidas üleandmine toimub.

Okei poisid ja tüdrukud seda ei oleks osanud arvata, et te kõik raamatud nii kiiresti ära näpsate. Panen uue tellimuse kirjastajale teele ja ilmselt nädala pärast saab jälle.

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 01 Veebr 2013, 09:11

Eks see ole üsna tihti nii, et poeriiulilt ostetakse vähem ja pigem eelistatakse juba raamatukogu oma, kuid otse autorilt signatuuridega on ikka hoopis suurema väärtusega, mistõttu on ka huvilisi rohkem.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 02 Veebr 2013, 18:13

Mina võtsin raamatukogust ja lugesin ühe õhtuga läbi. Tõesti mõnus lugemine, hea huumoriga ja ladusalt kirjutatud. Keegi siin ülevalpool väitis et peale raamatu lugemist peab omale ostma matkaasju brändidelt x, y ja z. Mulle tundus, et autor on just vastupidi üritanud jääda brändidest ja veel enam konkreetsetest mudelitest nii kaugele kui võimalik. Nimetatud on tõesti tipptegijaid, kelle positsiooni ei sea kahtluse alla ka turuosalised nr 2-99. Samas mind huvitaks just unedited version sellest, et kui on soovitatud osta miski korralik asi, siis selle korraliku all on silmas peetud neid ja neid brände, ja kui on soovitatud saastast hoiduda, siis on saasta all silmas peetud seda ja seda. Praegu on skaala markeeritud otstega Hilleberg - supermarketikuppel. Mitte väga kogenule oleks hea märkida maha ka mõned keskmised punktid.

Teine teema, mida võiks edaspidi rohkem kui ühe lausega katta on märkus, et "laste koht ei ole mitte toas vaid õues", muuseas vbl oleks see ka teema Outdoor Estonia raamatu jaoks. Meil on justnimelt õnneks selline elukoht ja lapsed, et lähevad ka pimedaga peale kooli-lasteaeda õue hangedesse tuhnima. Aga matkamise osas oleks tegelikult hea kui mõni väiksemate lastega matkamises kogenum oma mõtteid jagab - millised on sellised mõnusad 3-4 km ringid, mida ka nelja-aastane astuda jaksab, kuidas lapsi vajadusel motiveerida jne. Nt meeldivad minu kogemusel lastele sellised rännakud, kus jõutakse kuhugi kohale või on poolel teel mõni selgelt välja reklaamitud huvitav objekt. St kui tahta natuke kõndida, siis peab nendega kuhugi välja jõudma.

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline