Matkateemalisi filme.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matkateemalisi filme.

Postitus Postitas Edvin » 19 Nov 2018, 00:17

On positiivne tädi tõesti. Isegi kus on nõukaaegne karup... leiab midagi positiivset. Vaated on hullult ilusad!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Nov 2018, 11:35

Kuskil muus reisifilmis, kui mingit kohalike läga nägi, oli onn natuke murelik küll. Aga ta oli selle üle rõõmus, et ühes hütis oli tükk kuivatatud liha ja teises mingit pulbrit. Siis ta vabandas ja lõikas tükikese liha ja ütles, et võtab ka mõne lusikatäie pulbrit, et tal on puudujääk.
Selles mõttes ka julge tädi, et ta ta ilmselgelt enamasti käib alaratsiooniga matkal. Mõned korrad on tal nutune ka olnud, kui jõgi sogane ja kalapüügist midagi välja ei tule.
Edvin kirjutas:
19 Nov 2018, 00:17
On positiivne tädi tõesti. Isegi kus on nõukaaegne karup... leiab midagi positiivset. Vaated on hullult ilusad!
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Nov 2018, 13:44

Sellisele tädile sobiv kompliment on ütlemine, et sul on suuremad munad, kui enamustel meestel. Ma olen päriselus ka kaks korda öelnud seda.
Seda suurt mahtu ma läbi ei jõudnud vaadata aga lohistasin hiirega läbi ja vaatasin huvitavamaid kohti, richard oli muidugi tundrabingo ja kaljujoonised, mis nägid sisuliselt samasugused välja, nagu alta.
Omal on üks kohtumine selline olnud, et mind viidi üle ühe ookeanilahe paadiga poolsaare tippu ja kohtasin seal ühte pranslast, kes polnud üle kuu aja kellegagi rääkinud ja kuigi ma ta murest sain aru, oli üsna koomiline, et kle räägime ikka veel, kle räägime ikka veel 8-)
Sellise tundrasse tehtud lao olen korra ise lahti võtnud väga lihtsal põhjusel, põletav uudishimu, et mida siis sinna ka jäetud on. Ilmselgelt oli see talvel saaniga kohale toodud, et suvel ei peaks seljas vedama. Olid lihtsad toiduained, kohvi, sool, konservid, purusöögid, väga ei kaevanud detailides, ladusin samamoodi kivid tagasi ja uudishimu oli rahuldatud.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Nov 2018, 19:18

Varustusest on tal suhteliselt nõukaaegne arusaam, et asju tuleb ise teha.
Paadike on millegipärast poes raskem, aga täiesti võimalik, et talle tehti tellimusel kergemast materjalist.
Samas lingis on üsna huvitavad polükarbonaat (?) põhjaga süstad, veidi üle 10 kg.
https://bluedrop.ru/catalogue/211/
Analoogsed veekindlad rinnuni sukapüksid tegin kunagi nooruses oma esimesele naisele, see oli raskekujuline külmavares.
Praegu ei kujuta ette mis materjalist neid üldse teha. Videost ka aru ei saanud, mis ta materjaliks ütles.
Janoh, mis mune puudutab, tädi on vist mitmekordne rogani meister, ma pole vist elu jooksul nii vormis olnud, et vastu saada.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Nov 2018, 23:13

Nohik kirjutas:
19 Nov 2018, 19:18
vormis olnud
pärast pole vaja muretseda vaid muretsema peaks vormis olemise pärast 8-)
Nende uretaanikottade külge on ta ehitanud пвх/pvc pikendused ja see mulle arusaamatu nn kuivülikond on
tehtud kummeeritud riidest
http://www.yart-main.ru/tkani-prorezinennie
mis klapib ka selle jutuga, et väga hea kummiliimiga liimida.
Kes käib natuke vähem, kui Tšukotka läänest itta võiks uurida siit
http://trekking.omablogi.fi/varusteet/kengat/
ülikergeid prügikotioverbootse.
joon jõest, söön jõest

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 20 Nov 2018, 00:00

Tädil hakkas toitu väheks jääma aga õnneks tulid inimesed kes toitsid teda ja andsid veel hunniku söödavat kaasa. Enne mainis et hea kui siit nädalas korra keegi mööda läheb. Miskipärast ma arvan et nii oli ja tegemist ei ole produktsiooniga telekanalile. Mäeotsas tekkinud emotsioonid on tal väga ehedadad, mis sest et äärmiselt vaoshoitud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Nov 2018, 08:38

Ma enda liimitu püksid 89 aastal liimisin ka peenest kummeeritud kangast. Nõukaaja lõpus mumeelest Ufas kuskil militaartehases toodeti üliõhukest tugevat kummiriiet. Läbi lätlaste jõudis tookord ka minuni 10 m. Aga ma pole sellist materjali kunagi rohkem elus näinud, üliõhuke, pehme, ei rebenenud, ei kulunud (vähemalt märgatavalt), hästi liimitav tavalise kummiliimiga. Nad müüsid rullis samast materjalist teipi ka.
Sihuke kuivülikond sobib inimestele, kes väga vähe higistavad. Põhimõtteliselt paned ketsid jalga ja võid vees käia. Praegu levinud rinnuni kalamehepükse tol ajal veel polnud. Jahedal ajal sihukses jões, kus takistusi palju, oli päris hea. Tookord alustasime hooaega aprillis tavaliselt ja kõige hilisem veesõit vist oli jõulu ajal. Ise proovisin tuttava pükse, olin pooletese tunniga enamvähem läbimärg, mulle ei sobinud. Aga naised panid sellise hommikul selga, mõni ei võtnud isegi lõuna ajal ära. Ja tollal oligi nii, et ühed jalanõud olid kogu aeg märjad, teised hoiti hambad ristis kuivad.
Kuna enam nii külmaga matkal ei käi, siis pole oluline. Aga ei välista, et ei lähe veel lumega mõnd joaalust juppi proovma, aga selle 10-15 minutit võib mul pee märg ka olla.
Mis puudutab kalamehesaapaid või pükse, siis võib muutuda teema aktuaalseks, kui peaks avanema ajaline võimalus käsivarre läbimiseks paadiga. Seal tuleb ilmslet ülemjooksul üsna pikalt vees käia. Ükskõik mis haru sealt siis alustamiseks valida.
sepaonu kirjutas:
19 Nov 2018, 23:13
Nohik kirjutas:
19 Nov 2018, 19:18
vormis olnud
pärast pole vaja muretseda vaid muretsema peaks vormis olemise pärast 8-)
Nende uretaanikottade külge on ta ehitanud пвх/pvc pikendused ja see mulle arusaamatu nn kuivülikond on
tehtud kummeeritud riidest
http://www.yart-main.ru/tkani-prorezinennie
mis klapib ka selle jutuga, et väga hea kummiliimiga liimida.
Kes käib natuke vähem, kui Tšukotka läänest itta võiks uurida siit
http://trekking.omablogi.fi/varusteet/kengat/
ülikergeid prügikotioverbootse.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Nov 2018, 11:08

Ära mine kuhugi külmetama, istu kodus ja vaata muuvisi ja unista.
Tädi seikluste järjeks norra poiste laskumine käsivarres

https://vimeo.com/298573653
https://vimeo.com/298575121
https://vimeo.com/299960285
https://vimeo.com/299965167

Tõlget lõpuni pole, kaks norra miili, ehk 20km ennem lõppu kaotas üks käredas aeru ja lihtsalt kõndisid välja.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Nov 2018, 12:13

Üks neist vist polnud palju sõitnud raftiga. Ja ma ei tea, palju nende paatidesse oleks sisse träni mahtunud, aga raskema kraami paigutamise sissepoole ninasse oleks kõvasti stabiilsust lisanud. Selle vahe kogesin ise ära lainega järvel, kui kõik kraam on üleval seljakotis või raskem kraam eraldi kotis seespool. Päris suur vahe on.
Jõudu oli neil ka oma 40 kg kohta piisvalt. Nad valisid esimestes madalamates lõikudes jalgsimatka mitte paatide ujutamise. Ma ilmslet liiguks algul 3-5 km päevas paati ujutades. Ma ei ole seda matka algust enda füüsilise vormi jaoks suutnud selgeks mõelda, kuidas lahendan.
Selles mõttes filmi üle tänulik, hästi vähe on seda alguse jalgsirada piltidel ja filmis selliselt näha olnud.
2 asja tuleb enne selgeks mõelda, kuidas kola kohale kärutan ja kuidas vees kõnnin üsna pika osa päevast. Ma ei ole veel valmis selleks.
Seda ameeriklaste järelkäru ei raatsi osta. Jalgratast olen kaalunud, aga sellest on antud jõe peal pärastpoole suuremates kärestikes ainult tüli. Muidu teisi marsruute kaaludes oleks rattast abi. Richardi variant näitab, et nii saab reisida küll. Ja kui Munnikurkkio kärestikuks on paadi resurss läbi, saaks koju sõita. Kui sama käruraha ratta ja muu varustuse peale panna, oleks tunnetatav kasu tunduvalt suurem.
Ja siis veel välja mõelda, kuidas toimiks kõik, kui lõik pole läbitav ei paadi ega rattaga. Kui kummagi käe otsas on 7 l veepudelid viiendale korrusele vean, tunneb selg end üsna halvasti pärast. Seda ei muuda ka allavõtmine enam. Ma pean üsna komplekselt läbi vaatama selle logistika. Ma ei saa toore jõuga probleemidest üle sõita, nagu suvi näitas. Seljakotis on 20kg okey, kui kilomeeter liikuda. Kui rohkem vaja liikuda, siis 15 kg okey.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Nov 2018, 23:11

Sellist nukrat lõppu ei oodanud, teed on kõverad, nagu vanasti öeldi.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 30 Nov 2018, 20:21

Nohik kirjutas:
29 Nov 2018, 23:11
Sellist nukrat lõppu ei oodanud, teed on kõverad, nagu vanasti öeldi.
Ähmaselt hakkab meenuma, et oli siingi kunagi ammu kõik tehtud et omad ei põgeneks üle piiri.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 26 Dets 2018, 14:37

I want to see the world:

vol.1
vol.2
http://www.bikewanderer.com/about/
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 05 Veebr 2019, 09:50

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 07 Apr 2019, 21:42

Perekond Estevez-Sheen poolt tehtud The Way
https://www.imdb.com/title/tt1441912/?r ... lmg_act_34
ise sattusin seda poole pealt vaatama ja tundus täitsa OK

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Sept 2019, 18:01

See on üks lõbus ja positiivne tüüp
niiet kõik need, kellel sõpru pole arge norutage vaid ostke omale punane või kollane sõber 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 16 Sept 2019, 19:29

sepaonu kirjutas:
16 Sept 2019, 18:01
See on üks lõbus ja positiivne tüüp

niiet kõik need, kellel sõpru pole arge norutage vaid ostke omale punane või kollane sõber 8-)
Väga nunnu! Ma peaks ka oma kaisupandaga rohkem matkama.

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist